Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Na wybranie tematu masz czas do końca stycznia, teraz wpisz cokolwiek. Ja się od początku zdecydowałem na "problemy filmowej adaptacji" i tak już zostało do końca. Filmy i książki dowolne, niekoniecznie leORT: ORT: ktury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie. Nie zdałem matury w 2009 z matmy (nie pytajcie czemu wybrałem matmę :lol: ), w 2010 nie przystąpiłem, czy w 2011 z matmy pisałbym to samo co reszta czy miałbym inny arkusz? (ponoć to co mają wszyscy jest łatwiejsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rozporządzeniem ministra edukacji narodowej (Dz. U. z 2007 r. nr 83, poz. 562, § 63, pkt 2): Wstępną deklarację uczeń (słuchacz) lub absolwent składa nie później niż do dnia 30 września, a ostateczną deklarację nie później niż do dnia 7 lutego roku szkolnego, w którym zamierza przystąpić do egzaminu maturalnego. Absolwent, który ukończył szkołę we wcześniejszych latach, może nie składać wstępnej deklaracji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się pisać maturę po raz kolejny, ale w innym miejscu, niż się zdawało pierwotnie? Nie uśmiecha mi się jechać 200km w jedną stronę, a tu jest te samo OKE, pod które podchodziło moje ex-lo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli szkoła została zlikwidowana lub przekształcona. Myślę jednak, że nie zaszkodzi zadzwonić do CKE i zapytać - może wystarczy, że wyślesz im podanie i zgodzą się.

 

Co sądzicie o repetytoriach OPERON-u? W liceum miałem strasznie kulawą fizykę, więc potrzebuję porządny materiał do nauki od postaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokocukrowy- nie jest zły, ale w vademecum z biologii i chemii od tego wydawnictwa znajdują się błędy. Więc radził bym sprawdzenie tego choćby z podręcznikami akademickimi lub internetem przy każdym zagadnieniu- może pracochłonne, ale zminimalizuje ryzyko pomyłek.

 

Ok, w tygodniu się odezwę do swojego OKE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opracowania OPERONu są dość żenujące czasami. Ja bym Je omijał szerokim łukiem, większość znajomych co kupili strasznie na nie narzekali. Co do fizyki, najlepsza książka do tego to Resnick, Halliday. Owszem droga i trochę(miejscami nawet sporo) wykracza poza materiał matury ale przyda sie na studiach. Poza tym jest bardzo ciekawie napisane i przystępnie zredagowane(pisze o nowym wydaniu 5 tomowym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem - tak się składa, że liznąłem fizyki na studiach, przejrzałem nawet "Podstawy fizyki", ale nie wyobrażam sobie by przez pół roku (a tyle czasu pozostało do matur) je przerobić. Niestety jestem typem, który zadowoli się minimalnym progiem 30%, bo fizykę zdaję tylko awaryjnie, jakby z matmą nie poszło po dobrej myśli.

A na studiach, przynajmniej u mnie, to gościu zamieszcza na swojej podstronie materiały do następnego wykładu, drukujesz sobie, a na samym wykładzie tylko skąpo donotowujesz, to co psor potraktował zbyt lakonicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem - tak się składa, że liznąłem fizyki na studiach, przejrzałem nawet "Podstawy fizyki", ale nie wyobrażam sobie by przez pół roku (a tyle czasu pozostało do matur) je przerobić. Niestety jestem typem, który zadowoli się minimalnym progiem 30%, bo fizykę zdaję tylko awaryjnie, jakby z matmą nie poszło po dobrej myśli.

A na studiach, przynajmniej u mnie, to gościu zamieszcza na swojej podstronie materiały do następnego wykładu, drukujesz sobie, a na samym wykładzie tylko skąpo donotowujesz, to co psor potraktował zbyt lakonicznie.

 

Podstawową fizykę na 30% da się bez problemu zdać korzystając z samej tablicy wzorów,które Ci podadzą, nawet nie potrzeba żadnej filozofii, o ile ogarniasz matematykę (tzn. logiczne myślenie ;) ). Legenda głosi, że nawet da się zdać na 50%< , ale to pewnie zależy od arkusza. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - poziom rozszerzony.

 

Podstawę faktycznie każdy zda, jeszcze jak trafią się zadanka z ruchu to już w ogóle bajka.

Problem w tym, że w zeszłym roku poległem na rozszerzeniu i teraz nie mogę już obniżyć poziomu.

Jeśli ktoś twierdzi, że da się zdać PR bazując tylko na matmie i karcie wzorów - to powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdawałem w 2009r. geografię i angielski na podstawie, a w tym roku zdaje na rozszerzeniu ;) dorzuciłem jeszcze fizykę na podstawie :P ale nie wiem czy mi się opłaci, bo zależy mi tylko i wyłącznie na dobiciu pkt do jakiejś uczelni technicznej w Kraku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytanie z zrozumieniem łatwe.

Wypracowanie z Granicy też spoko, aczkolwiek uważam, że druga część tematu jest pogmatwana i nie do końca jednoznaczna, dla mnie.

 

Edit: sorry mistrzu.

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na kolejne arkusze matematyki to nie sądzicie, że są coraz banalniejsze ? :) Podstawę można rozwiązać w pamięci , z rozszerzeniem trochę trudniej, ale więcej jak 60minut to by nie zajęło. :)

 

KWS89 -> Nie chciałeś pisać matmy ? Rozszerzenie na ~ 80% nie powinno być problemem. ;)

 

O polskim się nie wypowiadam, bo pewnie nie napisałbym na więcej niż 40%. WTF Granica ? ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na kolejne arkusze matematyki to nie sądzicie, że są coraz banalniejsze ? :) Podstawę można rozwiązać w pamięci , z rozszerzeniem trochę trudniej, ale więcej jak 60minut to by nie zajęło. :)

 

KWS89 -> Nie chciałeś pisać matmy ? Rozszerzenie na ~ 80% nie powinno być problemem. ;)

 

O polskim się nie wypowiadam, bo pewnie nie napisałbym na więcej niż 40%. WTF Granica ? ;)

 

No akurat matma podstawowa w tym roku to był kosmos w porównaniu do zeszłego. Zaznaczam, w porównaniu do zeszłego a nie ogólnie rzecz biorąc. Natomiast rozszerzony był najtrudniejszy od dobrych paru lat.

 

Za to obydwa angielskie banalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem teraz angielski rozszerzenie, szczerze mówiąc spodziewałem się że ciężej będzie ale ogólnie ok, rozprawka mi podeszła :) najwięcej miałem problemów z nagrania jedynie,

 

BTW. Kto pisze rozszerzoną geografie w piątek!? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek- Niestety- matematyka nie jest brana pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, na te kierunki które biorę pod uwagę, więc to był by próżny trud... ;)

 

Pavel i Oskaliber- na angielskim rozszerzonym również byłem. Dumałem który temat wybrać- wybrałem rozprawkę- i... Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Za to problem był z odtworzeniem tego zasmarkanej płyty- przeskakiwała i potrafiło "urwać" słówko... Nie mogłem zdecydować się w ostatnim podpunkcie ze słuchania, przeszło drogą eliminacji.

Dom przyszłości nie powalał na kolana, a czytanie tej opowieści starszej kobiety- nie było źle, ale też miałem problem ze zdecydowaniem się na jedną odpowiedź. Ogólnie- pisałem dla sportu- zobaczymy czy coś z głowy ubyło, w pierwszym podejściu było 76%. :wink:

 

 

Wtorek- biologia, do powtórzenia metabolizm, budowa komórki, rośliny i genetyka, jutro siądę.

 

Czwartek- fizyka, znowu pójdę chyba na pałę, pouczę się po biologii.

 

18go- chemia rozszerzona. I powiem, że jestem w ciemnym tyłku, nie wiem od czego zacząć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...