Skocz do zawartości
greg505

Co Kupić Do Athlona 2.0 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Sie tak przygladam wypowiedziom i opiniom, ktora karta lepsza itd, czesto pada stwierdzenie 7600gs, ze najlepszy w tej klasie cenowej i wogole a tu teraz czytam, ze w tym przypadku do tego proca optymalna karta bedzie 6600GT?

Szczerze takze mysle o zakupie 7600gs lub 6800gs ale wychodzi na to, ze sie nie oplaca?

W moim przypadku wspolpracowalby on z prockiem Athlon XP1700+ na Gigabyte z nForce2.

To jak ... oplaca sie wrzucac tego 7600 lub 6800 czy 6600gt? Jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie tak przygladam wypowiedziom i opiniom, ktora karta lepsza itd, czesto pada stwierdzenie 7600gs, ze najlepszy w tej klasie cenowej i wogole a tu teraz czytam, ze w tym przypadku do tego proca optymalna karta bedzie 6600GT?

Szczerze takze mysle o zakupie 7600gs lub 6800gs ale wychodzi na to, ze sie nie oplaca?

W moim przypadku wspolpracowalby on z prockiem Athlon XP1700+ na Gigabyte z nForce2.

To jak ... oplaca sie wrzucac tego 7600 lub 6800 czy 6600gt? Jak to jest?

Sama grafa to nie wszystko :).

Dla silniejszej grafy procek bedzie ograniczeniam i nie bedzei ona mogla rozwinac skrzydel wiec szkoda na cos lepszego wydawac kase, chyba ze w bliskiej przyszlosci planuje sie przejscie na cos innego.

W twoim przypadku to jeszcze gorzej i GF6600GT bedzie sie juz nudzil i czekal czesto na obliczenia procka. Dla Ciebie "optimium"(ladne slowo :P) to R9700PRO/9800/PRO lub GF6600nonGT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem rozumowanie części ludzi, piszecie że procek bedzie ograniczał kartę i lepiej wybrać słabszą pomimo tego że ma się kase na coś mocniejszego. To co że grafa nie rozwinie skrzydeł, że nie pokaże wszystkiego, że nie pograsz w nowe gry w 1600x1200 z AA na full i hdr'em, bo Cie ogranicza reszta sprzętu. Według mnie jeżeli ktoś ma możliwość brać mocniejszą to dlaczego ma jej nie wybrać, niech sobie grafa pracuje na tych 60-70% możliwości, a nóż widelec ulepszy kompa i bedzie ugotowany starą, wolną grafą. To tak jakby komuś powiedzieć: Ty masz procka 1,5ghz to kup sobie lepiej R9550 zamisat tego x800gto i nie kręć go bo jego wydajność będzie optymalna do reszty sprzętu. Chyba logiczne że na tym dajmy x800gto pomimo tego że reszta kompa nie nadąza za grafą, to bedzie miał więcej klatek i lepszą wydajność niż na tym przykładowym r9550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemekbydgoszcz

Duzo tez zalezy od gier. Jak testowalem u siebie roznice przy samym procku to z 2GHz na 1,660GHz tracilem kolo 20% w counterze na takich samych ustawieniach graficznych. Na 1,33GHz nie dalo sie grac w multi :|

 

A ze greg505 ma bardzo podobny konfig co ja wczesniej ( eeeh cudne 9550 :smile2: ) sadze ze 6600GT bedzie optimum jako ostatnia karta na agp ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg505 sluchaj, robisz tak, kupujesz gf6600 jesli zamierzasz jeszcze dlugo pobalowac na tym procku, chyba ze za jakis miesiac-dwa planujesz zmienic proca na cos lepszego (np a64) to bierz taka grafe na jaka Cie stac.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko chłopaki rozumiem, w sumie to nie napisał, czy będzie coś jeszcze zmieniał czy nie, ja w sumie też miałęm podobne rozumowanie, tzn. miałem kupić droższą kartę ale doszedłem do wniosku że do tego co mam i do tego co gram (america's army - kod gry jest taki że grafa jest w ogóle nie potrzebna ;) ) nie jest mi potrrzebna mocna karta, bo w agp nie będę się pchać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko chłopaki rozumiem, w sumie to nie napisał, czy będzie coś jeszcze zmieniał czy nie, ja w sumie też miałęm podobne rozumowanie, tzn. miałem kupić droższą kartę ale doszedłem do wniosku że do tego co mam i do tego co gram (america's army - kod gry jest taki że grafa jest w ogóle nie potrzebna ;) ) nie jest mi potrrzebna mocna karta, bo w agp nie będę się pchać ;)

:shock: to bardzo ciekawe co napisales :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałbym 76gs ale popatrzyłem w twój sig i widzę, że z ramem cienkawo - więc powiem 66gt ( ge robia na agp może ? :P) i dozbieraj ramu do giga

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak ;)

do tego zestawu wejdzie jeszcze mocniejsza zasilka i 512MB ramu.

 

w przeciagu kilku miesiecy nie mam w planie zmiany platformy.

Na upartego proca zostawic moge na 2,2.

 

jezeli x800gto lub 7600gs beda ODCZUWALNIE szybsze od 6600gt to je wezme. jak z tym bedzie?

 

jak mialbym sie decydowac to raczej na radka ze wzgledu na cene ponizej 400zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem rozumowanie części ludzi, piszecie że procek bedzie ograniczał kartę i lepiej wybrać słabszą pomimo tego że ma się kase na coś mocniejszego. To co że grafa nie rozwinie skrzydeł, że nie pokaże wszystkiego, że nie pograsz w nowe gry w 1600x1200 z AA na full i hdr'em, bo Cie ogranicza reszta sprzętu. Według mnie jeżeli ktoś ma możliwość brać mocniejszą to dlaczego ma jej nie wybrać, niech sobie grafa pracuje na tych 60-70% możliwości, a nóż widelec ulepszy kompa i bedzie ugotowany starą, wolną grafą. To tak jakby komuś powiedzieć: Ty masz procka 1,5ghz to kup sobie lepiej R9550 zamisat tego x800gto i nie kręć go bo jego wydajność będzie optymalna do reszty sprzętu. Chyba logiczne że na tym dajmy x800gto pomimo tego że reszta kompa nie nadąza za grafą, to bedzie miał więcej klatek i lepszą wydajność niż na tym przykładowym r9550

tylko zobacz że jak zmieni platforme to na pci-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem rozumowanie części ludzi, piszecie że procek bedzie ograniczał kartę i lepiej wybrać słabszą pomimo tego że ma się kase na coś mocniejszego. To co że grafa nie rozwinie skrzydeł, że nie pokaże wszystkiego, że nie pograsz w nowe gry w 1600x1200 z AA na full i hdr'em, bo Cie ogranicza reszta sprzętu. Według mnie jeżeli ktoś ma możliwość brać mocniejszą to dlaczego ma jej nie wybrać, niech sobie grafa pracuje na tych 60-70% możliwości, a nóż widelec ulepszy kompa i bedzie ugotowany starą, wolną grafą. To tak jakby komuś powiedzieć: Ty masz procka 1,5ghz to kup sobie lepiej R9550 zamisat tego x800gto i nie kręć go bo jego wydajność będzie optymalna do reszty sprzętu. Chyba logiczne że na tym dajmy x800gto pomimo tego że reszta kompa nie nadąza za grafą, to bedzie miał więcej klatek i lepszą wydajność niż na tym przykładowym r9550

Po co kupowac cos czego sie nie wykorzsta i przeplacac na dodatek?

Do tego nieprzyszlsociowy zakup bo po pierwsze na AGP a po drugie wymiana procka duzo nie da bo s.A to juz praktycznie martwa plaforma i nowych szybszych prockow nie bedzie a kupno lepszego procka popd s.A jest nieoplacalne bo za mniej mozna miec procka na s.939/AM2 do tego nalezy zmienic MOBO wiec mozna wybrac juz na PCI-E czyli tansza grafika.

I mimo ze slyszymy ze nowe gry nie beda juz w takim stopniu obciazac CPU to widac inna tendecje. Moze i procek miej ma do powiedzenia w tworzeniu grafiki ale za to ma coraz wiecej obliczen np. fizyki, sztuczna inteligencja, NCP itd. Procek nadal odgrywa wazna role w grach.

Roznica miedzy grafami najbardziej widoczna jest w wysokiej rozdzielczosci + FSAA/AF a tutaj poza silna grafa nalezy miec jeszcze duzo pamieci RAM i 512MB to za malo. Radze pograc z taka iloscia pamieci w HL2, FarCry z wysokimi detalami i to w cale nie w 1600x1200 ale w 1024x768.

Komputer nie sklada sie tylko z silnej k. graicznej. Czasem nie warto wydawac znacznie wiecej kasy na grafe, ktora nie bedzie w stanie rozwinac skrzydel bo reszta kompa ja ogranicza. A gdy przjdzie czas gdy bedzie sie zmieniac czesci w kompie to grafa moze sie juz okazac zabytkiem i bedzie trzeba ja wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock: to bardzo ciekawe co napisales :D

może nie do konca tak to miało zabrzmieć ;) , chodziło mi o to że w niej grafa odgrywa minimalną rolę, dla przykładu. Test robiony w tym samym miejscu, gra puszczona na 9550 takty standard 250/400 - wynik ok 15 klatek, grafa podkręcona do 450/530 - wynik ok 15,25-15,5 (w porywie do 16) klatki więc wzrost praktycznie w granicy błędu, na 9800pro wyniki wzrastają o kilka (3-4) klatek. W Amerciasie nawet jeżeli ktoś ma fx5200,a ma mocnego procka to będzie miał więcej klatek niż ktoś z mocniejszą grafą (np. 9800pro) a nieznacznie wolniejszym procem

Taki to już głupi kod UT2k3 i 2k4 jest

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...