Skocz do zawartości
nrl

Far Cry 2

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie chyba o tym samym mówisz co ja :). W crysis można ingerować w efekty , zobaczymy czy jest taka możliwość w farcry2 :P.

Nasuwa mi się czasem jedno tylko pytanie :( czemu nikt nie zauwarza silnika cryengine2, tylko na śmierdzącym ue3 robią gry(tu akurat jest łatwa odpowiedź i wiadomo o co chodzi)?? Tak samo Farcry2 zamiast pokazywać swoje boje powinni z niego skorzystać i nawet lepiej go wykorzystać.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak przestaniecie porównywać tą grę z Crysisem, bo to już nudne się robi ? Zrobili pierwszą część na CryEngine 1, a drugą na innym, a czemu tak to nawet nie chcę dociekać. Ale zakładam, że chodzi o oszczędności. Dla mnie ta gra za bardzo zalatuje GTA. Są gangi, mają swoje rewiry tyle, że to wszystko jest ujęte w realiach Afryki. Dam tej grze szansę i przejdę ją do końca. Chociaż mocno mnie zawiodła. Nie tyle pod względem grafiki ale właśnie gameplaya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chyba o tym samym mówisz co ja :). W crysis można ingerować w efekty , zobaczymy czy jest taka możliwość w farcry2 :P.

Nasuwa mi się czasem jedno tylko pytanie :( czemu nikt nie zauwarza silnika cryengine2, tylko na śmierdzącym ue3 robią gry(tu akurat jest łatwa odpowiedź i wiadomo o co chodzi)?? Tak samo Farcry2 zamiast pokazywać swoje boje powinni z niego skorzystać i nawet lepiej go wykorzystać.

Z tego co pamiętam to już robią dwie gierki na enginie crysisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wychodzi w rok po premierze Crysisa i chyba wiekszosc z nas oczekiwala ze FC2 nawiaze walke a nawet wygra z Crysisem w temacie grafiki i efektow

mamy co mamy , zaraz po Crysisie chyba najlepsza graficznie gre na rynku no bycmoze Stalker CS

moze konkurowac z FC2 ,

jesli sie komus nie podoba ze na Forum Technologicznym rozmawiamy o aspektach technologicznych

to proponuje przesiadke na gry.pl albo inne forum dla "graczy" ;)

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Jest calkiem przyzwoicie tylko czegos tej grze brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest calkiem przyzwoicie tylko czegos tej grze brakuje

Pomijając grafikę to gameplay ,czuje się jak w GTA

No i dałem szanse tej grze i nic się nie zmienia,cały czas mam uczucie grania w GTA w Afryce.Kumpel Edi najlepiej to podsumował w pracy 50$ w błoto,największe oczekiwania największa porażka roku.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy panowie z tym napieprzaniem na FC2. Gra ma swoisty klimat. Wyblakle kolory przytlaczaja. Popatrzcie rowniez na ogien - przemieszcza sie w kierunku wiatru i to wlasnie miazdzy. Efekt ognia jest lepszy niz ten z Crysisa.

Grafika w FC2 po tym jak gralem w Crysisa wydaje sie archaiczna - przedpotopowa. Nie ma narazie gry, ktora pod wzgledem graficznym przebilaby Crysisa. Ten wyraznie odstaje.

Najwiekszym atutem gry jest wlasnie ogien, zacinajaca sie bron, cykl dobowy.

 

Jednak dopatrzylem sie dosc duzego minusa - mam AK47 i w magazynku kilka nabojow - przeladowuje a gosc zamiast tylko podpiac nowy magazynek dodatkowo przeladowuje zamkiem - po takim zabiegu naboj wypadlby z komory. W Crysis wszystko jest pod tym wzgledem OK - tzn. jesli w komorze mamy naboj to nie przeladowuje zamkiem chyba, ze mamy 0 nabojow to wtedy wprowadza naboj do komory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dopatrzylem sie dosc duzego minusa - mam AK47 i w magazynku kilka nabojow - przeladowuje a gosc zamiast tylko podpiac nowy magazynek dodatkowo przeladowuje zamkiem - po takim zabiegu naboj wypadlby z komory. W Crysis wszystko jest pod tym wzgledem OK - tzn. jesli w komorze mamy naboj to nie przeladowuje zamkiem chyba, ze mamy 0 nabojow to wtedy wprowadza naboj do komory.

Może dlatego , że panowie nie mieli okazji być na poligonie ;). W crysis chyba ktoś jako takie pojęcie miał o sile rażenia szyszki oraz o broni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mnie zjechać, ale grę już mam i przeleciałem ją na początku testem, noi:

DX10 (Wszystko ULTRA HIGH + AAx4) - komp z podpisu.

* Total Frames: 3492, Total Time: 150,04s

* Average Framerate: 23,27

* Max. Framerate: 45,40 (Frame:550, 16,68s)

* Min. Framerate: 4,55 (Frame:2082, 84,09s)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

IMHO Silnik jest zoptymalizowany najlepiej jak się da ;). Jak na taki komputer jak mam, to na prawdę lepiej się chyba nie da. I zauważyłem, że gra na DX10 chodzi szybciej (!) niż na DX9, co mnie bardzo zdziwiło...

Edytowane przez bociczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego , że panowie nie mieli okazji być na poligonie ;). W crysis chyba ktoś jako takie pojęcie miał o sile rażenia szyszki oraz o broni.

Offtopując

W Crysisie człowiekiem odpowiedzialnym za mechanikę działania broni był Polak :)

 

 

Poprawione :)

Edytowane przez Limak122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu z małej litery " polak " ?? napisz już lepiej wszystko z dużej ;).

@maruch

Tak jest różnica w fps na korzyść dx10, ale za to są problemy z błędem sterownika.

Tru, jest wiecej FPS, ale nie uświadczyłem problemów ze sterownikami... Przy włączaniu tylko pisze, że mam stare i mam zaktualizować (mam 175.19), ale potem nic się nie wywala ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma problem z dźwiękiem 5.1 w tej grze to:

 

wchodzimy do katalogu ....Far Cry 2\Data_Win32\SoundBinary otwieramy plik DARE.INI.

 

 

Zmieniamy komendę DISABLE_OPTIMISATION=TRUE na DISABLE_OPTIMISATION=FALSE.

 

Po tej operacji cieszymy się dźwiękiem we wszystkich kanałach ;)

 

Dodam, że dźwięk 5.1 w tej grze jest naprawdę niezły.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze mam FC2 gra jest org. instaluje sie bez problemu , jak załanczam misje wywala mnie do windy, dałem juz stery nowe z geforce ,,,178.24_geforce_winxp_32bit_international_whql,,,, mam 7300 521 GDDR2 ,, crysis mi chodził i crysis war head , to chyba powinno tez pujsci ,, na poczatku po zainstalowaniu wyskoczył własnie kompumikat o przestarzałych stero. z kart ,, mam winde sp3 .. dzieka wielkie za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowane, sprawadzone, jest średnio, szkoda, troszke si zawiodłem na tej grze :/ Mógłby ktos zapodać screeny porównawcze z wersji dx9 i dx10?

 

/edit: ok jużniewazne, znalazłem : http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=28...mp;postcount=10

Edytowane przez Ardeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie gra zabugowana. Przegladajac technical forum na stronce ubisoftu to mnostwo ludzi ma problem z wywalaniem do pulpitu lub freezami i BSOD co ok. 30-45min gry. Ofkors ja tez mam ten problem :/

 

Mnie tam osobiscie grafika odpowiada, fakt w dzungli to troche mdle te kolorki, ale na pustyni sa ok. Ogien, fajna sprawa :)

 

Nudne sa strasznie misje od handlarzy bronia i z tych antenek.

 

Czekam na patcha na w/w problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zaczac hurtem wyjebywac na przymusowe wakacje?

Sam sobie takowe zrobię.

Moze jak wrócę (o ile wcale) Forum będzie bardziej "Pure" :wink: , bo na razie to dział gier jest zbyt mocno "skażony robactwem" jak na moje gusta.

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...