Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu nie mieliśmy klucza w ogóle, opieraliśmy swoje poprawne odpowiedzi właśnie na tych przykładowych rozwiązaniach. Klucz dopiero był razem z komentarzami do wyników / lub w informatorach.

 

BTW. Jak ktoś powiedzmy nie zaliczy jednego z przedmiotów, np. jakiegoś języka, to i jak dostaje w terminie świadectwo maturalne i nie ma to wpływu na rekrutację na uczelniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tematy z polskiego rozszerzonego pod względem przystepnosci były nawet ok, mogły byc 100 razy gorsze. Wybrałem pierwszy temat o tych prowincjach, imho zaliczyc z tego mature jest nawet łatwe ale uzyskanie maximum punktów juz nie. Jest ich az 40 i nie wiem jakie cudy tam trza było napisac by miec wszystko. Na klucz odpowiedzi nie patrze bo wole zyc w błogiej nieswiadomosci a nie kląć i se kłaki wyrywac jakie błędy popełniłem :wink: Tak baj de łej, poprawiona odpowiedz ciągle sie liczy, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam wam rade na maturce z anglika :D

 

Nie ściągajcie, bo może sie okazać że są różne grupy :D

 

Miło się wspomina maturkę ;)

 

ps. ja na szczęście nie ściągałem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ja nie wiem, kto to układał, szczególnie te pytania do tekstu z I części. A co do wypracowania: jako odmieniec (chyba jeden z bardzo nielicznych u mnie w budzie) pisałem na temat "Dziadów". Myślę, że 30% będzie. :)

 

Teraz next player, czyli anglik. Ponad 90% z podstawowego być musi (na próbnej 92% :) ).

Edytowane przez WoDzU_2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się angola boję :|. Najbardziej listeningu, ja żesz pierdziele, że też w gimna tego języka nie miałem tylko jakiś ^&*() niemiecki i rosyjski. Na próbnej miałem 63%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż zależy to od rodzaju wypowiedzi, np czy to jest opowiadanie czy tez rozprawka. Ogóllnie to większość czasów jest przydatna a konretnie Present Simple, Past Simple, Present Continuous, Past Continuous, Present Perfect i Past Perfect, Future Simple, to te podstawowe, no i później mowa zależna i takie tam. Jak na podstawową to przerobienie present i past simple i continuous starczy raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekówa ;]

czyli 3 czasy+wykucie na pamieć banków+pare arkuszy treningowych i wygarne 30%:D

imho 4 czasy są w takich podstawowych formach wypowiedzi głównie uzywane Present Simple, Past Simple, Present Continuous i Past Continuous, niech sie jeszcze koledzy wypowiedzą

Edytowane przez Caehl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jako nieliczny w naszej szkole wybrałem fragment z Dziadów :)

 

W której ławce siedzieliście ?? Ja niestety w drugiej z przodu, a ze ściąg i tak bym nie korzystał, nie było takiej potrzeby :)

 

 

PS. Ma ktoś jakieś dodatkowe wzory z fizy (proszę o kontakt PW) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze że możecie mieć problem z podstawą z angilka! Ja na próbnej miałem 91%, teraz pewnie będzie mniej. Słuchać i czytać uważnie a macie ponad 50% bez potrzeby pisania notatki bądź listu.

Polecam poczytać coś nawet jak nie rozumiecie, to samo ze słuchaniem. Kilka osób próbowało i spodobało im sie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski odhaczony.

Nigdy wczesniej, przed zadnym egzaminem nie bylem tak wyluzowany jak dzisiaj. Zero stresu, sam nie wiem dlaczego. Czytanie ze zrozumieniem bylo jak dla mnie poryte, dla znajomych rowniez, a z tego co moge tutaj zobaczyc dla was tez. Porownalem swoje odpowiedzi z kluczem i przestalo mi byc tak wesolo, choc kilka punkcikow bedzie. Mam nadzieje ze obecny klucz odpowiedzi, jest tylko taki "prowizoryczny", a taki bardziej odpowiedni ukaze sie pozniej, i wg niego tez beda oceniac nauczyciele ;)

Wypracowanko pisalem na pierwszy temat, mimo iz przed maturka uwazalem ze "Dziady" to najgorsza rzecz jaka moze mi sie trafic zaraz po "Weselu". Po analizie tematu i tekstu stwierdzilem, ze nie jest tak zle i bedzie mi latwiej opisac symbolike latwej bajeczki, niz mamusie wystepujace w dwoch ksiazkach (w opracowaniach za duzo o nich nie bylo, przynajmniej moich). Myslalem ze wypracowanie przysporzy mi wiecej problemow, patrzac na moje dziela w czasie LO celujace w 250 slow. Tym razem rozszalalem sie i bylo ok 600 (policzylem minutke przed koncem ;)) - czy to wyjdzie mi na dobre, okaze sie gdy dostane wyniki.

A wlasnie, kiedy podane beda wyniki naszych maturek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski odhaczony.

Nigdy wczesniej, przed zadnym egzaminem nie bylem tak wyluzowany jak dzisiaj. Zero stresu, sam nie wiem dlaczego. Czytanie ze zrozumieniem bylo jak dla mnie poryte, dla znajomych rowniez, a z tego co moge tutaj zobaczyc dla was tez. Porownalem swoje odpowiedzi z kluczem i przestalo mi byc tak wesolo, choc kilka punkcikow bedzie. Mam nadzieje ze obecny klucz odpowiedzi, jest tylko taki "prowizoryczny", a taki bardziej odpowiedni ukaze sie pozniej, i wg niego tez beda oceniac nauczyciele ;)

Wypracowanko pisalem na pierwszy temat, mimo iz przed maturka uwazalem ze "Dziady" to najgorsza rzecz jaka moze mi sie trafic zaraz po "Weselu". Po analizie tematu i tekstu stwierdzilem, ze nie jest tak zle i bedzie mi latwiej opisac symbolike latwej bajeczki, niz mamusie wystepujace w dwoch ksiazkach (w opracowaniach za duzo o nich nie bylo, przynajmniej moich). Myslalem ze wypracowanie przysporzy mi wiecej problemow, patrzac na moje dziela w czasie LO celujace w 250 slow. Tym razem rozszalalem sie i bylo ok 600 (policzylem minutke przed koncem ;)) - czy to wyjdzie mi na dobre, okaze sie gdy dostane wyniki.

A wlasnie, kiedy podane beda wyniki naszych maturek?

Dokładnie tak samo myślałem w tej chwili. ;)

 

Wyniki mają być 29 czerwca podobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod pytanie - gdzie w necie bedzie mozna szukac naszych wyników w czerwcu? Na CKE?

 

Druga sprawa:

Macie moze jakas stronke [czy tez mozecie zrobic zdjecie (itp. itd.)] ze wzorami przydatnymi na matme a których nie ma w tablicach maturalnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W malopolskim wchodzimy na OKE i do systemu OBIEG, tam wszytsko bedzie sie pokazywało, a jak jest w innych wojewodztwach nie wiem.

 

EDIT: Jesli dobrze rozumie, to wyniki powinny byc juz do 23 maja :blink:

http://www.cke.edu.pl/index.php?option=con...33&Itemid=2

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. znalazłem OKE u siebie.. ;]

Teraz tak: Dostaniemy Indetyfikator i Klucz żeby się zalogować do systemu? ;> Bo nie rozumiem jak to ma działać..

Nie wiem jak tam u Ciebie, ale ja identyfikator (pesel) i hasło mam już od ferii ;)

PS

sprawdzilem i nie mam jeszcze wynikow :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też już po ustnej z polskiego. Nareszcie ;-) Po 17 będą wyniki, także jeszcze nie pisze jak poszło :P Chce ktoś kupić prezentację teraz? :) "W oparciu o wybrane utwory zaprezentuj różne kreacje zbrodniarza w literaturze"? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...