Skocz do zawartości
Alt

A4tech X-750bf Vs X-718b?

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy przekraczają... A po co komuś większa rozdzielczość jak mu niepotrzebna?

To już zależy od gracza ale jestem pewien że 99,9% ludzi więcej skorzysta z 718 niż z 710

 

ps. pełna rozdzielczość zawsze jest w praktyce użyta - chyba że ktoś gra bez AnyAliasingu, na ekranie z niską rozdzielczością i dodatkowo przy bardzo małej czułości myszy.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic nowa myszke bo moj IE 4.0 sie popsul :/ a poza tym zgubilem gwarancje :((

Posiadam podkladke aluminiowa Steelpad 4S i mam dylemat. Przeczytałem wiele recenzji w internecie (takze zagraniczne) i nadal nie wiem ktora myszka okaze sie lepsza. X-750 czy 718? Czy faktycznie model 750 ma problem z laserem? Czy lepiej kupic do mojej podkladki model 718?

Prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle

Myślę, że on by skorzystał :D http://spidermew.moo.no/mew_playing_06.avi

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Jakby nie miał mx500 z 3.91 m/s ]:->

A ten 0,01% to właśnie profesjonalnie gracze chyba, co? ;)

I to jest dla większości ludzi na forach o tematyce gier turniejowych, jak np. esreality główny wyznacznik tego, czy mysz jest coś warta czy nie.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że on by skorzystał :D http://spidermew.moo.no/mew_playing_06.avi

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Jakby nie miał mx500 z 3.91 m/s ]:->

A ten 0,01% to właśnie profesjonalnie gracze chyba, co? ;)

I to jest dla większości ludzi na forach o tematyce gier turniejowych, jak np. esreality główny wyznacznik tego, czy mysz jest coś warta czy nie.

Nie wiem jaki % ogółu to profesjonalni gracze ale wiem ze nie wszyscy grają na "low-sens" czy po polsku "niskiej-czułości" .... :wink: B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ;)

Ale dla mnie to tak jakby wszyscy grali :P :P

 

Nie no, tak ogólnie to X-718 to dobry wybór dla każdego, a wręcz optymalny.

Choć i tak...

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
wybrałbym X710 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mam brac 718? BF czy zwykla? bo z BF ktos pisal ze jest problem z akceleracja wsteczna...

Ja i tak gram w CS-a, rozdzialka 800x600 z AA i AF, sensitivity 3.5 (wiec low) bo przy 800dpi gralem. Wiec 718BF brac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 750 są problemy z akceleracją. BF to tylko wariant kolorystyczno-"wykonaniowy" :D

 

EDIT: OMG jaki z tego low?! :o To chyba górny mid! ;p

Ja gram na takim średnim low - sens 2.7 400dpi...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem dzis rano X-750BF caly dzien pykalem troche w CS-a troche w rainbow sica, i zadnej akceleracji niemialem wszystki jaknajbardziej ok wiec niewiem o co wam chodzi ze problemy z laserem mycha moim zdaniem swietna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega super. Pewnie nawet nie wiesz czym jest owa akceleracja wsteczna, więc czemuż miałbyś ją zobaczyć?

Po drugie, grasz na pewno na jakimś mega highsensie, więc jak miałbyś ją odkryć?

 

ziupo

Ale wiadomo jaki ma sensor i znamy inne myszy z tym sensorem, więc jaki problem?

 

BTW:

Każda mysz ma skłonności do akceleracji wstecznej, kwestią jest tylko prędkości przy jakiej się ona objawia.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale watpie, zeby ktos mial potrzebe wymachiwac z predkoscia ponad 2m/s.

 

zreszta nie wiem jak inni, ale ja pracuje na 1600dpi i nie potrafie jzu obslugiwac myszek ponizej tej rozdzielczosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak:

G5 i G3 mają ten sam sensor - ADNS-6010

Akceleracja nie występuje do 1.30 m/s.

Copperhead mi podobno "ulepszoną" (taa jasne :D) wersję - ADNS-6018

Akceleracja nie występuje do 0.83 m/s

X-750 ma podobno 6010, ale najprawdopodobniej A4Tech zastosował po raz kolejny swój chwyt z profilowaniem soczewki dla uzyskania wyższej rozdzielczości, co jak wiadomo wpływa na ogólną sprawność myszy i skłonność od akceleracji.

Tak więc, na pewno nie będzie lepsza od G3/G5 a przypuszczam, że jest gorsza. Za X-718 przemawia jeszcze fakt, iż współpracuje doskonale ze wszyskimi padami na rynku, czego nie można powiedzieć o żadnej z myszy laserowych.

Naprawdę, bez krzty wysiłku zmuszam mojego microsofta (max bez acc 1.55m/s) do akceleracji wstecznej. To naprawdę łatwe i zupełnie nie wymaga wysiłku, zupełnie. Po prostu sobie machnąlem przed chwilą, wcale nie szybko. Prawdopodobnie podczas grania również go do tego zmuszam ( dlatego szukam ostatnio mx500 ;> )

Zgubić zupełnie to inna sprawa, ale akcleracja to co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cs-a gram na sensie okolo 3-3.8 na myszce dpi 1200 lub 1600 i wszystkko jest jak najbardziej ok to jest tylko moja prywatna opinia i rozumiem to ze niekazdy musi sie z tym zgadzac ja jestem zdowolony z zakupu a sprzetu, a co do akceleracji wyboraz sobie ze przeczytalem co to jest kilka stron wczesniej i to zjawisko notorycznie pojawialo sie w moim starym logitechu ktory siedzi teraz w piwnicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cs-a gram na sensie okolo 3-3.8 na myszce dpi 1200 lub 1600 i wszystkko jest jak najbardziej ok to jest tylko moja prywatna opinia i rozumiem to ze niekazdy musi sie z tym zgadzac ja jestem zdowolony z zakupu a sprzetu, a co do akceleracji wyboraz sobie ze przeczytalem co to jest kilka stron wczesniej i to zjawisko notorycznie pojawialo sie w moim starym logitechu ktory siedzi teraz w piwnicy :)

Jestem pewien że na X-750 jest podobnie jak w X-718 .... czyli: dwa tryby są nie interpolowane a reszta tak ( które to już musi pwlj sprawdzić albo ja :P - w x-718 tylko tryby 800[920] i 1600[1840] są "czyste" , reszta jak np. 1200 to na prawdę interpolowany tryb 800 ).

 

Zmień sobie czułość w grze na okolice 2-2,5 i zwiększ rozdzielczość myszy - efekt będzie taki że prędkość "przesuwu" pozostanie ta sama a zwiększy się dokładność.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawie tak jak jest, wszystko mi pasuje :) niejestem jakims super el0 pr0 graczem zebym potrzebowal super dokladnosc w zupelnosci wystarcza mi X750 z takmi ustawieniami jakie mam teraz, jak bede chcial czegos wiecej bede kupowal razera lub IE 3.0 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawie tak jak jest, wszystko mi pasuje :) niejestem jakims super el0 pr0 graczem zebym potrzebowal super dokladnosc w zupelnosci wystarcza mi X750 z takmi ustawieniami jakie mam teraz, jak bede chcial czegos wiecej bede kupowal razera lub IE 3.0 :)

Nie chodzi o to aby być pro itd. tylko o to aby jadąc np. porshe korzystać z większej ilości biegów niż 1,2 i max 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam X-750BF od jakichś 2-óch tygodni, jestem super zadowolony, nigdy nie kupowałem myszek High End, nigdy też wyroby A4Techa nie były w obrębie mojego uznania, ale myszka mnie zaskakuje. Cieszę się że wziąłem snake, nie wytrzymałbym gdybym wydał 60 zł za mysz, a ona nagle zaczęłaby się ślizgać w mojej dłoni podczas rozgrywki. Opłaca się dorzucić te ~10 zł. Kupująć X-750BF próżnym pozstaje jeszcze świadomość posiadania najdroższego modelu X-Gamers A4Tech'a.

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, fajnie, ze wam się podoba, ale to nie znaczy, że możecie spokojnie każdemu ją polecić, bo wychwalając ją pod niebiosa to własnie czynicie.

w cs-a gram na sensie okolo 3-3.8 na myszce dpi 1200 lub 1600 i wszystkko jest jak najbardziej ok to jest tylko moja prywatna opinia i rozumiem to ze niekazdy musi sie z tym zgadzac ja jestem zdowolony z zakupu a sprzetu, a co do akceleracji wyboraz sobie ze przeczytalem co to jest kilka stron wczesniej i to zjawisko notorycznie pojawialo sie w moim starym logitechu ktory siedzi teraz w piwnicy

Fajnie. I myślisz, że przy takim sensie będzie akceleracja wsteczna? :o

To musiałaby być "niezła" mysz....

 

i zadnej akceleracji niemialem wszystki jaknajbardziej ok wiec niewiem o co wam chodzi ze problemy z laserem mycha moim zdaniem swietna

Ehh...

Skoro Ty ich nie uświadczasz albo nie widzisz, to nie znaczy, że ich nie ma i że ktoś inny nie będzie ich miał.

 

BTW: Jeżeli ktoś jeszcze tego nie wie, a mam wrażenie, że tak jest, to obwieszczam, iż akceleracja wsteczna to nie tylko całkowite zgubienie się myszy, ale pomijanie przez sensor pewnych jej pozycji na podkładce, w wyniku czego mamy do czynienia z omijaniem pikseli (im szybciej machniesz, tym wolniej mysz jedzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh dobra dajcie se spokój bo jego nie przegadacie, on ciągle swoje i tyle.

dla niego musiałaby być myszka zupełnie pozbawiona zjawiska akceleracji wstecznej i miała 400dpi i mniej [może 1?], poza tym każdy ma swoje gusta, jedni lubią trochę interpolacji inni nie, no a o gustach się nie dyskutuje a fakt i tak jest faktem.

 

PS: ADNS-6010 oferuje czestotliwosci 400, 800, 1600, oraz 2000

 

http://www.avagotech.com/products/product-detail.jsp?navId=H0,C1,C5231,C5233,C4939,C4999,P93738 ://http://www.avagotech.com/products/p...9,C4999,P93738

Edytowane przez ziupo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo najlepiej nie mieć wiedzy na ten temat zupełnie i wypowiadać się, o tym, że "jest najlepsza", nie mając pojęcia o stronie technicznej. I w ogóle grając na niej w NFS chyba.

Idźcie sobie na pclab, bo tam są tacy "specjaliści".

 

ziupo

To było kiepskie ;/

Ktoś lubi trochę interpolacji? To jest śmieszne. I jak może w takim wypadku mówić o dokładności?

 

Spoko, jak chcecie kupować sobie shit, to sobie kupujcie, tylko później nie opowiadajcie jaki to on jest wspaniały, skoro nic nie wiecie w tym temacie.

I tak jak mówię: teksty typu "gra się super i fajnie się trzyma, najlepsza mysz, laser jest fajny" to zachowajcie dla pclabu.

 

Ktoś kupił i teraz próbuje "udowodnić" (hahaha), że to nie jest bieda.

 

Yayo

super, cieszę się, że Tobie się podoba. :mur:

Testowałeś inne myszy i w jaki sposób, że twierdzisz, iż jest najlepsza?

 

RS:Vegas - co to jest? Bo chyba nie jedna z gier na WCG, albo w CPL?

 

 

Najlepiej to kupcie wszyscy tą mysz i się cieszcie, skoro nie przeszkadzają wam jej mankamenty. Spoko.

 

Ale nie polecajcie jej notorycznie, kiedy są lepsze myszy na rynku! W tej cenie nawet (X-718).

 

Pozdro wam wszystkim, temat uważam za zamknęty - X-750 jest lepszym wyborem, bo fajnie się komuś na nim gra i wydaje się komuś precyzyjny (pomimo włączonej interpolacji :mur:)

 

W takim razie brawo, chyba zostałem przegadany, bynajmniej nie na argumenty ;/

 

Poziom tego forum powoli zaczyna spadać... Taka równia pochyła.

Zamiast argumentów, przykładów, testów i dowodów, dostajemy "prywatne opinie" nie popatrte niczym prócz wrażeń po przesiadce z tracera z supermarketu.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm nei wiem do czego w NFS potrzebna mycha, ale OK

poza tym z tym 'nieznaniem sie' to masz rację i dostosuj się w takim razie do swojej wypowiedzi i skończ pisać te brednie :/

 

A co do testów to czemu nie pokazałeś jeszcze żadnego dowodu na wyższość 710 nad 750?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo najlepiej nie mieć wiedzy na ten temat zupełnie i wypowiadać się, o tym, że "jest najlepsza", nie mając pojęcia o stronie technicznej. I w ogóle grając na niej w NFS chyba.

Idźcie sobie na pclab, bo tam są tacy "specjaliści".

 

ziupo

To było kiepskie ;/

Ktoś lubi trochę interpolacji? To jest śmieszne. I jak może w takim wypadku mówić o dokładności?

 

Spoko, jak chcecie kupować sobie shit, to sobie kupujcie, tylko później nie opowiadajcie jaki to on jest wspaniały, skoro nic nie wiecie w tym temacie.

I tak jak mówię: teksty typu "gra się super i fajnie się trzyma, najlepsza mysz, laser jest fajny" to zachowajcie dla pclabu.

 

Ktoś kupił i teraz próbuje "udowodnić" (hahaha), że to nie jest bieda.

 

Yayo

super, cieszę się, że Tobie się podoba. :mur:

Testowałeś inne myszy i w jaki sposób, że twierdzisz, iż jest najlepsza?

 

RS:Vegas - co to jest? Bo chyba nie jedna z gier na WCG, albo w CPL?

Najlepiej to kupcie wszyscy tą mysz i się cieszcie, skoro nie przeszkadzają wam jej mankamenty. Spoko.

 

Ale nie polecajcie jej notorycznie, kiedy są lepsze myszy na rynku! W tej cenie nawet (X-718).

 

Pozdro wam wszystkim, temat uważam za zamknęty - X-750 jest lepszym wyborem, bo fajnie się komuś na nim gra i wydaje się komuś precyzyjny (pomimo włączonej interpolacji :mur:)

 

W takim razie brawo, chyba zostałem przegadany, bynajmniej nie na argumenty ;/

 

Poziom tego forum powoli zaczyna spadać... Taka równia pochyła.

Zamiast argumentów, przykładów, testów i dowodów, dostajemy "prywatne opinie" nie popatrte niczym prócz wrażeń po przesiadce z tracera z supermarketu.

 

Miałeś tą myszkę w ręku? grałeś w jakieś gry korzystając z tej myszki? pokaż która jest lepsza, proszę oświeć mnie znawco myszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś tą myszkę w ręku? grałeś w jakieś gry korzystając z tej myszki? pokaż która jest lepsza, proszę oświeć mnie znawco myszek.

Akurat trafiłeś panie lepszy. Kogo jak kogo, ale pwlj'a można nazwać znawcą myszek. A dla twojej wiedzy, to testował on wiele gryzoni i śmiało możesz polegać na jego opinii. Tyle. Dalszej "mondrej" polemiki gratulujemy "mondrym" userom.

 

piszemy oczywiście mądrej, mądrym....... Yayo :mrgreen:

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do testów to czemu nie pokazałeś jeszcze żadnego dowodu na wyższość 710 nad 750?

A czy ja mówiłem, że X-710 będzie w każdym zastosowaniu lepsza do X-750?

X-710 będzie najlepszym obecnie wyborem dla ludzi grających na prawdziwym low-sens !! Ktorzy wymaciach!ą z prędkościami dochodzącymi do 2m/s! Maksymalna prędkość dla tej myszy bez akceleracji to 2,23m/s ! Dlatego w tym zastosowaniu będzie lepsza od każdej myszy obecnie dostępnej na rynku! I z tego powodu w TYM ZASTOSOWANIU JEST LEPSZA od X-750! I X-718 nawet.

X-718 będzie doskonały dla każdego mid i highsensowca.

Biorąc pod uwagę, że gracie w 1280x1024 robiąc obrót o 360 stopni w 10cm potrzebne jest wam niecałe 1300DPI! O czym my rozmawiamy?!

W rozdzielczości 1280x1024 używając A4Techa X-718 maksymalny obrót o 360', bez pomijania pikseli będzie wynosił nieco ponad 7cm! Czy naprawdę potrzeba komuś więcej?

X-718 dużo trudniej zmusić do akceleracji niż X-750, który wymięknie przed granicą 1,30m/s !

X-750 będzie lepszy tylko dla ekstremalnego hi-sens, biorąc pod uwagę, że ma np. 2240DPI, bo 2500DPI nie ma na pewno - sensor ma 2000DPI, a A4Tech zapewne użył po raz kolejny tricku z wygięciem soczewki, dla uzyskania wyższej rozdzielczości (tak było w przypadku x-718, w którym zamiast 1600DPI zrobiono 1840). Taki zabieg dodatkowo osłabia ogólną sprawnosć myszy (pamiętamy chyba razera Vipera).

Używając A4Techa X-750 w rozdzielczości 1280x1024 możemy wykonywać obrót o 360' maksymalnie w ok. 5,81cm!

Po cholerę to komu? Gracie w 1800xXXXX?

X-750 więc może być najlepszym wyborem ale tylko do pewnych celów i nie dla każdego!

A wręcz dla większości nie będzie najlepszym wyborem.

Najbardziej uniwersalna jest X-718, i ciężko zmusić ją do akceleracji ( nie będzie odmawiała pełnego posłuszeństwa najprawdopodobniej gdzieś do 1,9-2 m/s! ).

Czy nadal X-750 to najlepsza mysz w tej cenie dla każdego?

ZALEŻY DLA KOGO! A dla większości lepszy będzie X-718!

 

Wszystkie wyniki zaokrąglałem w górę, żeby była większa pewnosć

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na wszelki wypadek przypomne, postem nie wnoszacym nic do tematu, o swojej obecnosci na forum. Stay cool and don't get hurt. [;

Aaaaaz dodam sobie chyba do siga 2 rzeczy - pierwsza to x-750f-user, a druga:

nie w[ciach!]iac pod wieczor :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat trafiłeś panie lepszy. Kogo jak kogo, ale pwlj'a można nazwać znawcą myszek. A dla twojej wiedzy, to testował on wiele gryzoni i śmiało możesz polegać na jego opinii. Tyle. Dalszej "mondrej" polemiki gratulujemy "mondrym" userom.

 

Twoja wypowiedz nic nie wnosi do tematu więc odbij mondralo. Może pwlj ma racje i zna się dobrze ale nigdy nie miał myszki w ręku i nawija o jakiejś interpolacji o której przeczytał gzdzieś jak był mały i tak mu zostało. Gdyby miał tą mychę u siebie na testach pograłby troszkę i wtedy porównał z X-718 i potwierdził że X-718 jest lepsza od X-750 to byłoby ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...