Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko ale ja potrzebuje odpowiedzi na pytanko. Czy mając zaświadczenie o dysgrafii mam prawo pisać maturę na komputerze? Nie mam problemów z ortografią ale charakter pisma jest u mnie z roku na rok coraz gorszy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do dyrektora i pogadaj z nim na ten temat, czy ci udostępni itp. To trzeba wszystko z OKE załatwić, poza tym nie wiem czy takie zwykłe pisemno z dysgrafią ci to załatwi, bo z tego co piszesz to twój przypadek nie jest tak makabryczny jak opisany wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem maila do CKE czy jest to podstawa do ubiegania się o możliwość pisania maturki na kompie i zobaczymy co napiszą. W każdym bądź razie powiedziałbym, że chyba jednak jest gorzej niż myślisz bo moje pismo to szlaczki a nie literki....

 

Napisze jutro co mi odpisali z cke no i przy okazji czego się dowiedziałem w poradni psychologicznej bo się tam wybieram...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam zazdroszcze... Rocznik 1990 jest pierwszym rocznikiem testowym, który pisze maturę z matematyki :| I co ? Jak nas Giertych w buca zrobił :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deklaracje można składać do końca września, czyli do piątku.. [;

ahas tylko w mojej szkole do dzisiaj ale ... :D a Roman jak to Roman można sie spodziewac wszystkiego na gorsze ;)

Ja wam zazdroszcze... Rocznik 1990 jest pierwszym rocznikiem testowym, który pisze maturę z matematyki :| I co ? Jak nas Giertych w buca zrobił :(

jeszcze przed Romanem to wprowadzili ;) Edytowane przez sawyer188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahas tylko w mojej szkole do dzisiaj ale ... :D a Roman jak to Roman można sie spodziewac wszystkiego na gorsze ;)

 

jeszcze przed Romanem to wprowadzili ;)

oO ? Kiedy i gdzie ? Ale to jest bezsensu... Wprowadzili nam jeszcze oprócz książki do majcy dodatkowo zbiór zadań pt. "Kiełbasa", który ma nam pomóc w zdaniu matury :/ Gdybym wiedział, że i tak mam zdawać mature na majcy czego tak okropnie nie chciałem to poszedłbym na mat-fiz'a a nie geo-ang ;) No ale cóż. Po maturze z Polaka, anglika i matmy to napewno dostane się na dobre studia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

pol podst

mata rozsz

gera rozsz

angol podst/rozsz (jeszcze nie wiem)

 

no nie jest za ciekawie z tymi przelicznikami, tak samo z wyborem podstawa lub rozszerzony, ale amnestia jest :D wiec bedzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amnestia ci nic nie da jak bedziesz szukal wyzszej szkoly :lol:

 

polecam kazdemu zdawac wszystko w rozszerzeniu :P nic wam nie zaszkodzi a wrecz mozecie zyskac :D

Rzeczywiście. Nie zaszkodzi. Zdajesz maturę albo nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Nie zaszkodzi. Zdajesz maturę albo nie.

Kolega dzik86 może nie jest na bieżąco jeśli chodzi o maturę. Kiedyś tak było... Teraz jest inaczej... ;)

 

BTW. Temat na mature z polskiego 2k7: "Osama bin Laden - romantyk czy pozytywista?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 3 klasie III LO w Sosnowcu, profil human-prawny ;).

 

Wymodziłem jak na razie:

język polski - podstawowy (nie będę się wychylać, w sumie rozszerzony mógłbym napisać, język polski lubię)

język angielski - podstawowy (więcej nie umiem, modlę się, żebym zdał podstawę na ok 70%)

historia - rozszerzony (kamikadze, trzeba walczyć)

Nad geografią myślę jeszcze, do grudnia jakoś jest czas, więc ewentualnie mogę dodać sobie ten przedmiot. A temat na ustną z polskiego wybrałem: Język Internetu. Przedstaw charakterystyczne jego cechy na przykładzie wypowiedzi z wybranych list dyskusyjnych. A kumpel z klasy jest najlepszy, na języku polskim deklarację wypełnił :lol: i wybierał temat na ustną z polaka, to jest dopiero przekręt. What a balls.

 

Módlcie się za mnie, a ja za was. Żebyśmy zdali. Chciałbym iść na resocjalizację/prawo, na dzienne jest ciężko się dostać jak cholera. Coś się jeszcze wymyśli.

 

EDIT

 

Do tego w listopadzie próbna :lol: załamka jak nic, ale cóż trzeba dać radę. BTW w styczniu studniówka, a ja przez tą swoją nieśmiałość do kobiet, jak nie miałem tak nie mam odpowiedniej dziewczyny i nie znam takiej, z którą mógłbym pójść i która przede wszystkim chciałaby ze mna pójść. Więc mam problem.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wybrać Sztuka średniowiecza w grach komputerowych. Darowałem sobie.

 

Teraz mam Katedra jako obraz świata. Realizując temat odwołaj się do literatury i sztuki.

temat ciekawy ,jeżeli byś to ciekawie zrobił nabiłbyś sobie pkt na maksa z ustnej ;)ja miałem pomysł pisac o prostytutkach w literaturze ale polonistka odradziła poniewaz sie to wiaze z kobieta upadłą a tego brac nie wolno u nas w szkole (korupcja i te sprawy)

ostatecznie mam temat ,, Zło,które kusi,fascynujei pociąga..." czyli tez miły temacik;)

btw panowie przynosicie z sobą laptopy na ustny z polaka? bo ja sie boje moją prezentacje odpalić na szkolnych złomach.... były takie historie w innych szkołach że ludzie ledwo zdawali,bo komp cos tam ,,niedomógł"

spylon ładny temacik;]

Edytowane przez sawyer188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co wszystko na rozszerzonym...nad polskim się zastanawiam po co mi rozszerzony...ale zobaczę jak próbna pójdzie...mogę na podstawowy jeszcze przejść...

 

a temat...

 

Motyw świata w piosenkach różnych wykonawców...

 

sawyer188 - jeśli będę korzystał na prezentacji z lapciaka (bardzo możliwe) to tak...wolę nei ryzykować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To głupot ci naopowiadali, albo źle zrozumiałeś. Bo jest wręcz przeciwnie ;). Do 20.12 możesz zmienić i temat i przedmioty, więc bez histerii. BTW, z tą próbną w listopadzie to nie jest zły pomysł, bo jak np. ktoś napiszę histę, dostanie wyniki, powie w duchu no way i może zmienić sobie przedmiot na inny. Więc to chyba jakby nie było jakieś hmmm "ułatwienie"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega dzik86 może nie jest na bieżąco jeśli chodzi o maturę. Kiedyś tak było... Teraz jest inaczej... ;)

 

BTW. Temat na mature z polskiego 2k7: "Osama bin Laden - romantyk czy pozytywista?"

z racji mojego wieku 20l ,pisalem mat. 2006 wiec calkiem niedawno :lol: :lol: (moglem w sumie zdawac rok wczesniej , ale przynajmniej mam tyt. technika )

 

piszesz ze jest inaczej ..... to tak wiele sie zmienilo przez te 4 miesiace ????? :lol: :lol: :rolleyes:

 

u mnie w szkole wrecz nalegali zeby zdawac rozszerzenia, zawsze jakis dodatkowy pkt. jest :P no nie wiem , robcie co chcecie

 

 

powodzenia dla wszystkich

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...