Skocz do zawartości
nrl

Far Cry 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja gry nawet broniłem i dobrze o niej myślę ale...zaraz zaraz!Myślę ,a nie gram! :blink: Uuuuu -no i się wyjaśniło.Zanudziła mnie choć się napinałem z "samourozmaiceniem" fabuły(nie mylić z tym co Biblia potępia :wink: ).Widać się przeliczyłem.Monotonny tak jak lubię to był Asasyn -utrafił u mnie w gust.Tu było fajnie ale dość krótko to fajnie było :razz: .Muszę poszukać znajomka co gry ode mnie łyka -nie chcę jej.Powrót do niej to byłby masochizm!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam z nią problem. Kupiłem i przeszedłem 13% gry i odłożyłem na półkę...bo crysis warhead totalnie mnie wciągnął. Otwarty świat niekoniecznie pomaga FC2, już wolał bym liniową rozgrywkę jak FC1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy miał ktos zwolnienia w drugim miescie? Ja jezeli mam zwolnienia to wlasnie tam. Ewidentnie tak jakby grze brakowalo pamieci video. Wystarczy, ze uzyje ALT+TAB i wroce do gry wszystko wraca do normy i gra sie plynnie :).

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy miał ktos zwolnienia w drugim miescie? Ja jezeli mam zwolnienia to wlasnie tam. Ewidentnie tak jakby grze brakowalo pamieci video. Wystarczy, ze uzyje ALT+TAB i wroce do gry wszystko wraca do normy i gra sie plynnie :) .

ja mam zwolnienia w każdym mieście.  :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedl nowy patch. Jestetm zalamany. Jak dotad gra wysypywala mi sie po 1 godzinie. Teraz nie jestem w stanie grac nawet 5 minut! Sterwniki 8.12.. Probowalem normalnie, jak czlowiek - z OC i bez tego. Rerzulata identyczny. Czy ktos ma podobny problem z nowym patchem?

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Wyszedl nowy patch. Jestetm zalamany. Jak dotad gra wysypywala mi sie po 1 godzinie. Teraz nie jestem w stanie grac nawet 5 minut! Sterwniki 8.12.. Probowalem normalnie, jak czlowiek - z OC i bez tego. Rerzulata identyczny. Czy ktos ma podobny problem z nowym patchem?

LOL! Na czas gry w FC2 musialem zrezygnowac z OC procka. Na defaultowych ustawieniach gra przestala sie wysypywac.

Och, Twój megaocerski superkomp jest niestabilny? No faktycznie - LOL (( :lol2: ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. To jest jedyna gra, gdzie wystepuja tego typu problemy. Nie badzo rozumiem ten sarkazm.

No i co z tego? Mi na nieraz wysypuje się jedna gra a 10 następnych nie i to jest problem kompa, który jest niestabilny a nie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wina gry, tak? Gra jest ble bo poległa tam gdzie ORTHOS brnie do przodu.

Oczywiscie, ze nie jest to wina gry. Po prostu bylem zdziwiony, pol roku "jechalem" na tym OC i nagle pojawily sie problemy. Nie narzekam, bo spadkow w plynnosci nie uswiadczylem i wreszcie moge nacieszyc sie gra bez tych irytujacych resetow. Dziwie sie tylko, ze wczesniej nie wpadlem na pomysl, by zmniejszyc OC procka :)

 

@mmmaaarr

Informacje o lokalizacji paralotni znajdziesz TUTAJ

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Pamiętacie? Zbigniew Wodecki lata temu wyśpiewał nieśmiertelny szlagier, zawierający legendarną frazę: „afryka dzika, dawno odkryta”. Swego czasu nuciła go cała Polska. Słowa pamiętne, jednak nijak nie jestem w stanie podciągnąć ich pod świat gier, które Czarny Ląd omijały szerokim łukiem. Do tej chwili. Ubisoft Montreal w spuściźnie po studiu Crytek, otrzymał tytuł legendarny - Far Cry - który odcisnął szerokie piętno na całym gatunku Fps. Ojcowie pierwszej części poszli własną drogą wydając Crysis'a, o którym można wypowiadać się zarówno w samych inwektywach jak i superlatywach, ale nawiązania do ich pierwszego dziecka były oczywiste i namacalne. Sama zaś gra na stałe wpisała się w historię wirtualnej rozrywki. Natomiast akcję Far Cry 2 przeniesiono do Afryki, całkowicie odżegnując się od pierwowzoru. Pozostała jedynie oryginalna nazwa. Czy postąpiono słusznie? Zależy, jak na to spojrzeć. Oczekiwania względem Far Cry 2 były bardzo duże, zaś Ubisoft jest mistrzem podsycania atmosfery przed premierą, co udowodnił przy okazji Assassin's Creed. Sprawdźmy zatem, jak ich nowa propozycja wypada w ogólnym rozrachunku.

PEŁNA TREŚĆ RECENZJI NA ŁAMACH PORTALU PUREPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Swietna recka , nic dodac , nic ujac. Widac iz mamy identyczne podejscie do tematu - strona 2 i wymienione irytujace patenty w tym crapie (respawn ; gra dla samej gry - czyli cos czego nie znosze , tutaj strzelanie itd)

 

Tak swoja droga :

Znaczna część graczy upatrywała w Far Cry 2 graficznego killera Crysisa. Wcale mnie to nie dziwi, kwestie audiowizualne coraz częściej wychodzą na pierwszy plan. Oba tytuły dzieli dość duża przepaść pomiędzy premierami, więc apetyty i oczekiwania urosły. Jednak z perspektywy czasu trzeba ukłonić się przed studiem Crytek i szczerze przyznać: Crysis wygląda lepiej - nawet dziś.

wiem , ze nie mozna mowic tutaj o modach , ale znowu skonczylem Crysisa : CCC2.21 LV6 + Natural Mod. Czemu o tym pisze? Z tego wzgledu , ze myslalem iz juz mnie grafika nie ruszy , gralem w niego kilkanascie razy - blad. Najbrzydszy level , to jest Core , wyglada teraz oblednie , zas najladniejszy - zima , jest jeszcze piekniejszy. Zabawne , ze roczna gra tak potrafi wygladac zarowno z modami , jak i bez , a nowka jaka jest Far Crap 2 juz nie... Co oni robili przez ten czas...

 

O gameplayu nie mowie , ten z Crysisa stawiam wyzej , ta gra mnie po prostu nie nudzi i chce ciagle wiecej. Zreszta , Warhead tez jest ladniejszy od Far Crapa 2 , a to ten sam silnik.

 

cos jeszcze:

Czym więc mami oczy silnik Diuna, serce Far Cry 2? Początkowo nie byłem zachwycony tym, co zobaczyłem. Na szczęście im dalej w las, tym więcej drzew, a grafika jakby coraz lepsza. Plenery złocistej sawanny, skąpane w promieniach zachodzącego słońca po prostu muszą się podobać. Podobnie jak jaskrawe poranki, kiedy brzask rozświetla mrok, powoli wypełniając niebiosa lazurowym błękitem. Bogactwo roślinności: wysokich traw, krzaczków i drzew powinno usatysfakcjonować każdego, ale poziomu wykonania Crysisa nie przebija

to chyba jedyne momenty , w ktorych grafa Crapa 2 moze sie jako tako podobac , po prostu swiatlo odwala dobra robote , choc przeswity slonca przez drzewa to kpina... i z ponizszym cytatem nie zgodze sie :

Ładnie wyglądają również prześwity słońca oraz szeroko wykorzystywany efekt HDR.

dla mnie to wyglada zenujaco. Cos jakbym gasil i odpalal zarowke...

 

Ogółem rzecz ujmując, technicznie Far Cry 2 to ścisła światowa czołówka.

Takze i tutaj mam odmienne zdanie , nie swiatowa czolowka , a jedynie niektore efekty FX daja rade.

 

Na koniec jeszcze tylko to :

PLUSY:

 

+ Bardzo dobra grafika

+ Klimat sawanny

+ Świetna optymalizacja

+ Spory świat do zbadania

+ Swoboda

 

MINUSY:

 

- Nudne misje

- Losowe generowanie patroli

- Kiepskie A.I.

- Bezpłciowa postać

1. Tylko po co? Po to by znalezc wszystkie diamenty/ Nuda , jazda dla samej jazdy.

2. To wiaze sie z 1 , swoboda? Tak , ale po co skoro w zasadzie oprocz jazdy i eksterminacji jak podczas IIWSW nie ma nic innego do roboty. To nie RPG , aby swoboda byla serio plusem

3. Czyli odechciewa sie grac po jakims czasie , nie wytrzymalbym przy tym dluzej jako , ze kazda misja to dokladnie to samo z "uroczym" dojazdem... To chyba gra "drogi"...

4. Kolejna bzdura , ktora powodiuje frustracje...

 

7/10? Gdyby to sie nie nazywalo FC2 to dostalby najwyzej 6/10...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja nie doczytałem czy nic o ty nie było napisane co z kiepskim baa w h.. zrypanym modelem prowadzenia wozu ? Stary rozlatujący się jeep w 3 sekundy 100km/h zatrzymanie na piaszczystej drodze z tych 100km/h w 2 sekundy jeszcze prostsze przecież to jest żenada w ogolę większość serwisów ocenia tą grę strasznie wysoko gdzie w rzeczywistości jak dla mnie powinna otrzymać max 3-4/10

 

- Graficznie wiele gier jest od niej lepszych

-- Nudna i monotonna

- Model Jazdy

- Ciągła strzelanina w singlu jest trochę nietrafionym pomysłem żeby jeszcze fabuła i jakieś zróżnicowane misje to ratowały a tu w kółko to samo ;/

 

Jedyne co mi się spodobało to chyba

+ model leczenia przy min hp

+ fajne bronie i duży ich wybór

 

Po grze z 2008r i takich zapowiedziach ze jaka to nie jest "hiper mega zaje gra" spodziewać się można było czegoś lepszego duuużo lepszego ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takze i tutaj mam odmienne zdanie , nie swiatowa czolowka , a jedynie niektore efekty FX daja rade.

Ogólnie widać że myślimy podobne - ale grafa wcale nie jest kijowa na tle ogółu np: zalewu gier na "czystym" UE III z rozmazanymi teksturami, pastelowym ogniem, etc. Tutaj trzyma wysoki poziom jako całokształt choć wiadomo - są wzloty i upadki :>

 

7/10? Gdyby to sie nie nazywalo FC2 to dostalby najwyzej 6/10...

Dostało IMO tyle na ile zasłużyło :) Akurat magia tytułu mnie za bardzo nie rusza, bo FC dorwałem stosunkowo późno i już po D3 i HL2.

 

Nie wiem czy ja nie doczytałem czy nic o ty nie było napisane co z kiepskim baa w h.. zrypanym modelem prowadzenia wozu ?

Jest wzmianka o drętwym modelu jazdy, ale nie skupiałem się na nim szczegółowo - były lepsze "kwiatki" do omówienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te czasy kiedy glownym czynnikiem decydujacym o grze byla tzw. grywalnosc?

Na litosc... ta gra jest WTORNA, NUDNA i KOMPLETNIE NIE GRYWALNA! Swiecidelka to trzeci jak nie czwarty plan, pierwsza zawsze jest grywalnosc ktorej w tej pozycji ewidentnie zabraklo!

 

Widzialem ta gre na HD4870x2 na pelnych detalach w 1900x1200 i jestem srogo rozczarowany. HDR wyglada jak kupa, geby sie postaciom swieca jak nie powiem co... Pogralem troche u siebie, ale... po prostu sie nie dalo. Wyleciala z dysku z wielkim hukiem, zwalniajac dzieki Bogu sporo miejsca na dysku.

 

IMO gra kompletnie spieprzona, promowana jedynie tytulem. To ze kilka rzeczy 'wyszlo' pod wzgledem graficznym czy muzycznym nie usprawiedliwia. 4/10 to dla tej gry az za duzo, ale niech bedzie ze docenilem okolice. KUPA KUPA I JESZCZE RAZ KUPA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyleciala z dysku z wielkim hukiem, zwalniajac dzieki Bogu sporo miejsca na dysku.

Nie wiem jak u Was, ale mi ta gra zajmowała 3.5GB... Czy to dużo ?

 

Jest wzmianka o drętwym modelu jazdy, ale nie skupiałem się na nim szczegółowo - były lepsze "kwiatki" do omówienia

 

O tych pojazdach można było trochę napisać, przecież w nich przesiadujemy większą część gry. Ale z drugiej strony nie było co pisać, bo każdy samochód jeździ bardzo podobnie. Można było tylko o łodziach wspomnieć, trochę więcej o paralotni , jakiś screeen z lotu "ptaka".

 

 

Jednak recenzja mi się podobała, po jej przeczytaniu już nigdy więcej nie zagram w FC2.

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zajcev99

NA X360 śmiesznie to wygląda jak się zepsuje samochód pokręci w jednym miejscu kluczem chwile i już gotowy do jazdy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA X360 śmiesznie to wygląda jak się zepsuje samochód pokręci w jednym miejscu kluczem chwile i już gotowy do jazdy :E

To samo jest akurat na pc. Poza tym zrobienie pełnej animacji zajęło by trochę czasu i miejsca na krążku ;]. W ET też sie całe mosty buduje magicznymi kombinerkami i jakoś to nikomu nie przeszkadza :D.

 

A tak poza tym gra ktoś w multi FC2 ? Mało osób sie na ten temat wypowiada ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage
Nie wiem czy ja nie doczytałem czy nic o ty nie było napisane co z kiepskim baa w h.. zrypanym modelem prowadzenia wozu ? Stary rozlatujący się jeep w 3 sekundy 100km/h zatrzymanie na piaszczystej drodze z tych 100km/h w 2 sekundy jeszcze prostsze przecież to jest żenada w ogolę większość serwisów ocenia tą grę strasznie wysoko gdzie w rzeczywistości jak dla mnie powinna otrzymać max 3-4/10

 

- Graficznie wiele gier jest od niej lepszych

-- Nudna i monotonna

- Model Jazdy

- Ciągła strzelanina w singlu jest trochę nietrafionym pomysłem żeby jeszcze fabuła i jakieś zróżnicowane misje to ratowały a tu w kółko to samo ;/

 

Jedyne co mi się spodobało to chyba

+ model leczenia przy min hp

+ fajne bronie i duży ich wybór

 

Po grze z 2008r i takich zapowiedziach ze jaka to nie jest "hiper mega zaje gra" spodziewać się można było czegoś lepszego duuużo lepszego ;/

 

Pisal , pisal o tym , jest.

 

Model jazdy to kalka , jote w jote , tego co mielismy okazje podziwiac w najbardziej zj...grze FPP ostatnich lat , to jest Boiling Poincie. Jesli oni w to grali , albo choc widzieli to ja sie nie dziwie , ze ta gra jest nudnym crapem bo Boiling Point to Far Cry 2 AD2008 - taka sama rozgrywka , mechanika , fizyka , oraz wszechogarniajaca nuda. Tam rzecz polegala na klepaniu milionow peso by w ogole popchnac fabule do przodu (za misje 1000 peso , popchniecie fabuly 20k peso i tak co chwila , gdyby nie bug zwiazany z antykwariatem i pewnym kamieniem , ktory sie "odradzal" to pewnie przez rok klepalbym kase aby popchac fabule do przodu) , tutaj wykonywanie takich samych misji w stylu "jedz 20 minut , przedzieraj sie i morduj , zalatw ekipe w 50 sekund , wracaj 20 minut" i zbieranie diamentow. Dno to malo , kalka Boilinga. Tamten mial niby konkurowac z Far Cry , a nie wyszlo mu nawet z polsich Chrome , ktory byl jak na swoje czasy swieta gra.

 

Te zawody wynikaja z tego , ze karmiono ludzi trailerami , ktore zapieraly dech pod wzgledem graficznym , pisano , sciemniano , wypuszczono gniota i "zbily sie bombki" :P

 

Ogólnie widać że myślimy podobne - ale grafa wcale nie jest kijowa na tle ogółu np: zalewu gier na "czystym" UE III z rozmazanymi teksturami, pastelowym ogniem, etc. Tutaj trzyma wysoki poziom jako całokształt choć wiadomo - są wzloty i upadki :>

 

Nie wiedzialem , ze Diuna to pochodna UE3.0 - jesli mialbym rozpatrywac grafike pod tym katem to rzeczywiscie daje rade wzgledem "ciapy" jaka oferuje UE3.0.

 

Dostało IMO tyle na ile zasłużyło :) Akurat magia tytułu mnie za bardzo nie rusza, bo FC dorwałem stosunkowo późno i już po D3 i HL2.

 

Odpowiedz mi szczerze :D Grales w Boiling Pointa? Ile dalbys temu? Tamto , wyzej wspomnialem o niej ciut wiecej , jest kalka Far Crapa 2 tylko o biedniejszej grafice , ale tych samych irytujacych bledach. Wiec? Na ile ocenilbys tamta? Ja na 4/10 za pomysl , serwisy na :

3181421[/snapback]

HDR wyglada jak kupa, geby sie postaciom swieca jak nie powiem co...

 

jak psu jajca o czym kiedys pisalem , bronie tak samo.

 

NA X360 śmiesznie to wygląda jak się zepsuje samochód pokręci w jednym miejscu kluczem chwile i już gotowy do jazdy :E

 

Na PC tez , z tym ze tutaj mamy cos jeszcze - strzel do kolesia , ktory plynie na motorowce czy slizgaczu - animacja wpadniecia do wody to chyba 2 klatki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze FC2 jest gniotem to calkowita racja. Gniotem zaczynamy sie meczyc od samego poczatku kiedy to wybieramy, nic nie wnoszaca do gry, postac. Potem jestesmy karmieni jakims sztywnym poruszaniem sie postaci oraz 'niefizycznym' modelem jazdy. Wszystko to tylko po to zeby plastikowe postacie mogly odgrywac miedzy soba nudne dialogi po ktorych dostajemy łapówe do reki i ruszamy w wymarty swiat wiecznych bojowkarzy. Ja nie wiem co producent miał na mysli wydajac takie "dzieło" ?? Przeciez chyba maja jakis testerow zanim wydadza gre. Widze ze oni chyba tez mieli sztywne rece i mózgi. No ale nic, gra sie sprzedaje i o to w tym wszystkim chyba chodzi, prawda? Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Widze ze oni chyba tez mieli sztywne rece i mózgi. No ale nic, gra sie sprzedaje i o to w tym wszystkim chyba chodzi, prawda? Nie.

Zapomniales o jedynm istotnym fakcie - my PCtowcy mamy szeroki wybor i na mnie ten gniot nie robi wrazenia , ale konsolowcy nie...wiec sikaja z wrazenia zwlaszcza , ze tam co druga gra to biedny graficznie UE3.0. Sprzedaje sie? Czy jest ktos kto nie slyszal o Far Cry 1 , o przelomowej grze AD2004? Wlasnie na tym jada , niech to mialoby inna nazwe , innego wydawce i kwas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem , ze Diuna to pochodna UE3.0 - jesli mialbym rozpatrywac grafike pod tym katem to rzeczywiscie daje rade wzgledem "ciapy" jaka oferuje UE3.0.

Nie, nie - to było jedynie porównanie do gier stworzonych na UE III, które często wyglądają mało atrakcyjnie. FC2 pod tym względem, a raczej jego silnik DIUNA, mimo wszystko prezentuje się lepiej.

 

 

Odpowiedz mi szczerze :D Grales w Boiling Pointa? Ile dalbys temu?

A nie grałem - rozumiem że dobre? :D

 

Te zawody wynikaja z tego , ze karmiono ludzi trailerami , ktore zapieraly dech pod wzgledem graficznym , pisano , sciemniano , wypuszczono gniota i "zbily sie bombki" :P

Podobnie jak przy Assassin's Creed - miało być cudo, wyszło przeciętnie i bez polotu ... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...