Skocz do zawartości
art13

Livebox Tpsa Czyli Router I Acces Point W Jednym -czy Ktoś Ma I Używa?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie jest haczyk, ponieważ przez pierwszy rok jest po 1 zl a w drugim po 10 zł miesiecznie. W sumie wychodzi 134 zł za liveboxa, który jest routerem, posiada wifi, oraz umożliwia korzystanie z telefoni internetowej na zasadzie wpinasz zwyklego fona krecisz numer i rozmawiasz, tak go przynajmniej reklamuje tepsa.

 

Przymierzam się do kupna routera z acces pointem i zastanawiam sie czy nie mógłbym skorzystac z takiej właśnie promocji jesli nie ma oczywiście jakis haczyków. Obecnie posiadam neo 512 mb i to urządzenie ma być dodatkiem do tej neostrady.

 

Jesli ktoś posiada tego liveboxa to byłbym wdzieczny za opinie w kwesti technicznej, opłat w praktyce za to cóś i żuczków w umowie.

 

dzięki za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zainstalowałem u siebie livebox'a z komputerem połączyłem go przez Ethernet, ponieważ połączenie kablem USB nie chciało działać. Ale teraz wszystko ładnie śmiga, poza tym laptop połączony za pomocą własnej karty WiFi RaLink - konfiguracja ręczna, nie instaluj tego oprogramowania TP na komputerach klientach. Drugi stacjonarny połączony przez tą kartę USB Sagem'a od TP, tu już musiałem zainstalować oprogramowanie tepsy, ponieważ inaczej nie można zainstalować sterowników. Ale też działa. Karty ASUS WL-138G v2 narazie nie mogłem zmusić do pracy z liveboxem, ale to chyba wina softAP od ASUS'a - jeszcze spróbuję wywalić oprogramowanie od karty i zainstalować same sterowniki może pójdzie.

Ogólnie nie jest zły ten livebox - nie blokuje naprzykład HTTP, podczas pracy klienta P2P (BitComet). Telewizja, ani telefon mnie nie interesują, a w takim przypadku lepiej zainstalować jednak porządny reuter z modemem ADSL i AP-ekiem WiFi - można wtedy przydzielić osobne pasmo dla każdego komputera. I ma się większą kontrolę nad wbudowanym firewallem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia przez 2 dni z liveboxem(dostałem do przetestowania) i całkiem nieźle się prezentuje; prosta konfiguracja przez przeglądarke internetową, dużo opcji; oprogramowania do niego nie trzeba instalować. Według mnie warto go brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz moja trzecia neostrada i trzeci modem sagem, nigdy nie używałem oprogramowania tepsy, do urządzenia zawsze instaluje tylko draivery, reszte konfiguracji odpalam z windowsa.

 

Appofis a używałes może wifi i jeśli tak to jak wygląda kwestia zabezpieczen?

 

Evil One czytałeś uważnie umowe? i jak kupiłeś to urządzenie osobno do neostrady czy z neostradą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle kupiłem liveboxa, co go wypożyczyłem od TPSA. Po okresie za 1zł m-cznie można go zwrócić, nie płacąc dalej za dzierżawę ponad 10zł. Neostradę już miałem na modemie Thomsona pod USB - pracował spoko ponad rok bez żadnej zwiechy a to już coś. Tyle że zmęczyło mnie już udostępnianie połączenia internetowego poprzez LAN, mój komp musiał być poza tym cały czas włączony :angry: Było i tak że kilka tygodni pracował bez restartu B-) i nic się nie wieszało. Trzeba było tylko co 24g się ponownie połączyć, na liveboxie już nie trzeba. Sam zmienia IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem live boxa, 5 października przyjedzie kurier. Zamówiłem go jako dodatek do neo, ciekaw jestem tylko czy w aneksie do umowy którą przywiezie mi kurier, bedzie ta promocja o której mowili na blu lini czyli 1 rok za 1 zł drugi 10 zl miesiecznie.

 

Chcieli mi jeszcze włączyć do tego telefonie internetową, ale nie byłem pewny i się niezgodziłem -blu babeczka mowiła że jest bez abonamentu i po 12 gr/min a ja słyszałem, że abonament kosztuje 60 zł.

 

zobaczymy, zobaczymy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem live boxa, 5 października przyjedzie kurier. Zamówiłem go jako dodatek do neo, ciekaw jestem tylko czy w aneksie do umowy którą przywiezie mi kurier, bedzie ta promocja o której mowili na blu lini czyli 1 rok za 1 zł drugi 10 zl miesiecznie.

 

Chcieli mi jeszcze włączyć do tego telefonie internetową, ale nie byłem pewny i się niezgodziłem -blu babeczka mowiła że jest bez abonamentu i po 12 gr/min a ja słyszałem, że abonament kosztuje 60 zł.

 

zobaczymy, zobaczymy ...

co do VOIP: sa 2 wersje, jedna z abonamentem 60 zl w ktorej masz wszystkie polaczenia do TPSA w calej Polsce za darmo, i wersja bez abonamentu w ktorej placisz 12 groszy za polaczenia (tzn. jest to oplata za inicjacje i potem chyba za 3 minuty? glowy nie dam, nie dalem rady do tego dojsc w cenniku <_< ).

 

napisz jak wrazenia z uzywania live boxa (jak z zasiegiem itd). bede sie za kilka tygodni przeprowadzal, mam zamiar w domu postawic siec wifi i wlasnie nie wiem czy warto to ustrojstwo od tepsy czy po prostu kupic wlasny router.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno dostałem live boxa, podpisałem aneks kurierowi, niebyło żadnych kruczków w umowie, kar itd.

 

Live box zawieral urządzenie router, które jest znacznie wieksze niż myślałem, ale pomysłowo zaprojektowane. kable w pozycji stojącej można puścić pod spodem między obudową, można go też powiesić na ścianie.

Po za tym w pudełku było wszystko co możliwe tzn kable, filtry, replikator i mały bluetoof wifi na usb. do podłączenia jednego kompa do sieci wifi.

 

Niemiałem czasu na konfiguracje, jeszcze, ale zaraz spróbuje sie za niego zabrać, myśle, że nie będzie żadnych problemów, chcę go podłączyć kablem sieciowym i drugiego kompa po przez wifi -zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowane przez art13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Liveboxa instalowalem u dziewczyny w domu. Musze powiedziec, ze calkiem ciekawe urzadzenie. Podlaczone sa do niego 2 komputery jeden stary na USB drugi nowy na wifi.

Generalnie z instalacja nie ma problemow. Dzialanie tez, moim zdaniem dobre. Jedyny problem to gubienie czasem polaczenia przez wifi jeszcze nie odkrylem przyczyny ale napewno gdzies jest ukryty :P

 

Mysle, ze jakos zabawka za 10zl miesiecznie jest godny polecenia. Jezeli ktos nie ma kasy by wylozyc od razu 300zl to tylko brac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem bestie :)

 

Działa na kablu sieciowym, nie konfigurowałem na port usb, ponieważ za dużo miałem problemów z modemai usb -zwiechy, samoistne wył. netu itd

 

Wifi takze działa bezproblemowo prędkość średnia, jutro się pobawie w ustawienia i testy.

 

Ogólnie polecam, jak pisał kolega Grinch za złotówke przez pierwszy roki i 10 przez drugi nieznajdziecie nic ciekawszego.

 

Choć prawde powiedziawszy, gdyby UPC sie pospieszyło to wziął bym już dawno UPC, ale niestety wszyscy na ulicach obok mojej, mieli tylko na mojej niemogło byc bo coś tam coś tam, co w sumie za przepr. q...wno mnie już obchodzi, związałem się umową i inaczej być niemoże.

 

Jeśli chodzi o zasięg, to napewno wszystko sprowadza się do mocy urządzenia, stropów, ścian i innych przeszkód, dużo ludzi kupuje do acces pointów dodatkowe anteny np. dookólne

 

... acha i dodam jeszcze, że nie instalowałem żadnego zamulonego oprogramowania tepsy

Edytowane przez art13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj to ustrojstwo zainstalowałem. Nawet fajne, ale mało opcji.

I już się raz zawiesił :P Tzn internet i LAN/WiFi normalnie chodził, ale nie można było się wbić na panel konfiguracyjny.

Teraz przekierowałem port na Azureusie i ładnie śmiga. Trzeba poprostu ustawić sztywne IP na kompie (a wtedy ręcznie wpisać DNSy) i skorzystać z opcji Serwery LAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem 2 przez ethernet. Nawet żadnych sterów nie trzeba instalować :D Trzeci przez WiFi (tylko stery do adptera, konfiguracja przez Xpeka). Mieszkam w bloku. Poszedłem do kolesia, który urzęduje w pokoju pode mną i okazało się, że u niego świetnie łapie mojego LB. Brakuje tylko jednej kreski do max sygnału. Jak by można było blokować internet na wybrane karty, to byśmy mieli taki LAN, a tak będziemy ciągnąć crossowanego kabla do odzielnych sieciówek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zasięgiem trudno powiedzieć. Są ludzie, któym nie łapie w ramach tego samego mieszkania :blink: Pewnie zależy z czego i jak ułożone są ściany. Do kolesia mam prawie w lini prostej przez podłogę. A jak sygnał idzie pod kątem, to i pod kątem trzeba grubość liczyć.

Pierwszego dnia wi-fi czasami się rozłączało, ale natychmiast spowrotem się łączyło. przy przeglądaniu stron, to nawet można nie zauważyć. Przy ściąganiu plików może być problem. W tej chwili chodzi stabilnie.

Ja sobie go wziąłem na próbę na 2 miesiące (sami zadzwonili) - 10zł na miesiąc. Później go oddam lub podpiszę lojalkę.

Jest forum o LB.. Tam można dużo więcej poczytać o ewentualnych problemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę trochę ponarzekać na to ustrojstwo od neostrady. Aż się uśmiałem jak poraz pierwszy dotknąłem urządzenia. Najbardziej to mnie bawi podświetlenie "TP", które sobie tam uroczo miga, ale do rzeczy.

 

Kumpel poprosił mnie o skonfigurowanie laptopa do pracy bezprzewodowej z tym routerem, i pierwszą rzeczą jaką zrobiłem była konieczność twardego resetu. Router się po prostu zawiesił (po 24h użytkowania). Okazało się, że nie bardzo radzi sobie z wielogodzinną sesją programów p2p. No cóź pomyślałem 1zł za 12 miesięcy to żadna kasa, w końcu to nie Cisco, ale konieczność odłączania od zasilania to trochę uperdliwa czynność. Druga rzecz to kretyńsko długi WEP (dobrze, że można to zmienić) i konieczność przyciskania tego cholernego "REG" przy nowym połączeniu bezprzewodowym, no to już lekka przesada. Po trzecie to zasięg, jednak Linksys, D-link to klasa sama w sobie w porównaniu do routera neostrady i szczerze mówiąc nie przemawia do mnie ani TV poprzez DSL ani nawet VOIP. Zasięg jest może w połowie tak dobry jak mój kilku miesięczny Linksys WRTG54GL...może....

 

No kurczę nie potrafię oprzeć się pokusie stwierdzając, że to kolejna tandeta jaką wypuszcza TP i śmiem przypuszczać, że już niedługo zaczną się poważne problemy z tym sprzętem, ale mogę się mylić. W końcu polityka firmy uległa zmianie w ostatnich miesiącach (sic!).

 

Patrząc jednak na to z drugiej strony to za tak niską kwotę....warto. Głównie dlatego, że na tym sprzęcie można się poprostu nauczyć jakichś podstaw zarządzania łaczem. Wiele osób już teraz ma problemy z poprawnym przekierowaniem portów (Emule itd) i grzebanie w ustawieniach pozwoli zdobyć doświadczenie, a jeśli coś padnie, niewielka strata, TP naprawi...jeśli naprawi...Po drugie to zwrócenie uwagi użytkowników na możliwości jakie dają routery bezprzewodowe i wogóle routery jak również na bezpieczeństwo w sieci (do dziś na moim osiedlu chodzą dwa niezabezpieczone punkty Wi-Fi). Te i inne przykłady można mnożyć.

 

No cóż ponarzekałem trochę, macie prawo się nie zgodzić z moją opinią, ale ja Liveboxa nie polecam.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje nie jest to super sprzet ale za te pieniadze pozbycie sie kabli dla zwyklego kowalskiego jest chyba czyms fajnym.

 

Druga sprawa to wkurza mnei jak ktos narzeka na funkcje REG. Dali zabezpieczenie ktore mozna wylaczyc. Gdzie tu jest jakis problem? Pewnie jak by nie dali zadnych zabezpieczen bylo by gadanie, ze LB to wielkie gowno bez mozliwosci zabezpieczenia sieci wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje nie jest to super sprzet ale za te pieniadze pozbycie sie kabli dla zwyklego kowalskiego jest chyba czyms fajnym.

 

Druga sprawa to wkurza mnei jak ktos narzeka na funkcje REG. Dali zabezpieczenie ktore mozna wylaczyc. Gdzie tu jest jakis problem? Pewnie jak by nie dali zadnych zabezpieczen bylo by gadanie, ze LB to wielkie gowno bez mozliwosci zabezpieczenia sieci wifi.

Ciekawe tylko po co to wogóle zostało zaadoptowane. Nie znam drugiego routera z taką opcją...widać nie zdaje egzaminu, to tak jakby uszczęśliwiać użytkownika na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiało moge stwierdzić, że jako zwykły router, switch i wifi to cuś swoją role spełnia znakomicie.

 

Ludzie zawsze będą narzekać, że zupa była za słona, że sąsiadka ma nowe futro itd, mi osobiście jeszcze żaden z trzech modemów tepsy nie siadł, nie spalił się, nikt go nie ukradł.

 

Toż to zwykły Sagem, więc nieoczekujmy cudów.

 

Przez 4 tygodnie pracy, tylko raz musiałem go resetować po przez odłaczenie zasilania -ale cóż to jest w porównaniu do wieczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...