Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

 

 

 

W dniu dzisiejszym (29.06.), w związku z prowadzonymi pracami technicznymi, system OBIEG będzie nieczynny w godzinach 11:00 - 21:00.

 

 

 

Za utrudnienia przepraszamy,

 

Administracja

Szanowni Państwo,

 

 

 

W dniu dzisiejszym (29.06.), w związku z prowadzonymi pracami technicznymi, system OBIEG będzie nieczynny w godzinach 11:00 - 23:00.

 

 

 

Za utrudnienia przepraszamy,

 

Administracja

A teraz krakowskie oke odlecialo :) strona padła, i tylko komunikat

 

OBIEG

- Wyniki egzaminu maturalnego będą dostępne w dniu jutrzejszym (30.06)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Dokładnie, niesprawiedliwe...

 

W sumie to jutro się umówiłem i raczej nie zaszczycę szkoły swoją obecnością, a co za tym idzie nie dowiem się jaki mam wynik :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski podst: 60%

Reszta rozszerzenie.

Angielski 81%(tu się wciach!iłem bo myślałem że lepiej napisałem)

Matematyka 90%(jest dobrze, z głupoty straciłem te 5pkt)

Fizyka 80%(tu się zdziwiłem bo myślałem że gorzej napisałem, a napisałbym dużo lepiej jakbym się do teorii troszeczkę przyłożył)

Jest git i to bardzo bo mając 941 pkt rekrutacyjnych na AGH się dostane na automatyke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

matma roz 30

fizyka roz 25 :angry:

pol podst 68

ang podst 64

 

z ang, pol i maty byłem zagrożony regularnie przez całe LO :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest, w tym roku nikt nie zdaje? Jakby jednak była taka osoba, to byłbym wdzięczny za wyjaśnienie mi: skoro pisze się i podst i roz przedmiot, to które punkty są brane pod uwagę przy rekrutacji? z podstawowej czy rozszerzonej części? I z tego co wyczytałem, to nie można zdawać na podstawie przedmiotów innych niż matma, polski i jęz. obcy? Ja maturę mam za sobą, ale ciekawi mnie jak oni to pozmieniali i po co :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdaję w tym roku. Co do Twoich pytań:

skoro pisze się i podst i roz przedmiot, to które punkty są brane pod uwagę przy rekrutacji? z podstawowej czy rozszerzonej części?

Zależy od uczelni. Na PWr na przykąłdzie matmy wygląda to tak:

M – jest równa większej z liczb: P + 1,5 R albo 2,5 R, gdzie P – liczba punktów odpowiadających wynikowi egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym, R – liczba punktów odpowiadających wynikowi egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym,

I z tego co wyczytałem, to nie można zdawać na podstawie przedmiotów innych niż matma, polski i jęz. obcy?

Oczywiście można. Jest do wyboru 6 przedmiotó dodatkowych, z czego każdy można zdawać na poziomie podst. lub rozsz.

Matematyka polski, i język rozszerzony traktowane jest jako przedmiot dodatkowy. Zdaje się najpierw podstawę (o godz 9) a od 14 poziom rozsz. (oczywiście jeśli się go zdaje :P )

 

Aby zdać maturę trzeba zdać język polski, obcy i matematykę na poziomie podst.

 

Jakieś jeszcze pytania :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta matma to będzie istna masakra.

 

A co do tych pkt. przykładowo: jeśli zdamy np. podstawę lepiej niż rozszerzenie to potem, już w procesie rekrutacji, możemy sobie wybrać, które punkty będą się liczyły (tutaj bardziej korzystny by był wynik z podst. ale czy można tak zrobić)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zdaję w tym roku. Wkurza mnie to, że matę rozszerzoną i podstawową pisze się w jednym dniu :/

Ojej. Kiedyś każdy miał podstawę i rozszerzenie jednego dnia ze wszystkich przedmiotów i nikt nie marudził bo to normalne. Poza tym w tym roku, jak macie tą matematykę obowiązkową, nie ma pochodnych i wielu innych rzeczy w programie to ta matma to będzie banał nawet na rozszerzeniu.

 

A w procesie rekrutacji pewnie będzie tak jak u mnie, nic nie będzie można wybierać tylko będzie liczony korzystniejszy wynik, jeśli z podstawy wyjdzie ci więcej punktów niż z rozszerzenia to policzą podstawę, przynajmniej kiedyś tak było na wielu uczelniach. Oczywiście też nic nie stoi na przeszkodzie żeby liczyli i jedne i drugie punkty do rekrutacji - co uczelnia to obyczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w procesie rekrutacji pewnie będzie tak jak u mnie, nic nie będzie można wybierać tylko będzie liczony korzystniejszy wynik, jeśli z podstawy wyjdzie ci więcej punktów niż z rozszerzenia to policzą podstawę, przynajmniej kiedyś tak było na wielu uczelniach. Oczywiście też nic nie stoi na przeszkodzie żeby liczyli i jedne i drugie punkty do rekrutacji - co uczelnia to obyczaj.

I wszystko jasne, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej. Kiedyś każdy miał podstawę i rozszerzenie jednego dnia ze wszystkich przedmiotów i nikt nie marudził bo to normalne. Poza tym w tym roku, jak macie tą matematykę obowiązkową, nie ma pochodnych i wielu innych rzeczy w programie to ta matma to będzie banał nawet na rozszerzeniu.

 

A w procesie rekrutacji pewnie będzie tak jak u mnie, nic nie będzie można wybierać tylko będzie liczony korzystniejszy wynik, jeśli z podstawy wyjdzie ci więcej punktów niż z rozszerzenia to policzą podstawę, przynajmniej kiedyś tak było na wielu uczelniach. Oczywiście też nic nie stoi na przeszkodzie żeby liczyli i jedne i drugie punkty do rekrutacji - co uczelnia to obyczaj.

Już nie przesadzaj, że pochodne są nie wiadomo jak trudne :razz: . Poza tym mi chodziło bardziej o to, że fakt - kiedyś były 2 jednego dnia, potem zmienili na 1 i teraz znowu na 2 - po co tak mieszać? :blink: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszać muszą skoro poziom rozszerzony zostaje mniej więcej ten sam, za to podstawowy jest jakimś żartem (tyle, że koniecznym by jakoś większość zdała). Czemu? Ano proszę:

 

Średnie wyniki - Matematyka, egzamin pisemny , poziom rozszerzony, arkusz

powiat średnia

 

gorzowski 57.78

krośnieński 44.55

międzyrzecki 73.00

nowosolski 52.41

słubicki 50.20

strzelecko - drezdenecki 58.56

sulęciński 37.91

świebodziński 60.67

zielonogórski 49.11

żagański 53.37

żarski 52.24

wschowski 50.82

m.Gorzów Wielkopolski 59.27

m.Zielona Góra 57.93

Nie wiem jak to w całej Polsce wypada, ale średnia oscyluje zapewne w okolicach ~50-55%. Więc nawet z mnożnikiem odpowiednio 1 i 2x, dla wielu ludzi podstawka może pójść korzystniej. Po prostu na wielu uczelniach pozostaną takie dosyć krzywdzące mnożniki, chociaż poziom to raczej 1:4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, wiekszosc zadan banalna :) Jedyne z ktorym byl problem to tak jak mowisz - wyznaczyc wspolrzedne wierzcholka C, jeszcze problem sprawilo mi udowodnienie ze trojkat jest rownoboczny w innym zadaniu, po prostu nie wiedzialem jak to napisac ale jakos wlasnymi slowami poszlo :)

 

Wierzcholek C wyszedl mi (3,3) lub (4,4), ale nie jestem pewny czy dobrze.

Edytowane przez koloboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...