Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Hejoł we wtorem mam polski ustny i przyszedł sądny czas żeby coś zrobić na to. Mam takie pytanko, muszę znać to co wpisałem do bibliografi jako materiały pomocnicze ? Bo nawet nie wiem co tam wpisałem (nauczycielka coś podrzuciła ;P ) ? Pytają o to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak ktoś nie za bardzo pamiętał co miał w bibliografii napisane, to profesorka mu dawała bibliografie na egzaminie by sobie przypomniał :wink: Mi zaś się trafiło pytanie: jak wyglądał proces przygotowania się do egzaminu i tworzenia prezentacji?

Kiedy miałem swój ustny to komisja pracowała już dobry tydzień to można było się wypytać mniej więcej co za pytania dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak ktoś nie za bardzo pamiętał co miał w bibliografii napisane, to profesorka mu dawała bibliografie na egzaminie by sobie przypomniał

 

Ale przeciez plan pracy w którym masz zawartą bibliografie masz prawo miec na egzamie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Co dokladnie poszlo nie tak ?

Jedyny egzamin którego się obawiałem i zdenerwowanie-chociaż uważałem, że mnie to nie dotyczy, zacinałem się, chociaż tematy i obrazek łatwe i w swobodnej konwersacji bym normalnie pogadał i opisał-w sumie to nie wiem, co mnie tak zdenerwowało, ale ważne, że zdane ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozszerzonym oralu z angielskiego i powiem, że nie jestem zadowolony z tego co tam przedstawiłem :) Wiem, że potrafię lepiej, dużo lepiej, a po raz pierwszy od dłuugiego czasu stres mnie zeżarł -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jutro z samego rańca ustny polski, Holocaust w lit. i w filmie. Prezentację jakąś tam sobie napisałem, za każdym razem mówię z pamięci coś innego. Zobaczymy, co to będzie jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, co do polskiego to też, prezentację napisałem, ale mówiłem i tak zupełnie inaczej :D

 

A co do angielskiego orala...15/20 75% Aż tak tragicznie nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15/20 z angielskiego i 12/20 z polaka :damage_wall: potrafilem lepiej ale stres mnie żarł też :mad:

 

a pisemne poszły tak sobie, z angielskiego tylko żaden problem, z gegry najsłabiej :( narobiłem prostych błędów z pośpiechu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19/20 angol - btw komisja jest zryta, robilem elementarne błedy w gramatyce rzucajac "everybody was" mongoły ktore znaja angielski na zasadzie kali jesc kali pic dostawały po ~ 15. Co prawda to tylko podstawa, ale kurde cos zdania trzeba umiec układac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało z polaka ustnego walnąć 100% ale miałem temat w którym dobrze się czułem ;) Angol 75% a pisemne.... się zobaczy. Najbardziej boję się polskiego bo nie wiem jak ocenią moją pracę. Z tych niby "zamkniętych" będzie 17pkt a obawiam się że mi przekreślą całą pracę o chłopach i wpiszą 0 ;p No a tak to też już wakacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oral ang - 19 pkt, nawet nie wiem na czym stracilem :P ale jakos kiepsko mi sie rozmawialo z babkami z komisji :) w wakacje to szprechałem z każdą nacją po ang: niemcy, belgowie, turkowie, wreszcie anglicy :P a tutaj troszke sie spiąłem.

 

Ale dobrze jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustny polski - 7/20

Ustny angielski (rozszerzony) - 20/20

 

Wniosek: Od komisji zależy bardzo dużo. Na pierwszym przedmiocie, egzaminator był od razu na nie. Wszystko mu nie pasowało, szczególnie połączenie literatury faktu z hollywoodzkimi produkcjami (inna sprawa, że trzymało się to kupy - opinia zaprzyjaźnionego polonisty). Komisja nawet nie zwróciła uwagi na wyświetlone fragmenty, ogólnie odnosiło się wrażenie, że mówię do ściany. Na angielskim zupełne przeciwieństwo. Już na wejściu jakiś joke od egzaminatora, w trakcie rozmowy odnosiłem wrażenie, że to prawie dialog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustny polski - 7/20

Ustny angielski (rozszerzony) - 20/20

 

Wniosek: Od komisji zależy bardzo dużo. Na pierwszym przedmiocie, egzaminator był od razu na nie. Wszystko mu nie pasowało, szczególnie połączenie literatury faktu z hollywoodzkimi produkcjami (inna sprawa, że trzymało się to kupy - opinia zaprzyjaźnionego polonisty). Komisja nawet nie zwróciła uwagi na wyświetlone fragmenty, ogólnie odnosiło się wrażenie, że mówię do ściany. Na angielskim zupełne przeciwieństwo. Już na wejściu jakiś joke od egzaminatora, w trakcie rozmowy odnosiłem wrażenie, że to prawie dialog.

nie wiem co miałes, ale gdybym ja był egzaminatorem i ktos by zaczął gadac o matrixie to bym starał sie o jak najniższa ocene dla zdającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady. Temat to: Zachowanie człowieka w obliczu sytuacji ekstremalnej na podstawie filmu i literatury. Nie powiesz mi chyba, że postawa Andy'iego Dufresna z Shawshank Redemnption się nie nadaje. Sytuacja, wiadomo niesłuszne skazanie za podwójne morderstwo i osadzenie w więzieniu (podwójne dożywocie). Postępowanie charakteryzuje to, że bohater nie traci nadziei, konsekwentnie realizuje swój plan ucieczki, a w między czasie odnajduje się w więziennych realiach (tu mowa o zbrataniu się z Redem i paczką, pomoc dla innych więźniów - patrz Tommy, rozwój biblioteki) i je akceptuje do pewnego stopnia (dążenie do powtórnego procesu). Przykład uniknięcia zezwierzęcenia, utrzymania zasad i człowieczeństwa. Na koniec oczywiście ujawnienie tego co się działo wewnątrz zakładu penitencjarnego.

 

Nie mam czasu w tej chwili, żeby się zagłębiać, ale to taki ogólny zarys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...