Skocz do zawartości
Alt

A4tech X-750bf Vs X-718b?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ogromnie dużo nawijam o interpolacji, którą tak przy okazji mozna wyłączyć ;/

To jest nieważne, tylko akurat masz ją najprawdopodobniej włączoną w trybie 2500DPI, więc nie możesz wypowiadać się o precyzji...

 

BTW: Jak się uda będę miał X-750BF do testów ( jak dobrze pójdzie do końca tygodnia ) i opublikuję recenzję, to sobie każdy będzie mógł poczytać.

 

Nie ważne są odczucia podczas grania, ale testy w grach i poza nimi, a granie różni się od testów i to znacząco.

 

BTW2: W ile robicie obrót o 360 stopni ;>

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co Ci była X-750? ;>

Nie wiem w którym trybie interpolacji nie będzie - sam sprawdź ;]

To już bojowe zadanie ;]

Masz w ogóle wyłączoną akcelerację zwykłą? Sepcjalnym programem bądź kluczem do rejestru?

Bo najpierw to trzeba zrobić.

Jeśli masz, to zaraz Ci napiszę jak masz sprawdzić, czy nie ma interpolacji, bo trochę do napisania jest ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamówiłem sobie własnie x-750bf duzo grywam w cod2 itp. z moją terazniejszą myszką a4tech opto013 troche cięzkow celowaniu wogóle dziwnie ucieka wskaźnik nawet przy wolnych ruchach. i strasznie skokowo działa. Ale po przeczytanio odpowiedzi to nie wiem czy dobrze zrobiłem ?? ;/ heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co Ci była X-750? ;>

Nie wiem w którym trybie interpolacji nie będzie - sam sprawdź ;]

To już bojowe zadanie ;]

Masz w ogóle wyłączoną akcelerację zwykłą? Sepcjalnym programem bądź kluczem do rejestru?

Bo najpierw to trzeba zrobić.

Jeśli masz, to zaraz Ci napiszę jak masz sprawdzić, czy nie ma interpolacji, bo trochę do napisania jest ;p

a co to ta akceleracja zwykła :-P

 

wiem jak to zrobić ale co mi to da?

Edytowane przez Yayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamówiłeś to odmów ;p , choć zależy w jakiej rozdziałce grasz i na jakim sensie ( w ile robisz obrót o 360' ).

 

Nie no spoko Yayo :D

I pomyśleć, że się ze mną tak zażarcie kłóciłeś, ech. bywa ;p

 

No ściągnij sobie http://razerblueprints.net/index.php?optio...load&gid=74

 

Aha, no i interpolacja, polega na tym, że w twoim przypadku mysz w pewnych trybach dodaje sobie piksele ( dla uzyskania większej szybkości, względnie lepszego wyniku w teście na rozdzielczosć ).

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to ta akceleracja zwykła :-P

 

wiem jak to zrobić ale co mi to da?

No widzisz? A tak się kłóciłeś. Nawet nie wiesz co to akceleracja.

 

Chodzi o to, że Windows ma wpisaną w rejestrze lub/i sterownikach zależność pomiędzy prędkością ruszania myszką, a jej ruchem na ekranie. Im szybciej ruszysz, tym więcej przejedzie. Najłatwiej to sprawdzić szybko ruszając myszkę w jedną stronę, a potem powoli w druga stronę o taka samą odległość. Jeśli myszka nie przejedzie na ekranie tyle samo w obu przypadkach, to mamy akcelerację.

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zwykła, ale to chyba jasne, bo cytowałem Yayo.

W grach zwykła powoduje to samo co na pulpicie :D. Czyli jak ruszysz szybciej to się przesunie dalej i teoretycznie możesz nie trafić w to co chcesz.

 

EDIT błąd merytoryczny ;)

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalujesz zobaczysz. Imo ma się z wyłączoną akceleracjęwiększą kontrolę przy szybszych ruchach, niby to kwetsia przyzwyczajenia, ale nie wiem teraz jak mogłem kiedyś grać z akceleracją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem pierwszego dnia kontaktu z tą myszką, że nie mogłem trafić kursorem tam gdzie chciałem na pulpicie. Ale po kilku dniach się przyzwyczaiłem i teraz wogóle tego nie odczuwam. A w grach tego nie miałem od początku wszystko płynnie kursor trafiał bez probelmu. Gram bez podkładki na gładziutkim drewnie rozdzielczość dla mnie najlepsza 1600dpi. Co to za programik miceJUDGE chyba tak to się pisze? w pudełku razem z myszką.

Edytowane przez Yayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posłuchałem sie waszych rad i nie zakupiłem X-750BF tylko X-718BF. Czuje ogromna róznice po przesiadce z X-710, przede wszystkim nowe wykonczenie myszy sprawa, ze wreszcie reka mi sie nie uslizguje. 3xFire button nie przydaje sie w CS'ie, ale w innych grach owszem. Guma po boku jest dobra, aczkolwiek jak kciuk sie spoci, to troche sie slizga. Mysz bardzo fajnie wyglada. Gram na 2000dpi.

 

No i po super cenie nabyłem - 58zł.

Edytowane przez MaZZeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaZZezo

Przestaw na tryb 1600DPI - w trybie 2000 a4tech zastosował sprzętową interpolację - tracisz na precyzji.

Wg. pomiarów Kyle'a w trybie 1600 interpolacja nie występuje i mysz osiąga swoją maksymalną fizyczną rozdzielczość - ok. 1840DPI.

 

Maciek06

Więc kup X-718. Więcej DPI Ci nie potrzeba. A zawsze może Ci się przydać większa sprawność.

BTW: Ponad dwukrotnie przekraczasz minimalny obrót o 360 w x-718 przy którym nie będzie pomijania pikseli przy rozdziałce 1280x1024. Więc spoooko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazezol ;p

1600DPI to mus - inaczej mysz dodaje Ci parę pikseli co jakiś czas, dla przyśpieszenia ;/

Mam nadzieję, że przynajmniej Ty masz wyłączoną akcelerację ;/

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec )

specjalnie zmierzylem w ile mm robei obrot w CSie i wychodzi na to, ze srednio jesty o 40-60, trudno powiedziec bo

nie wiem jak inni, ale ja jakos nie przepadam za machaniem mycha po calej podkladce, minimalne ruchy sa dla precyzyjniejsze i latwiej mi sie celuje wtedy niz jak macham reka przy nizszych dpi.

Pracuje najczesciej pomiedzy od 1200-2500 (a ile faktycznie?) bez akceleracji ze strony systemu i sterownikow.

 

PS: Jedyne co mnei martwi to przycisk 3xF, otoz nie dziala on u mnie podzas gry w CSa tak jak powinien, zamiast 2 strzela naraz tylko 2-ma pociskami, moze znasz na to jakies rozwiazanie pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, w CS-a trzeba nauczyć się grać, a nie stosować sztuczki ;)

Tak poza tym, to nie mam pojęcia. Jak bawiłem się tą myszą, to tylko parę razy sobie kliknąłem, ale nie przykładałem do tego wagi - nie było mi to potrzebne.

 

BTW: Niezły jesteś. Ja bym nie mógł grać w CS na highsensie :o

W ogóle jak można kontrolować broń podczas ciągłego strzelania poruszając mysz o jakieś ułamki milimetrów ? :o

Respekt :]

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm mozna, ale przede wszystkim nie strzela sie strzałem ciągłym tylko krótkimi seriami; tak na przyslosc, jest taniej i celniej, a taki np kalach przy ciaglym ma spory odrzut :)

Codo przycisku 3xF to nei oszustwo a właśnie strzelanie małymi seriami.

A co do kontrolowania broni przy high sens to imo jest prościej trafić, mniej ruchów dłonią potrzeba i celowanie jest precyzyjnejsze, no chyba, że komuś ręce się trzęsą jak po imprezie, ale to pozostawie bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że seriami, ale z przytrzymaniem przycisku ;) ak47 da się opanować [;

Zresztą, różnie to sięstrzela, zależnie od sytuacji.

 

Co do tego, czy jest precyzyjniej czy nie, to się nie zgodzę, bo jak grasz na low sens, to musisz wykonać większy ruch, czyli masz większe pole do manewru, a więc możesz precyzyjniej kierować...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o precyzyjność dłoni, ja nie mam najmniejszych kłopotów z pracą przy tej rozdz., nie wiem jak inni, ale ja [powtarzam juz to nt.y raz] wolę grać przy wyższych, ponieważ wtedy uzyskuję większą precyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Low sens rządzi, teraz gram w cs-a na 40/360 :D

niech tylko dostanę mx500 i dużą podkładkę to zacznę grać na 60/360 <hahaha>

 

Czy udało się komuś podkręcić A4Techa X7XX ??

Bo coś chyba niepodkręcalne są ;]

Oj niedobrze! ]:->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Low sens rządzi, teraz gram w cs-a na 40/360 :D

niech tylko dostanę mx500 i dużą podkładkę to zacznę grać na 60/360 <hahaha>

 

Czy udało się komuś podkręcić A4Techa X7XX ??

Bo coś chyba niepodkręcalne są ;]

Oj niedobrze! ]:->

Po co próbować podkręcać coś co jest doskonałe ? }:->

 

ps. no może z ciekawości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi rozdziałka na X-750BF (kupiłem ze względów ekonomicznych) po pierwszych pomiarach wychodzi 800 (~900), 1600 (~1800), 2000 (~2180).

1600 jakoś cudem się udało za pierwszym razem 10pix :P, przy 2000cpi chyba z 15 razy powtarzałem próbę i jakoś wkońcu się udało :P 2500 nawet nie probuje :mur:, ale pewnie jest interpolowane. Ponowne testy wyższych rozdziałek - jak sobie kupię lepszego pada i ślizgacze teflonowe :P

600 i 1200 nie przechodza testu na interpolacje, co jest zgodne z możliwościami sprzętu (dziwne że A4Tech olał 400cpi :( i wolał interpolować na 600cpi :( )

 

Akceleracji wstecznej - nie stwierdzono (test tylko przy 800 i 2000cpi) :) (nie wiem czy 1280x starczy na test 2000cpi :P i jak szybko machałem łapą :P)

 

Akceleracji - nie stwierdzono (nie ręczę za precyzję wykonania tego testu :P )

 

Wszystkie testy zostały dokonane z kanonami tej sztuki (suwak szybkości w połowie, wyłaczone przyspieszenie/precyzja, zastosowany MouseFix).

Podkładka mała (brak miejsca na biurku) low-costowa (reklamowa firmy ControlProcess :P)

 

O samej myszce (skala 1-5):

- wykonanie: 3 (prześwity koło przycisków, rolka lekko przesunieta w prawo, za bardzo wysunięte przyciski boczne)

- materiały: 4+ (miłe w dotyku, tak jakby eee... gumowane? taki hmmm delikatniejszy zamsz czy coś :P, guma pod kciukiem niestety słaba - lekko śliska :( )

- kształt: 4 (jaki kto woli, mi całkowicie odpowiada :) )

- przyciski: 5 (miło się je klika :P)

- rolka: 4 (dobry wyczuwalny skok, minus za świecenie :P ale jakoś musieli pokazać aktywną rozdzielość :) )

- ślizgacze: 3 (krzywo przylepione, ale przynajmniej sie myszka nie kiwa :P, mogłyby być lepszej jakości)

- sterowniki: 4+ (małe, proste bez wodotrysków, podmieniają systemowe stery, brak overclockingu (zarówno w sterach jak i przez usbport.sys) - ale nie zauważyłem probleów z mychą żeby podkręcać mychę :) ; przy okazji sterów niektórzy "testerzy" nie zauważają, że przy nastawach programowych zmiennego DPI dla osi X i Y zmienia zakres wraz ze zmianą sprzętową na myszce :P )

 

 

A przy okazji - testował może ktoś płytę/podkładkę z białego Delrin'u (nazwa DuPont)? Takie coś poleca Avago, jako najlepszą powierzchnię dla laserówek :P Jesli dobrze kombinuję to polskim odpowiednikiem Delrinu jest Tarnoform (nazwa Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach).

 

P.S. Z początku miał być post o czym innym :P a wyszedł test mychy :D

Edytowane przez Sanjuro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi rozdziałka na X-750BF (kupiłem ze względów ekonomicznych) po pierwszych pomiarach wychodzi 800 (~900), 1600 (~1800), 2000 (~2180).

1600 jakoś cudem się udało za pierwszym razem 10pix :P, przy 2000cpi chyba z 15 razy powtarzałem próbę i jakoś wkońcu się udało :P 2500 nawet nie probuje :mur:, ale pewnie jest interpolowane. Ponowne testy wyższych rozdziałek - jak sobie kupię lepszego pada i ślizgacze teflonowe :P

600 i 1200 nie przechodza testu na interpolacje, co jest zgodne z możliwościami sprzętu (dziwne że A4Tech olał 400cpi :( i wolał interpolować na 600cpi :( )

 

Akceleracji wstecznej - nie stwierdzono (test tylko przy 800 i 2000cpi) :) (nie wiem czy 1280x starczy na test 2000cpi :P i jak szybko machałem łapą :P)

 

Akceleracji - nie stwierdzono (nie ręczę za precyzję wykonania tego testu :P )

 

Wszystkie testy zostały dokonane z kanonami tej sztuki (suwak szybkości w połowie, wyłaczone przyspieszenie/precyzja, zastosowany MouseFix).

Podkładka mała (brak miejsca na biurku) low-costowa (reklamowa firmy ControlProcess :P)

 

O samej myszce (skala 1-5):

- wykonanie: 3 (prześwity koło przycisków, rolka lekko przesunieta w prawo, za bardzo wysunięte przyciski boczne)

- materiały: 4+ (miłe w dotyku, tak jakby eee... gumowane? taki hmmm delikatniejszy zamsz czy coś :P, guma pod kciukiem niestety słaba - lekko śliska :( )

- kształt: 4 (jaki kto woli, mi całkowicie odpowiada :) )

- przyciski: 5 (miło się je klika :P)

- rolka: 4 (dobry wyczuwalny skok, minus za świecenie :P ale jakoś musieli pokazać aktywną rozdzielość :) )

- ślizgacze: 3 (krzywo przylepione, ale przynajmniej sie myszka nie kiwa :P, mogłyby być lepszej jakości)

- sterowniki: 4+ (małe, proste bez wodotrysków, podmieniają systemowe stery, brak overclockingu (zarówno w sterach jak i przez usbport.sys) - ale nie zauważyłem probleów z mychą żeby podkręcać mychę :) ; przy okazji sterów niektórzy "testerzy" nie zauważają, że przy nastawach programowych zmiennego DPI dla osi X i Y zmienia zakres wraz ze zmianą sprzętową na myszce :P )

A przy okazji - testował może ktoś płytę/podkładkę z białego Delrin'u (nazwa DuPont)? Takie coś poleca Avago, jako najlepszą powierzchnię dla laserówek :P Jesli dobrze kombinuję to polskim odpowiednikiem Delrinu jest Tarnoform (nazwa Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach).

 

P.S. Z początku miał być post o czym innym :P a wyszedł test mychy :D

Po pierwsze - gratuluję - widać że dobrze przeprowadziłeś test - też się spodziewam interpolacji w 2500

Po drugie - takich wyników się spodziewałem, no może poza tym że jestem zaskoczony brakiem akceleracji wstecznej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...