Skocz do zawartości
oldskul

Jaka Pralka? Co Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

hah nie uwierzysz jak ci powiem, ze to jeszcze po znajomości. Normalnie ludziki co od 20 lat naprawiają pralke chciały po 130-150zł. A to pralka ZEROwarta i zarazem bardzo unikatowa do ktorej znalezienie byle jakiej uszczelki graniczylo z cudem, nie wspominając uchwytu do drzwiczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem mam...

Amica (shit....) odmówiła posłuszeństwa, naprawa tego czegoś to strata kasy, a tej niewiele... Tak więc, szukam pralki do 900zł. W mocno uzasadnionych przypadkach 1000zł. Polecicie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG zaczął robić pralki z napędem na bębnie (direct drive).

Szok jak to cicho chodzi i w ogóle na boki nie rzuca.

Niestety do ceny musiał być dodać drugie tyle :/

Ale wiadomo co nowość to kosztuje.

Za kilka lat jak mi moja INDESIT wysiądzie to kupuje taką bez dwóch zdań.

Są jeszcze jakieś nowości dejonizujące. Podobno nawet bakterie wybija do 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Boschem/Siemensem jest jakoby podobnie, jak z japońskimi samochodami - jeździ, jeździ, jeździ, ale jak się coś sfajda, to koszty naprawy brutalnie rzucają na klepisko.

Polecane są wyroby Electroluxa jako rozsądny kompromis między jakością i ceną, zwłaszcza jeśli chodzi o pralki ładowane od góry. Sam mam amalgamat AEG/Electrolux i jak dotąd sprawuje się zacnie. Choć przy dwóch osobach nie ma za dużo pracy 8O

W pralkach należy (zdaniem kilku kompetentniejszych sprzedawców z różnych, konkurencyjnych sklepów) unikać Amici, albowiem mówi Pismo, że o ile kuchenkami z powodzeniem zawojowali ziemię Mojżesza i Aarona, o tyle w pralkach słabują okropecznie i płodzą buble.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Witam

Pomieszkuję sobie aktualnie w akademiku i cierpię na chwilowy brak pralki 8O. Generalnie jest nas 3 i nie chcemy inwestować 1,5k w pralkę, z której nie wiadomo ile będziemy razem korzystać, a potem nie ma jak tego "podzielić" 8O . Jaką najtańszą pralkę kupić? allegro? wirówka?

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkurzam.

Pralka raczej nie droga (ok.1200-1500zł). Co polecicie? Słyszałem że Electrolux'y z serii Time Manager mają nawet 5 lat gwarancji. Byłby to plus. A może coś innego, co 6 lat przeleci bez większych awarii?

Electrolux robi porządne pralki. Proponowałabym na przykład Electrolux EWF 14470 W - klasa energetyczna A+ (ale nieco gorzej jest z wirowaniem - B), time manager, opóźniony start pracy. Całkiem sympatyczny model. I kosztuje nawet poniżej 1200 zł 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktywacja, jako założyciel tematu, starszy o 3 lata, ponowne pytanie. Jaka pralka do 1500 zł? Najlepiej, żeby miała ze 3-5 lat gwarancji. Tak się składa, że to teraz ja jestem głównym sponsorem 8O. Czekam na wasze propozycje.

 

W pralce Bosch Clasixx 5 odpadł plastikowy element do którego wchodzi cycek od rączki (mam nadzieję, że wszyscy wiedzą o co chodzi), którą zamykamy pralkę, w dodatku ostatnio słabo wiruje, nie odprowadza wody. Czy można ten plastikowy cycek gdzieś kupić? Opłaca się pralkę naprawiać?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem i franie i ladowana z boku i ladowana od gory... zdecydowanie najwygodniejsze rozwiazanie to to ostanie wlasnie (chodziaz teraz wchodza pralki z bebnem pod lekkim katem)

od 3 lat mam starszego brata pralki ARISTON AVTXF - 149 (moja ma mniejsza ilosc obrotow w wirowaniu i inny kokpit, reszta to samo wymiary, pobor mocy, etc) i jestem z niej bardzo zadowolony

jesli nigdy nie miales ladowanych od gory polecam przejsc sie do jakiegos marketu i wymacac, nie wiem jak teraz z gwarancja ale ja kupowalem z 4 letnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA kupiłem teraz boscha za 1048 zł model WAA 24162 PL

Klasa a+ (wirowanie b), ciągnie najmniej prądu na cykl z tych które sprawdzałem, i też chyba najmniej wody.

No i na forum elektrody bosche proste modele polecają jako najmniej awaryjne.

Lodówkę zresztą też kupiłem boscha (klasa A++ na danfosie) jak i zmywarkę.

 

 

Spylon.

To że słabo wiruje, podejrzewam że filtr masz zapchany i nie może odprowadzić wystarczająco szybko wody. Nie wiem gdzie w tym boschu jest ten filtr -powinien być gdzieś na dole pod klapką.

W whirpoolu moich rodziców w tym filtrze najczęściej kończyły wszelkie monety, fiszbiny od stanika, guziki, po jakimś czasie kompletnie go blokując.

Sam plastik od zamykacza - nie da się dorobić z czegoś ?

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już działa na szczęście, kolega taty zrobił wszystko. Okazało się, że ten zaczep spadł do środka, odkręcił pralkę i wsadził go na miejsce. Pralka została wyczyszczona, trochę kamienia wyleciało - z wirowaniem i odprowadzaniem wody nie ma problemów 8O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nigdy nie miales ladowanych od gory polecam

Ja sie wlasnie zraziłem co do takich pralek, u mnie w domu była własnie od góry ładowana Zanussi, chodziła 6lat. z 5 prań dziennie, wymieniane tylko łożyska i pasek. Ale przerąbane było zamykanie/otwieranie bębna ;/ strasznie niewygodne... poza tym na takiej pralce nic nie postawisz, i pod pokrywą z czasem robi się straszny syf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz ponad rok uzywam pralki Amica AWSN10DA Navigator to sie moze wypowiem.

Przez ten rok dzialala zupelnie bezawaryjnie, funkcje latwego prasowania dzialaja calkiem niezle. niektore rzeczy dziewczyna przestala w ogole prasowac 8O

chodzi wzglednie cicho, nawet przy 1000rpm- ale to tylko porownanie to mojego starego klamota. specjalnie kupilem te wąską wersje wiec malo miejsca w lazience zajmuje.

Posiada dosc duzy wyswietlacz i jest sterowana elektronicznie wiec kobieta dostala szanse troche poprogramowac w domu 8O

Ja kupilem w promocji rok temu za ponad 1000zl - ale byla gwaranacja na 5 lat. teraz chyba promo na gware nie ma ale kosztuje sporo taniej- od 850zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą nie jestem ale imo jakiś Bosch, w tej cenie chyba solidniejszej firmy nie ma 8O

 

Zgadza sie, mam zmywarke i pralke Bosha -były może parenaście procent droższe od konkurencji, ale sa trwałe - jednak Bosh dobrze zainwestował w porządne testy swoich produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miele bardzo zacna firma ale czy ktoś by wyrzucał dobra pralkę tej firmy, to jest jak z tymi niemieckimi samochodami od kobiety lub dziadków niby ładne ale cos jest spierniczone i podleczone do sprzedaży, z pralka jeszcze gorzej bo nawet nie widac jej przebiegu bęben moze być na zdjeciach idealny ale juz tak fajnie od środka to nie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję Bosch Clasixx 5 już na wykończeniu, ostatnie dni, dzielnie służyła przez 7 lat. Co kupić do 1500 zł? Wydaje mi się, że wszystko to jeden pies teraz, celuję w Boscha/Siemensa, chciałbym, żeby zamek w drzwiczkach był z 'amelinium' zamiast z tworzywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam czegoś co wypierze i wysuszy, wiadomo, kasa jak najmniejsza, ale też bez przesady, żeby to się nie sypało zbyt szybko. Znalazłem takiego samsunga: http://www.oleole.pl/pralko-suszarki/samsung-wd0704rev.bhtmlcena bardzo fajna, ale czy to jest warte zakupu? Może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...