Skocz do zawartości
wyrko

Pytania O Pierwsze Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zalac kompa woda, poraz pierwszy wiec mam kilka pytan.

 

Posiadam 2 chlodnice, musze wybrac, ktora bedzie lepsza. Jedna to nowa, nieurzywana nagrzewnica od golfa, chyba alluminowa, co podobno nie jest sprzyjajace, wazy okola kilograma. Moga byc problemy z plastikowymi wylotami. Druga to uzywana troche zabrudzona (to chyba nie problem) nagrzewnica typu harison, jest tez troche ciezsza.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Nastepny problem to weze. Optymalne dla mnie sa 8/10, grubsze wedlug mnie wygladaja zle. Spotkalem weze w obi po 2 zl po metr. Zginaly sie ladnie, ale nie wiem jak beda swiecic w UV. Nie wiem czy oswietlenie zalezne jest od wezy czy od plynu. Ogolnie nie wiem jak to wszystko oswietlic.

 

Zastanaim sie tez nad iloscia blokow. Myslalem o procu i karcie. Karta to Galaxy 7600gs z zalmanem i nie wiem czy jest tam sens pakowania sie tam z woda.

 

Zastanawialem sie nad takim polozeniem weza. Czy to mozliwe?

 

Dołączona grafika

 

Blok na CPU ktory by mnie interesowal to konstrukcja kynka

 

W przypadku pomy to do jednego bloku (ewentualnie dwoch) chyba nie trzeba jakiegos demona, Rezerwuar jakos mi sie nie widzi. Ciekawa mnie tez pompki coolriver 'a razem z rezerwa (jedyne ceny jakie widzaielm to cos okolo 140 zl)

 

Prosze o kilka rad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica Harrison

Pompka Coolriver

Bloki jak chcesz mogą być kyńka jak zauważyłeś na Gpu też produkuje

Nie ma sensu łąćzyć równolegle bloków poza bałaganem nic to nie da.

Jak chcesz UV to albo barwnik UV do wody np uv-dye lub ten z RealityNetu albo świecące węże Innovatek 8/10. Węże zazwyczaj lepiej świecą i nie zużywają się tak :>.

Na przyszłość takie tematy zakładać w co kupić? :!: :>

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz uzasadnic dlaczego harison? Jest brudna i brzydka, oczywiscie mozna ja ladnie odnowic, ale mi bardziej podoba sie nowa. Pomka coolivera jest ciut przydroga, a rezerwaur chyba nie bedzie potrzeby przy nagrzewnicy chlodzonej 2x120. Nie wiem czy kupywac lepsze weze, te za 2 zl moga sie po jakims czasie zniszczyc. I czy mozesz wytlumaczyc dlaczego nie laczyc rownolegle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Harrisony są niezwykle wydajne :> Napewno lepsze niż jakiś alus

A co ma rezerwuar do chłodnicy rezerwuar nie służy do chłodzenia tylko do odpowietrzania

Ale powiedz jaka jest zaleta takiego łączenia poza dodatkowym szpanem dwoma brzydkimi plastikowymi trójnikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rezerwuarze jest duzo wody, a im wiecej wody tym trudniej ja zagrzac.

Co do łaczenia rownoleglego to zagrzana woda z proca nie leci do karty.

Oczywiscie moge sie mylic, to tylko moje spekulacje.

Mylisz się, bo woda się ta szybko nie nagrzeje jak ci się wydaje.

 

Jedyna wada tej nowej chłodnicy to to, że musi mieć porządny przewiew aby dobrze chłodzić, ale jeśli chałas ci nie przeszkadza to zaryzykuję stwierdzenie, że była by ona wydajniejsza. Ale dochodzi sprawa korozji, którą podobno można rozwiązać stosując borygo eko (zielone).

 

Rezik jest tylko pomocny w odpowietrzeniu, bo innych zalet to on nie ma. Fakt woda zagrzeje ci się wolniej, czyli uzyskasz temperaturę stałą jakieś 15 minut później. A czy 15 minut jest warte tych pieniędzy?

 

A i fotograf z ciebie marny.

Edytowane przez J.O.H.N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ale zupełnie niepotrzebne, bo zmniejsza tylko przepływ a korzyść w stopniach z tego żadna...

Dokładnie, poza tym przepływ staje sie dosyć nierównomierny. Może być tak ze przez grafe będzie przepływać bardzo mało wody, większość pójdzie na cpu, albo odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w temp wody przed i za blokiem to ułamki stopnia.... Nie ma więc sensu łączyć równolegle

Nagrzewnica lepiej miedziana... nie będzie korozji galwanicznej - a borygo jedynie wydłuśy czas - nie powsztrzyma całkiem korozji

Więcej wody nie znaczy że temp bedą niższe, a pompka z rezem ma mniejszy przepływ niż bez niego

 

PS Na pompce nie oszczędzaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w temp wody przed i za blokiem to ułamki stopnia.... Nie ma więc sensu łączyć równolegle

Nagrzewnica lepiej miedziana... nie będzie korozji galwanicznej - a borygo jedynie wydłuśy czas - nie powsztrzyma całkiem korozji

Więcej wody nie znaczy że temp bedą niższe, a pompka z rezem ma mniejszy przepływ niż bez niego

 

PS Na pompce nie oszczędzaj ;)

Ja na twoim miejscu brałbym alumke,przynajmniej ma 100% finy proste,oraz nie ma żadnego syfu w środku.Harison może mieć zatkane kanaliki przez brud i tym samym będzie mniej wydajny.Jak masz czas i chęci to możesz się z nią pobawić,"odpicowana"napewno będzie lepsza od golfa:P

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu brałbym alumke,przynajmniej ma 100% finy proste,oraz nie ma żadnego syfu w środku.Harison może mieć zatkane kanaliki przez brud i tym samym będzie mniej wydajny.Jak masz czas i chęci to możesz się z nią pobawić,"odpicowana"napewno będzie lepsza od golfa:P

Pozdr

Tylko ze ta aluminiowa nagrzewnica ma strasznie gęsto poukładane finy. Ona sie nie nadaje. żeby przez nią puścić powietrze to to musi być cos tak mocnego jak dmuchawa w samochodzie. Wentylek na 12V sobie z tym nie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oc master popisaleś sie ta odpowiedzią ;p Nie golfa a kadeta, miazga trafnie zauważy że ta alu ma za gęste finy, pozatym po co sobie komplikować życie i martwić się korozją galwaniczną w układzie. Takiego harrisona nie jest trudno doprowadzić do dobrego stanu, trochę trzeba spędzić na odkamienieniu i obowiązkowo zrobić elektrolizę i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór chyli sie ku harisonowi.

Szukam jakiejs sensownej pomki na 2 bloki i na ta chlodnice co brac do 100zl ??

Ogolnie widze bardzo malo polskich sklepow z czesciami wc. Kiedys byl relitynet, a teraz nic tam nie ma. Co mozecie polecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...