Skocz do zawartości
fazi86

Jak Najskuteczniej Uciszyc Kompa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę wyciszyć kompa O(w podpisie) bo mnie trochę wkurza jego poziom głośności. Zastanawiam się jak to najlepiej zrobić.

Tak sobie myślę żeby zrobić coś takiego:

Procek (sempron 2800+@2.4ghz, std Vcore, s. 754, aktualnie chlodzony pentagramem QC80AlCu na 5V) tutaj chciałem założyć ninje i puścić ją pasywnie, chyba by wyrobiła? Zauważyłem, że zniknęła u zenfista ze sklepu, na cooling.pl też jej nie ma. Koniec produkcji czy jak? Jeśli by ninja odpadła to co innego na passiv?

na mobo zmieniłbym standardowy radiatorek na zalmana.

Grafę myślałem żeby zmienić na jakiegoś gigabyte'a silent pipe. Dobre rozwiązanie czy może szkoda zachodu i pomyśleć o pasywnym chłodzeniu na nią?

Dysk chcę wsadzić w Scythe Quiet HDD.

Zasiłkę chciałbym zmienić na coś innego cichego ale nie mam pojęcia co, topower P3? BeQuiet Dark power, albo jakiś inny? Może jakieś inne pomysły? Najlepiej jakby cena zasiłki nie przekraczała 300-350zł.

Z tyłu obudowy zostawiłbym Scythe S-flex'a, a z przodu zamiast standardowego antecowego wiatraczka bym wstawił np fandera 120mm.

To w sumie wszystko z moich pomysłów. Dobrze jakby zasiłka miała wiatrak 120mm od dołu bo wspomagała by obieg powietrza w obudowie, szczególnie że procek i grafa mają być chłodzone pasywnie.

Możecie dorzucić coś od siebie i skomentować moje pomysły? Ceny itp jeśli to możliwe bym prosił z zenfist.pl bo wolę zrobić zamówienie w jednym sklepie.

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ninja na proca (allegro)

2. Nb cos pasywnego, moze byc zalman

3. Grafika, duzy wybor, na radeonie daje rade , od zalmanow, bo bequieta, jakies thermaltake, cos albo z kanapek, albo bardziej przyszlosciowo evercoola czy aerocoola tez z pasywek.

4. Zrezygnowac z 1 120mm jakby sie dalo. Im mniej = tym lepiej. Ostatecznie wlot i wylot przez psu, albo zrezygnowac z wciagajacego wentyla i zostawic tylko wydmuch zaraz przy ninjy, powinno dawac spokojnie rade. Kazdy kolejny wentyl ~+3dB.

5. Zasilacz, z fabrycznych cichych zasilek to Seasonic, Antec neo he, ew pasywka amacroxa, moglaby sie zmiescic. Z zasilaczy 120mm ciezko znalesc bardzo cichy, taka byla pierwsza seria seasonicow S12, obecne juz tak nie. Dobrze kupic cos taniego na 120mm i wymienic wentyl na cichego slizga sterowanego spoza zasilacza (ja tak zrobilem z seasonikiem @ fander), najlepiej zeby taki psu mial wysoka sprawnosc, bedzie latwiejszy do chlodzenia. Zasilki oparte na ukladzie z topowera P5 sa raczej dosc cieple. Lepiej cos sprawniejszego jak seasonic, czy fortron gln.

 

6. Co do scythe quiet drive to owszem, ale nie przykrecac do obuddowy tylko albo polozyc na gabce, albo jakies inne antywibracyjne mocowanie, bo przykrecone scythe normalnie w zatoke 5.25 przenosi chyba 90% wibracji dysku, dystanse z mega-twardej gumy w tym wynalazku niestety w ogole nie dzialaja.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ok rozumiem, że ninja już tylko z allegro, postaram się w tym tygodniu wciągnąć.

2. ok wszystko jasne będzie na bank zalmanik

3. 9800pro się trochu grzeje, jesteś przekonany, że na pasywce nic się jej nie powinno stać? Z tego co pamiętam Bequiet polar freezer jest wstanie rozproszyć więcej ciepła niż np. kanapka zalmana. Nie będzie bezpieczniej np kupić 7600gs silent pipe?

4. Ok ciekawa propozycja myślę, że warto spróbować :)

5. Pasywnego bym nie chciał bo boję się, że zrobi się za gorąco w obudowie, antec neo he ma tylko jedną 80mm na wyciągu, co też może trochę boleć. Toppowery P3 też mają niby sprawność ponad 80% więc chyba źle nie jest, ale skoro zachwalasz seasonica to bym brał pod uwagę S12 380W

6. A miałeś może styczność z takim wynalazkiem: http://zenfist.pl/pID/1058.htm ? Może to być lepsze niż ten scythe?

 

edit:

ad. 5 A może np enermax liberty plus wymiana wiatraka? Te fortrony gln trafiają się na allegro, bo teraz żadnego nie widzę.

Edytowane przez fazi86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6. A miałeś może styczność z takim wynalazkiem: http://zenfist.pl/pID/1058.htm ? Może to być lepsze niż ten scythe?

Jesli chodzi o chlodzenie Silentmaxx bedzie wydajniejszy, jednak jesli skupiasz sie na wyciszaniu, przy wyeliminowaniu drgan (kwestia mocowania) Quiet Drive bedzie lepszy:

 

Dołączona grafika

 

vs

 

Dołączona grafika

 

...7. Mozesz pomyslec o matach.

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slow: Ok jak juz to bede bral scythe :) Maty ewentualnie później, zależy ile kasy teraz wydam, czy coś zostanie i jakie będą efekty.

luksarz: Też mam takiego chiefteca jak ty i chcę go w końcu zmienić bo się z nim męczę. Skoro tak odradzasz Seasonica (czytałem kiedyś twoje porównanie chiefa i seasonica, chociaż w 100% mnie ono nie przekonało) to poradź coś innego (lepszego). Jestem otwarty na propozycje więc napewno każdą opcję rozważę (no może poza zostawieniem chiefa ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ok rozumiem, że ninja już tylko z allegro, postaram się w tym tygodniu wciągnąć.

Nie wiem czy tylko allegro, ale to dobre zrodlo, bo mozna taniej niz w sklepie. Ew poszukac w tym sklepie gdzie sie bierze kilka czesci, wtedy oplacalnosc na wysylce. Uzywana ninja jako sam radiator nie jest w niczym gorsza od nowej, wentyl sie nie zuzywa bo w ogole sie go pod uwage nie bierze, wiec po co bulic za nowke.

 

3. 9800pro się trochu grzeje, jesteś przekonany, że na pasywce nic się jej nie powinno stać? Z tego co pamiętam Bequiet polar freezer jest wstanie rozproszyć więcej ciepła niż np. kanapka zalmana. Nie będzie bezpieczniej np kupić 7600gs silent pipe?

Oczywiscie 7600gs to lepsza karta, zimniejasza ect, ale wymieniac ja tylko dla ciszy sie nie oplaca. Radki 9800 lataly spokojnie na pasywnej Coolvivie (1hp) a to byl naprawde tani i dosc badziewny radiator. Zgodze sie ze radki sa cieplejsze niz np 6600 czy 7600 ale spokojnie jest to do schlodzenia pasywnie. Wymieniajac tyle roznych radiatorow chcialem to zaznaczyc. Mozesz wybrac najlepszy, albo raczej cena/wydajnosc cos tanszego. Kanapki na allegro chodza bardzo tanio.

 

5. Pasywnego bym nie chciał bo boję się, że zrobi się za gorąco w obudowie, antec neo he ma tylko jedną 80mm na wyciągu, co też może trochę boleć. Toppowery P3 też mają niby sprawność ponad 80% więc chyba źle nie jest, ale skoro zachwalasz seasonica to bym brał pod uwagę S12 380W

Co do zasilacza ktory ma byc cichy i nie chcemy zeby w nim wentyl przyspieszal (albo zasilacza z podmienionym wentylem puszczonym na stale napiecie, gdy nie chcemy zeby sie przegrzewal) w chlodzeniu kombinujemy tak, zeby nie obarczac zasilacza wywalaniem cieplego powietrza z obudowy. Niech jego chlodzenie wciaga mozliwie zimne powietrze i zajmie sie chlodzeniem psu, wtedy zasilacz mozna chlodzic naprawde ledwo krecacym sie wentylem. Jak sie zaprzega taka 120stke nad ninja jako glowny wyciag z budy, to powietrze jest cieple i wentyl sie szybko kreci (albo jest poprostu za cieplo w przypadku puszczenia wentyla w psu na stale napiecie).

Oczywiscie topower P3 swietny wybor, nie mam nic do tego psu. Tylko bedzie konieczna wymiana wentyla jesli liczysz na prawdziwa cisze, bo praktycznie jak juz powiedzialem nie ma naprawde cichych zasilaczy 120mm teraz na rynku. Kalibracja sterowania wentylatorem dziala tak ze naogol sa slyszalne z powodu obrtotow wentyla na lozysku kulkowym.

Co do seasonica to jeden z wariantow. Napewno nie polecam wiekszego modelu niz 330W, bo szkoda kasy. Chyba ze chcemy miec defaultowy wentyl cichszy (bez podmiany wentyla), wtedy model 380 bedzie troche cichszy w stresie niz 330 (taki sam jak 430 radiator i wzrost predkosci wentyla w miare obciazenia). Ale dla mnie wszystkie seasoniki nowsze na kulkowej ADDie sa slyszalne na min obrotach (750rpm), wiec marna roznica. Nie ma co szalec jesli chodzi o moc PSU, bo nowe platformy -> nizsza moc, a na te co sa to trzeba sie postarac zeby przeciazyc jakis zasilacz tego typu. 330stka uciagnie wszystko co ma 1 proca i 1 grafe i jest do kupienia dzisiaj. (ten psu mozna kupic nowy ponizej 200zl wyraznie).

Chociaz tu zaznaczam, jest wiekszy wybor. Przy opcji zmiany wentyla mozna prac prawie kazdy psu, nie kierujac sie jego glosnoscia standardową, bo i tak zmieniamy wentyl i sami go ustawiamy. Wtedy mozna wybrzydzac wsrod wielu niedocenianych modeli. Chociaz warto w tym wyborze brac cos bardzo sprawnego, bo bedzie latwiejsze do schlodzenia. W dziale zasilacze jest naprawde spora baza informacji na ten temat.

 

6. A miałeś może styczność z takim wynalazkiem: http://zenfist.pl/pID/1058.htm ? Może to być lepsze niż ten scythe?

Znam ten wynalazek, chociaz osobicie nie mialem. Oczywiscie lepsze niz scythe, ale czy mocowanie lepsze to nie wiem. Ciezko wytlumic cos bez zastosowania jakiejs bardziej inwazyjnej metody niz rodzaj gumowych dystansow przy srubach. Najczesciej drgania pozostaja. Ten silentmax bedzie lepiej chlodzic dysk, bo scythe nagrzewa sie strasznie (ale i tak w granicach dopuszczalnych, temp sa podobne jak bez zadnego chlodzenia). Imo troche skzoda by mi bylo kasy na to. Juz lepiej wetdy wymienic dysk na 2.5'' :wink:

 

 

edit:

ad. 5 A może np enermax liberty plus wymiana wiatraka? Te fortrony gln trafiają się na allegro, bo teraz żadnego nie widzę.

Fortrony gln to tez amacroxy gln (frei erde?). Enermax liberty fajny sprzet, odpinane kable, dobry wybor calkiem. Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slow: Ok jak juz to bede bral scythe :) Maty ewentualnie później, zależy ile kasy teraz wydam, czy coś zostanie i jakie będą efekty.

luksarz: Też mam takiego chiefteca jak ty i chcę go w końcu zmienić bo się z nim męczę. Skoro tak odradzasz Seasonica (czytałem kiedyś twoje porównanie chiefa i seasonica, chociaż w 100% mnie ono nie przekonało) to poradź coś innego (lepszego). Jestem otwarty na propozycje więc napewno każdą opcję rozważę (no może poza zostawieniem chiefa ;) ).

 

TAGAN 430W U15, napewno lepszy od chiefteca, czemu ? to za kilka dni na portalu.... wstrzymaj sie tydzien, poczytasz sobie o nim, poogladasz zdjec, zoabczysz wyniki testow, ale narazie ciii ;)

 

Czemu z Chiefem sie meczysz ? na moim konfigu daje on jeszcze spokojnie radę.

 

Tagan jest drozszy ale ! heh, ten seasonic 380W przy taganie to smiech na sali do kwadratu

 

Seasonic:

 

# 3.3V: 22A

# +5V: 21A

# +12V1: 10A*

# +12V2: 15A*

 

max 25A na 12V ( w co nie wierze w ogole)

 

Tagan

 

# 3.3V: 26A

# +5V: 30A

# +12V1: 20A*

# +12V2: 20A*

 

max 26A na 12V

 

nawet specyfikacja techniczna nie porownywalnie inna.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, ale wtedy 90% spcr sie myli i ulegli zbiorowej halucynacji? Ludzie co testowali seasoniki za oceanem tez dostali inne zasilacze niz te o ktorych mowimy? :wink:

Seasonic 330W ciagnie najmocnijesze X2 i radka 1900xtx ze stabilnymi napieciami i lekko cieplym powietrzem u paru userow na tymze forum. Pierwsze rewizje na yateloonie to najcichsze wentylowane zasilacze jakie kiedykolwiek powstaly. Mysle ze jednak nie sa takie beznadziejne :wink:

 

tagan U15 to topower p5, nie ma odzielnych linii 12V, starsza konstrukcja, mocno sie grzeje (jak to p5), zasilacz wysoce nierekomendowany do wyciszania komputera.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mecze sie na chiefie pod wzgledem glosnosci.

Aerial: w takim razie na grafe cos sprobuje upolowac pasywnego. Jestem w takim wypadku sklonny przeznaczyc troche wiecej na zasilacz, oczywiscie jesli znajdzie sie jakis ktory bedzie seryjnie wystarczajaco cichy. Nie chce po prostu za bardzo skapic na zasilce zeby sie nie przejechac. A poczekac tydzien to ja moge spokojnie.

BTW Z tego co pamietam jak Benito testowal te tagany to nie wypadaly zbyt pieknie. Dobrze pamietam czy mi sie model pochrzanil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, ale wtedy 90% spcr sie myli i ulegli zbiorowej halucynacji? Ludzie co testowali seasoniki za oceanem tez dostali inne zasilacze niz te o ktorych mowimy? :wink:

z tego co czytalem w wielu recenzjach w sieci ludzie nie polecaja tych zasilaczy ( tzn nie wszedzie) w wielu testach wypadaja zle a za chwile czytam ze wypadl jakis rewelacyjnie to mnie dziwi, jedno co wiem sponsoruja na maxa wyniki testow, za wszelka cene ;)

 

jak dla mnie nie warta uwagi zasilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fazi86

 

http://www.silentpcreview.com/article28-page6.html

 

Tutaj sa dokladne testy, pomiary natezenia dzwieku i wielkie forum userow ktorzy weryfikuja w praktyce te testy. Ja w kazdym razie ze swojego seasonica jestem w pelni zadowolony. Fander 500rpm, zasilka zimna jak lod. Nie piszcza cewki i nie tyka pfc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potencjometr ustawiony na max, a fander podlaczony pod DFI, sterowany z plyty. Start przy boocie odbywa sie na 12V, a potem redukuje sie napiecie do troche ponad 3V z poziomu systemu co sprawia ze wentyl lata ponizej predkosci startowej.

Mozna to zastosowac do kazdego zasilacza z duza sprawnoscia. Podlaczanie pod kontroler z psu bywa ryzykowne bo moze byc tak ze wentyl np nie startuje na zadanych napieciach. Niektore slizgowe wentyle maja dosc duze napiecie startu (a potem mozna je bardzo mocno spowalniac i sie kreca).

 

http://img165.imageshack.us/img165/7863/gabka2tb0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dysku

 

na tym zdjeciu wyglada to gluteus maximus, ale zrobilem dzisiaj cos takiego ze swoja 7200.9 160GB (tyle ze o wiele ladniej :wink: ) i jestem wielce zadowolony

 

temperatura skoczyla tylko o 1C w stresie (teraz jest max.29C)

 

drgania=0

chlodzenie=zatoka spelnia role radiatora+dodatkowo dysk zawieszony jest posrodku i wentyl 80 dmucha pod i nad dyskiem wiec dysk nie "smazy" sie lezac bezposrednio na gabce

 

naprawde polecam

 

jak skombinuje aparat rzuce fotki :wink:

 

P.S. roboty z tym jest na jakies 5-10 minut

Edytowane przez simic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za foto wyglada to calkiem przyjemnie :) Ja bede musial jakos inaczej to wykombinowac bo moj laskawy gigabyte nie potrafi softowo regulowac napiecia podawanego na wiatraczki. Pozniej pomysle i zobaczymy czy cos mi sie uda wykombinowac ;)

Jak narazie to:

1. bedzie jakas ninja

2. zalman

3. jakas kanapka

4. sie zobaczy co wykombinuje

5. zaczynam sie do seasonica przekonywac :)

6. scythe

7. co do mat duzo by mogly dac? Zauwazalna roznica, czy szkoda pakowac siana, bo tania taka zabawa nie jest...

 

simic: ale takie cos nie wyciszy np dzwieku talerzy dysku a tu rowniez o to chodzi. Tego typu rozwiazania jak proponujesz to mam zastosowane i drgan itp nie ma, ale dzwiek talerzy pozostal dlatego chce tego scythe.

Edytowane przez fazi86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bede musial jakos inaczej to wykombinowac bo moj laskawy gigabyte nie potrafi softowo regulowac napiecia podawanego na wiatraczki.

ja przed tym dyskiem mam ustawionego zwyklego Arctica TC puszczonego samopas - cichutki i wieje na tyle ze dysk jest chlodny

 

co do mat

 

imo najpierw wycisz wszystkie mozliwe elementy komputera (zasilacz, chlodzenie procesora etc.)

 

jak poczujesz ze juz jest cicho to ok, jesli nie to wtedy sie zastanow co dalej

 

szanuj kase :)

 

ale takie cos nie wyciszy np dzwieku talerzy dysku

zgadza sie ale moja barakuda nie warkocze wiec u mnie sie sprawdza ;] Edytowane przez simic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maty sa tanie, ale nie zestawy pod dana obudowe firmowe, tylko kupione na metry (np allegro). Bitumiczne APP i rozne gabki/pianki, taki tandem razem daje dosc odczuwalne efekty.

Ale bardzo bym uwazal z matami przy pasywnym w duzej czesci AC, bo szczegolnie gabki robia w budzie niezly piekarnik. Trzeba miec wtedy koniecznie wlot powietrza dobry i niezly przewiew przez bude. Za to maty bitumiczne zwiekszaja mase, stabilnosc budy, ale nie wyciszaja tak skutecznie. Te mozna stosowac bez strachu nawet w slabo wentylowanej obudowie.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

simic mam zamiar najpierw wszystko wyciszyc :)

Maty poki co sobie odpuszcze i zobacze jak bedzie wygladala sytuacja po zmianach. Zobacze jeszcze tylko co z zasilka wykombinuje ;)

 

Sorki ze tak mecze ale mam jeszcze jedno pytanie, Seasonic ma niezalezne linie zasilajace? Bo 9800 ciagnie sporo pradu z 5V i nie chce zeby mi przypadkiem 12V za wysoko poleciala.

 

Ok to było błupie pytanie, już wiem że tak ;)

Edytowane przez fazi86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już większość rzeczy (za wyjątkiem Quiet HDD, bo narazie nigdzie nie mają).

Na procu mam Scythe Infinity (ninjy nigdzie nie mogłem znaleźć) w stresie w zamkniętej obudowie mam na nim jakieś 46 stopni (na podkręconym procu, oczywiście passiv). Zasiłka to Seasonic, narazie ze standardowym wentylem (chcę ją potestować zanim pozbędę się gwary ;) ). Na grafę założyłem bequiet'a a na chipset zalmana niebieskiego. Zalmana nie musiałem kastrować, ale styka się z chłodzeniem grafy.

Mam niestety problem ze zwiechami kompa, nie jest to napewno proc, bo zostawiłem na noc sp2004 i przeszedł bezstresowo. Niestety jak odpalam dla testu jakąś grę to po chwili jest zwiecha albo restart (przy otwartej obudowie nie ma tego problemu). Jak po zamknięciu obudowy puściłem dwa wiatraki 120mm na jakieś 1100obr to problem zniknął, niestety jak je spowolniłem to znów się pojawiał :/ Chłodzenie grafy i chipsetu nagrzewają się dość mocno. Wydaje mi się, że to raczej wina przegrzewającego się chipsetu, bo gdyby grafa się przegrzewała to powinny być jakieś arty, VPU recovery, albo coś tego typu (poza tym jak odkręciłem proca to trochę dłużej się trzymał bez zwiechy). Podejrzewam, że grafa jak się nagrzewa podgrzewa dodatkowo zalmana na chipsecie i wychodzą takie kwiatki. Czy np jakbym wyciął kilka żeberek w zalmanie, tak żeby nie stykał się z grafą to by mogło pomóc? (jeśli uważacie, że to nie pomoże to piszcie bo nie chcę niepotrzebnie niszczyć zalmana) Aktualnie sytuacja w obudowie wygląda tak: Seasonic wyciąga powietrze swoim standardowym wentylem, z tyłu obudowy jest Scythe S-flex mający jakieś 600rpm, a na zalmana dmucha fander na 700rpm i póki co problem się nie pojawił, ale jeszcze muszę to potestować.

 

Forest: na Zalmana miałem kupca, więc nawet nie sprawdziłem, ale z tego co widzę na polar freezerze, mógłby sobie nie poradzić, bo tak na oko mam w 2d z 40-50 stopni.

 

Foty obecnej sytuacji:

Dołączona grafika (wiem, że jest burdel w kablach, nie miałem kiedy ich poukładać)

Dołączona grafika

 

EDIT: Dzisiaj wieczorem jak będę miał czas, spróbuję jakoś przymocować do tego zalmana wiatraczek BOXowy AMD puszczony na jakieś 5-7V, i zobaczę czy coś pomoże.

Edytowane przez fazi86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dysku to mozesz sprobowac sam zrobic taki "wynalazek" wyciszajacy podobny do scythe, nasi zachodni sasiedzi mowia na to bitumenbox (chyba :D ). Sam mam i sobie chwale. Stoi to na dnie budy i daje rade, jest duuzo ciszej niz bylo i nawet nie za goraco ,a grzac i chalasowac ma co (caviar 200gb na kulkowych lozyskach, na olejowych sa ciche ale niestety mam wersje z kulkowymi). Na dzikie.net jest ladne howto.

 

Tak u mnie to wyglada, jesli bedzie Ci zalezalo to otworze i sfotografuje srodek.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Zajdzik: Zarówno heat pipe jak i sam radiator polar freezera styka sie z zalmanem.

@ maro: Widziałem kiedyśten projekt, ale sam fakt cięcia budy go dyskfalfikuje. Nie potne mojego Anteca :P

 

Przed chwilą domontowałem do zalmana ten wiatraczek z BOX'a, ale nawet na 5V łożysko jest głośne :angry: , idę giąć/ciąć zalmana, mam nadzieję że mi się uda :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slow dzięki za linka :)

 

Zalmana już przyciąłem, nic sie nie styka ale i tak w zamkniętej budzie bez nadmuchu się w grach wysypuje :mur: Ja już dzisiaj nie mam do tego siły, muszę się przespać z problemem. Macie jakieś ciekawe pomysły na rozwiązanie tego problema? Będę wdzięczny za każdą sugestię. Proszę pomóżcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ maro: Widziałem kiedyśten projekt, ale sam fakt cięcia budy go dyskfalfikuje. Nie potne mojego Anteca

Ja nie robilem dziury w budzie. Co prawda chcialem bo mi jej nie szkoda ale okazalo sie, ze i bez niej temperatury sa w porzadku. Moj dysk to grzalka, a nawet w najwieksze upaly tego lata wystarczalo, ze minimalnie zwiekszalem przewiew przez bude. Tylko w ekstremalnych przypadkach kiedy mialem w pokoju cos pod 40 stopni to ustawialem na niego dmuchanie.Samsungi wybitnie gorace nie sa (nawet chyba jedne z chlodniejszych) wiec bez zadnych dziur to spelni swoje zadanie, zreszta quiet drive tez sie nagrzewa. Na twoim miejscu sprobowalbym zrobic samo pudlo, bo jesli wynik Cie zadowoli to zawsze pare zl w kieszeni zostanie na cos fajnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój samsung chyba się wyróżnia na tle innych bo w tej chwili w windowsie (bez nadmuchu) ma 48 stopni. Dlatego przekonuje mnie zabawka od scythe bo ma thermal pad'y i myślę że lepiej odprowadza ciepło niż skrzynka bitumiczna. No i w przypadku robienia takiej skrzynki dochodzi jeszcze jeden problem, moje zdolności manualne (a raczej ich brak ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem na etapie testów tunelu od przedniego wentylka (scythe s-flex @ ok 600rpm) do zalmana. Pomysł podpatrzony na forum SPCR ;) Możecie mi polecić czym najlepiej obciążyć kompa (proc i grafa) aby jak najmocniej go nagrzać? Aktualnie testuję 3d markiem 2003 (game testy nr 2,3,4 czyli battle for proxycon, troll's lair, i mother nature) w 1280x1024 z 4xAA i 8xAF. Narazie puszczałem taką pętlę tylko przez pół godziny. Jest coś lepszego do wygrzania sprzętu?

 

3h 3d marka i z 30 min grania, wszystko niby stabilnie, a się wyłożył przy opcji bench w Ati Tray Tools... Po kilkudziesięciu sekundach restart kompa :mur: Czego to może być wina? Jakieś ustawienia?

Edytowane przez fazi86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...