Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.cke.edu.pl/index.php?option=con...&Itemid=190

Osoba, która zamierza przystąpić do egzaminu maturalnego składa przewodniczącemu szkolnego zespołu egzaminacyjnego deklarację przystąpienia do egzaminu (po raz pierwszy, po raz kolejny):

 

wstępną - w terminie do 30 września,

ostateczną - w terminie do 7 lutego.

czyli po prostu najzwyczajniej idziesz do swojej dawnej szkoły po formularz i w terminie oddajesz... terminy co roku są podobne.

osoby które deklarują chęć ponownego przystąpienia, obowiązuje termin ostateczny, termin wstępny jest dla klas maturalnych.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zeedytować temat i dopisać "2009 od 72 strony" ?

 

Jakie macie tematy na polski? ma ktoś może: " Dokonaj analizy słownictwa wybranego czasopisma specjalistycznego."? Jak tak to jakie czasopismo? Bo waham się między PC world komputer a chipem, ewentualnie jakby ktoś zna jakieś lepsze (do prezentacji) o tematyce "komputerowej" to byłbym wdzięczny :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termit_tm ty 90? :blink: się zaskoczyłem ;) czy może do technikum chodzisz? :P

 

A ja piszę tylko przedmiot dodatkowy bo szkoła uznała, że tamta operonu nam starczy, w sumie to się cieszę :).

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh dzis pisałem podst gegre i muszę powiedzieć, ze do łatwej nie nalezała.

najzabawniejsze jest to, ze nie bylo oblicznia zadnych godzin skal itp xD

takze juz sam nie wiem jak sie do tego badziewia przygotowac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rozszerzona matma, i musze przyznać ze nie bylo zle... moze jeszcze ni 90% ale zadan 8/10 :P

w porównaniu z tym co robila nam matematyczka to łatwo i przyjemnie.

 

Tylko stereometria - jako nieprzerabiana, cos tam sie sypnąłem na prawdopodobienstwie... no i nie wiem jak mi ocenia ciąg geometryczny sin a,sin b, 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rozszerzona matma, i musze przyznać ze nie bylo zle... moze jeszcze ni 90% ale zadan 8/10 :P

w porównaniu z tym co robila nam matematyczka to łatwo i przyjemnie.

 

Tylko stereometria - jako nieprzerabiana, cos tam sie sypnąłem na prawdopodobienstwie... no i nie wiem jak mi ocenia ciąg geometryczny sin a,sin b, 1

 

Tak czekałem czy ktoś napisze, że pisał matmę rozszerzoną. :P Przeglądając internet tu i ówdzie znalazłem coś takiego: 

 

http://www.wrzuta.pl/pliki/uslbSlK45H/matura

 

zwróć uwagę na datę dodania :mrgreen:

 

Według komenatrzy, zgadza się, ale Ty potwierdź. :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu z tym co robila nam matematyczka to łatwo i przyjemnie.

Ile bym nie miał, mam takie samo odczucie... Pewnie jak zwykle coś źle policzyłem ale była w miarę ;P. W porównaniu z tym co jest na lekcjach to jest o wiele wiele łatwiejsze, choć od tej Op(t)eronu (:P) była trudniejsza.

 

Tak czekałem czy ktoś napisze, że pisał matmę rozszerzoną. :P Przeglądając internet tu i ówdzie znalazłem coś takiego: 

 

http://www.wrzuta.pl/pliki/uslbSlK45H/matura

 

zwróć uwagę na datę dodania :mrgreen:

 

Według komenatrzy, zgadza się, ale Ty potwierdź. :P 

"Nie odnaleziono pliku" :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć, od kiedy na maturze z polskiego nie liczy się ilość słów, tylko objętość pracy ?

 

Piszę zwięźle, napisałem całość na około 290 słów, zajęło mi to 1 i 1/4 strony, a dzisiaj dostałem maturke i taki lekki zonk, mając 0 pkt za język, kompozycję, styl i zapis, bo praca za krótka o_O Od kiedy takie coś jak objętość pracy jest brana pod uwagę, a ilość słów jest nieważna ?

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał nauczyciel z naszej szkoły, ale nie nauczycielka która mnie uczy. A generalnie od początku liceum jest mówione o tych 250 słowach, nikt nigdy nic nie mówił o tym, że praca musi zajmować 2 strony...

 

Na próbnej by Operon, też napisałem na mniej niż 1,5 strony i jakoś nie było problemów z długością pracy (tylko że w tym wypadku sprawdzała to nauczycielka, która mnie uczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, u mnie nie ma takich problemow. Nawet jak dodatkowo cos pisze, to objetosciowo nie zajmuje mi to wiele. Poza tym, przy poleceniu do wypracowan bylo napisane, ze nie mniej niz 2 strony (ok. 250 slow ). Czyli warunek spelniles, takze nie czaje nauczycielki. Bo jak wydaje sie ze jest malo [ patrzac na ilosc zajetego miejsca] to jej psim obowiazkiem jest przeliczenie slow i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć, od kiedy na maturze z polskiego nie liczy się ilość słów, tylko objętość pracy ?

 

Piszę zwięźle, napisałem całość na około 290 słów, zajęło mi to 1 i 1/4 strony, a dzisiaj dostałem maturke i taki lekki zonk, mając 0 pkt za język, kompozycję, styl i zapis, bo praca za krótka o_O Od kiedy takie coś jak objętość pracy jest brana pod uwagę, a ilość słów jest nieważna ?

Nie zwracaj na to uwagi, nauczyciele w szkole są poinformowani gorzej od 90 procent uczniów, nic nie dostają za sprawdzenie próbnej matury to im się nie chce, (tutaj wstaw sobie niecenzuralne słowo w liczbie mnogiej :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu wybrałem temat wypowiedzi ustnej - Język Internetu. Jeśli ktoś ma właśnie ten temat, mogę przesłać bibliografię i całą resztę ;). Dostałem 90%.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka rada na przyszłość, to że pochodnych(podobno nawet w programie szkolnym!!?) i całek nie ma na maturze z matmy, to nie znaczy, że nie powinniście się ich uczyć już teraz lub zaraz po maturze :)

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj bo całki i pochodne miałem na studiach od nowa wyłożone. Zazwyczaj i tak w szkole się przerabia pochodne mimo, że ich na maturze nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos tematów na ustny polski - może ktoś miał temat o holocauście w lit. i filmie? Okazało się bowiem, że kilkanaście osób ma ten temat i jakieś oryginalne pozycje by się przydały <_<

 

Co do fizyki - nie pomogę, nie zdaję. W razie "wu" korzystam z tego http://pl.wikibooks.org/wiki/Fizyka_dla_liceum

Edytowane przez wistler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...