Skocz do zawartości
nrl

Far Cry 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie, że dla połowy osób wygląda to tak: nie dali lepszej grafiki od crysisa --> będę narzekał, że to mi sie nie podoba, że bez polotu, że niski budżet (wiadomo ubi oszczędza na sztandarowych produkcjach...) / pojawiłby się patch poprawiający grafę do poziomu crysis+ ---> "wiecie co wrócilem jeszcze raz do gry, dałem jej szansę i o dziwo gra daję radę nie wiem jak wcześniej mogła mi nie podchodzić"

 

Wnioski? Za dużo w [gluteus maximus]! Grafika to nie wszystko, a nie uwierzę w to, że ktoś grał już xx gdzoin by powiedzieć, że gra wieje nudą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drivery nvidii zoptymalizowane pod FC2...

 

ForceWare 180.42 XP 32bit

ForceWare 180.42 XP 64bit

ForceWare 180.42 Vista 32bit

ForceWare 180.42 Vista 64bit

 

 

Sprzęt z podpisu - vista x64 sp1, dx10, 1280x1024 AAx4, all max

FC2 benchmark tool - run1:

 

Forceware 177.92:

Total Frames: 1485,

Total Time: 51,03s

Average Framerate: 29,10

Max. Framerate: 52,09 (Frame:0, 0,02s)

Min. Framerate: 24,08 (Frame:590, 19,35s)

 

Forceware 180.42:

Total Frames: 1779,

Total Time: 51,02s

Average Framerate: 34,87

Max. Framerate: 47,98 (Frame:0, 0,02s)

Min. Framerate: 27,27 (Frame:429, 11,09s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceny, oceny i pierwsze testy....

Skoro już do tego doszliście to ja również coś dorzucę. Na Guru3D przeprowadzono testy najpopularniejszych kart graficznych pod wersją PC-tową FarCry 2. No i wyszedł z tego niezły bigos. Wygląda m.in. na to, że im więcej pamiąchy na grafie to lepiej (512 w wzwyż --> test radka 4870 X2 i 9800GX2 pokazuje dobitnie sprawę). Poza tym wyświetlanie grafy przez zielonych też daje wiele do życzenia (chmurki). Zresztą poczytajcie sami tutaj.

 

--------------------------------

QX9650 (overclocked to 3,5 GHz, 3x350, 1.26 V), 8 GB Mushkin XP 8500 DDR2 (2x dual channel, CL5 5-5-5-15, 2.1 V), EVGA 780i, EVGA 9800GX2 (overclocked -> core 740 / shader 1850/ memory 1100), Asus Xonar D2, 500GB WD Abbys, Samsung DVD-RW, ModeCom Volcano 850 W, Nec 90GX2 MultiSync Pro, LC (Swiftech Apogee GTX, EK WB 9800GX2, Laing DDC 12V 1plus RT, Aquabay M3 Thermaltake, Thermochill PA120.3, 4x Fender 120, Feser One).

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

it might look like as if NVIDIA is not rendering clouds, that's not the case. They are behind the tree, as they had just moved.

Zresztą poczytajcie sami tutaj.

a Ty ogladasz tylko wykresy i obrazki? Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Even if we look at is from another angle and different scenery we still have a very hard time finding any difference. BTW it might look like as if NVIDIA is not rendering clouds, that's not the case. They are behind the tree, as they had just moved.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ra przynajmniej wgrywalnosc o wiele lepsza niz crysis , optymalizacja rewelka mozna powiedziec ponizej przedstawiam fps i ustawienia przy jakis bylo robione , stery najnowsze oficjalne czyli 178.24i najnowsze physx z paczki sterow 180 .. , ajnowszych nie instalowalem poniewaz nie dziala regulacja pod riva tunerem wiatraka

 

 

sprzet w podpisie

 

z vsync

 

* Average Framerate: 50,55

* Max. Framerate: 61,49

* Min. Framerate: 38,05

 

 

bez vsync

 

* Average Framerate: 52,75

* Max. Framerate: 76,46

* Min. Framerate: 37,52

post-3202-1224695783_thumb.jpg

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa jak należy w rivce - 180.42 dają nawet radę. Co do podsumowania na guru: But NVIDIA definitely has a better driver at this time.

Nieźle. Te stery rzeczywiście są lepsze od poprzednich, a to dopiero beta.

Z recek, które do tej pory się ukazały potwierdzają się narzekania co do sztucznej inteligencji. Gierka jest co prawda rozbudowana z 80 misji (wraz z pobocznymi zadaniami) ale większość i tak zjada swój ogon (monotonność). Mam nadzieję, że będzie jednak można się przy tym pobawić.....

 

--------------------------------

QX9650 (overclocked to 3,5 GHz, 3x350, 1.26 V), 8 GB Mushkin XP 8500 DDR2 (2x dual channel, CL5 5-5-5-15, 2.1 V), EVGA 780i, EVGA 9800GX2 (overclocked -> core 740 / shader 1850/ memory 1100), Asus Xonar D2, 500GB WD Abbys, Samsung DVD-RW, ModeCom Volcano 850 W, Nec 90GX2 MultiSync Pro, LC (Swiftech Apogee GTX, EK WB 9800GX2, Laing DDC 12V 1plus RT, Aquabay M3 Thermaltake, Thermochill PA120.3, 4x Fender 120, Feser One).

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.66GB - to jest pelna wersja z tylko jezykiem EN, kropka.

 

Zreszta zobaczcie:

 

http://www.gamestop.com/Catalog/ProductDet...roduct_ID=68719

 

$49.99 i waga 3.66GB, czyli co za 4 misje placimy 50$ ? ;]

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra troche wieje nuda. W Warhead caly czas cos sie dzialo. Tutaj latam od punktu do punktu z mapa w łapie, troche postrzelam i to wszystko. Mam nadzieje, ze dalej sie troche rozkreci.

Edytowane przez basik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.66GB - to jest pelna wersja z tylko jezykiem EN, kropka.

 

Zreszta zobaczcie:

 

http://www.gamestop.com/Catalog/ProductDet...roduct_ID=68719

 

$49.99 i waga 3.66GB, czyli co za 4 misje placimy 50$ ? ;]

A to nie jest w końcu te promo:

http://img233.imageshack.us/my.php?image=462541966rz9.jpg

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem nieco ponad godzinkę i póki co jest ok ale bez szaleństw. Rzeczywiście nie ma wartkiej akcji od samego początku ale gra bynajmniej nie przynudza. Myślę, że trzeba by utopić w niej z minimum 5h czasu by powiedzieć czy jest to niewypał czy bdb shooter.

 

Co d ografiki- nie chcę mi się teraz zbytnio rozpisywać więc w skrócie: poziom crysisa to nie jest ALE ogólnei prezentuje się naprawdę dobrze + świetnie działa jak na jakość grafiki właśnie tak powinna wyglądać optymalizacja w dzisiejszych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy byscie chcieli od razu drugiego crysisa... (grafika)

A co maja powiedziec ludzie ze slabszymi komputerami? Ciesze sie ze to nie jest drugi crysis. Ale pewnie i tak konfortu podczas gry nie odczuje.

 

Ale grunt zeby gierka byla grywalna ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaobserwowalem ze rozdzialka przy silniku farcry'a 2 nie robi wiekszej roznicy. testowalem sobie gierka w 800x600 1024x768 i 1280x1024 wszystko na full dx9 + aa x 2 i roznica pomiedzy 800x600 a 1280x1024 to jakies 10 fps oO nie wspomne ze pomiedzy 1024x768 a 1280x1024 roznica to 1-4 fps oO nawet po wylaczeniu aa przybylo zaledwie pare klateczek. jutro potestuje wiecej bo na szybko to teraz robilem niemniej smieszna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wkońcu jest.Do crysis to mu daleko ale sami zobaczcie.

Dołączona grafika

1920x1200 anizo-16 AA-4x bardzo płynnie,ale czego się spodziewć po takiej grafice.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

zaraz zobacze na jednej grafie jade na 8.10 bez fixa

OK na jednej 1920x1200 16/4 mimo wysokiego FPS jest nie grywalne zacinka za zacinką,zmiana na 1680x1050 rozwiązało sprawę,pamięć na karcie raczej nie bo w CF jest tyle samo a nie skacze

A to porównanie FPS

1920x1200 4x/16x nie grywalne a jest 39fps

Dołączona grafika

1680x1050 4x/16x 43Fps i grywalne

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tragedii nie ma... ale nastawiłem się na destrukcję na poziomie Crysis-a. Nie chodzi już o same smaczki graficzne, ale o to co najbardziej bawi, czyli mam tu na myśli szeroko pojętą fizykę i AI. Myślałem, że strzelając z RPG w budynek to go zniszczę... a tu taki zawód. Kolesie jakoś tak niemrawo biegają, a z chowaniem to już mają naprawdę poważne problemy.

 

Chyba człowiek za bardzo przesiąkł Crysis-em i ma teraz zbyt wysokie wymagania... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem godzinkę i szału nie ma a się nastawiałem na niego :razz: , ale też nie jest jakoś bardzo źle. Co do wymagań to gierka chodzi bardzo dobrze, co do grafy to może być chociaż mogła by być ciut lepsza :razz:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...