Skocz do zawartości
Alt

A4tech X-750bf Vs X-718b?

Rekomendowane odpowiedzi

Że też każdy recenzuje myszy "po łepkach", nawet testu na rzeczywistą rozdzielczość nie zrobią...

 

Ależ dyrdymały wypisują ludzie na tym pclabie, aż żal bierze, że ktoś się może sugerować ich opiniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że też każdy recenzuje myszy "po łepkach", nawet testu na rzeczywistą rozdzielczość nie zrobią...

 

Ależ dyrdymały wypisują ludzie na tym pclabie, aż żal bierze, że ktoś się może sugerować ich opiniami.

Chodzi o odczucia ogółu. Wszyscy zadowoleni ;) Porównanie jakość/cena wypada bardzo korzystnie. B-)

 

A jeśli chodzi o poważne testy, były już podawane linki na forum do recenzji by pclab i twojepc.

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zakonczyc ten temat. A4tech 718BF to najlepsza mysz do 100zl i kropka.

 

Komentarze typu chinska podrobka albo slaba jakos wykonania to istne majaczenie.

 

Dzisiaj caly dzien testowalem, 718BF ktora przyszla rano z allegro: nic nie trzeszczy, nic nie skrzypi, nic nie odstaje. Wszystko do siebie pasuje idealnie, powierzchnia jest mila w dodyku, chropowata. Kolorystyka i ksztalt wywierajace wrazenie, az sie chce na to patrzec. Z prawej strony bardzo intuicyjna chropowata guma na kciuk. Slizgacze sa przyklejone rowno i w tych miejscach gdzie powinny byc. Przyciski omron'a dobrze wyczuwalne, choc nie za ciche. Mysz pracuje mi swietnie na golej powierzchni biurka. Przesiadka ze standardowego logitecha optycznego na X718BF to istotna roznica w kazdym aspekcie myszkowania, nie mowiac juz o poprawie komfortu w grach takich jak np UT2004:)

 

Mozna sie przyczepic do:

-2 dodatkowe klawisze maja malo wyczuwalny klik

- swiecacy scroll mnie osobiscie denerwuje (dobrze ze miga tylko w jednym ustawieniu)

 

Polece ta mysz kazdemu, bo jest świetna, a kto na nia bluzga proponuje sprawdzic na wlasnej skorze jak mysz sie sprawuje. IMO moze smialo konkurowac z Razer'ami i MX'ami. Cena: 58.99zł

Edytowane przez duzy_farciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='23 wrz 2006, 19:47' post='2329804']

Nie X czegoś tam, tylko jakiegoś innego modelu ale chciałem pokazać innym czym charakteryzują się te myszki.

Jasne, każda myszka się ściera chłopie. Nie rozumiem skąd ta twoja niechęć do A4Techa. Imo Logitech to komercyjny, przereklamowany shit. Miałem i mam niestety do czynienia z tą firmą więc wiem jak to z produktami Logitecha jest. Jak A4Tech wydał wkońcu dobry produkt, to nagle się ktoś rzuca. Widziałeś ty w ogóle w akcji X718? Czy widziałeś na ekranie swojego monitora, jak najechałeś na nią swoją pr0 el0 jazzy crazzy myszką od Logitecha? Twoje argumenty są nietrafne, spróbuj się bardziej wysilić ;).

 

Wracając do tematu, to imo X718 jest myszką bardziej dopracowaną, niż X750 i wiele osób się ze mną zgodzi. Pomimo tego, że X750 jest el0 laserowa, jednak to jeszcze nie jest "to". Elektronikę ma jeszcze niedopracowaną. Może to się zmieni. Uważam, że nowa linia myszek od A4Techa jest bardzo udana, oby firma się rozwijała dalej. Dla gracza, którego nie stać na coś droższego, a jak wiadomo niekoniecznie lepszego produkt jak znalazł. Dobra jakość za dobrą cenę. BTW już 3 miechy mam A4Techa X718f i nigdzie się nie zdarła. A w ruchu jest ciągle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że też każdy recenzuje myszy "po łepkach", nawet testu na rzeczywistą rozdzielczość nie zrobią...

Popieram - moim zdaniem to powinna być podstawa

 

ps. tylko aby robić taki test trzeba wiedzieć jak ... :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś tu chyba napisał... Najlepsza mysz do 100zl to A4 718BF

Wg. mnie najlepsza do 170zl gdzie zaczynają się Logi i Razery. 718BF jeszcze nie miałem, ale za to Logi i Razka było mi dane używać. I jakoś mam wrażenie, (jeśli nie jest się pr0 :wink: btw. oni raczej do teraz jada na Ms 1.0/1.1 itd.) to X-718BF może robić naprawdę sporą konkurencję Logi i Razkowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(jeśli nie jest się pr0 icon_wink3.gif btw. oni raczej do teraz jada na Ms 1.0/1.1 itd.)

Bo grają tylko w CS... Albo preferują super low-sens...

X-718BF może robić naprawdę sporą konkurencję Logi i Razkowi.

No, w takiej cenie to wiadomo... Mam nadzieję tylko, że się poprawią jeszcze w pzyszłości i następnej myszki nie będę musiał kupować za ~200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam juz gdzies byl tu podobny temat ale troszke sie wypowiem na temat a4techa x-750F .

Jeszcze do nie dawna bylem dosyc dobrym playerem Medal of Honor:AA gralem na polskiej jak i na zagranicznych scenach biorac udzial w licznych turniejach MOhAA polish cup i inne (niewazne nie o tym temat:P).Przez ponad 4 lata gry w medala testowalem rozny sprzet glownie myszki na klanowkach:) poczawszy od udanej seri logitech mx500 mx 518 G6 , razor diamondback - wiadomo myski tej klasy wymagaja troszke kasy i sa dla tzw juz najlepszych playerow jezeli ktos gra czynnie i zalezy mu na doskonalej prezycji.Przyszedl moment aby wyprobowac a4techa x750-F mysle sobie kurde co to za kicz firma wiadomo jaka malo polecana wsrod playerow roznych mutligames ale mysle kurde majatek to nie kosztuje zobaczymy co wykrzesam z tej myszy:). Ok mysz dostalem ladnie zapakowana fajne pudelko sterowniki wszystko ok:) podlaczam i zaczynam testowac:) Chwile gry na publicu poczym zagadalem do kumpli i zagralismy klanowke . Mysz spisywala sie znakomicie na 2000dpi bardzo czula i dokladna ku mojemu zdziwieniu i sobie pomyslalem w tym momencie no to niezle konkurencja bedzie dla lodzikow i rejzorkow i jeszcze ta cena ale wiadomo czas pokaze jeszcze co to za mysz:) . Po 6 miesiacach uzytkowania tej myszy :)powiem krotko i na temat powierzchnia myszy ku mojemu zdziwieniu nie zdarta wszystko jak nowka (niestety w moim przypadku czesto dlonie sie pocą w hardkorowych sytuacjach na klanowkach) , sensor ok nie gubi sie myszka dalej super wspolpracuje z moja podkladka X-raya . Stwierdzilem ze gra mi sie tak samo doskonale jak na G6 czy lodziku mx 518 wiec poco przeplacac . Ciesze sie ze taki produkt ujrzal swiatlo dzienne , gdyz nie kazdego stac na mysz za 150- 250zl . Ten a4tech naprawde jest znakomity godny polecenia cena dobra jakosc wykonania tez znakomicie sie nadaje dla naprawde wymagajacych graczy i tych co sie troszke chca doszkolic. Tyle odemnie sorka za taki dlugi post ale to tylko moja skromna opinia ktora mozecie wziac na powaznie lub tez nie:) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa i bardzo pozytywna opinia widze.

Ja z czystej asekurancji wybrałbym 718BF (optyczna). Jakoś jeszcze nie ufam laserowym wynalazkom (wszelkich firm, Logi również).

Więc ciągle się waham między 718BF a 750BF. (jaka by nie była musi mieć B, nie cierpię zbyt gładkich powierzchni a B wygląda już na ładnie zmatowioną).

Poczekam jeszcze trochę na więcej opinii na temat 750BF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pfff jak do tej pory nikomu się nie chciało (mimo niejednej prośby) zmierzyć rzeczywistej rozdzielczości X-750, a jak wiadomo X-718 nie ma 2000DPI, więc raczej bym się zastanowił czy X-750 ma te 2500 (w co szczerze wątpię). Biorąc pod uwagę fakt, że przy trybie 2500DPI w X-750 występuje "dziwny ruch", wybrałbym pewnego X-718BF z sensoren takim jak w razerze db plasma, czy mx518.

 

AHA!

The ADNS-6010 laser navigation sensor/ADNB-601X bundle optimized for the gaming environment and other specialized high-performance applications features 2,000 cpi resolution, 45 ips maximum velocity and 7,080 fps frame rate.

http://www.agilent.com/about/newsroom/feat...lasermouse.html

No i wszystko jasne, sprawa podobna jak z X-718.

Dochodzi do tego, że to jeszcze laser, a jak wiadomo, nie jest to technologia dopracowana i jak na ironię zamiast lepiej współpracować z powierzchniami, współpracuje gorzej.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pfff jak do tej pory nikomu się nie chciało (mimo niejednej prośby) zmierzyć rzeczywistej rozdzielczości X-750, a jak wiadomo X-718 nie ma 2000DPI, więc raczej bym się zastanowił czy X-750 ma te 2500 (w co szczerze wątpię). Biorąc pod uwagę fakt, że przy trybie 2500DPI w X-750 występuje "dziwny ruch", wybrałbym pewnego X-718BF z sensoren takim jak w razerze db plasma, czy mx518.

 

AHA!

 

http://www.agilent.com/about/newsroom/feat...lasermouse.html

No i wszystko jasne, sprawa podobna jak z X-718.

Dochodzi do tego, że to jeszcze laser, a jak wiadomo, nie jest to technologia dopracowana i jak na ironię zamiast lepiej współpracować z powierzchniami, współpracuje gorzej.

Niby daje nam to prostą i jasną odpowiedź, że jeśli A4 to X-718BF.

Jestem za zamknięciem tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od paru dni uzywam myszki x750 fire

eceniam ja na mocna czworke, laser dobry do dpi1600, wyzej jest niewygodny (nie jestem wytrenowany), jedyna wada sa fatalne slizgacze (1 jest na innej wysokosci) przez co gdyby nie moj sposob trzymania myszy (klade cala dlon) to mysz przy klikaniu ppm o ulamek milimetra przechylalaby sie w prawo, w sumie przeszkadzaloby to dosc sporo tylko w przypadku uzywaniu gestow aktywowanych ppm... wiem, ze czesc ludzi trzyma mysz tylko opuszkami palcow, im by to moglo przeszkadzac...

 

ale znajac zycie mi trafil sie trefny model...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Pan z poczty przysniusł mi mojego a4techa x-718BF :]

Naprawdę super myszka, w porównaniu z moim M$ 1.1 to skok 100lat do przodu :)

Myszka chodzi wybornie, ślizgacze są równo przyklejone.

Mam jedynie mały niesmak ponieważ dostałem egzemplarz na którym jest malusieńka ryska.

Jednak od strony technicznej myszka jest rewelacyjna!

D2mian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką propozycję. Jeśli możecie to zróbcie testy 718BF i podajcie je tutaj. Chodzi mi o test tym programem od A4. Idea jest też taka, aby nie był to wynik jednego usera tylko 3-5 żeby nie było podejrzeń o oszustwo lub przypadkowy wynik. Zobaczymy jaka średnia jej wyjdzie realnie. Jestem ciekaw jak wypadnie. Co wy na to?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką propozycję. Jeśli możecie to zróbcie testy 718BF i podajcie je tutaj. Chodzi mi o test tym programem od A4. Idea jest też taka, aby nie był to wynik jednego usera tylko 3-5 żeby nie było podejrzeń o oszustwo lub przypadkowy wynik. Zobaczymy jaka średnia jej wyjdzie realnie. Jestem ciekaw jak wypadnie. Co wy na to?

JA mam 95-96 na 718F i maksymalnej rozdzielczości fizycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee...czegos binio21 z twojej wypowiedzi nie rozumiem. Piszesz ze X718BF nie jest najlepsza myszka do 100zl, jednoczesnie piszac ze ustepuje tylko Logitechom i Razerom po 200zl. A4Tech kosztuje w tej chwili 59zl, i jest bardzo chwalona przez userow. Skoro sie nie zgadzasz to napisz co bys polecal w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakis model taki jak A4Tech X-718B FIRE ale bez tego przycisku 3-strzal ...

Bo mialem ta myszke, uwazam ze jest swietna ... teraz gram na mx 518, ale to juz nie to samo ...

x7 moim zdaniem byla lepsza tylo ten 3-strzal jest nie potrzebny , bardziej przeszkadzal, niz pomagal w conterstrike B-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakis model taki jak A4Tech X-718B FIRE ale bez tego przycisku 3-strzal ...

Bo mialem ta myszke, uwazam ze jest swietna ... teraz gram na mx 518, ale to juz nie to samo ...

x7 moim zdaniem byla lepsza tylo ten 3-strzal jest nie potrzebny , bardziej przeszkadzal, niz pomagal w conterstrike B-)

Pozdrawiam

Niestety tylko X-718 nie posiada tego przycisku ( i inne modele bez F w nazwie ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko X-718 nie posiada tego przycisku ( i inne modele bez F w nazwie ).

A czy jest jakas mozliwosc zeby zmienic funkcje przycisku 3-strzal, Bo w programie dolaczonym do myszki nie mozna bylo, ale moze zna ktos jakis tajny :D sposob????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz chodzi mi o to czy jest jakas mozliwosc zeby zmienic funkcje przycisku 3-strzal, Bo w programie dolaczonym do myszki nie mozna bylo, ale moze zna ktos jakisposob by to zrobic????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam X-750BF już ponad 3 miechy. Bardzo dobrze sie sprawuje na zwykłej czarnej szmacianej podkładce. Brakuje jej tylko dodatkowego przycisku do zmniejszania DPI.

 

Poza tym wkurza mnie gumka doklejona z boku pod kciuk. Nie wiem jak u innych ale mi cuchnie jakoś toksycznie.

Potem kciuk wali jakby zrobiony z gumy.

Może to wina kleju. Czy ktoś jeszcze zwrócił na to uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...