Skocz do zawartości
nrl

Far Cry 2

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis pobrałem aktualizację , tzn. automatycznie się pobrało. Bałem się czy nie będzie problemów, ale wszystko przebiegło sprawnie. Oto co daje patch v1.01

 

Far Cry® 2 v1.01 Update

 

================================================================================

 

- Fixed Dolby 5.1 support for most sound cards.

- Fixed mission objectives marker after a loading a save game.

- Fixed for difficulty level not changing health when updated.

- Fixed Jackal Tapes and Partner Tapes pages.

- Fixed Field Manuals not unlocking after game mode change.

- Fixed glider key remapping.

- Fixed keyboard controls remapping in single mode that didn't carry into multiplayer mode.

- Prevent a buddy from getting stuck when healing him while receiving damages.

- Fixed stats of favorite weapon not properly reset between loaded save games.

- Fixed the mortar moving the player through wall.

- When creating a dedicated server with PunkBuster enabled then close it to create another but this time with PunkBuster disabled, PunkBuster will still be considered ON, on this new server.

- Display server's IP address in lobby, beside the match’s name (for direct IP join to work)

- Fixed a problem where a player could get stuck (and couldn’t get killed) after pressing the interaction key while wounded and getting rescued by a teammate at the same time.

- Fixed vehicles not being respawned if they were never used.

- A ranked match that is already started will not be listed in the match list.

- Fixed users not being able to see a match if the host switched match mode after a rank. Prevent the host from changing the server setting in a Ranked Match through the console.

- Fixed a glitch that could make a player invisible to another.

- Improved match start conditions. Ranked games can now also start if the player max is attained and everybody but the host is ready.

- Fixed if a user has too many user maps and tries to enter the map rotation menu in a Player or Ranked match, he would get disconnected.

- Fixed incorrect check for negative values when adjusting diamond count.

- Fixed a problem where a player would render through objects if healing a wounded playing while being wounded at the same time.

- Fixed players with same name by using identifiers instead of names.

- Always validate the diamond pool after class upgrades, reset or rank up to avoid getting more diamonds than the player is supposed to for his rank.

- Fixed reload not being interrupted on the host when a client picks a weapon while reloading.

- Fixed crash when creating a LAN game without a network cable.

- Fixed a random crash when joining a game.

- Fixed to make sure game is minimized in order to show the website when clicking on ubi.com

- Fixed crash in editor when deleting many objects in very rapid succession.

- Fixed crash in editor during parsing of the map headers.

- Fixed a random crash that could happen when pressing ESC to cancel a Benchmark run.

- Added CPU Intensive benchmark test run.

- Allow launching the Dedicated Server Launcher in command line.

Mam słabe porównanie, bo gdy przeszedłem akt I to dopiero zaktualizowałem grę, na nowej mapie mam tak jak by z 5fps'ów więcej, ale nie jestem pewien czy to dzięki poprawce. Wiem, że chodzi lepiej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch godzinkach rozgrywki jakoś gra specjalnie mnie nie zachwyciła. Może nieco się rozkręci ale wątek fabularny na razie mocno mglisty i rokujący niewielkie nadzieję.

Po ustawieniu grafy na maksa gra wygląda nawet dość "nowocześnie". Polecam tym którzy zaufali w automatyczne ustawienia pozmieniać je nieco. Grafika i fizyka znacząco się poprawiają. Burość jakby mniej dokucza. A i widać odrobinkę więcej światła dzięki czemu nie oglądamy świata przez przyciemniane okulary jak to było w przypadku domyślnych ustawień. Za to już taki szybki ten silniczek nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdradzę Wam ( tylko nie bijcie ), że w II aktcie są trochę inne zadania :P Ciężej o diamenty ( już 3 sobie odpuściłem bo nie wiedziałem jak do nich się dobrać ). Ale w II akcie mapa jest peeee...

 

Fajne jest też przejście z pierwszego, do drugiego :P

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Fajne to jest to , ze polska wersja nie dziala :lol2: :lol2: :lol2: Premiera spozniona ,a teraz Cenega umywa rece kierujac ludzi z problemem do Ubisoftu. Gra nie przechodzi weryfikacji snek z pudelka :lol2: :lol2: :lol2: Czyli widac , ze wiekszosc z tego tematu jedzie na wersji p2p :lol2: :lol2: :lol2:

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Premiera gry w PL , ja nic nie pisze o osobach , ktore maja dostep do Steama , to raz. Dwa - u nas premiera wlasnie dzis ma miejsce.

 

Ah...Steama w PL tez nie bylo.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co komu polska wersja far cry 2 o_O ?A jak juz cenega się bierze za tłumaczenie to tym bardziej bym podziękował. Pamiętam jak kupiłem sobie pierwszego far cry po polsku na PC...i te żałosnie podłozone głosy "bez wyrazu" żołnierzom "GDZIE ŁON JEST?", albo raz mówili po polsku a raz po angielsku, heh. Gry po angielsku mają ten plus że jak się czegoś nie wie to sobie człowiek do słownika sięgnie - i przy okazji języka się nauczy, tak że polecam grać w gry po angielsku.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mam oryginał, angielską , elegancką wersję. Polska premiera dziś, ale ang była dostępna dosyć dawno.

Przyznam szczerze , ze angielskiej u nas nie widzialem ani w Empiku , ani w MM ,ani Saturnie. Of koz nie czepiam sie twojej osoby , idzie mi o sklepy , a nie okazyjnie nabyty towar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dobra, lepiej napisz ja CI się gra.

Nie gra mi sie w ogole , nie mam oryginalu - nadto nie wydam 100 by sie pierdzielic z snkami bo Cenega umyla rece , zas nie mam gier i z p2p.

 

W sumie watpie aby gra o mechanice Stalkera , czy nawet dokladniej - Boiling Pointa - w ogole przykula mnie do monitora. Z tego co orientuje sie to ta gra nie ma glebszej fabuly (nawet jak na fpp - idzie o spojnosc) , nie ma wiekszej akcji nie liczac respawnow , a wiec ani to Crysis , ani to COD4 , a w klony boiling Pointa i Stalkera grac nie mam zamiaru. Za duza nuda , jedz tam , zrob to , wroc tam , kup bron , jedz tam , zabij tego , wykos tych aby dojechac. Odpada. Dla mnie to nudy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Kupiłem jakieś trzy dni temu pre ordera w empiku do farcry2, a wczoraj dokupiłem pełną wersję też w empiku. Nie wiem jak uruchomić te pierwsze 4 misje specjalne. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to zrobić? Hasło które dostałem w pre orderze nie działa :( nie wiem czemu może coś robię nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety zakończyłem swą przygodę z far cry 2, grałem dość długo, z początku gierka mi się podobała, wiało nudą ale miała to coś, niestety to coś wygasło i poleciała z dysku :) .

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że moge opisać moje wrażenia z gry po jej przejściu.

 

-Nienawidzę broni zrobionej tak, by ubogi plebs widział jak łuski przed oczami latają. Za dużo CSa. Ale sytuację ratuje ciekawy motyw z zacinaniem i starzeniem się broni. Z drugiej strony broń nienaturalnie szybko się niszczy ("nowe" Minimi zaczyna zacinać się w trakcie 3 skrzynki) a walka (z) zdobyczną bronią jest ciekawa, ale i frustrująca, jak przez zacinkę po raz n-ty padamy (moment zacięcia nie jest losowy i broń zacina się po x naboi).

-Ciekawy efekt pożaru, można tym odcinać drogę ucieczki wrogowi jak i przypalić cały posterunek garścią mołotowów.

-Szeroko pojęta grafika jest całkiem ładna, ale jest parę kwiatków (choćby tekstura wody - zzieleniały beton).

-Samoleczenie postaci różnymi niekiedy drastycznymi metodami (wyjmowanie kuli zębami czy innymi kombinerkami. Oczywiście bandaż się skończył :wink: by załatać się), ale powinien byc jakiś limit, a nie wyjmujemy z siebie kolejne magazynki z AK ot tak. Tak samo strzykawki z adrenaliną - gość wyjął z siebie taśmę z Minimi, jedna strzykawka i gotów kolejne taśmy/magazynki przyjmować na klatę.

-Fabuła jest trochę naciągana (tak jak w FC1), ale teren działeń jest duży, niecodzienny (Afryka) i frustrujący, jak jedziemy na drugi koniec mapy po to, by się dowiedzieć, że mamy wrócić się (przez 5 posterunków, kilka baz etc).

-AI wrogów - dno. Nadzwyczajna celność przy strzelaniu przez krzaki, ale to, jak biegnie taki denat celując w las, strzela, a my bedąc na drodze z tyłu obrywamy jest genialne. Tak samo samouzupełniające się posterunki. Wszelkie próby "cichego" usuwania wrogów nie działają (headshot z Makarowa z tłumikiem lub z MP5 w jegomościa, który się oddalił od posterunku celem odlania się i wszyscy wiedzą gdzie jesteśmy - w FC1 było to lepiej zrobione), a moździeż jest bez sensu, bo sam próbny strzał ściąga na nas całą okolicę. Choć cieszy fakt, że rannych towarzyszy próbują ratować.

-Samochody. Jeżdżą praktycznie tak samo, róznią się gabarytami tudzież zamontowaną bronią, a "naprawa" jest całkiem ciekawa. Samochód złapał skrzynkę z PK, kilka mołotowów a do uruchomienia starczy kilka ruchów kluczem przy chłodnicy.

 

Suma sumarum - GTA w Afryce.

 

fabuła: FC1=FC2

przyjemność z gry: FC1>FC2

AI: FC1>FC2

innowacje: FC1<FC2

grafika: FC1<FC2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mapy po to, by się dowiedzieć, że mamy wrócić się (przez 5 posterunków, kilka baz etc).

-AI wrogów - dno. Nadzwyczajna celność przy strzelaniu przez krzaki, ale to, jak biegnie taki denat celując w las, strzela, a my bedąc na drodze z tyłu obrywamy jest genialne. Tak samo samouzupełniające się posterunki. Wszelkie próby "cichego" usuwania wrogów nie działają (headshot z Makarowa z tłumikiem lub z MP5 w jegomościa, który się oddalił od posterunku celem odlania się i wszyscy wiedzą gdzie jesteśmy - w FC1 było to lepiej zrobione), a moździeż jest bez sensu, bo sam próbny strzał ściąga na nas całą okolicę. Choć cieszy fakt, że rannych towarzyszy próbują ratować.

Jakoś nie che mi się pisać o zaletach bo te wszyscy znają :wink: . Twórcy zapowiadali wiele szczegółów i tak jest ,np. przy wchodzeniu do "biura" zostajemy przeszukiwani i ostrzeżeni, że nie wolno wchodzić z bronią. Jakoś słabo to robią bo strażnik nie wymacał dragonowa, 3 granatów i mołotowa :lol2: . Strony konfliktu i miasteczka wolne od działań wojennych, smiech na sali. Dlaczego mieliby ze sobą tam nie walczyć ? Brak cywili, kierowcy zawsze wychodzący na czołówkę, i ogólnie wszyscy do nas walą oprócz kumpli. Niby rozgywka przez to jest bardziej dynamiczna, ale sztucznie wygląda. Głusi przeciwnicy, albo o słuchu terminatora. Podchodzisz do takiego ukrytego w krzakach a ten kuca..i patrzy przed siebie, widać brak wychodków robi swoje. Niech szybko wypuszczą Far Cry 3 pozbawionego wielu wad. Pomimo tego gra mnie wciągnęła. Tak naprawdę to Crysis jest FC 2 , a powżyszy produkt to zupełnie inna gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie wiem ze bylo to joz walkowane w tym temacie ale mam problem z fc2 jak zmieniam rozdzielczos ekranu to wywala mnie do malego wciskam alt+enter i wraca do pelnego ekranu ale z najnisza rozdzielcosciai jak chce wskoczyc na 1280x1024 to joz nie zapamieta tej rozdzialki i gram na najniszej

o co kaman stery najnowsze catalist 8,11 patch tez wgrany pomorzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

grafika: FC1<FC2

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą opinią :wink: Grafika? Chyba grałeś w innego FC skoro piszesz, że to coś co pokazali nam panowie z Ubisoft'u może konkurować z produktem Crytek'a. FC był swego czasu rewolucją, rozłożył graficznie dwóch największych konkurentów (HL2 i D3) zanim Ci zdążyli trafić do tłoczni (patch 1,33 dobił przeciwników) :lol2: A teraz co to niby ma być? Jakiś niesmaczny żart, szczególnie jeśli popatrzymy na trawę :blink: Takie coś w 2008 roku :? Jak zwykle Crytek pokazuję jak powinny wyglądać gry (Crysis i Warhead), a reszta próbuję stosować tanie sztuczki, aby poprawić optymalizację gniota :D Imo to coś nie zasługuję na miano FC2, a zostało wydane (pod tą nazwą) wiadomo dlaczego :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skończyłem przygodę z FC2, zebrałem 90 diamentów , wykonałem 70% zadań głównych. Nie mam już siły robić dalej tego samego, nawet urozmaicanie nie pomaga, bo skończyły się pomysły. A wszystko przez to, że ukazało się kilka ciekawszych tytułów i wrócił zapał do CS:S.

 

Grę spróbuję ukończyć z bratem w nadchodzące święta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...