Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

ja pisze rozsz geo ale jako dodatkowy. w sumie to ja olewam. do niczego mi potrzebna nie bedzie, ale oczywiscie jakos ja napisze, tak zebym sie swiadectwa wstydzic nie musial ;]

@victor89

w top gear za czesto temat spalania paliwa nie jest poruszany :D

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, jeżeli zdam polski, który doprowadził mnie do szewskiej pasji- będzie dobrze.

Angol rozsz- nie było najgorzej.

Wos rozsz- masakren z piłen motorowen. I dziękuję temu głosowi, który powiedział mi "pisz dodatkowe! Olejesz najwyżej." - nasmarowałem wypracowanie na 3.5 strony, odpowiedziałem na połowę zamkniętych i... i [gluteus maximus]. Zobaczymy.

 

Czas na biologię. Już się zaczynam bać. Oo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja... i szczerze to nie wiem po co to brałem (żeby wiedzieć gdzie emigrować chyba). No ale cóż, podstawa taka straszna nie jest ;-) Chociaż po dzisiejszym WOSie mam nieco pietra.

Dokładnie ja to samo czuje.. ale miejmy nadzieje że to się nie sprawdzi :) Co konkretnie powtarzasz ?

Jakie działy ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pisze geo rozsz. na obowiązkowych. Nie wiem po co.... :(

 

Jak myślicie - jaki będzie poziom. ws. do próbnej :>

 

No ale przynajmniej ang. dziś dobrze poszedł :) 20/20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja to samo czuje.. ale miejmy nadzieje że to się nie sprawdzi :) Co konkretnie powtarzasz ?

Jakie działy ? :>

Raczej robie testy (dzisiaj ze 2-3 jeszcze) + przypomne pokolei liczenie tego i owego (bo z głowy już umknęło) i dzieje ziemi. Liczę po prostu na pytania w stylu 'walory turystyczne regionu 'x' na mapie' itp. a szansa na nie jest duża - bo zawsze były :-)

 

Czyli bardziej geografia do 'analizy' (mapa/wykresy) niż napisz konkretną nazwe/definicje

Edytowane przez nappy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich latach geografia glownie opierala sie na wiedzy "z zycia wzietej", jedyne bardziej istotne rzeczy, ktore warto se powtorzyc to klimaty, gleby, ustroje rzeczne, ery i okresy, a takze typy rolnictwa na swiecie i rozmieszczenie upraw/hodowli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych maturowiczów!! :razz:

Dziś szczęśliwie zdałem polski ustny na całe 16pkt co w moim przypadku stanowi sukces na miarę awansu Polskiej reprezentacji do Mistrzostw Europy :lol2: ufff w sumie nie było tak źle jak się spodziewałem

Jeszcze telko biolca chemia angol ustny i mam wakacje :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych maturowiczów!! :razz:

Dziś szczęśliwie zdałem polski ustny na całe 16pkt co w moim przypadku stanowi sukces na miarę awansu Polskiej reprezentacji do Mistrzostw Europy :lol2: ufff w sumie nie było tak źle jak się spodziewałem

Jeszcze telko biolca chemia angol ustny i mam wakacje :rolleyes:

I następny, który wybrał biologię i chemię. Myślałem, że tylko ja i Dudek89 takie wariaty :) Gdzie się wybierasz po maturze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie mam pojęcia :wink:

Zobaczymy jak pójdzie biolca i chemia ale myślę że albo biotechnologia albo inżynieria biomedyczna.

W sumie wszystko mam pod nosem (AGH i Akademie Rolniczą) więc nawet bym nie musiał z miasta wyjeżdżać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już po gerze.

 

Krótko mówiąc - łatwa, większość zadań na logiczne myślenie. Bałem się, że będzie więcej liczenia a tu tylko skala i procenty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

No gegra przyjemna, tylko pomyliłem się w zadaniu z obliczaniem odległości rzeczywistej w terenie i zamiast 450m wpisałem 4,5 km :lol: :-P , ale tak to wszystko gites, będzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hubi- Zobaczymy się na wydziale, może :wink: Bo coś czuję, że biologia mnie wdepcze w glebę, i nie będize czym nadrobić braku chemii anglikiem rozsz.

Co do zootechniki- odradzam kierunek, widziałeś co się po tym ma? Fajnie się uczyć 3 lata produkowania surowca na kotlety. Bo ten kierunek to przechowalnia. I jeżeli się nigdzie nie dostanę, ostatecznie pójdę tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z moja nieduza wiedza patrzac na poprzednie matury szedlem z zalozeniem braku wstydu czyli 50%. teraz sobie mysle, ze bardzo dobrze ze geo mam jako dodatkowy przedmiot :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jutro. Dziś się zacząłem uczyć, dobrze, że za sama prezentacje jest tylko 5ptk, bo coś cienko to widzę :unsure:

Ja w jakieś innej strefie czasowej żyje? Czy jutro nie jest czasem sobota? :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wpływa. Moja szkoła jest super i pierwsza grupa osób zdaje polaka w sobote <_<

Zresztą oralnego anglika też chyba w sobotę zdaje :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hubi- Zobaczymy się na wydziale, może :wink: Bo coś czuję, że biologia mnie wdepcze w glebę, i nie będize czym nadrobić braku chemii anglikiem rozsz.

Co do zootechniki- odradzam kierunek, widziałeś co się po tym ma? Fajnie się uczyć 3 lata produkowania surowca na kotlety. Bo ten kierunek to przechowalnia. I jeżeli się nigdzie nie dostanę, ostatecznie pójdę tam...

hmm.. dobrze by bylo sie na weterynarie dostac ale moze byc ciezko u mnie przelicznik x4 bo podstawowy angol ale powinno byc 90% chemia zobaczymy ale jak bede mial ponizej 90% to sobie zrobie krzywde jakas chyba.. a biola.. czas pokaze..

mi to tam rybka gdzie pojde :) weta by byla lux ale zootechnika tez styknie.. ja i tak zostaje na swojej gospodarce a studia jako przedluzenie mlodosci traktuje.. a ze w olsztynie jest bardzo fajnie to wiem.. dni otwarte z kumplami w akademiku ostro spedzone.. kortowo.. sami studenci.. super klimat:)

ide spac bo od rana biola.. siecze to po mózgu dokladnie.. az jesc sie odechciewa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90% z chemii nieźle liczysz :) ja od poniedziałku po biologi zaczynam ostre powtórki z chemii, mam taką małą nadzieję, że maturka będzie bardziej na myślenie a nie na czystą suchą wiedzę :P bo może być ciężko, mimo wszystko ciężko nauczyć się tego wszystkiego. W sumie człowiek powtórzony,zwierzęta też i roślinki, wróce jeszcze do fotosyntezy i oddychania komórkowego i cosik o komórce, no i jutro cały dzionek z genetyką, a także transkrypcja,translacja i ochrona środowiska a i ewolucjonizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja powoli wracał będę na forum z racji tego że matura już dla mnie bliżej końca.

Polski myślę że nieźle, angielski - ogromny pogłos na sali gimnastycznej na listeningu :/ Przez co 30/35 z zamknietych, ale imo też nieźle...

 

A dzisiaj był ciężki dla mnie dzień bardzo - polski ustny... No i cóż. Udało się dosyć. Pomimo że nie konsultowałem z nauczycielką ani raz(jakoś nie po drodze miałem) to udało się na 85% załatwić(na jednym z pytań sie ostro wyłożyłem). Najśmieszniejsze jest to że ja do tego typu wystąpień/gadek lewy jestem. Więc nie ma się co bać polskiego ustnego jak ktoś jeszcze nie miał. Dobrze na pewno będzie... Chociaż z drugiej strony jak tu się nie stresować jak się ma przed sobą "Państwową okręgową komisję egzaminacyjną w składzie(...)" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej opinii to ustna z polaka jest największym przekrętem jaki może być w kwestii matury. Możesz umieć mało, trafisz na dobrą komisję i masz max pkt; umiesz dobrze trafisz na idiotów (w tym wypadku dosyć mocne słowo ale powiedzmy sobie prawdę: tak po prostu jest i większość z was to potwierdzi), którym wydaje się, że nie masz prawa wiedzieć od nich lepiej najlepiej dając ci to do zrozumienia pytaniami wziętymi znikąd - masz ledwo co zaliczenie ... o zaangażowaniu w temat to już w ogóle nie mówię. Tak czy owak ważne jest by to zdać i zapomnieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...