Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne nie.

Już teraz jest to załatwiane po cichu i raczej jakoś dziwnie [;

 

Musieli chyba załatwiać coś z OKE, bo inaczej musieli by dzwonić o układanie arkusza dla powiatu, a jak na razie takiego telefonu nie było ;)

W każdym razie znam tematy i parę pytań :lol:

 

No ale ja jutro rozszerzenie zdaje także mnie i tak to nie dotyczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemny angielski nie powiem :) Z podstawy na 90% spokojnie liczę, a z rozszerzenia na 70%, więc źle nie jest :)

 

A właśnie jak na rozszerzeniu nie zaznaczyłem tematu, który piszę, to uznają mi pracę? Bo kompletnie z głowy mi wyleciało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie zaznaczyłem, ale konsultowałem dwóch nauczycieli angielskiego i kilku innych i mówili że nie będzie problemu. U mnie dużo osób nie zaznaczyło...

 

A jak nie zaliczą tego to się mogę żegnać ze studiami...

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu też nie zaznaczyłem tematu. Nie było problemów, ale sranie niezłe było. Nauczyciele do paczek z maturami doklejali specjalne karteczki o informacji, który pesel(maturzysta), które wypracowanie wybrał :lol2:

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie.

Już teraz jest to załatwiane po cichu i raczej jakoś dziwnie [;

 

Musieli chyba załatwiać coś z OKE, bo inaczej musieli by dzwonić o układanie arkusza dla powiatu, a jak na razie takiego telefonu nie było ;)

W każdym razie znam tematy i parę pytań :lol:

 

No ale ja jutro rozszerzenie zdaje także mnie i tak to nie dotyczy :)

 

Arkusz pod czy roz ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzony angielski był nawet ok - temat rozprawki w porządku, słowotwórstwo bezbłędnie, transformacja jak zawsze (tzn. do [gluteus maximus] bo mi się nie chce gramatyki uczyć). Oczywiście zapomniałem zaznaczyć tematu, nie jako jedyny zresztą, ale myślę, że to jednak ludzie oceniają ;) Są gdzieś rozwiązania do całego rozszerzenia? Bo znalazłem tylko do części.

 

A podstawa... godzina i koniec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was wie na pewno jak się liczy punkty z matur?

Jak np. pisałem z angielskiego podstawę i rozszerzenie to liczy się tylko rozszerzenie? Wynik pisemny i ustny się uśrednia czy sumuje?

Czy zawsze liczy się rozszerzenie czy zależy jak korzystniej (np. podstawa z matmy na 80%, a rozszerzenie na 30%, więc korzystniejszy wynik daje podstawa)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdź na stronę rekrutacji uczelni która cię interesuje, bo każda ma swój własny sposób naliczania pkt. Na PW wynik z matury ustnej się nie liczy, a z pisemnych jak podstawa daje więcej pkt niż rozszerzenie to biorą pod uwagę podstawę. Tylko jeśli masz taką sytuacje to jest raczej jednoznaczne z tym, że sobie nie poradzisz na uczelni.

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie.

Już teraz jest to załatwiane po cichu i raczej jakoś dziwnie [;

 

Musieli chyba załatwiać coś z OKE, bo inaczej musieli by dzwonić o układanie arkusza dla powiatu, a jak na razie takiego telefonu nie było ;)

W każdym razie znam tematy i parę pytań :lol:

 

No ale ja jutro rozszerzenie zdaje także mnie i tak to nie dotyczy :)

 

To Twoja szkoła była w TV? :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano mówili w TV o Liceum w Tychach - że właśnie w czwartek podano WOS podstawę zamiast angola ;)

 

Ustny angol podstawę tez mam już za sobą - wczoraj było 85%. Został jeszcze rozszerzony, fiza do napisania i na deser prezentacja z polskiego (która właśnie powstaje ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustny polski z głowy - ogólnie było pozytywnie, temat przedstawiłem ciekawie myślę, a odpowiedzi na 7 czy tam 8 pytań też jakoś poszły. Wyniki dopiero o 18, ale liczę na dość spory % ;)

Edytowane przez Marians

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem przed ustnym polskim dwa prochy na uspokojenie i popłynąłem bez zająknięcia. Nie odpowiedziałem na żadne pytanie, bo jednak były dosyć ogólne dotyczące książek, których nie przeczytałem, ale dostałem 12 pkt i cieszę się, że już jest odwalone i mam za sobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj miałem ustny, preza kończona wczoraj pod wieczór, 3-4 pytania na które w połowie odpowiedziałem, trochę pogmatwałem się w tym co mówiłem... 15 punktów; (Adaptacje filmowe)

 

Znajomy konspekt pisał dzisiaj rano w szkole już (w bibliotece) a prezy jako takiej nie miał... 18/20 puntków (coś z zapożyczeniami temat);

 

Jutro gegra podstawa, w pt ustny angol podstawa i wolne... aż za dużo wolnego, trza robotę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10/20 - nie jest źle, choć mogło by być lepiej. Jak powiedziała mi egzaminatorka, niektóre fragmenty mojej prezentacji niezbyt jej się podobały, a poza tym nieco zbyt ogólnie odpowiadałem na pytania. Cóż, ważne, że zdane - ustny polski i tak nie jest nigdzie potrzebny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież za odpowiedź na pytania jest max 5 pkt.... w sumie odpowiadałem na pytania tylko mocno okrężną drogą ^^ może dostałem za odpowiedzi 1-2 pkt, ale wątpię.

Już 3 osoby z którymi rozmawiałem były przekonane, że za prezentację jest 5pkt a za pytania 15. Polonistki ładnie informują n/c. Za prezentacje owszem jest 5 pkt, ale za pytania też 5 a 10 jest za język + "coś jeszcze"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach! ;)

No to mnie uspokoiłeś! stary ;F

 

A co do błędnego przekonania, że trzeba odpowiedzieć na pytania żeby zdać, to przeczytałem w tym wątku (początek strony 80 ;) )

 

No to ja język mam górnolotny, musi być max B-) zobaczymy ;) dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też 12 pkt za ustny polski :) jeszcze tylko 26 maja ang rozszerzony ustny ale to już bez stresu bo wynik nie jest dla mnie ważny a z angielskiego sobie dobrze radzę :D Właściwie to od dzisiaj wakacje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu +/- trwały wasze prezentacje?

Mam prezentację na 5 stron, ale po pierwszych próbach kucia na pamięć porzucam ją. Niemożliwe do zrobienia.

Piszę własną, ale nie spodziewam się więcej niż 2 stron (Calibri 11), więc jeśli niczego w trakcie nie zapomnę, powinienem mieć o czym mówić na może 10 minut. Chyba nie będzie to problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...