Skocz do zawartości
Alt

A4tech X-750bf Vs X-718b?

Rekomendowane odpowiedzi

...

Program w wersji 0.0.5 alfa jest do ściagnięcia tutaj.

 

Jest to narazie wczesna wersja (v0.0.5 alfa) tak więc proszę o odrobinę wyrozumiałości :P

 

...

No po prostu musiałem zobaczyć :D

 

1 - ładna ikonka

2 - mój pierwszy pedantyczny wymysł to brak działania cleartype - ale to nic ;)

3 - odświeżanie - no nie mam się do czego przyczepić ale moja mysz pracuje jako 125 więc nie widzę niedoskonałości w okolicach raportowanych przez pwlj 1000 Hz i znowu pedantyczny pomysł aby zwiększyć ramkę w pionie która pokazuje wyniki tylko trzeba pamiętać aby nie przesadzić bo są pewnie osobnicy pracujący w 800x600

4 - test akceleracji - ciekawy pomysł - podoba mi się .... można zrobić jakąś ramkę ruchomą która będzie nam pokazywać w którym miejscu jest lupka - oczywiście nie jest to jakoś szczególnie potrzebne ale taka pedantyczna doskonałość :P aha pwlj poprawnie zwrócił uwagę że to test na interpolację :wink:

5 - test na rozdzielczość - może to kwestia przyzwyczajenia .... a może wygodniej jest widzieć nieustannie linię podczas rysowania ( wiemy wówczas czy prowadzimy równo a tak to widzimy to po zakończeniu pomiaru )

 

Generalnie cały program bardzo mi się podoba a pomysł z lupką to naprawdę świetna sprawa - są ludzie mający tak wysoką rozdzielczość że pojedyncze piksele są ledwie widoczne ( LCD z pikselem mniejszym od nawet 0,2 mm ) a taka lupka przyda się bardzo w takim wypadku choć nawet na dużych pikselach jest znacznie wygodniej.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie działa na def w directinput?

btw: średnio wyszedł ten miernik częstotliwości - pokazuje mi ok. 700Hz....

Tak jak napisałem nie znam się (jeszcze) na DirectX, a do tego należy DirectInput ;P (jakoś wogóle nie trawię za bardzo teorii programowania z Microsoftu :? ). Program jest pisany narazie tak "od ręki" w Borland C++ Builder, dlatego to nie działa tak jak powinno działać. Tzn samo przechwytywanie czasu robię odczytując ilość cykli proca, ale już sama informacja o ruchu myszy pochodzi (narazie) z Borlandowskiego przechywywania myszy w komponentach (MouseMove) co nie jest najlepszym sposobem :|

 

A DIMouseHz ok 1000Hz - jest to na chwilę obecną najlepszy tego typu program - znalazlem go na [ btw tam jest nawet mail do kolesia w readme, możesz go zapytać jak to zrobił i dlaczego jest dokładniejszy od innych itp. Jeżeli masz wystarczającą motywację ]

2451331[/snapback]

Moduł do testów rodzielczości byłby fajny z możliwą do wpisania odległością na jakiej wykonujemy pomiar, np. 0,25 cala, 0,5 cala, 1 cal.
A wiesz, że miało być? Sam nie wiem czemu nie zrobiłem tego :P Ale w 0.0.6a już jest :)

 

 

1 - ładna ikonka

Dzięki ale nie moja :P Dzięki googlaczowi wyszukałem :P

 

2 - mój pierwszy pedantyczny wymysł to brak działania cleartype - ale to nic ;)

Hehe. Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem ;)

3 - odświeżanie - no nie mam się do czego przyczepić ale moja mysz pracuje jako 125 więc nie widzę niedoskonałości w okolicach raportowanych przez pwlj 1000 Hz i znowu pedantyczny pomysł aby zwiększyć ramkę w pionie która pokazuje wyniki...

No i wykonany następny rozkaz (mam nadzieję, że o to chodziło)

 

...tylko trzeba pamiętać aby nie przesadzić bo są pewnie osobnicy pracujący w 800x600

Spokojnie, chyba wszytko (jestem pewny na jakies 95% ;) ) jest automatycznie skalowane i powinno dobrze wyglądać w rozdzielczości 800x600 lub wyższej :)

 

P.S. - chyba interpolacja zamiast akceleracja...

4 - test akceleracji - ciekawy pomysł - podoba mi się .... można zrobić jakąś ramkę ruchomą która będzie nam pokazywać w którym miejscu jest lupka - oczywiście nie jest to jakoś szczególnie potrzebne ale taka pedantyczna doskonałość :P aha pwlj poprawnie zwrócił uwagę że to test na interpolację :wink:

Ok. Zmienione. Niby niektórzy testują też akcelerację na Paincie, a ja zauważyłem, że nie jest to taki dobry sposób (przez pewien mały bład, który pożerał mi większość czasu procesora przy rysowaniu, zamiast kólek wychodziły trójkąty :blink: czyli porostu nie pobierał tylu informacji z mychy ile powinien, a że ciągłą krzywą uzyskuje się poprzez rysowanie odcinków linni prostych... to wniosek sam się nasuwa czemu tak się działo :P )

Co do ramki... No lupa powiększa obszar gdzie wskaźnik myszy (kwadrat o boku 25pix), ale jak bardzo chcesz to dorobię jakiś wskaźnik typu kwadratowy celownik (będzie najszybciej) :P

 

5 - test na rozdzielczość - może to kwestia przyzwyczajenia .... a może wygodniej jest widzieć nieustannie linię podczas rysowania ( wiemy wówczas czy prowadzimy równo a tak to widzimy to po zakończeniu pomiaru )

Ehhh... i... już jest :)

 

!!! UWAGA !!! Zmieniłem zasadę rysowania w zakładce "Interpolacja". Nie działa już kropkowanie, za to teraz wystarczy przytrzymać LPM i wooolnooo jechać w poziomie lub pionie. Teraz wychodzi idealnie czy jest, czy nie ma interpolacji, a nawet jaki algorytm zastosowano (na X-750BF w 600=2+1, 1200=2+1, 2500=4+1 - wkońcu sprawdzona najwyższa rozdzielczość :D ). Przy okazji szczęsliwcy którzy mają zmianę rozdzielczości (czyli nie ja :cry: ) powinni zauważyć, że przy szybszych ruchach myszką kropki są częściej rysowane :P Czyli co daje 1000Hz zamiast 125Hz :P

I tu prośba do osób które mają możliwość zmiany częstotliwości. Sprawdzcie na wyższej częstotliwości na trybie który na 100% jest interpolowany czy wychodzi ta interpolacja na nowym trybie określania interpolacji (raczej powinno być wszystko ok, bo czy 1ms czy 8ms to interpolacja powinna wyjść, tyle, że przy 1ms bedzie można szybciej rysować ta linię) :)

 

Program w wersji 0.0.6 alfa jest do ściągnięcia tutaj

 

Uhhh... jak się wyśpię to zrobię nowy temat, żeby A4Techa nie zaśmiecać :P

Edytowane przez Sanjuro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!!! UWAGA !!! Zmieniłem zasadę rysowania w zakładce "Interpolacja". Nie działa już kropkowanie, za to teraz wystarczy przytrzymać LPM i wooolnooo jechać w poziomie lub pionie. Teraz wychodzi idealnie czy jest, czy nie ma interpolacji, a nawet jaki algorytm zastosowano (na X-750BF w 600=2+1, 1200=2+1, 2500=4+1 - wkońcu sprawdzona najwyższa rozdzielczość :D ). Przy okazji szczęsliwcy którzy mają zmianę rozdzielczości (czyli nie ja :cry: ) powinni zauważyć, że przy szybszych ruchach myszką kropki są częściej rysowane :P Czyli co daje 1000Hz zamiast 125Hz :P

I tu prośba do osób które mają możliwość zmiany częstotliwości. Sprawdzcie na wyższej częstotliwości na trybie który na 100% jest interpolowany czy wychodzi ta interpolacja na nowym trybie określania interpolacji (raczej powinno być wszystko ok, bo czy 1ms czy 8ms to interpolacja powinna wyjść, tyle, że przy 1ms bedzie można szybciej rysować ta linię) :)

 

Program w wersji 0.0.6 alfa jest do ściągnięcia tutaj

 

Uhhh... jak się wyśpię to zrobię nowy temat, żeby A4Techa nie zaśmiecać :P

Sprytne to .... jak to zrobiłeś ? Podczas kiedy mysz wysyła 2 impulsy niemal równocześnie ( sytuacja interpolacji ) program nie bierze tego 2-giego szybkiego ?

 

ps. teraz nie mam się do czego przyczepić w Twoim programie ale może kiedyś coś znajdę :rolleyes:

 

ps2. co do tego zarysu lupy który miałby pokazywać miejsce powiększenia to przy takim poziomie automatyzacji jaki wprowadziłeś jest w sumie już nie potrzebny

 

ps3. cleartype i powiększony "spis" w odświeżanie działa super B-)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprytne to .... jak to zrobiłeś ? Podczas kiedy mysz wysyła 2 impulsy niemal równocześnie ( sytuacja interpolacji ) program nie bierze tego 2-giego szybkiego ?

Wyszło przypadkiem. Zrezygnowałem z rysowania odcinków między kolejnymi punktami przesuniecia myszy (tak rysuje Paint narzędziem ołówek), przez co punkty stawiane są tylko w kolejnych miejscach pobranych z myszki. Jako że interpolacja nakazuje ominąc 1 piksel, automatycznie jest przekazywana informacja, że następny piksel to nie (poprzedni + 1) tylko (poprzedni + 2) gdzie ta 2 bierze się własnie z dodania piksela interpolacyjnego.

 

Zrobiłem nowy temat o moim programie gdzie również zrobiłem FAQ dotyczący testowania myszek. Prosze was (Kyle i pwlj) o sprawdzenie informacji i ew jak cos zle napisalem to poprawcie mnie :)

Edytowane przez Sanjuro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupowałem kompa dostałem gratis mysz a4tech z 1 scorlock na kulke super mysz, wytrzymała 5 lat.... Kupiłem i mam juz (aż) 2 miesiace a4tech office 8k swop-80pu8, moja pierwsza optyczna mysz i odrazu stracilem do nich szacunek,,,

 

czy opłaci sie dolozyc kilkadziesiat zl do 750f lub bf czy lepiej kupic 718

Mysz musi byc dokladna co do piksela :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybie pytanko i oczekuje szybkiej odpowiedzi (po przewrtowaniu tego tematu dalej nie mam pojęćia.), ktora mysz jest po prostu leszpa x718bf czy x750bf?

Jeśli ruszasz powoli ręką czyli jesteś typowym high-sensowcem to lepszy będzie 750 ( gubi się jakoś w okolicach 1 m/s i ma lekko ponad 2200 dpi ) - jednak jeśli grasz na średnio-wyższym , średnim , średnio-niskim sens to lepiej kup 718 ( gubi się przy ok 2 m/s i ma lekko ponad 1800 dpi ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybie pytanko i oczekuje szybkiej odpowiedzi (po przewrtowaniu tego tematu dalej nie mam pojęćia.), ktora mysz jest po prostu leszpa x718bf czy x750bf?

 

prawda jest taka, że nie zauważysz pewnie różnicy w tych myszkach :] więc po co przepłacać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wiec ja dostalem dzis swojego x-750bf i mam pytanie do fachowców w tym temacie co i jak sobie poustawaoc zeby sie w miare dobrze grało :) wyłączyłem w win akceleracje, co jeszcze moge zrobic ??

Jeśli dobrze pamiętam tą mysz trzeba ustawić dla max rozdzielczości bez pomijania na 2000 dpi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna jakoś jasniej bo w temacie myszek ie za bardzo sie ogarniam :P i jeszcze jak lepiej podłaczyc pod usb czy przejściem na ps2 ??

 

Ok juz sobie wszystko ogarnałem. ale zauważyłem pewną zrzcz jak troche posiedze przy kompie to zaczyna mnie bolec nadgarstek od tej myszki mzoe to kwestia przezwyczjenia.

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna jakoś jasniej bo w temacie myszek ie za bardzo sie ogarniam :P i jeszcze jak lepiej podłaczyc pod usb czy przejściem na ps2 ??

 

Ok juz sobie wszystko ogarnałem. ale zauważyłem pewną zrzcz jak troche posiedze przy kompie to zaczyna mnie bolec nadgarstek od tej myszki mzoe to kwestia przezwyczjenia.

A jaką miałeś poprzednio ?

 

Ja się przesiadłem z Logitech mouse man wheel i bardzo szybko zaadoptowałem X-718F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej miale a4tech opto013 heh która była lekko zmaltretowana i troche sobie kuroso uciekal :P jak sie pzresiadlem na x750bf to nie ogarnialem co sie dzieje tak szybo smigala caly czas mam ustawione na 1600dpi i jak zagralem w cod2 to normalnie jak bym pierwszy raz gral :P ale juz sie zaczyna przezwyczajac . :) tyko szkoda ze nie dziala na nia zmienianie czestotliwosci usb :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej miale a4tech opto013 heh która była lekko zmaltretowana i troche sobie kuroso uciekal :P jak sie pzresiadlem na x750bf to nie ogarnialem co sie dzieje tak szybo smigala caly czas mam ustawione na 1600dpi i jak zagralem w cod2 to normalnie jak bym pierwszy raz gral :P ale juz sie zaczyna przezwyczajac . :) tyko szkoda ze nie dziala na nia zmienianie czestotliwosci usb :/

Ale nie wiem w czym problem jeśli chodzi o prędkość

 

- ja mam swojego X718F ustawionego na tryb 1600 ( 1800 dpi ) i prędkość mam w grach tak ustawioną że nie różni się od starej 400 dpi ( tylko jest oczywiście ogromna różnica w dokładności ) - podobnie dla pulpitu.

 

Ustaw tego swojego X750BF w tryb 2000dpi ( realnie 2200 ) - jest to max rozdzielczość dla tej myszy i suwakiem w windows ustaw prędkość kursora na taką jaka jest dla Ciebie wygodna dla pulpitu

 

w COD2 ustaw prędkość przez zmianę czułości w setup gry aby przy tych 2200 dpi mieć identyczną jak na starej myszy ( w ten sposób prędkość będzie identyczna a dokładność wielokrotnie większa )

 

i po problemie , do niczego nie musisz się przyzwyczajać ....

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa własnie dac maks dla myszki 2500dpi czy ustawic 2000 ?? :)

Ustaw na 2000 ( dla modelu X750 F BF ) bo jeśli ustawisz na 2500 to mysz interpoluje [ oznacza to w tym przypadku tyle co przekłamuje] ( dodaje co chyba 4 impulsy będące następstwem realnego przesunięcia gryzonia 1 interpolowany w tym trybie ).

 

innymi słowy - aby na modelu X750 uzyskać maksymalną rozdzielczość bez "przekłamywania" to trzeba ją ustawić w tryb 2000 dpi .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otórz to w systemie korzystasz z WinAPI, ale gry korzystają albo z DirectInput, albo z innych swoich sposobów na przechwycenmie ruchu myszy. Od WinXP istnieje zastępstwo DirectInput i nazywa sie toto RawInput czyli dane o ruchu myszy są bespośrednio z mychy (nie przechoidzi przez żadne dodatkowe filtry i interpolacje, szkoda, że Microsoft tak mało o tym wspomina i prawie tego nie widać w zastosowaniu :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wlasnie A4TECHA X-750BF i jestem BARDZO zadowolony! Myszka rewelacyjna, swietna do grania i bardzo wygodna :) W polaczeniu z dobra podkladka (ja mam Pentagram Steel Pad QcK mini i takze polecam) naprawde wymiata! Testowalem tez myszki Razora i Logitecha za ok 200 zl i ten A4TECH im wcale nie ustepuje ! A wiec tym bardziej nie ma co jej porownynwac z modelem wczesniejszym X-718b, mimo ze to tez dobra myszka. KUPUJ X-750BF !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam X-750F do testów więc może napiszę coś o niej.

Maks szybkość ruchu bez akcelracji: naprawdę pełne zaskoczenie - jest bardzo dobrze. Dla jakiegoś bardzo niskiego sensitivity się nie nadaje, ale mid i high z pewnością.

Nawet podczas gry w csa na lowsensie nie stanowiła większych problemów. No, może przesadzam, ale jakoś specjalnie nie utrudniała gry, choć czasami bywało niedobrze - mysz tylko szarpała zamiast się poruszać.

Interpolacja:

tryb 600DPI 2+1, tryb 800 brak, tryb 1200 2+1, tryb 1600 brak, tryb 2000 brak, tryb 2500 4+1.

Koszmarnie gubi się na icemacie 2nd.

Generalnie godny polecenia produkt. Dla zwykłego użytkownika będzie lepszym wyborem od X-718. Na to wygląda.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam X-750F do testów więc może napiszę coś o niej.

Maks szybkość ruchu bez akcelracji: naprawdę pełne zaskoczenie - jest bardzo dobrze. Dla jakiegoś bardzo niskiego sensitivity się nie nadaje, ale mid i high z pewnością.

Nawet podczas gry w csa na lowsensie nie stanowiła większych problemów. No, może przesadzam, ale jakoś specjalnie nie utrudniała gry, choć czasami bywało trudno - mysz tylko szarpała zamiast się poruszać.

Interpolacja:

tryb 600DPI 2+1, tryb 800 brak, tryb 1200 2+1, tryb 1600 brak, tryb 2000 brak, tryb 2500 4+1.

Koszmarnie gubi się na icemacie 2nd.

Generalnie godny polecenia produkt. Dla zwykłego użytkownika będzie lepszym wyborem od X-718. Na to wygląda.

Tak wychwalasz tą 750 ... jeszcze jeden taki post i .... może ją kupię .... ale jaki mi się zgubi ( mid ) to sprzedam Twój dom :rolleyes:

 

ps. później ona wpada w akcelerację niż MS którego masz / miałeś ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytalem opisy na allegro X-718BF ma 6 przyciskow a X-750BF 7. Gdzie jest ten dodatkowy przycisk w modelu X-750BF ?

rozumiem ze

1- rolka

2- lewy

3- prawy

4- boczny lewy

5- boczny lewy

6- ten "3x Fire" czy jak go zwal...

7- ?? - na zdjeciach widze jeszcze przycisk do zmiany DPI

Czy ten 7 przycisk jest programowalny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...