Skocz do zawartości
Alt

A4tech X-750bf Vs X-718b?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, akcelerację to możesz stwierdzić, jak ustawisz w grze na niiiski sens i wymachniesz ( a jeżeli Ci całkowicie nie zwariuje, to cofnij do początkowej pozycji na podkładce ), bo nie strwierdzić akceleracji na tej msyzy to daję głowę, że trudno jest :D

btw: mam nadzieję, ze nie robiłeś tego na pulpicie [;

 

Co do podkręcania...

To po pierwsze: mysz wtedy przecież częściej pobiera informacje o jej pozycji, czyli wierniej przekazuje nasze ruchy. Szczególnie przydatne przy szybkich ruchach, gdzie na 125Hz, zamiast okręgu mysz robi nam wielokąt ;/

Na 1000Hz ruchy są lepiej odwzorowane, mniej wygładzone przy powolnych ruchach ( lepiej odwzorwane ruchy ręki ), przy szybkich natomiast zamiast okręgu nie mamy wielokątu, ale okrąg właśnie.

No i oczywiście czas reakcji to 8ms przy 125Hz i 1ms przy 1000Hz. To robi różnicę. Jak się zsumuje czas reakcji panelu LCD + czas reakcji myszy + ping na serwerze... Na lanie robi jeszcze większą, a z CRT po lanie największą ;p

Tylko proszę bez tekstów, że człowiek nie jest taki szybki... Wyobraźcie sobie coś takiego - gracie z kumplem po lanie, strzelacie do siebie prawie jednocześnie. Kumpel np. 3ms wolniej od Ciebie. Ale Ty giniesz, bo miałeś mysz na 125Hz, a on na 1000Hz. To jest przewaga!

Dla niektórych może to nic nie znaczyć, zaargumentują, że nie grają "pr0", ale przypominam, że mówimy tutaj o myszach dedykowanych graczom.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzisiaj po wypoczynku, ponownie sprawdziłem myche i... bie jest już tak rózowo :( Tzn jest, ale nie do końca. Rzeczywiście akcelerację sprawdzałem tylko w paincie.

 

Zgodnie z zaleceniami wrzuciłem FPS'a (UT), dałem sens = 1, wyłączyłem smothing (z UT, bo w sys już dawno nie ma :P), odpaliłem ctf'a i... O ile dobrze zrozumiałem posty Kyle i pwlj to widzę, że jest jednak akceleracja wsteczna :( tzn zrobiłem wolny ruch, a potem szybki powrót. Mysz się po drodzie nie zgubiła (tu się ucieszyłem), ale nie wrócił do poprzedniego miejsca :( Testowałem na tych rozdziałkach rzeczywistych (800, 1600, 2000). Wykonywałem kilkukrotnie test i za każdym razem na szybkim ruchu pokonywał 40-85% drogi wolnego ruchu :( Największa na 2000cpi, najmniejsza na 800cpi.

 

Pasowałoby żeby ktoś bardziej obcykany w benchu myszy jeszcze wykonał ten test :|

 

Ponownie wykonałem także testy rozdzielczości :) (2 razy udało mi się powtórzyć test na 10pix na 2000cpi :D ale zeszlo mi coś ok 30min). Zrobiłem po kilka testów (dla 2000cpi - 7 testów, dla 1600cpi - 5 testów, dla 800cpi - 5 testów). Wyniki średnie mają się następująco:

 

- 800cpi = 945cpi

- 1600cpi = 1823cpi

- 2000cpi = 2192cpi

 

Precyzja ręczna ;) Wiec do rozdziałki pasowałoby zrobić blat przesuwany (lub jakiś przesuwany imak na myszkę) sterowany silnikiem krokowym z mikrokrokiem :) Nawet test 10pix ładnie by wtedy wychodziło :P

Edytowane przez Sanjuro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zaleceniami wrzuciłem FPS'a (UT), dałem sens = 1, wyłączyłem smothing (z UT, bo w sys już dawno nie ma :P), odpaliłem ctf'a i... O ile dobrze zrozumiałem posty Kyle i pwlj to widzę, że jest jednak akceleracja wsteczna :( tzn zrobiłem wolny ruch, a potem szybki powrót. Mysz się po drodzie nie zgubiła (tu się ucieszyłem), ale nie wrócił do poprzedniego miejsca :( Wykonywałem kilkukrotnie test i za każdym razem na szybkim ruchu pokonywał 40-75% drogi wolnego ruchu :(

Tu opisałeś akcelerację zwykłą. Trzeba to wyłączyć. pwlj o ile się nie mylę podawał gdzieś link do programu od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No opierałem się na poprzednich postach pwlj który określił akcelerację wsteczną jako:

1) idącą w kosmos myszkę

2) gubiącą po drodze piksele na szybkim ruchu

 

P.S. Zastosowałem mouse_fix'a z CPL'a. No chyba że UT jakoś wprowadza jeszcze akcelerację, lub ten patch z CPL'a nie działa :/

Edytowane przez Sanjuro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm jedynym sposobem na overclocking [jesli tak to zwac] mychy to podniesienie czestotliwosci usb, ale to juz raczej OC mobo )

Szczegółów się czepiasz :P Wszyscy (chyba) wiedzą, że oc myszy można dokonać tylko podkręcając USB poprzez stery (jak myślę, że robi Logi i Razer, Microsoft) lub poprzez patchowanie sterownika systemowego usbport.sys.

 

Niestety na X-750BF nie da się tego zrobić. Zastanawiałem się czy A4Tech nie korzysta z własnych sterów, ale downclocking na usbport.sys działa :(

Edytowane przez Sanjuro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że właśnie A4Techy mają blokadę ;] [; ;] [; i nie dają się podniesć ]:->

Mouse_Fix z CPL był spoko, ale mogę polecić Ci To http://razerblueprints.net/index.php?optio...load&gid=74 - wyłącza akcelerację w całym systemie, wszędzie, zawsze - imo najlepszy fix. Nie modyfikuje rejesru, a pliki systemowe.

 

Przy sprawdzaniu akceleracji, najlepiej najpierw wykonaj szybki ruch, a później wolnym powracaj - wydaje mi się, że będzie bardziej precyzyjnie, niż wymachiwanie z całej siły do początkowego miejsca na padzie ;| No i możesz zamachnąć się mocniej wtedy ;]

 

Hehehe, ja nie wiem... Bez problemu gubię WMO 1.1 @ 1000Hz, który wg. testu gubi się na 2,1m/s [; Czy tylko ja tak umiem?

A Wam ledwo się udaje zgubić X-750 :D

 

btw: Nareszcie jakiś kompetentny user X-750 ;)

 

Wygląda na to, że A4Tech się postarał. Niedlugo bedę miał ją do testów jak się uda to sobie porównam z innymi myszkami... buhahhaha!

 

Aha i do oc myszy to polecam to: http://sweetlow.at.tut.by/download/hidusbf.zip

Program ten pozwala zmienić częstotliwość pracy TYLKO myszy a nie wszystkich portów USB w komputerze.

 

Chyba napiszę jakieś FAQ z Kyle

Widzę, że przydałoby się [;

 

btw2: nie jestem zaznajomiony z ut classic, ale czy masz zaznaczoną opcję "Direct Input"? Jeżeli nie, to zaznacz, zrestartuj ut i sprawdź jeszcze raz akcelerację. A nawet nie wiem, może XP domyślnie jużto włącza? Najlepiej sprawdź ;]

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że właśnie A4Techy mają blokadę ;] [; ;] [; i nie dają się podniesć ]:->

Mouse_Fix z CPL był spoko, ale mogę polecić Ci To http://razerblueprints.net/index.php?optio...load&gid=74 - wyłącza akcelerację w całym systemie, wszędzie, zawsze - imo najlepszy fix. Nie modyfikuje rejesru, a pliki systemowe.

Mozesz to jakos inaczej udostepnic, nie chce sie rejestrowac po 1 pierdulke.

 

EDIT

 

...com_docman&task=cat_view&mosmsg=You+must+login+and+be+authorized+to+access+documents.

 

Ja ma tak i nie wiem wsumie ktorego programu szukac.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że właśnie A4Techy mają blokadę ;] [; ;] [; i nie dają się podniesć ]:->

Mouse_Fix z CPL był spoko, ale mogę polecić Ci To 2448301[/snapback]

btw: Nareszcie jakiś kompetentny user X-750 ;)

Thx :) Staram się poprostu być we wszystkim co robię kompetentny. Testy robię obiektywnie, bez względu na to ile dałem za sprzęt.

 

Wygląda na to, że A4Tech się postarał. Niedlugo bedę miał ją do testów jak się uda to sobie porównam z innymi myszkami... buhahhaha!

Czekam z niecierpliwościa :) Nie jestem dobry w testach myszek, więc nie zdziwię się, jak coś wyjdzie inaczej niż mi :P

 

Aha i do oc myszy to polecam to: 2448301[/snapback]

Chyba napiszę jakieś FAQ z Kyle

Widzę, że przydałoby się [;

O tak przydałoby się, długo musiałem w tasiemcach wenezuelskich (temat o pro mychach) szukać info o benchmarku. Pasowałoby też dokładne wyjaśnienie pojęć (akceleracja, akceleracja wsteczna etc.)

 

btw2: nie jestem zaznajomiony z ut classic, ale czy masz zaznaczoną opcję "Direct Input"? Jeżeli nie, to zaznacz, zrestartuj ut i sprawdź jeszcze raz akcelerację. A nawet nie wiem, może XP domyślnie jużto włącza? Najlepiej sprawdź ;]

hmmm... Kurcze, a wiesz, że nawet nie wiem :/ Nie bardzo widzę, możliwopść jakichs zmian przy myszce (prócz sens i smooth) :|

Hmmmm... zaraz spróbuję na CS'ie jak zainstaluję, widziałem chyba jakieś komendy do wyłanczania akceleracji. Chyba, że polecasz coś innego małego (ostatnio cierpię na chroniczny brak miejsca) :P łatwo i pewnie konfigurowalnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UT2004 jest najpewniejsze ;p

I winda, ale to trzeba mieć w sterownikach jakiś suwak do zmniejszania sensa oprócz tego windowsowego.

Niestety ten fix nie pomógł. Widać już w firmware myszki jest akceleracja, no chyba że podkładka jest słaba (hehe to to już istna spychologia , jakby się gubiła to możnaby zwalić na podkładke , ale chyba nie w takim przypadku jak tu mam miejsce )

Chyba się już zamieszałeś ;]

Po prostu akceleracje zwykłą ( przyśpieszenie ) masz wyłączoną, ten fix jest tylko wygodniejszy, bo już w CAŁEJ windzie, niezależnie od użytkownika, na ekranie powitania nie ma akceleracji.

 

Co do wstecznej to tak jak mówię - najpierw szybki ruch od początku podkładki, później powolny z powrotem. Jak się postarasz to zgubisz ją zupełnie - nie może być lepsza od G5 w tym względzie ( wygięcie soczewki, dla większej rozdzielczości ), a G5 to banał ( wnioskuję po prędkościach podanych w teście ).

 

A instalowałeś patche do UT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UT2004 jest najpewniejsze ;p

I winda, ale to trzeba mieć w sterownikach jakiś suwak do zmniejszania sensa oprócz tego windowsowego.

 

Chyba się już zamieszałeś ;]

Po prostu akceleracje zwykłą ( przyśpieszenie ) masz wyłączoną, ten fix jest tylko wygodniejszy, bo już w CAŁEJ windzie, niezależnie od użytkownika, na ekranie powitania nie ma akceleracji.

 

Co do wstecznej to tak jak mówię - najpierw szybki ruch od początku podkładki, później powolny z powrotem. Jak się postarasz to zgubisz ją zupełnie - nie może być lepsza od G5 w tym względzie ( wygięcie soczewki, dla większej rozdzielczości ), a G5 to banał ( wnioskuję po prędkościach podanych w teście ).

 

A instalowałeś patche do UT?

No żeczywiście troche zamieszałem popredni swój post :P

Ale tak jak mówie w UT szybki ruch jest o wiele mniejszy niż wolny ruch :( Tyle ze w kosmos nie wysyła mychy :P Tak więc na szybkim ruchu gubi piksele.

Czekam na twój test, bo ja tak jak już pisałem cierpię na chroniczny brak miejsca na dysku wiec UT2004 nie zainstaluje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję, że w siriusie nie bedą marudzili i dostanę X-750BF i M$ Habu.

Spójrz na to ( maksymalne szybkości ):

http://www.esreality.com/?a=longpost&i...679&page=17

Dlatego trudno mi zrozumieć, że nie umiesz tak machnąć, żeby nawet się nie ruszyła :D :D

Ale to ja już się zabawię ;] [; ;] [;

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję, że w siriusie nie bedą marudzili i dostanę X-750BF i M$ Habu.

Spójrz na to ( maksymalne szybkości ):

http://www.esreality.com/?a=longpost&i...679&page=17

Dlatego trudno mi zrozumieć, że nie umiesz tak machnąć, żeby nawet się nie ruszyła :D :D

Ale to ja już się zabawię ;] [; ;] [;

Też czekam na wyrok fachowca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur... ślepy jestem :mur: :oops: Jak byk jest checkbox "DirectInput" w UT :P No i muszę przyznać, że na DI całkiem ładnie to chodzi :P tzn różnica jest już tylko jakieś max 5% :D między szybkim ruchem, a wolnym :P Dalej jednak nie potrafię na tyle machać by zatrzymać mychę w miejscu :P

 

Czekam jednak na test profesjonalisty, ciekawe czy potwierdzi moje testy, czy też obali moje nikłe umiejętności B-)

 

Wszystkim życzę dobrej zabawy sylwestrowej i Dobrego Nowego Roku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam jednak na test profesjonalisty, ciekawe czy potwierdzi moje testy, czy też obali moje nikłe umiejętności cool.gif

Kurdę no bez przesady... [;

 

Ja nie wiem, czy nikt nie umie szybko machnąć ręką ? :D :D

Kurczę mi podczas normalnej gry w CS myszka akceleruje wstecznie ( a przy takiej szybkości już dawno X-750 powinen leżeć i kwiczeć )...

eh :P

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pwlj, Kyle po kilku głębszych (wkońcu Sylwek :P był) mnie olśniło i wpadłem na pomysł jak zwiększyć precyzję mierzenia rozdzielczości :D A mianowicie mozna posłużyć się suwmiarką :D najlepiej jakby miała calowy noniusz lub jeszzce lepiej za pomocą mikrometru (chyba ten większy powinien się nadać, ale głowy nie daję bo nie mam takiego przyrządu pod ręką).

 

Tak więc (na przykładzie suwmiarki):

- bierzemy nasz przyrząd mierniczy i mierzymy tylnią część mychy (zwykle tam jest najszersza, i najlepiej nada się do naszych celów :D ),

Dołączona grafika

- wynik zapisujemy (w pamięci, na kartce, w kalkulatorze - gdzie nam wygodniej) i dodajemy pół cala,

- ustawiamy naszą nową wielkość na suwmiarce i blokujemy (starsze miały lepszą blokade :P),

- ustawiamy naszą mychę pomiędzy jedną ze szczęk, a prowadnicą (największą częścia suwmiarki z podziałka ;) )

- przesuwając mychę po prowadnicy w stronę drugiej szczęki zmierzymy dość dokładnie rozdzielczość mychy :D

Dołączona grafika

Dalej powstają błędy, ale już o wiele mniejsze, związane z nierównomiernym przesuwaniem mychy (jakby mycha była prostokątna na tyle było by prawie idealne :P), a co za tym idzie za każdym razem czujnik może skończyć pomiar w innym miejscu (przestawiony pod innym kątem, co da błąd przesunięcia nawet kilkadziesiąt pix dla wyższych rozdzielczości).

Dołączona grafika

Lewy rysunek pokazuje stan początkowy pomiaru lub też Delta_fi = 0. Prawa część rysunku przedstawia końcowy stan pomiaru z przesunięciem myszki o jakiś kąt fi, co da Delta_fi > 0. (zakładam, że obraz służacy do pomiaru znajduje się w pomiędzy soczewkami). Oczywiście jak na początku fi1<>0 i na koncu pomiaru fi2<>0 oraz fi2=fi1, błąd pomiaru powinien się zmiwelować.

Jak widać błąd pomiaru dla okrągłej myszki (czyli takiej jakiej nie ma :P) może wynosić od Delta_fi=0 (dla fi=0st) do Delta_fi=L/2 (dla fi=90st, gdzie L - to odległość między soczewkami).

 

Najlepiej byłoby mierzyć gdyby można było wyciągnąć obraz z czujnika. Wtedy to błąd pomiaru możnaby zniwelować prawie do 0.

 

Uhhh... mam nadzieję, że nie zamieszałem :P

 

P.S. Pomierzyłem po raz trzeci rozdzielczości X-750BF (przy pomocy suwmiarki :P), po 5 pomiarów na rozdzielczość, wynik podaję jako średnia arytmetyczną, a w nawiasie róznicę między największą wartościa pomiaru i najmniejszą:

- 800cpi -> 906cpi (14cpi)

- 1600cpi -> 1794cpi (32cpi)

- 2000cpi -> 2248cpi (74cpi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie, tylko nie mam suwmiarki ;p

Ale chyba będzie trzeba sobie sprawić w takim razie.

Pomysł niezły, te ograniczenia szczęk - bardzo dobre, nie będzie trzeba patrze gdzie kończy się linia ( u mnie duży prostokąt ) na kartce.

Te obliczenia na końcu fajne, tylko... Nie bardzo wiem po co to ;)

Chyba nie będę mierzył kątów nachylenia, bo żeby pomierzyć rozdzielczość i tak muszą być takie same na początku i na końcu, więc łatwiej przesunać ją po prostu pionowo względem tej prowadnicy ;)

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie, tylko nie mam suwmiarki ;p

Ale chyba będzie trzeba sobie sprawić w takim razie.

Pomysł niezły, te ograniczenia szczęk - bardzo dobre, nie będzie trzeba patrze gdzie kończy się linia ( u mnie duży prostokąt ) na kartce.

Te obliczenia na końcu fajne, tylko... Nie bardzo wiem po co to ;)

Chyba nie będę mierzył kątów nachylenia, bo żeby pomierzyć rozdzielczość i tak muszą być takie same na początku i na końcu, więc łatwiej przesunać ją po prostu pionowo względem tej prowadnicy ;)

No to jak bedziesz kupował suwmiarkę na potrzeby mierzenia rozdzielczości myszek to kilka moich sugestii:

- blokada suwaka powinna być dobra (tzn, żeby ci szczęka ruchoma z noniuszem nie odjeżdzała jak udeżysz w nią myszką) i łatwa w obsłudze (kiedyś się mocowałem z taką jedną starą suwmiarką z blokadą śrubową, jak się ją zakręciło to nie szło potem odblokować suwmiarki :P, a jak nie dokręciłeś to nic nie zmierzyłeś bo się suwak za łatwo przesówał :blink:),

- warto by opcjonalnie był dodatkowo noniusz calowy (niektóre mają podziałkę calową na górze, w cyfrowych często jest to sprawa przyciśniecia przycisku zamiany jednostki :P)

 

Drugoplanową kwestią jest wybór - cyfrowa czy "wzrokowa". Zależy kto jak woli. Ceny cyfrowych są coraz niższe, a przy nich przynajmniej odczyt jest bezproblemowy :P co prawda nie wiem jak kwestia dokładności w tanich cyfrówkach, bo miałem do czynienia tylko z ekstra sprzęcikiem Mitutoyo, a w domu mam tylko starą, dobrą, polską wzrokówkę B-)

 

Zastanawiałem się and mikrometrami jeszcze, ale odpadają bo mają zakres pomiaru za mały, co za tym idzie trzebaby dopasowywać mikrometr do danej myszki :( Inna sprawa, że chyba nie potrzeba aż takiej precyzji pomiaru wielkości jak w mikrometrach :P

 

Co do obliczeń - to już zboczenie zawodowe :P 4 lata laborek w technikum + 3,5roku laborek na studiach :P czyli dopatrywanie się gdzie jest jaki błąd :P i jak go policzyć :P

Z kątami to pewnie i tak byś się nie doliczył błędu, chyba że znalazłbyś dokładne wymiary tej częsci z soczewkami :P I potrafiłbyś dokładnie zmierzyć kąt pod jakim był czujnik na początku pomiaru oraz na końcu pomiaru :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mierzenie wydajnosci i sprawnosci myszek to duzo jest o tym w .pdf na stronie producenta chipsetu z x750:

http://www.avagotech.com/assets/downloadDocument.do?id=6701

 

wersja html by Google:

http://209.85.135.104/search?q=cache:tCNaR...t=clnk&cd=1

 

a tutaj swietny programik od avago do testowania myszek:

http://www.avagotech.com/assets/downloadDocument.do?id=9841

 

niestety, x-750 jednak stosunkowo szybko gubi sie, zamiast kolek rysuje kwadraty, albo wychodzi zupelnie, no coz.. jedyne pocieszenie to te 2000dpi, ale nadal sie upieram przy tym, ze niepredko zaczne tak wymiatac myszka po biurku ;)

 

EDIT: Poprawione, sorka, tak to jest jak sie odpisuje na kilku forach naraz :) BTW jedna literka a juz taka roznica, tu telefon a tu myszka :)

Edytowane przez ziupo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, k750 jednak stosunkowo szybko gubi sie, zamiast kolek rysuje kwadraty, albo wychodzi zupelnie, no coz.. jedyne pocieszenie to te 2000dpi, ale nadal sie upieram przy tym, ze niepredko zaczne tak wymiatac myszka po biurku icon_wink2.gif

Telefonem się bawiłeś? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tutaj swietny programik od avago do testowania myszek:

http://www.avagotech.com/assets/downloadDocument.do?id=9841

Wybacz, ale co w nim takiego fajnego ?

Ja nie widzę w nim nic lepszego od painta, a wręcz przeciwnie, bo np. nie można sobie dokładnie wymierzyć DPI, tylko z dokładnością do 100...

A tak w ogóle to ja robię 1000x lepsze testy ;] [; ;] [;

Lącznie z testem na akcelerację wsteczną.

IMO ten program to bieda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mierzenie wydajnosci i sprawnosci myszek to duzo jest o tym w .pdf na stronie producenta chipsetu z x750:

2449885[/snapback]

niestety, x-750 jednak stosunkowo szybko gubi sie, zamiast kolek rysuje kwadraty, albo wychodzi zupelnie, no coz.. jedyne pocieszenie to te 2000dpi, ale nadal sie upieram przy tym, ze niepredko zaczne tak wymiatac myszka po biurku ;)

Kurcze ludzie jak wy machacie tymi mychami :blink: albo na czym :? Mi wychodzą co najwyżej wielokąty (zwykła podkładka reklamowa), ale jak wspomniał pwlj jest to objaw wolnego odbierania danych z myszki (125Hz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nei wiem, ja jestem zadowolony z tego narzedzia, zreszta jest to alternatywa dla tych co nie maja painta w windowsie :_

 

po prostu nei podchodz do tego jak do gry tylko jak do wyżywania sie na myszce, tak jakbys chcial ja zniszczyc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzeby testowania mychy (nudziło mi się :P) wystartowałem ze zrobieniem uniwersalnego programiku :) Niestety nie znam się na DirectX więc wszystko jest narazie na standardowym API windosowym i borlandowskich patentach :P Program przygotowywany pod WinXP, ale powinien też działać na wcześniejszych Winach :)

 

Program ma narazie 3 zakładki użytkowe + jedna informacyjna.

Zakładka 1 - Odświeżanie - no to poprostu zwykły MouseRate (przy okazji jak będziecie sprawdzali programik to dajcie znać czy radzi sobie z odczytem częstotliwości powyżej standardowej 125Hz).

Zakładka 2 - Akceleracja - mini Paint z zoomem w dolnym rogu dzięki czemu lepiej jest wykonać test 10pix, możliwość rysowania tylko "czarnym ołówekiem".

Zakładka 3 - Rozdzielczość - kolejny mini Paint tym razem test rozdzielczości poziomej, wraz z automatycznym obliczeniem długości linii. Test wykonujemy poprzez 2 kliknięcia. Pierwsze kliknięcie jako początek linii i drugie kliknięcie jako koniec linii. Kolejne kliknięcie zacznie procedurę od nowa.

 

Program w wersji 0.0.5 alfa jest do ściagnięcia tutaj.

 

Jest to narazie wczesna wersja (v0.0.5 alfa) tak więc proszę o odrobinę wyrozumiałości :P

 

Plany na przyszłość:

- przerzucenie się na DirectInput,

- dorzucenie zakładki "Akceleracja 3D" - czyli Direct3D i kamerka wewnątrz kuli z podziałką, albo coś na ten styl,

- poprawienie błędów (o których wiem i tych o których jeszcze nie wiem :P),

 

Źródła udostępnie jak ktoś bedzie bardzo chciał i/lub jak skończę wersję finalna (co może trochę potrwać, bo teraz trzeba pomyśleć nad egzaminami i pracą dyplomową :P i jeszcze nauczyć się DirectX'a :P)

Edytowane przez Sanjuro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dooobre!

A to nie działa na def w directinput?

btw: średnio wyszedł ten miernik częstotliwości - pokazuje mi ok. 700Hz....

A DIMouseHz ok 1000Hz - jest to na chwilę obecną najlepszy tego typu program - znalazlem go na [ btw tam jest nawet mail do kolesia w readme, możesz go zapytać jak to zrobił i dlaczego jest dokładniejszy od innych itp. Jeżeli masz wystarczającą motywację ;) ]

http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=11062&kbt=N

Działaj dalej!

Świetny ten moduł do testu na interpolację!

GJ!

 

P.S. - chyba interpolacja zamiast akceleracja...

Moduł do testów rodzielczości byłby fajny z możliwą do wpisania odległością na jakiej wykonujemy pomiar, np. 0,25 cala, 0,5 cala, 1 cal.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...