Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to miałem sprany ciut zestaw..

 

1. Przyjeżdża Turas i pyta o pewien adres:

-powiedz mu że nie wiesz gdzie to jest

-poinformuj gdzie może znaleźć informacje gdzie jest adres którego szuka i jak tam dotrzeć

-upewnij się że wszystko zrozumiał

 

2.Brałeś udział w akcji "czyste miasto". Przyjecha qmpel którego to interesi, poinformuj go:

-jak wyglądały przygotowania

-jak przebiegał dzień podczas akcji

-jakie zaskakujące zdarzenie miało miejsce

 

3. Qmpel z wymiany chce do teatru a Ty na koncert jazzowy:

-powiedz że nie chcesz iść do teatru

-wyjaśnij dlaczego nie chcesz tam iść

-zaproponuj rozwiązanie kompromisowe

 

Obrazek: Koleś (nauczyciel) stojący i nawija do uczniów, dwoje z 4 ma ręke w górze

1. Czy uczniowie są zainteresowani?

2. Co wg Ciebie zmieni się w przyszłości w polskim szkolnictwie?

 

95% :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to miałem sprany ciut zestaw..

 

1. Przyjeżdża Turas i pyta o pewien adres:

-powiedz mu że nie wiesz gdzie to jest

-poinformuj gdzie może znaleźć informacje gdzie jest adres którego szuka i jak tam dotrzeć

-upewnij się że wszystko zrozumiał

 

2.Brałeś udział w akcji "czyste miasto". Przyjecha qmpel którego to interesi, poinformuj go:

-jak wyglądały przygotowania

-jak przebiegał dzień podczas akcji

-jakie zaskakujące zdarzenie miało miejsce

 

3. Qmpel z wymiany chce do teatru a Ty na koncert jazzowy:

-powiedz że nie chcesz iść do teatru

-wyjaśnij dlaczego nie chcesz tam iść

-zaproponuj rozwiązanie kompromisowe

 

Obrazek: Koleś (nauczyciel) stojący i nawija do uczniów, dwoje z 4 ma ręke w górze

1. Czy uczniowie są zainteresowani?

2. Co wg Ciebie zmieni się w przyszłości w polskim szkolnictwie?

 

95% :/

jak to jest, losujesz zestaw 3 dialogow i wybierasz 1, czy wszystkie 3 robisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze mi sie chyba najfajnieszy zestaw trafil na podstawie z ang.... xD nie pamietam wszystkich ale negocjacje mialem cos w stylu.

ktos uwaza ze miejsce kobiety jest w domu, sprzata wychowuje dzieci a mezczyzna przynosi forse i pracuje.

- nie zgadzasz sie z tym i bla bla ba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj go w błąd bo pójdzie na egzamin i się zdziwi. Robisz trzy bo w każdym sprawdzana jest inna umiejętność: uzyskiwanie i udzielenie informacji, relacjonowanie, negocjowanie ;]

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest, losujesz zestaw 3 dialogow i wybierasz 1, czy wszystkie 3 robisz?

U mnie było tak że po wejsciu na sale i oględzinach dowodu pokazali mi rozłożone szare koperty, wylosowałem jedną i w niej była jedna kartka, na pierwszej stronie były podane wyzej rozmowy sterowane, na drugiej obrazek. Dali mi kartke papieru i długopis i wskazali miejsce na odosobnieniu, czas start i sobie mogłem notować i przygotować się (5min). Po 5 min usłyszałem głupkowaty głos: "time is over.. hehe" no i poprosili mnie do stolika, siedzialem na wprost kolesia no i on zaczynał albo ja gadanie i tak te 3 rozmówki poleciały. Potem druga strona i nawijałem o obrazku(2 zdeania i dostałem max za to:o). Potem koles zadał 2 pytania, jedno do obrazka a drugie sie zawsze tyczy Ciebie, odpowiedziałem pościemniałem. Potem pytanie "would you like to add sth?" .."no, that's all". W trakcie śmiała sie ze mnie babka co siedziała obok i sie przysłuchiwała, bo z natury lubie prowadzić te rozmówki luźno i smiesznie, może wydawało im się że dobrze umiem angola? Rzuciłem 'mądre' hasełka w dialogach np: "go straight ahead and take second street on your right". Dla wiekszości to nic nadzwyczajnego, ale komisja jak słyszy ciągle "Ja pić, ja być.. " ma dość ;)

Kumpel był dobry, miał powiedzieć że coś ileś tam trwało no to jedzie: "The trip dauert three stunden.. " czy jakoś tak.. :lol: I miał 16 pts...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj go w błąd bo pójdzie na egzamin i się zdziwi. Robisz trzy bo w każdym sprawdzana jest inna umiejętność: uzyskiwanie i udzielenie informacji, relacjonowanie, negocjowanie ;]

Jak ja zdawałem rozsz. rok temu to wybierałem jeden z trzech. Widze, ze sporo sie pozmienialo;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem o podstawie, a Ty o rozszerzeniu ;) z tego co wiem rozszerzona wygląda całkiem inaczej i nie ma rozmów sterowanych tylko cały czas nawija się z egzaminatorem o jednym temacie... ;]

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem o podstawie, a Ty o rozszerzeniu ;) z tego co wiem rozszerzona wygląda całkiem inaczej i nie ma rozmów sterowanych tylko cały czas nawija się z egzaminatorem o jednym temacie... ;]

Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHE no i po biologii :) samobojstwo :P rozszerzenie....

 

ale w sumie duzo na inteligencje... ale co nieco trzeba bylo wiedziec... a ja nie wiedzialem :)

 

jak zobacze odpowiedzi to przelicze punkty i sie pochwale czy zdalem :)

 

BTW. chyba pierwszy wrocilem do domu :P mam 20 km od szkoly a mature mielismy pisac do 11.55 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHE no i po biologii :) samobojstwo :P rozszerzenie....

 

ale w sumie duzo na inteligencje... ale co nieco trzeba bylo wiedziec... a ja nie wiedzialem :)

 

jak zobacze odpowiedzi to przelicze punkty i sie pochwale czy zdalem :)

 

BTW. chyba pierwszy wrocilem do domu :P mam 20 km od szkoly a mature mielismy pisac do 11.55 :D

a to dziwne, moja laska to samo zdawala i mowi ze byla banalna - spojrzala na pierwsza strone zeby upewnic sie o rozszerzeniu ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to dziwne, moja laska to samo zdawala i mowi ze byla banalna - spojrzala na pierwsza strone zeby upewnic sie o rozszerzeniu ;D

oj to czy była banalna trzeba jeszcze poczekac było wiele pytań podchytliwych i nie wiadomo jaki jest klucz ;]

ale do fakt najtrudniejsza nie była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poważnie to jak z amnestią?

Bo wybieram sie na zaoczne a majca jakoś nie wchodzi, ale nie ma prawa, jeszcze sienie uczyłem, dopiero dizś zaczynam :P

Lepiej późno niż wcale ;)

A tam gdzie ide jest 1os/ miejsce, 30% musi wystarczyć :P

Z próbnej było 40% bez przygotowania a 3 zadań nie zrobiłem bo nie przerobiliśmy tego w szkole.. jestem dobrej myśli mimo że nic nie umim :P

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poważnie to jak z amnestią?

Bo wybieram sie na zaoczne a majca jakoś nie wchodzi, ale nie ma prawa, jeszcze sienie uczyłem, dopiero dizś zaczynam :P

Lepiej późno niż wcale ;)

A tam gdzie ide jest 1os/ miejsce, 30% musi wystarczyć :P

Z próbnej było 40% bez przygotowania a 3 zadań nie zrobiłem bo nie przerobiliśmy tego w szkole.. jestem dobrej myśli mimo że nic nie umim :P

Tak jak pisał und3r na prywatne bez problemu. Na dzienne państwowe bym nie liczył bo już dawno zapowiedziały, że z Giertychowską nie będą przyjmować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, to jest bezsens. Popełniłem najwiekszy błąd swojego życia biorąc tą matme rozszerzoną jako przedmiot podstawowy.

Mam jakieś 78% z geografii rozszerzonej + anglika rozszerzonego jakieś 90% a na studia liczą mi tylko te przedmioty a ja nie dostane się tam bo nie zdam matmy, eh ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, to jest bezsens. Popełniłem najwiekszy błąd swojego życia biorąc tą matme rozszerzoną jako przedmiot podstawowy.

Mam jakieś 78% z geografii rozszerzonej + anglika rozszerzonego jakieś 90% a na studia liczą mi tylko te przedmioty a ja nie dostane się tam bo nie zdam matmy, eh ;/

Zdasz zdasz :]

Zdać nie jest bardzo trudno, są zawsze zadania na rozszerzonej które zrobi każdy z podstawowej nawet, ale trzeba sie postarać i wiedzieć co i gdzie w tablicach jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakie studia chcesz sie dostać, że potrzebna Ci tylko giełda i angielski? Ja będe miał pewnie podobne wyniki do Ciebie, a matmy też się troche obawiam...

Wszystkie kierunki na wydziale zarządzania + wszystkie oprócz ekonometrii na wydziale ekonomiczno socjologicnzym na uniwerku łódzkim. Z takimi wynikami nie mam sie czego obawać o angaż na studia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...