Skocz do zawartości
Alt

A4tech X-750bf Vs X-718b?

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie odpalilem

A4techa x-718bf + steelpad Qck (108zl razem w Prolinie)

Przedtem miałem stera myszke Labteca + biurko:)

Niestety mimo 3 lat na karku rozpadla sie ( fajna hehe:P szkoda mi jej) wiec zakupilem to co wspomnialem, i mam nadzieje ze pociagnie pare lat:)

No ale roznica kolosalna...tyle powiem nie da sie wogole porownac jak na myszke za 69zl rzadzi....(wiem wiem nie mialem myszek za 250zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z popularności tego tematu chciałbym zapytać, czy świecący scroll tych myszek świeci mocno lub czy da się to jakoś wyłączyć? Nie lubie spać w pokoju w którym coś "rozświetla" dookoła.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z popularności tego tematu chciałbym zapytać, czy świecący scroll tych myszek świeci mocno lub czy da się to jakoś wyłączyć? Nie lubie spać w pokoju w którym coś "rozświetla" dookoła.

Pozdrawiam.

Nie rozświetla dookoła - to subtelne raczej światło - też nie lubię choinek a nie mam problemu z 718 BF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z X-750Bf :(

Wylało sie dosłownie pare kropel wody gazowanej truskawkoej na klawisz myszy :( i zrobił sie problem taki że przez pare godzin było zwarcie i prawy klawisz był cały czas przyciśnięty...,wysuszyłem suszarką i już jest ok ale switch pod klawiszek jest chyba oblepiony bo chodzi z oporem i wogule..

Co polecacie z tym zrobić ?? odrazu mówie żę nie chce oddawać na serwis bo nie mam na to czasu,sam chce to naprawić

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joł

 

jak mysz zakleiles to trzeb umyć bo jak sie lepi i ciezko dziala to rady nie ma, trzeba umyc albo wymienic. moze alkohoel izopropylowy go potraktuj, takie mini-pranie, hehe, na wacik, i poppaćkaj wciskajac mikro styk i zeby przesiąkło, zas klikani no stop rosrusza brud i z czasem wypłucze, powinno dac się wyczyścic. alohol nic nie pspuej w srodku i po jakism czasie wyparuej ze srodka, wiec daj mu czas na przeschnięcie gdzies na kaloryferze.

 

 

a teraz mój problem. kupilem sobie mysze X-750bf. chcę ustawić ją na 500 hz...0 i nie cholery nie daje się, nawet na 250. szajsowaty tracer zrobiony przez chinczyków wyciaga 250 hz, a x-750bf twardo leci na 125 hz mimo ze przestawilem na 500. nawet te 250 juz bylo by calkiem spoko ( naprawde to widac roznice miedzy 125 a 250. jest lepiej, PŁYNNIEJ... ktos moze mi pomoc?

 

EDIT: kurrrrde wlasnie sam sobie odpowiedzialem na pytanie szperajac w google. ta mysz sensor takeigo typu ze wiecej niz 125 hz hadrłerowo nie zrobi. szkoda, ładna i wygodna myszka, ale nie takiej szukałem... :/ gdybym wiedzial to bym jej nei tykał w ogole...

 

AHA : moja mysz jest z serii X7 GAME MOUSE i jest niepodkręcalna... jeśli chcecie dac wiecej hz to bierzcie te z serii X7 FULL SPEED GAME MOUSE... to tak ku przestrodze piszę...

Edytowane przez slimeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Widze że na allegro pojawiło sie dużo odmian tych X.... , jaką odmiane najlepiej obecnie kupić?

nie wiem co najlepiej, osobiscie moge polecic zestawik x-750bf + przyzwoita podkladka - za 80-100zl cos takiego na pewno kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zakupilem standardowy zestawik:

http://allegro.pl/item264095985_qck_rewela..._qck_mini_.html

http://allegro.pl/item259975967_x_718_bf_d...slizgacze_.html

plus przesylk Poczta polska czekalem raptem jeden dzien a cala zabawa 84,50zl

i mam teraz kilka pytan:

- czy lepiej podlaczyc myszke pod usb czy ps2 jakie roznice?

- czy slizgacze warto przylepiac?

- czy instalowac stery z plytki?

- jak ustawic myszke zeby mi dobrze sluzyla juz tlumacze jako posiadacz myszki 3letniej "optycznej" za 20zl nie interesowalem sie nia jak ja ustawic itp itd ale teraz popykalem troche w painkillera overdose a tak to glownie necik to jak ja ustawic ile dpi taki noobik ze mnie w painkillera jakies takie ustawienia dla poczatkujacego usera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- usb, o różnicach piszą gdzieś na google.com ;]

- nie, te przyklejone są lepsze niż te "teflonowe" w dodatku w pudełku masz zapasowe ślizgacze na dwie zmiany

- nie

- ustaw na czerwonym czyli 1600 dpi a reszte wyreguluj sobie w panelu sterowania, dodatkowo jak chcesz możesz sobie wyłaczyć zwiększanie precyzji wskaźnika co daje większa precyzje w grach gdzie jest ona wymagana, sam niedawno się do tego przekonałem, cięzko było ale różnica jest na duży plus. Ale niektórych może to przerastać co jest nawet zrozumiałe.

 

A tak w ogóle to przed tobą jakiś miesiąc przyzwyczajania się do nowego sprzętu po takiej drastycznej przesiadce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam teraz kilka pytan:

- czy lepiej podlaczyc myszke pod usb czy ps2 jakie roznice?

- czy slizgacze warto przylepiac?

- czy instalowac stery z plytki?

- jak ustawic myszke zeby mi dobrze sluzyla juz tlumacze jako posiadacz myszki 3letniej "optycznej" za 20zl nie interesowalem sie nia jak ja ustawic itp itd ale teraz popykalem troche w painkillera overdose a tak to glownie necik to jak ja ustawic ile dpi taki noobik ze mnie w painkillera jakies takie ustawienia dla poczatkujacego usera

- specjalnych różnic nie ma ale choćby ze wzgl. na unifikację złącz lepiej pod USB

- ślizgacze są już przylepione a te zapasowe zachowaj na później

- lepiej ściągnąć nowe

- mysz ustaw na najwyższą rozdzielczość bez interpolacji czyli tryb "1600 dpi" (czerwona rolka) i dobierz czułość w grach i dla pulpitu/windowsa tak aby było Ci najwygodniej (nie za szybko nie za wolno)

 

ps. tryb "2000 dpi" jest bezużyteczny bo jest trybem interpolowanym

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ja zakupilem standardowy zestawik:

http://allegro.pl/item264095985_qck_rewela..._qck_mini_.html

http://allegro.pl/item259975967_x_718_bf_d...cze_.html"

za to co podales to mi jeszcze na przesylke wystarczylo a bralem 718 bo jakos wolalem sprawdzone i cos co jest bardzo dlugo na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różnią sie te 2 myszki:

http://allegro.pl/show_item.php?item=27263...82+wys%C5%82any.

http://allegro.pl/item269531520_a4tech_x7_...owa_wersja.html

Chce zamówić u tego gościa + podkładkę ale teraz pytanie którą z nich.

A i podkładka :

ta:

http://allegro.pl/show_item.php?item=27263...82+wys%C5%82any.

vs.

ta:

http://allegro.pl/item264095985_qck_rewela..._qck_mini_.html

 

co brać ?

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej przeczytałem cały temat i juz jestem w miarę pro :razz: w tych myszkach. Ponieważ jedni mówią że lepsza X-718BF bo mniejszy problem na podkładkach i póżniej wystepuje akceleracja wsteczna a drudzy , że im nie przeszkadza precyzja X-750BF dlatego mam pytanie.

 

Czy w moim konkretnym przypadku tzn monitor z rodziałka 1680x1050 gram też w rozdz 1440x900.

Dotychczas korzystałem z myszki A4Tech 800dpi opto-radio.

czy lepszym zakupem będzie X-718BF i ustawienie na 1600dpi czy X-750 i 2000dpi. Jeśli 1600dpi wystarczy to chyba nie ma sensu brać lasera skoro optyk jest według Was lepszy. czy mam rację.

 

I jeszcze jedno pytanko czy ta myszka X-755FS ma taka sama optyke jak X-718BF bo mi sie bardziej podoba kolorystycznie.

http://www.allegro.pl/item283458862_x_755_...fs_2000dpi.html

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zmienić wysłużonego IntelliMouse 1.0a (przez straszną akceleracje wsteczną!) na 718 BF.

 

Czy musi być do tego jakaś lepsza podkładka typu QCK czy będzie równiez współpracować ze zwykłą 'szmatą'? QCK Mini jest dla mnie za mała (low-sens) a QCK za to zbyt droga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej przeczytałem cały temat i juz jestem w miarę pro :razz: w tych myszkach. Ponieważ jedni mówią że lepsza X-718BF bo mniejszy problem na podkładkach i póżniej wystepuje akceleracja wsteczna a drudzy , że im nie przeszkadza precyzja X-750BF dlatego mam pytanie.

 

Czy w moim konkretnym przypadku tzn monitor z rodziałka 1680x1050 gram też w rozdz 1440x900.

Dotychczas korzystałem z myszki A4Tech 800dpi opto-radio.

czy lepszym zakupem będzie X-718BF i ustawienie na 1600dpi czy X-750 i 2000dpi. Jeśli 1600dpi wystarczy to chyba nie ma sensu brać lasera skoro optyk jest według Was lepszy. czy mam rację.

 

I jeszcze jedno pytanko czy ta myszka X-755FS ma taka sama optyke jak X-718BF bo mi sie bardziej podoba kolorystycznie.

http://www.allegro.pl/item283458862_x_755_...fs_2000dpi.html

Większa rozdzielczość o 1/5 Cię nie ratuje ... natomiast możliwość szybszych ruchów bez gubienia i brak problemów na podkładkach jest na wagę złota.

 

ps. X-718 BF ma 1700 dpi przy ustawieniu 1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostalem kase za gwarancje ze starego x750bf (naderwal sie ogonek :P - kabelek), odrazu kupilem w innym sklepie nowa myche gdyz bylem z nie bardzo zadowolony. Pierwsza myszka to bylo pierwsze wydanie a4techa, jeszcze w tym brzydkim brazowym pudelku. teraz kupilem wydanie drugie w czarnym pudeleczku i mam kila spostrzezen. Bardzo spodobal mi sie ruch a4techa z dodaniem nowych slizgaczy do kompletu, w starej tego nie bylo, a slizgacze mialem dosyc mocno zjechane gdyz przez 2 miechy nie mialem podkladki tylko biorko. Mam wrazenie ze w nowej myszsce kabelek jest troszke grubszy i co sie z tym wize lepiej wykonany niz w starej. Lpeiej jest zrobiona tez powloka antyposlizgowa, lepsza gumka po lewej stronie ogolnie kolejny plus nowejmychy. Wydaje mi sie tez ze jest lepszy sensor lub lepiej wyporfilowana soczewka niz w starej myszce. No i ostatnie spostrzezenie. Mam wrazenie ze nowy a4tech jest MNIEJSZY od poprzednika, troche wezszy i krotki. napewno nie jest to mniejsza wersja a4techa tylko pelny X750-BF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff, przebrnąłem przez cały temat :D

Nie interesuje mnie dyskusja która firma lepsza, która gorsza, czy farba się ściera czy nie etc. Mam swoją starą, wysłużoną (od 2000 roku), kulkową myszkę A4Tech i byłem z niej bardzo zadowolony. Wygląda niemal jak nowa tylko troch przyszarzała. Wszysyko było by OK, gdyby nie to, że wysiada mi LPM, naciskam raz a czasem mi wchodzi tak jakby to 3xFire ;), więc czas ją zmienić. Szukałem myszki która by miała trzeci przycisk umiejscowiony z boku (na kciuk) i jedyna jaką znalazłem do 100 PLN to właśnie A4Tech z serii 7xxBF.

 

Kompletnie się nie znam na myszkach, na żadnych interpolacjach, akceleracji wstecznej itp. (myszki kulkowe tego nie mają ;)), chociaż moja wiedza po zapoznaniu się z tym wątkiem mocno sie poszerzyła :). Lubie sobie pograć w Quake i Starcrafta (całkiem dobrze mi to wychodzi) i potrzebuję do tego nową myszkę. Tutaj zaczyna się problem, bo piszecie w tym wątku, że X-718 jest lepsza od x-750 argumentując to większą uniwersalnością tej pierwszej, potem wyczytałem coś dokładnie odwrotnego

 

(...)Maks szybkość ruchu bez akcelracji: naprawdę pełne zaskoczenie - jest bardzo dobrze.(...)

Generalnie godny polecenia produkt. Dla zwykłego użytkownika będzie lepszym wyborem od X-718. Na to wygląda.

Dodatkowo podczas lektury recenzji myszek na benchmarku.pl wyczytałem

Zmiana układu z laserowego na optyczny spowodowała z kolei nieznaczne pogorszenie precyzji i czułości. Można też zauważyć wyraźnie dłuższy czas reakcji myszki. Najbardziej rzuca się jednak w oczy fakt gorszej współpracy z niektórymi nawierzchniami oraz występujący efekt akceleracji wstecznej. Trzeba przy tym przyznać, że w X-718 daje się on we znaki jedynie przy naprawdę szybkich ruchach myszą.

Link do artykułu.

 

No więc która w końcu będzie bardziej precyzyjna i ogólnie lepsza (czyli bardziej uniwersalna) ? Niestety, ale mam już dość spory mętlik w głowie :(.

 

Pozdrawiam

Matthaios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

występujący efekt akceleracji wstecznej. Trzeba przy tym przyznać, że w X-718 daje się on we znaki jedynie przy naprawdę szybkich ruchach myszą.

... że co ???? Co za nOOb pisał tę recenzję ? Tą mysz o wiele trudniej zgubić niż model kulkowy ( Logitech mouse man wheel ) - ja X-718F nigdy nie zgubiłem (tak samo jak 718 BF) podczas gry/pracy natomiast w UT zdarzało się że kulkowa Logitech nie wyrabiała (kulka aż podskakiwała przy szybkich ruchach - nawet robiłem taki ruch że specjalnie ją podkręcałem ... ).

 

Pomiary wykazują że model Laserowy łatwiej zgubić. Słyszałem opinie o dziwnym zachowaniu lasera na zwykłej szmacianej podkładce.

 

Można też zauważyć wyraźnie dłuższy czas reakcji myszki.

Buahaha - taka jest moja opinia nt. tej "recenzji" Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...