Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

mihalo Dzięki przyda się :D

 

Już po ustnej z polaka

19/20

Męczyła mnie baba z 30 min, ale na szczęście już o polskim mogę zapomnieć

Ale masz fajnie... zazdroszcze Ci, że nie musisz się już uczyć polaka... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym warto pamiętać na maturze z fizyki:

 

Całość:

 

http://www.sendspace.pl/file/beoSo3DW/

Error 404 :(

 

Ja też już po ustnej, miałem wczoraj. Wyrwałem gorącą dwudziestkę ;) Komisja była zafascynowana moimi przykładami wypowiedzi z czatów i komunikatorów internetowych xD

 

EDIT: już działa.

Edytowane przez calvis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hubi- ja też będę miał x4- angiol i biola.

Pierwsze będzie w okolicach 65-85, drugie- zielonego pojęcia nie mam. Z próbnych było w okolicach 75%, czyli ani grzeje- ani ziębi. Miejsca nie zajmę raczej :wink:

Ale podobno nie jest tak trudno się dostać strasznie- myślę, że 2x~75% wystarczą do aklimatyzacji. Ale oczywiście- każdy może zostać omnibusem, nie iść na AM i zająć jedno ze 100 wolnych miejsc na wet. xD

 

Ciekawi mnie, jak trudne będą matury z chemii i bioli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komisja była zafascynowana moimi przykładami wypowiedzi z czatów i komunikatorów internetowych xD

bash ? :D

 

ustne są imho najłatwiejsze...

 

 

btw wreszcie ktoś zauważył, że klucz odpowiedzi (polski,wos,historia) to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie...mam nadzieję, że się szybko za to wezmą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raven- Ciekawe jak szybko zareagują. IMO Ocenianie tej nie wg. klucza jest pobożnym życzeniem... Pozwolę sobie to skwitować cytatem piosenki M. Rodowicz (która jak "Lalka"- nie umiera nigdy). "Za rok może dwa." ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby jak najszybciej...

 

klucz mi się wybitnie źle kojarzy, dzięki niemu spaliłem ubiegłoroczną maturę z historii...we wtorek podchodzę jeszcze raz, powinno być dużo lepiej (zważywszy, że na historii system się już zmienił, nie ma sztywnego klucza :] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie co do matury ustnej z poskiego.

 

Mam taki problem, że zapomniałem w konspekcie uwzględnić materiały dodatkowe, a chciałem się wesprzeć kartkami z fragmentami książek. Czy komisja zgodzi się na ich użycie? Maturę mam 19 maja, w poniedziałek idę się zapytać nauczycielki, z którą mam. Jednak jeśli ktoś zna odpowiedź na moje pytanie, niech napisze i mnie uspokoi...

 

Bez tych fragmentów leżę i kwiczę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zmienionym konspektem po prostu idziesz do szkoły, do sekretariatu/dyrektora, i mówisz, że masz mała zmianę w konspekcie i prosiłbyś o podmiane. Bez problemu powinni się zgodzić, zwłaszcza, że jeszcze ponad tydzień do egzaminu.

I tak od momentu oddania tych konspektów do szkoły, leżą one tylko w jakieś teczce i wyjmowane są dopiero dniu egzaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zmienionym konspektem po prostu idziesz do szkoły, do sekretariatu/dyrektora, i mówisz, że masz mała zmianę w konspekcie i prosiłbyś o podmiane. Bez problemu powinni się zgodzić, zwłaszcza, że jeszcze ponad tydzień do egzaminu.

I tak od momentu oddania tych konspektów do szkoły, leżą one tylko w jakieś teczce i wyjmowane są dopiero dniu egzaminu.

Dzięki za odpowiedź, jutro tak zrobię. Mam nadzieję, że obejdzie się bez problemów i pójdą mi na rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw wreszcie ktoś zauważył, że klucz odpowiedzi (polski,wos,historia) to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie...mam nadzieję, że się szybko za to wezmą...

Właśnie. Klucze są imho bardzo krzywdzące często dla ucznia. U nas zresztą np. na polskim nigdy się nie używało sformułowania "odpowiedzieć poprawnie na pytanie" tylko "wbić się w klucz" bo tylko sie się liczy niestety...

 

Dobrze że na ustnym, pomimo być może lekkiej tendencyjności(co komisja to wynik) nie ma czegoś takiego jak klucz. I daje to dużo większe możliwości, nawet ratowania się jak się nic nie umie, a dzierży jednak trochę musk'u ;)

 

Swoją drogą już w środę matma, sasasasas. Potem 20 maja mam ustny angol i wolność... No może jeszcze rekrutacja do pełnej wolności, ale jednak będzie się można zająć zaniedbywanym kompem, rowerem i aparatem foto... =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do bioli to mam mieszane uczucia troche.. sprawdzalem przykladowe rozwiazania z onetu.. jak bedzie 70% to bede zadowolony :) juz tylko chemia i ustne.. zdaje polak i angol ustny jednego dnia.. 27 ale do angola to chyba nie warto tracic czasu i lepiej sie prezentacji lepiej nauczyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niby wyliczyłem z biologii 85-88% ale są to moje wyliczenia ;) kilka pkt. odjąłem, gdzie indziej dodałem chociaż odpowiedź troszkę się różniła, chociaż raczej sens zachowany. Mam nadzieję na 80%. Teraz chemia w piątek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się boję :unsure:

Chce tylko, zdać. Mieć te 30% i wszystko za sobą. Więcej do szczęścia mi nie potrzebne :razz: A fizykę mam jako dodatkowy, więc każdy wynik powyżej 0% będzie sukcesem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się boję :unsure:

Chce tylko, zdać. Mieć te 30% i wszystko za sobą. Więcej do szczęścia mi nie potrzebne :razz: A fizykę mam jako dodatkowy, więc każdy wynik powyżej 0% będzie sukcesem :wink:

Mam dokładnie identyczną sytuacje :D fizyka tylko dla przyjemności :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Uffff jestem po polskim ustnym :razz:, nie było nawet tak źle, trafiły mi się lajtowe babki, miła atmosferka, powiedziałem to co miałem powiedzieć, trzy razy miałem zawias, przy pytaniach coś tam nasciemniałem, liczę spokojnie na 50%, więcej mi do szczęścia nie potrzeba :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uffff jestem po polskim ustnym :razz:, nie było nawet tak źle, trafiły mi się lajtowe babki, miła atmosferka, powiedziałem to co miałem powiedzieć, trzy razy miałem zawias, przy pytaniach coś tam nasciemniałem, liczę spokojnie na 50%, więcej mi do szczęścia nie potrzeba :rolleyes:

Nie miałeś od razu ogłoszenia wyników?

 

Ja dzisiaj też polski ustny, podsumuje go dwoma słowami - Wielka improwizacja :razz: Marne 70%, wczoraj się zacząłem "coś" przygotowywać.

Mam już koniec matur, teraz czekam na wyniki, szczególnie z polskiego i tej nieszczęśliwej Lali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kur.. czuje, ze z tej matmy umiem mniej niz umialem przed zakonczeniem roku. A nauka jak nie szla tak dalej nie idzie w taka pogode i przy tych pozornych wakacjach :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...