Skocz do zawartości
vojt

Modem Thomson (kablówka) Różne Ip

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie: sprawdzałem możliwość podłączenia linuxa do netu - jako że łatwiej (doradzono mi) jest uzyskać połączenie przez sieciówkę (skrętka) niż przez USB.

Mój modem Thomson (kablówka) umożliwia połączenie komputera na dwa sposoby właśnie, 1. Kablem USB; 2. Skrętką LAN.

I tak na kablu USB mam IP zewnętrzne, a na skrętce (sieciówka) okazało się że jest IP wewnętrzne.

Krótko: co mam zrobić żeby na sieciówce mieć także IP zewnętrzne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, już mam publiczne IP na obydwóch kablach, oba wyjścia działają (ale nie równocześnie - choć jest możliwość , ale płatna dodatkowo u dostarczyciela) w zależności jakie się używa. Lecz mam jeszcze pytania: czy jest jakaś szczególna różnica pomiędzy USB i LAN-em ???

Czy któreś z tych połączeń oferuje lepsze (gorsze) parametry czy są one takie same ?? Inaczej: czy na LAN-ie jest lepsze połączenie niż na USB ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, przy modemach kablowych połączenie USB czy LAN ma małe znaczenie, bo szybkość przesyłu danych między modemem kablowym a serwerem dostawcy netu ogranicza kabel koncentryczny, którego przepustowość waha się w granicach 10 MB/s

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecz mam jeszcze pytania: czy jest jakaś szczególna różnica pomiędzy USB i LAN-em ???

Czy któreś z tych połączeń oferuje lepsze (gorsze) parametry czy są one takie same ?? Inaczej: czy na LAN-ie jest lepsze połączenie niż na USB ??

U mnie przy połączeniu usb czesto wyskakują jakieś błędy -modem sie zawiesza, wyłacza neo i wtedy muszę wypiąć kabel usb z modemu, poczekać aż win. usunie sprzęt usb i ponownie go włączyć, po czym odpalic neostrade.

 

Kiedy natomiast, przez krótki okres miałem kompa podpietego pod router ADSL po przez kabel sieciowy nigdy niebyło żadnych problemów.

 

Teraz czekam na live boxa którego połacze z 3 kompami za pomocą sieciówki i wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...