Skocz do zawartości
nrl

Far Cry 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy news:

http://www.gram.pl/news_8gvhH,27_Far_Cry_2...informacje.html

 

esencja:

1. Czołganie - tak, główny bohater może biegać, jeździć samochodem, skakać, latać paralotnią, ale za nic nie padnie plackiem na ziemię. Ubisoft uznał, że do skrywania się w trawie wystarczy kucanie, a poza tym wprowadzenie czołgania spowalnia rozgrywkę.

2. Drapieżniki - choć ekosystem Afryki jest pełny drapieżników, to w Far Cry 2 żadnego lwa czy geparda gracz nie spotka. Jedynymi przedstawicielami fauny będą zwierzęta roślinożerne (np. zebry) i ptaki.

3. Wpływ deszczu na model jazdy - mimo, iż w realnym świecie deszcz na stepach oznacza jedno - sporo błota, to nie będzie to miało wpływu na zachowanie się samochodów podczas jazdy.

I po co zdradzali ze ziom bedzie chory na malarie :|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

No tak na padzie nie ma tyle przycisków żeby dać czołganie... a miała być to realistyczna gra a póki co mówiąc realizm pokazują mi kolesia wyciągającego sobie nożem kulę z ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na żywo się poczołgaj, będziesz bardziej "europejski" :/

Weźcie już przestańcie z tymi konsolami, bo robi się to nudne. Twórcy chcą zrobić grę akcji, a że ich zdaniem czołganie jest niepotrzebne, to go nie robią, a mogą mięć na uwadze dobro graczy - co da Ci czołganie w gęstej, wysokiej trawie? Co z tego, że wróg Cię nie zobaczy, skoro sam nie bedziesz wiedzieć gdzie jesteś. Ich gra i mnie interesuje tylko końcowy efekt - żeby był lepszy niż FC1, który mnie odrzucił od siebie zresztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na żywo się poczołgaj, będziesz bardziej "europejski" :/

Weźcie już przestańcie z tymi konsolami, bo robi się to nudne. Twórcy chcą zrobić grę akcji, a że ich zdaniem czołganie jest niepotrzebne, to go nie robią, a mogą mięć na uwadze dobro graczy - co da Ci czołganie w gęstej, wysokiej trawie? Co z tego, że wróg Cię nie zobaczy, skoro sam nie bedziesz wiedzieć gdzie jesteś. Ich gra i mnie interesuje tylko końcowy efekt - żeby był lepszy niż FC1, który mnie odrzucił od siebie zresztą.

Przecież twórcy od poczatku mowili ze chcą jak najbardziej realną gre itd. (Na gamespocie w E3 interview też to powtarzają...

No tak na padzie nie ma tyle przycisków żeby dać czołganie... a miała być to realistyczna gra a póki co mówiąc realizm pokazują mi kolesia wyciągającego sobie nożem kulę z ręki.

To samo chciałem powiedzieć. Dla mnie ta jest tak realna, że aż głowa boli szczególnie z tym wyjmowaniem kuli kombinerkami (czy czymś tam) na środku pola w środku walki :lol:. Mnie tam to stuka czy bedzie mniej czy bardziej realna oby sie fajnie grało a po ostatnich gameplay movie srednio to wyglądało (oby wywalili to leczenie kombinerkami bo to fatalnie wygląda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jak byłeś młodszy to felki w grach wydawały się sprytniejsze? :wink: To żart oczywiście.Ale fakt ,że wymagania się rozbuchały to już nie.Ja tam lubię pośmiać się z kładącego się z rozanieloną miną Koreańczyka na otwartym terenie 20 metrów ode mnie ,że niby go nie widać :lol2: (Crysis).Albo to ich wpadanie na siebie :lol2: .FEAR był naprawdę niezły w tym względzie.Oczywiście za sprytnych też sobie nie życzę -jakby robili ze mnie durnia ciągle to ja dziękuję za takie frustracje hehe.No i czasem mylą twórcy AI z czynnikiem PSI.Mój ulubiony przykład -w Crysis za krzaczkiem bierzesz zamach granatem ,a tu koleś 100m dalej zanim rzucisz już ostrzega koleżanki..eeee...kolegów :wink: .Wniosek?Te amerykańskie granaty bardzo szeleszczą :rolleyes: Ich wina ,bo AI przecież dopracowane -było o tym w materiałach reklamowych gry :lol2:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubisoft podał dzisiaj minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe dla Far Cry 2 w wersji PC.

 

Naszym celem było uczynienie gry jak najbardziej dostępną dla wszystkich graczy. By osiągnąć ten cel, staraliśmy się zoptymalizować Far Cry 2 – powiedział Dominic Guay, pełniący funkcję Lead Technical Directora.

 

Czy cel został osiągnięty? Zobaczcie w pełnej wiadomości.

 

Wymagania minimalne

 

Procesor: Pentium 4 3.2 Ghz, Pentium D 2.66 Ghz, AMD Athlon 64 3500+ lub wyższy model

Karta graficzna: NVIDIA 6800 lub ATIX1650 lub wyższy model, Shader Model 3, 256 MB pamięci

Pamięć: 1 GB

Napęd: DVD-ROM

 

.

 

Parametry rekomendowane

 

Procesor: Intel Core 2 Duo Family, AMD 64 X2 5200+, AMD Phenom lub wyższy model

Karta graficzna: NVIDIA 8600 GTS lub wyższy model, ATI X1900 lub wyższy model, 512 MB pamięci

Pamięć: 2 GB

Dźwięk: rekomendowana karta dźwiękowa 5.1

Napęd: DVD-ROM

 

.

 

Kompatybilne karty graficzne:

 

NVIDIA 6800, NVIDIA 7000 series, 8000 series, 9000 series, 200 series. 8800M i 8700M dla laptopów.

ATI X1650 – 1950 series, HD2000 series, HD3000 series, HD4000 series.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu?To jak rekomendowana prędkość na Autobahnach niemieckich -130km/h.Można ale jest....wolniej :wink: .Prawda i tak się obnaży na sprzęcie...I też uważam ,ze pierdzielą farmazony coby sprzedać dużo ,a panie z supportu już trenują gadkę "ma pan wirusy albo źle zainstalowane sterowniki" :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Far Cry 2

"Rozsądne wymagania sprzętowe:

Core 2 Duo 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), Windows XP SP2/Vista."

 

 

wymagania ze strony gry-online zwłaszcza słowa "lub lepsza" mogą sugerować że żadnej optymalizacji nie bedzie ale za miesiąc zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....Dostałem cynk+link i jakoby jest już "na tych stronach" demo FC2 z dopiskiem "Working leaked far cry 2 demo build 1555 demo will be run in an unfortunately low 800x600"

Rozmiar 2.39 giga

Nie mam pojęcia czy działa itp.Ale fakt wycieku ewentualnego "niechcący" nikogo chyba już nie dziwi.Więc może?Stronki nie podam(nie wolno hihi) ale każdy sam... :wink:

Far Cry 2 Demo Leaked iso krąży niecałą godzinę w sieci.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajno ,bo mam nieco "poważnych" zajęć na najbliższe dni :wink:

BTW na moda o którym mowa w wątku FC 1 naciąłem już dwóch kolesi...że niby mam betę FC2 :wink: .

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem -przepraszam- ale chciałem abyście zerknęłi na nowy filmik z gry.Mi się podoba i nieważne jakich efektów użyli ,by to osiągnąć.Może nie będzie źle :wink:

link

EDIT -Jeep na kluczyk nakręcany :blink: ?Gdzie można taki kupić i czy często się go nakręca?Hehe :razz: .Pomysł w miarę niezły z naprawą autka ale nieco komicznie to wygląda.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby źle to nie wygląda ale mam nadzieje ze koleś gra na easy bo inaczej to dostaje 1mln kulke i tylko stęka.

Dobre też jest patent ze scoopem. Na co mi scoop w assault rifle przy takim muzzle flashu ze i tak zasłania 90% obrazu widzianego przez scope ? ;o. Powinni zmniejszyć troche ten "ogień wylotowy" ;d. Ogólnie wszystko developerom w głowie tylko nie AI przeciwników. Nadal wolni, nadal nie myślą... Obczajcie kolesia na tej prowizorycznej wieży (5:45) :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AI przeciwników. Nadal wolni, nadal nie myślą... Obczajcie kolesia na tej prowizorycznej wieży (5:45) :lol:.

Eeee tam...W taki upał czasem lepiej kulkę zarwać niż biegać :rolleyes: .Bo ruszają się jak przysłowiowe "krówki w gów....e" haha.Tym bardziej ,że faktycznie koleś "główny" tylko siniaki łapie od postrzałów ,a zlegnie zapewne wskutek zakażenia :wink: .Więc chyba nie są takie bolesne :wink: ....Ogólnie to mam wrażenie ,że w kwestii AI wszyscy robią krok do tyłu....Czyżby skutek testów na inteligencję w krajach rozwiniętych(z dużą siłą nabywczą) czy jak :blink: ?Albo nie mogli znieść już "mamo ,bo boty z U3 się na mnie gaaaaapią..aaaaa".A może na hard wszyscy wraży kolesie siedzą na wieżach i krzyżówki rozwiązują albo łacinę zakuwają?Też nie byłoby klawo do jasnej ciasnej i zatęchłej :razz: .Liczę ,że jakieś demo mnie namówi/uchroni w kwestii wydawania kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne movie tym razem z ps3:

http://www.gamespot.com/ps3/action/farcry2...=gumballs;img;2

 

Graficzni wygląda bardzo dobrze i skoro tak dobrze chodzi na ps3 na dzisiejszych piecach bedzie hulać (musi ;o). AI razi ale mam nadzieje ze koleś prezentuje gre na easy. To już sie nudne robi, że devy w ogóle na to nie zwracają uwagi i co gre mamy to samo albo nawet gorzej (tak trudno zrobić coś na miare FEAR'a w dzisiejszych czasach ?). Wiadome to zajmuje czas, a dzieciarnia poleci na grafe wiec na h*ja sobie dodatkowo utrudniać życie. Ważne ze kapucha do kieszeni płynie :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie ładnie (jak zresztą w każdej nowej grze).

 

A co z resztą? Czyli co nam da F 2 poza ładną grafiką i relaksującym strzelaniem do wszystkiego co się rusza?

 

W niektórych informacjach są sygnały, że F 2 ma w pewnym sensie przypominać GTA (czyli jakaśtam fabuła i nie samo tylko strzelanie). Jak z tym jest w świetle nowinek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie ładnie (jak zresztą w każdej nowej grze).

 

A co z resztą? Czyli co nam da F 2 poza ładną grafiką i relaksującym strzelaniem do wszystkiego co się rusza?

 

W niektórych informacjach są sygnały, że F 2 ma w pewnym sensie przypominać GTA (czyli jakaśtam fabuła i nie samo tylko strzelanie). Jak z tym jest w świetle nowinek?

proponuje wszystkie filmiki z GT, tam widac dokladnie co gra nam zaoferuje, ja juz widze ze samo prowadzenie ognia duzo lepsze jak wCrysisie, moze nawet lepsze jak w COD4, po drugie klimat, pierwszy chyba fps osadzony w Afryce, podoba mi sie ze kamera podczas jazdy jest stale z FPP, chyba model jazdy lespzy jak w Crysisie, oczywisie nie porównuje tej gry do Crysisa, nawet nie bede porównywał do Farcry-a bo widac zupełnie inna rekę w grze i poza nazwa i paroma wspólnymi elementami(paralotnia i takie tam..) dla mnie to zupełnie inna gra, dynamiczny i rzeczywisty system pogody, ogólnie cos w grze jest ze napewno bedzie mi sie podobac, choc ostanio trudno zaspokic moje apetyty, i tak naprawde poza CoD4 nie wiele mi sie podoba nowosci z gatunku,

wydaje mi sie ze F2 nie bedzie miec nic wspólnego z GTA, fabuła jest całkiem niezła pzrynajmniej mi wiecej nie potrzeba i własnie w FPS nie szukam super fabuły, poprostu patzre raczej na gre pod katem multi, tzn nie chodzi o to zeby garc tylko w multi, ale inne aspekty sa dla mnie kluczowe, pzredewszystkim grywalnosc, klimat, grafika to oczywiste, ale bardzie chodzi mi o klimat graficzny stylistykę ta w F2 bardzo mi sie podoba uwazam ze jest lepsz jak w CoD4, albo przynajmniej na równi, dalej wyglad broni np. w CoD4 giwery pzrypominaja mi zabawki dla dzieci ale to akurat mi pasuje bo taka jest konwencja gry, zawsze z reszta była, duze dzieci bawia sie w wojenkę, przynajmniej tak to wygladało w multi, nastepna wazna rzecza jest prowadzenie ognia i charakterystyka poszczegolnych broni, zakres ruchów, predkosc spowolnienia, rozrzut itp, tu wyglado to bardzo dobrze, w dodatku jeszcze Ci sie zacina albo wogole rozpada w rekach, sporo elementów jakie lubie np. nastawianie kosci, wyciaganie roznych elementów które bardziej lub mniej pzrypadkowo pzryjelismy na siebie, złote strzały :) pewnie czysta adrenalina, mapka i lupka to wdług mnie bardzo trafine zreczy, jest skradanie, spaecjalne spowolnieie kamery i wyglada to tez dobrze, mozna naprawiac pojazdy, wszystko to wpływa na dynamike i podniesiony puls, a przy tym nie jest meczace tj. pzresadzone, no jednego co rzeczywiscie brakuje to drapiezników, nie bardzo to pasuje do klimatu, fajnie wygladaja rzeki, wawozy, łodzie i jest naprwde spora otwartosc terenu, niby w Crysisie tez była, ale jak grałem to pomimo tego ze mozna było to robic z róznych stron to w wiekszosci leciales po oraniczonym terenie, nyły i mapy naprawde duze i otwarte ale mało, ja czekam na ta gre bardzo i raczej sie nie zawiode bo i oczekiwania jak narazie spełnia całkowicie,oby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...