Skocz do zawartości
PelzaK

Bio-reactor (jeszcze Nie) Mod :]

Rekomendowane odpowiedzi

pręty paliwowe będą... mam kilka pręcików chromownych ale może być ich za mało.. natomiast pręty zrobione z rurki ALU są matowe.. nie wiem jak będą odbijać światło... Można by jeszze popróbować z prętami z plexi.. ale nie wiem skąd takowe wziąć :)

 

ps. moja buda jest z drewna a nie z plexi :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej katody nie psuć a tylko założyć na nią mleczną pleksę?? W autobusach były takie montowane na jarzeniówkach. Łatwiejsze założenie i nie musisz katody psuć, bo może się akurat coś nie spodoba i już [gluteus maximus].

Edytowane przez Nostradamus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no koszt moich katod nie taki znów mały bo kosztowały mnie 85 pln... oldskulowe sunbeamy :D.. dla przeciętnego modera polskiego to 3 miesięczny budżet :). Obudowy katod nie będę matowił z 2 powodów.. 1 - proces jest raczej nieodwracalny (chyba że wymienieć całą rurkę na nową), 2 - jak zmatowię to mniej światła będzie promieniować na zewnątrz a więcej będzie pozostawać w katodzie... co poskutkuje na pewno wzrostem temperatury (energia nie może sobie ot tak zniknąć).. a bez tego potrafią być ciepłe :)

 

Nostradamus: w castoramie chyba nie mają.. oni tam nic nie mają i jak dla mnie to ciulowy sklep :D od tygodnia... Obadam jeszcze praktikera... bo takie rurki by się przydały i to nawet bardzo...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pelzak ja nie dostaniesz, to kup kawal plexi 20mm i idz do jakiegos zakladu slusarskiego, moze jak ladnie poprosisz, to potna to na paski i wytocza Ci ladne waleczki. A jesli nie, daleko nie musisz szukac, przede mna lezy dlugopis TYTAN, dlugosc 14 cm, srednica 6mm... :). Idalna rurka z plexi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie.. bo na 8V nie idą nawet, bo mam zasilacz regulowany 1..8V i nie chciały się zapalić...

 

Katody to nie takie proste świecidełko jak żarówka czy dioda, że wystarczy zmniejszyć napięcie i będzie świecić słabiej...

 

Carl0s ale ten tytan nie jest idealnym walcem chyba.. raczej sześciokątem :).. czy władasz jakimś innym sprzętem :D

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie latwiej podpiac katody do 5v zamist 12v, zeby slabiej swiecily?

 

nie.. bo na 8V nie idą nawet, bo mam zasilacz regulowany 1..8V i nie chciały się zapalić...

 

Katody to nie takie proste świecidełko jak żarówka czy dioda, że wystarczy zmniejszyć napięcie i będzie świecić słabiej...

 

Carl0s ale ten tytan nie jest idealnym walcem chyba.. raczej sześciokątem :).. czy władasz jakimś innym sprzętem :D

nie da się zrobic, żeby katoda świeciła słabiej przy niższym napięciu. Inwenter musi dostawać określony prąd, bo w innym przypadku gaz nie będzie świecił na całej długości rurki, albo katoda będzie migała.

 

imo juz lepiej podświietlić to dobrze rozmieszczonymi ledami na potencjometrze i dostsowac jasność podświetlenia wedle życiecznia. Tańsze, wygodnniejsze i mnniej problematyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. trzeba sprawdzić tą informację tę :wink: tytan powiadasz...

 

zakupiłem już 10 oczojebów czerwonych 3000mcd/sztuke :) moze razem wypracują kawał pożytecznego światła... Widziałem że mają kolesie w ofercie teraz oświetlacze w formie pasków z diodami, mozna to łączyć jedno do drugiego.. ale drogie cholerstwo... Sam se zrobie :D..

Zamiast katod pójdą chyba zestawy zielonych diod.. muszę jeszcze zrobić porządne źródło prądowe do napędzania diodaków, podobno da sie je zrobić łatwo z LM317... tylko nie napisali nic o maksymalnej wydajności w datashicie...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę jeszcze zrobić porządne źródło prądowe do napędzania diodaków, podobno da sie je zrobić łatwo z LM317... tylko nie napisali nic o maksymalnej wydajności w datashicie...

O ile pamiętam będzie to jakieś 2A. Albo 1,5A, nie pamiętam. Wujowego datasheeta znalazłeś :>

Ile tych diodaków chcesz dawać, że potrzebujesz "porządnego źródła"? 500? Telebima budujesz czy jak? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telebima to nie :D... Z tym źródłem prądowym to zaszalałem, bo jako takie akurat nie spełni moich oczekiwań... zrobię prawdopodobnie regulatorek napięcia, i sekcje diod montowanych po 3 sztuki z możliwością rozszerzania...

 

No nic, zobaczymy jeszcze jak to będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wim, tylko mi chodziło o zrobienie układu, który by zasilał diody z możliwością dołączania kolejnych diod bez żadnych modyfikacji... miałem chwilowy bezwład śródczaszki najwyraźniej...

 

to jak już tu jestem....

 

to wymodowałem sobie coś takiego (jak? to zajrzyjcie na moją stronkę :) ), wiem że na pewno będzie to umieszczone z boku budy, początkowo chciałem z tyłu u góry...

To coś posiada przycisk, potencjometr i 2 diody... i ogłaszam niskobudżetowy konkurs bez nagród :D na wymyślenie przeznaczenia diodek, przycisku i potka...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

na razie wymyśliłem, że przycisk będzie otwierał CDromka, ale umieszczony będzie trochę daleko od niego, diody mogą zmieniać sie z czerwonej na zieloną np jak nacisne przycisk, lub gdy naped cd rom sie wysunie, lub gdy płyta jest w środku... potencjometrem - regulacja jasności oświetlenia, dodatkowych wiatraków na razie nie przewiduję, więc ta regulacja odpada...

 

czekam na inne może ciekawsze pomysły :D

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby przeczytał workloga to by wiedział, że zabuduję go jak tylko będę w posiadaniu czarnej plastikowej rurki pcv :) Nawet makgajwer czasami nic nie wskóra no :D jak ma do dyspozycji tylko kartkę i długopis. Nie moja wina że tak akurat był ten przegub zrobiony że nie przewidziano miejsca na potencjometr :D

 

Nostradamus nie wyjawiaj publicznie kogucików bo tu się liczy element zaskoczenia... jeszcze kto mi pomysła ukradnie i co :twisted:

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PelzaK ok, moj blad, nie wszystko czytam :rolleyes: mam dla Ciebie taka rade, jak chcesz zajac jakies sensowne miejsce na konkursie (a domyslam sie ze tak) to proponuje Ci zebys sie skupil na wygladzie obudowy, takim stalym wygladzie, nie baw sie w jakies przelaczniki (bajery), mechanizmy itp bo ludzie i tak tego nie docenia, ba, nawet nie zobacza. buda pewnie pojdzie w gablote i bedzie tam martwa stala. chyba ze zatrudnisz jakas hostesse ktora bedzie krecic w lewo i prawo potencjometrem, wciskac przelaczniki a twoja buda bedzie tanczyc break-dance'a za nia (w gablocie), jesli tak to OK :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj o tym właśnie pomyślałem... W sumie nie zależy mi jakoś szczególnie na zajęciu jakiegoś tam miejsca, nawet nie wiem czy buda wystartuje w jakimś konkursie :). Ważne, że np tu zgromadzeni i obeznani z modem będą wiedzieli że te a te przyciski służą do tego a tego... Imho zamykanie bud w gablotach to trochę porażką jest.. mi się o wiele bardziej podobało we wrocku, gdzie budy stały na stole, można było podejść, dotknąć obejrzeć z każdej strony. Co mi po martwym kawałku jakiejś rzeźby... część moderów urozmaica swoje mody właśnie róznymi wynalazkami, a to cdrom sie otwiera jakoś dziwnie, a to coś tam innego... no i jak to pokazac ludziom? Wyobraźcie sobie jakby przyjechała buda doom3 i stałą zamknięta w gablocie... Przecież koleś miesiąc czasu siedział na elektryką tej budy, nad wysuwanym cdromom, nad ekranem LCD odsłąniany nad wiatrakami a tu lipa.. miałbym tego nei obejrzeć w działaniu bo gablota... jaja se robią.. :)

 

Dlatego apeluję do organizatorów, aby wykazali się odrobiną wyobraźni... gabloty może i ładnie wyglądają.. ale w muzeum a nie w prezentacji modów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połacz potka z podnoszeniem fsb procka, przysciski to właczniki 1 i 2 stopnia cascady do chlodzenia tego potwora, diody sygnalizują-zielona- wsio ok, czerwona- komp zaraz eksploduje uciekać do schronu :wink:

 

tot eraz poprosze angrode za najciekawszy pomysł B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...