Skocz do zawartości
nrl

Far Cry 2

Rekomendowane odpowiedzi

W momencie jak ekran robi sie zielony H zapodaje Ci tablete na malarie.... o ile je zdobylas ;]

 

No ten murzyn w jakimś jakby kościele mi je dał. Po tmy jak mu wręczyłam jakąś kasetę czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja "olałem" pierwszego FC podchodząc do tej gry i mam naprawdę radochę w oczekiwaniu na GTA, wszystko czego ta gra wymaga żeby była fajna to podejście nie jak do kontynuacji FC ale jak do zupełnie nowego tytułu.

Brak tabletek na malarię wg mnie ogranicz możliwości "sportowe" bohatera, szybciej się męczy przy biegu i chyba szybciej traci zdrowie przy trafieniach, ale może mi się tylko wydaje.

Ps. Snajperka, miotacz płomieni i IED przy konwojach "żondzom".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką dziwną przypadłość,

 

Gdy wchodzę to jakiegoś pomieszczenia, domku czy coś to mam sporego framedropa, z 40fps na 20 i niżej spada... tak samo gdy celuję przez lunetę snajperki... Czasem ciężko trafić.

 

W dżungli, w buszu, na otwartym terenie jest fajnie, a w pomieszczeniach kiszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja "olałem" pierwszego FC podchodząc do tej gry i mam naprawdę radochę w oczekiwaniu na GTA, wszystko czego ta gra wymaga żeby była fajna to podejście nie jak do kontynuacji FC ale jak do zupełnie nowego tytułu.

Szczerze to FC1 uważam za wyjątkowo nudne i infantylne.Grałem ,bo cieszyła oczy(HDR!) ,miała niekiepską fizykę i pozwalała na wyjście ze zdewastowanych/kosmicznych lokacji innych gier.Ale fabuła, postacie, czy choćby dźwięk(a zwłaszcza broni) to już wówczas była żenua dla mnie.Hawajskie koszule, najemnicy ,tropiki i mutanty...Ufff -co jak "Żar tropików" ale z Hasselhofem(bueeee) i mutantami.Słowem moim zdaniem "amerykański populizm zrealizowany z niemieckim 'polotem'" :wink: .Ciekawy problem poruszyłeś -"kontynuacje".Ludzie oczekują kontynuacji archaicznych często gier "żeby była jak tamta tylko lepsza ,ale taka sama".No cóż -czasy i oczekiwania się zmieniają.Ludzie ,którzy robili tamte gry dorośli, zmarli nawet niekiedy i zmienili często nastawienie.Konkurencja tez podnosi poprzeczkę ,że nie wspomnę o presji rynku.Czemu to piszę?A bo cieszę się ,ze nie powstała kontynuacja tego flakowatego romansu w stylu "Telefon 110" jakim dla mnie był FC.Dwójka mi się podoba -ma niedoróbki jak wszystko ale daje sporo zabawy.Tylko wymaga cierpliwości przy odkrywaniu jej walorów.Za to starcza na duuugo.No i ten klimat "bycia w Afryce" :razz: .IMO całkiem sugestywny.To biegane...przesadzili nieco.Kilka kroków i klęka mu organizm ale...jest jak jest.Chłopak choruje hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o patchu nadal nic niewiadomo, a tlumy ludzi narzekaja na CTD etc. co kilkanascie minut gry. Taka sama sytuacja z Falluot'em 3. No porazka jakas. Jak dobrze pojdzie to wypuszcza latk(i)e do gwiazdki :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rozruch FC2 jak stary diesel Fiata na mrozie ale tylko pod V64.Na XP gra startuje i nie dziwaczy.Na rzeczonej Vista po iluś tam próbach jak zaterkota to mogę grac cały dzień(tak sądzę) i jest ok.Nie mam żalu do gry -Vista "poligonowa" na starym, wymęczonym dysku co może mieć znaczenie.Ale nie musi, bo pozostałe gry chodzą... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to FC1 uważam za wyjątkowo nudne i infantylne.Grałem ,bo cieszyła oczy(HDR!) ,miała niekiepską fizykę i pozwalała na wyjście ze zdewastowanych/kosmicznych lokacji innych gier.Ale fabuła, postacie, czy choćby dźwięk(a zwłaszcza broni) to już wówczas była żenua dla mnie.Hawajskie koszule, najemnicy ,tropiki i mutanty...Ufff -co jak "Żar tropików" ale z Hasselhofem(bueeee) i mutantami.Słowem moim zdaniem "amerykański populizm zrealizowany z niemieckim 'polotem'" :wink: .Ciekawy problem poruszyłeś -"kontynuacje".Ludzie oczekują kontynuacji archaicznych często gier "żeby była jak tamta tylko lepsza ,ale taka sama".No cóż -czasy i oczekiwania się zmieniają.Ludzie ,którzy robili tamte gry dorośli, zmarli nawet niekiedy i zmienili często nastawienie.Konkurencja tez podnosi poprzeczkę ,że nie wspomnę o presji rynku.Czemu to piszę?A bo cieszę się ,ze nie powstała kontynuacja tego flakowatego romansu w stylu "Telefon 110" jakim dla mnie był FC.Dwójka mi się podoba -ma niedoróbki jak wszystko ale daje sporo zabawy.Tylko wymaga cierpliwości przy odkrywaniu jej walorów.Za to starcza na duuugo.No i ten klimat "bycia w Afryce" :razz: .IMO całkiem sugestywny.To biegane...przesadzili nieco.Kilka kroków i klęka mu organizm ale...jest jak jest.Chłopak choruje hihi

to to jesteś w tych małych % co tak właśnie myśli i ma takie odczucia.

FC był wydany 23 marca 2004 na tamte czasy miał wspaniałą grafikę postacie,plener dużo można wymieniać mineło 4.5 roku i co jest

może chcesz porównać widok pod wodą

FC2

Dołączona grafika

no gratulacje,zastanawiam się czy to nie szambo

FC

Dołączona grafika

a dla przypomnienia jak postacie wyglądały pamiętaj początek 2004

Dołączona grafika

mineło 4.5 roku

Dołączona grafika

do tego dochodzi monotonność misji,zwiedzanie afryki przez te dojazdy 15minutowe,i pomieszanie z GTA.

tu mała lekturka

Far Cry 2, First Impressions, and questions

http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/1...75/m/6221068696

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to to jesteś w tych małych % co tak właśnie myśli i ma takie odczucia.

mnie FC1 też zanudził, podchodziłem do gry 2 razy, za każdym razem w połowie grę odstawiałem. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli jeszcze nie zauważyłeś to ci podpowiem: nie jesteś w tropikach, w Afryce trudno o taką wodę (nie licząc tych badziewnych bąbelków)

:lol2: :lol2:

bez przesady to nie chodzi o kolor wody o perspektywe widoku jak nie zauważłeś,20 cm pod wodą i nic nie widać.Wzorowe odwzorowanie kumpel króry jest z Gany jak to zobaczył to był w szoku.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to to jesteś w tych małych % co tak właśnie myśli i ma takie odczucia.

Taaak?No cóż -znam kupę ludzi osobiście(w realu) co grało w FC ,a może oprócz mnie ze dwie ją skończyły.Zresztą powraca pytanie -czy iść ze stadem czy być pasterzem hihihi(żart)

FC był wydany 23 marca 2004 na tamte czasy miał wspaniałą grafikę postacie,plener dużo można wymieniać mineło 4.5 roku i co jest

Miał...i co z tego.Obrazy też są piękne ,a nie mam ochoty się w nie wpatrywać godzinami :wink: .Ładna ale nudna -tak uważam, była jedynka.O tym pisałem i co mi tu niby porównanie grafiki ma dać? :blink: ładne nie równa się grywalne.

może chcesz porównać widok pod wodą

A po co?To nie jest przecież gra o nurkach :wink: .W wodzie to ja naprawdę mało czasu spędzam podczas gry.Obie gry są wizualizowane w odmiennej tonacji i szczegółowości.FC było dla mnie kiedyś i jest ładne nawet obecnie ale...nuuudne i infantylne(ten niemiecki "polot" hihi).FC2 też mi się podoba -ma swój...smak można to nazwać, a monotonia porównywalna -z tym ,że tu(FC2) przy inwencji własnej mogę sobie dużo więcej urozmaicić.Wywołać pożar i liczyć ,że deszczu nie będzie :razz: .....Słowem -FC2 ma dla mnie wystarczającą grafikę i daje możliwości urozmaicenia fabuły.Jedynka i owszem -miała wiele ciekawych elementów ale...gdyby warstwą klimatyczno-fabularną zajęło się Valve?Mniam!A tak to wyszło "jak niemiecki turysta(eks żołnierz Wermachtu) wyobraża sobie wakacje w tropikach udane na 5" :D .Kwestia gustu no nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jak niemiecki turysta(eks żołnierz Wermachtu) wyobraża sobie wakacje w tropikach udane na 5" icon_biggrin3.gif .Kwestia gustu no nie?

 

Podaj adres na który mam wysłać piwo xD

 

Jest w tym sporo racji, przyznam, że w FarCry to ja mało grałem(sprzęt lichutki ) , myślicie, że warto do niej wrócić i ją zaliczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez watpienia FC2 nie jest takim technologicznym Rodzynkiem jakim byl w 2004 roku FC1

to nie podlega zadnym watpliwoscia .

W drugiej polowie 2008 roku mozemy wymagac ciut wiecej , tyle ze mamy co mamy

podziekowac nalezy milionom tych co popadaja w zachwyt nad byle gra na PC/Konsole .

w szczegolnosci tym drugim ;)

 

a co do mniej kolorowej grafiki ,to pewniakiem sztuczka programistow

zeby ograniczyc ilosc kolorow uzytych w texturach jakies tam tricki

zeby mniej obciazac GPU ,tak samo jak w Assassin Creed .

Coz z tego ze gra chodzi w niby 32bitach jak textury kozystaja z np 16bit

zysk na przepustowosci jest ogromny , zreszta niech sie wypowie ktos

typu Sideband , pewniakiem potrafi to lepiej technicznie wytlumaczyc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam, że w FarCry to ja mało grałem(sprzęt lichutki ) , myślicie, że warto do niej wrócić i ją zaliczyć ?

Sądzę ,że owszem -warto.Tym bardziej ,że w momencie premiery była to część "wielkiej trójcy" czyli Doom3, Half Life 2....Far Cry -po prostu trzeba to zaliczyć jak uważam.Przyszła znienacka ,po cichu i skopała niejeden tyłek wówczas.Pycha mnie rozsadzała jak kolega(zawód -zazdrośnik obrażalski) przyszedł zobaczyć HDRy na moim 6800...Sam miał radka x8xx jakiegoś no i pipa -tylko PS2.0..Do FC masz też mnóstwo modów.Mnóóóóstwoooo.W wątku tej gry znajdziesz nieco informacji.W dwójce irytuje kilka(naście?) rzeczy ale nie jestem aż tak marudny ,by się gniewać na koktajle M. co przez drzewo czy skałę przelatują jak przez....no przez nic hehe.Chciałbym widok zza auta(a może jest tylko nie zatrybiłem?) ,chciałbym...eeee -styka co jest.Poprawią to i owo(nawet Ubi czasem patche daje hihi) no i mody jak sądzę się pojawią.Mapki do multi już się lęgną w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Mam problem mam nadziej że wkońcu ktoś mi pomoże :oops:

Gra nie działa po sieci lokalnej jak nalezy mam w domu 2 komputery plus inne po sieci wifi oczywiscie komputery sie widza zapora sieciowa skonfigurowana po włączeniu gry i postawieniu serwera na jednym z nich drugi komputer po uruchomieniu gry widzi ten serwer ale mam brak możliwosci podłączenia sie piszę że w tej chwili nie mogę się połączyć z serwerem nie wiem o co biega o co może chodzić z tom grą może ktoś zna rozwiązanie problemu oczywiscie połączenie nie przechodzi przez zaden router bynajmiej mój jeden komp tak nie jest podłączony ten w domu tylko do karty sieciowej 1GB/s nie wiem o co biega może jest wśród grona forómowiczów ktoś kto spotkał sie z tym problemem i zna jego rozwiązanie.

 

Próbowałem z metryką sieci system Windows Vista nic nie pomaga błagam o pomoc.....

Mam cienkiego neta 512kb/s wifi i straszne lagi ale po lanie bym pograł chociaż....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, podczs grania mam 50-60 fps 1680:1050 i i ustawienia optimal gdy trochę pogram to fps spada do 17-30, zauwarzyłem w GPU-Z że karta wtedy przechodzi w tryb 2D czego to może być wina. karta radfeon sapphire 4870 nie kręcony reszta w stopce. stery 8.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: :lol2:

bez przesady to nie chodzi o kolor wody o perspektywe widoku jak nie zauważłeś,20 cm pod wodą i nic nie widać.Wzorowe odwzorowanie kumpel króry jest z Gany jak to zobaczył to był w szoku.

wskocz do brudnej wody, otworz oczy i powiedz, co widzisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda w afryce z tego co wiem i widziałem np na Discovery :razz: itp jest niezbyt czysta a więc jest mętna :razz:, także w FC2 jak dla mnie może być bo i tak w niej nie pływam. Także nie popadajmy w paranoje i nie szukajmy na siłę jakiś minusów tej gry, fakt ma ich trochę ale przyczepianie się do wody która nie jest aż tak zła..., gierka jest niezła i dalej w nią pocinam :wink:.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, podczs grania mam 50-60 fps 1680:1050 i i ustawienia optimal gdy trochę pogram to fps spada do 17-30, zauwarzyłem w GPU-Z że karta wtedy przechodzi w tryb 2D czego to może być wina. karta radfeon sapphire 4870 nie kręcony reszta w stopce. stery 8.9

spróbuj najnowszych sterów (chyba 8.10 + fix)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Mam problem mam nadziej że wkońcu ktoś mi pomoże :oops:

Gra nie działa po sieci lokalnej jak nalezy mam w domu 2 komputery plus inne po sieci wifi oczywiscie komputery sie widza zapora sieciowa skonfigurowana po włączeniu gry i postawieniu serwera na jednym z nich drugi komputer po uruchomieniu gry widzi ten serwer ale mam brak możliwosci podłączenia sie piszę że w tej chwili nie mogę się połączyć z serwerem nie wiem o co biega o co może chodzić z tom grą może ktoś zna rozwiązanie problemu oczywiscie połączenie nie przechodzi przez zaden router bynajmiej mój jeden komp tak nie jest podłączony ten w domu tylko do karty sieciowej 1GB/s nie wiem o co biega może jest wśród grona forómowiczów ktoś kto spotkał sie z tym problemem i zna jego rozwiązanie.

 

Próbowałem z metryką sieci system Windows Vista nic nie pomaga błagam o pomoc.....

Mam cienkiego neta 512kb/s wifi i straszne lagi ale po lanie bym pograł chociaż....

Zacznij od obczajenia do czego służy kropka w języku polskim. Może nie pomoże w Far Cry, ale na pewno w życiu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskocz do brudnej wody, otworz oczy i powiedz, co widzisz...

a przyglądałeś się tej wodzie wogóle w grze na szambo nie wygląda od zewnątrz :damage_wall:

więc daruj sobie takie odzywki :wink:

 

spróbuj najnowszych sterów (chyba 8.10 + fix)

po co dwa razy to samo

hotfix to stery z poprawką

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem czemu deszczu nie uświadczyłem :P To przez ustawienia graficzne ( jednak /// ) Ustawiłem grafę na "Very HIGH" i zobaczyłem deszcz ! Ale miałem tyle klatek, że spokojnie mogłem te krople liczyć...

 

Lataliście paralotnią :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stachuuu

 

Lotnia juz lecialem

ale Paralotnia ??? gdzie niby ona sie znajduje ?? :)

 

 

b.t.w

 

Gram na orginale za 19.99£ , mam juz za soba jakies 10-12 godzina gry

Zero problemow , wyjsc do windy itp

widac co niektorzy maja inne Orginaly ;)

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten twór nie powinien się nazywać Far Cry 2, ta gra Far Cry do pięt nie dorasta. Far Cry swego czasu to była rewolucja (na AXP 2600+, 512 DDR, GF 5600 Ultra ledwie chodziła) pod względem grafiki, grywalność również bardzo dobra. A FC2 nie jest ani dobry graficznie, ani grywalny. Na dodatek zalatuje budżetówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GF5600 rzadko co chodzilo ;]

Jakby kazda gra miala byc rewolucja to ja podziekuje..

4870 + 4gb + quad i ustawienia low?? Podziekowal ;]

 

Zle to nie wyglada nie przesadzajcie.

Fakt wiele jest tanich chwytow graficznych... trawa, promienia sloneczne, refleksy itd

Mi brakuje miodnosci, gra poprostu zanudza, pobiegalem, postrzelalem ale ile tak mozna

 

PS

Czy tylko u mnie KM montowany na samochodach nie ma zadnej mocy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten twór nie powinien się nazywać Far Cry 2, ta gra Far Cry do pięt nie dorasta. Far Cry swego czasu to była rewolucja (na AXP 2600+, 512 DDR, GF 5600 Ultra ledwie chodziła) pod względem grafiki, grywalność również bardzo dobra. A FC2 nie jest ani dobry graficznie, ani grywalny. Na dodatek zalatuje budżetówką.

a wg mnie FC1 był, jest, nudniejszy i taka gadka może trwać... co do grafiki, ten Twój 7900 GS swoją młodość dawno ma za sobą... Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A FC2 nie jest ani dobry graficznie

Z tym się nie zgodzę. Grafika w tej grze jest bardzo dobra czasami nawet przebija crysis'a, pisze to całkiem poważnie i zaraz pewnie zostanę obrzucony błotem przez psycho fanów crysis'a który dla mnie jest gniotem i benchmarkiem a nie grą, jedynie warhead mi się jako tako podobał. Oczywiście nie bronię FC2 bo również liczyłem na coś lepszego a wyszło to co wyszło ale nie jest to jakoś bardzo zła gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sie komus bardziej podoba FC2 niz Crysis rzecz Gustu albo jego braku.

Technologicznie jednak to Crysis stoi ciut wyzej , co nei zmienia faktu ze FC2 jest

w czolowce gier posiadajacych najlepsza oprawe graficzna .

Mnie dla przykladu najbardziej w FC2 przypadly do gustu wspaniale zachody slonca

ogien i plonaca sawanna .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...