Skocz do zawartości
marco

[artykuł] Bartpe - Windows Uruchamiany Z Cd

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafikaJeszcze kilka lat temu w przypadku problemów z systemem Windows trzeba było korzystać z dyskietek startowych działających w systemie DOS. Rozwiązanie takie sprawdzało się bardzo dobrze. Za pomocą dyskietki można było naprawić system, skopiować dane i uruchamiać wiele pomocnych narzędzi. Obecnie gdy nowe wersje Windows są instalowane na partycjach NTFS, stare DOSowe dyskietki stały się bezużyteczne. Zapraszamy do nowego artykułu.


Zapraszamy do leORT: ORT: ORT: ktury!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś jest bardzo zaprzyjaźniony ze starą dyskietką ratunkową DOS, może skorzystać równierz ze sterownika NTFS dla systemu DOS np: NTFS4DOS 1.8

 

ale to rozwiązanie bywa nie stabilne i powinno być traktowane jako ostateczność

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś jest bardzo zaprzyjaźniony ze starą dyskietką ratunkową DOS, może skorzystać równierz ze sterownika NTFS dla systemu DOS np: NTFS4DOS 1.8

 

ale to rozwiązanie bywa nie stabilne i powinno być traktowane jako ostateczność

Szczerze mówiąc patrząc na przeboje z wprowadzaniem rw na NTFSie do Linuxa to bałbym się używać czegokolwiek co zapisuje na NTFSie co nie spełnia jednego z 2 warunków:

1) jest od Microsoftu

2) przeszło kilkudziesięcio-miesięczne testy i jest oznaczone jako stable, pewne, bezpieczne etc ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przydatne, chyba niedługo będę czegoś takiego potrzebował. :) Dzięki :)

 

Drobne "literówki", które zauważyłem:

W Nu2Menu znajdują się podstawowe podstawowe opcje konfiguracyjne...

W menu znajduje się jeszcze jedna opcji, umozliwiająca...

Istnieją również pluginy dodające dodające standardowy pulpit...

Wiem, czepiam się. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ani slowa, bo to nie jest art o naprawie, a o systemie który mozna do tego wykorzystac. We wstepie jest własnie opisane dlaczego taki system bedzie lepszy niz np dos, konsola odzyskiwania czy linux.

 

A sama naprawa to temat na .................................... inny artykuł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by bylo gdyby jeszcze został dodany opis w jaki sposób utworzyć plugin dodający standardowy pulpit Windows i Eksplorator Windows.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to byłem zadzwiony, gdy okazało się że jest możliwość wykonania czegoś takiego w przypadku Windowsa ;)

Bardzo przydatna rzecz. Widać, że było zapotrzebowanie na taki artykuł, sporo ludzi z wykopu się tym zainteresowało -> link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się "doczytałem" to ów program działa dla Win XP i 2003. Na końcu artykułu jest wzmianka o możliwości użycia pendrive w zastępstwie płyty CD i podane wymagania - napęd o pojemności min. 256 MB i SP1 dla Win 2003. Czy to automatycznie oznacza, że pendrive można użyć tylko dla Win 2003, a nie dla XP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. mam problem z czcionką tj. wyskakuja mi te krzaczki zamiast poprawnych fontów, obraz robiłem przy pomocy Pol. Ver. XP, co musialbym zrobic aby tych krzaków nie było ?

Tylko niemówcie że zaopatrzenie się w ver. Eng.

 

pozdroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by bylo gdyby jeszcze został dodany opis w jaki sposób utworzyć plugin dodający standardowy pulpit Windows i Eksplorator Windows.

 

Pozdrawiam

Faktycznie, przydałoby się. Ale nawet bardziej zależałoby mi na informacji jak zintegrować jakieś sterowniki, np. do sieciówki. Poza tym art SUPER, dotąd żyłem w nieświadomości, że coś takiego da się zrobić, a tu taki zonk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozna na tym podpalac wlasne programy, tj np sciagne sobie jakis program z neta i bede mogl go uruchomic?

Tak.

Zastanawiam się jak to działa. Czy po odpaleniu windowsa z takiego livecd można rownie dobrze na dysku zainstalować grę z obrazu iso i uruchomić? Przecież programy i gry przy instalacji dodają jakieś wpisy do rejestru, pliki systemowe do odpowiednich katalogów itd. Czy tutaj rejestr i 'system' jest ładowany do pamięci RAM, tak że można zmieniać jego zawartość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odkopywanie wątku, ale trochę się nad tym pomęczyłem i znalazłem rozwiązanie z tymi niechcianymi "krzaczkami" zamiast czcionki.

 

Faktycznie, przydałoby się. Ale nawet bardziej zależałoby mi na informacji jak zintegrować jakieś sterowniki, np. do sieciówki.
Sterowniki , jak i poprawki dla XP można już zintegrować z płytą instalacyjną Windowsa za pomocą 2327944[/snapback]
mam problem z czcionką tj. wyskakuja mi te krzaczki zamiast poprawnych fontów, obraz robiłem przy pomocy Pol. Ver. XP, co musialbym zrobic aby tych krzaków nie było ?

Tylko niemówcie że zaopatrzenie się w ver. Eng.

I nie musisz już kombinować ja zdobyć angielskiego Windowsa XP .

 

Sam miałem problem z czcionkami, gdy zrobiłem BartPE za pomocą PE Builder z polskiego Windowsa XP,

ale problem już rozwiązany, tzn. że można już tworzyć Windows Live CD z polskiej dystrybucji Windowsa XP.

Wystarczy tylko dorzucić odpowiedni plugin do PE Buildera.

 

Musiałbys zrobic z eng...
Już nie trzeba robić z angielskiej , bo z polskiej wersji Windowsa już wychodzi dobrze , wystarczy dorzucić poniższy plugin.

 

Rozwiązanie problemu:

Wszystkie wpisy, jak i konfiguracje czcionek, zawiera w sobie "magiczny" plik

(który zamieszczam poniżej, .zip)

Polskie_FONTY.zip

, który to trzeba wrzucić (skopiować) do folderu plugin (zainstalowanego wcześniej) PE Builder-a v3.1.10a,

i wtedy można przystąpić do tworzenia BartPE z CD polskiego Windowsa, bo standardowo jest ona ustawiona na włączoną.

Dołączona grafika

 

Standardowa lokalizacja tego folderu to: C:\Program Files\pebuilder3110a\plugin ,

czyli tam gdzie zainstalował się PE builder (chyba że zmieniono folder docelowy przy instalacji), w tej lokalizacji powinien być folder plugin, i tam umieść w/w plik Polskie_FONTY.inf .

 

Poniżej zamieszczam 2 zrzuty ekranu z w/w BartPE utworzonego z Windowsa XP Prof. SP2 w wersji polskiej.

PE Builder v3.1.10a.

 

Dołączona grafika

 

DeepBurner Free Portable

Dołączona grafikaPolskie_FONTY.zip

Edytowane przez gsm_virus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystko zrobiłem według waszego tutorialu, ale jak już plik iso został zbudowany to poprzez CMD(administrator) wpisałem ten kod do formatowania Pendrive. Nastepnie ukazuje mi się linijka kodu ktora mowi mi żebym wpisał wielkimi literami "YES", wiec wpisuje a tu w zmienia mi typ plikow na FAT omg. Mam pendrive 8gb i probóje mieć na nim windows xp profesional, proszę o pomoc lub o lepsze wytłumaczenie krok po kroku jak zainstalować windows`a na pendrive. Z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...