Skocz do zawartości
oldskul

Jaka Pralka? Co Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Miele.. od około 4000 zł do nawet 8tys :) Choc nie wykluczone ze moga byc i nieco drozsze modele bo na stronie miele sa takie ktorych w ogladanym przezemnei sklepie nie było.. brr ;) Kto ma kase te 5tys na praleczke ktora defakto jest cudem techniki moze wydac 8O raptem 4-5 razy wiecej niz normalnie sie placi za tego typu urzedzenie 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Media Markt ostatnio i za ~ 1,5k PLN są z tego co patrzałem pralki całkiem niezłe. Moją uwagę przykuły 2 modele Bosha i 2 modele Candy. Jednak jak patrzyłem na parametry, to Bosh wygrywa. Nie pamiętam niestety modeli tych pralek, ale 1k obrotów mają, klasa AA, jedna tam była nawet A+, oszczędność wody i takie inne bajery. Na razie frania idzie w ruch 8O. Ale wkrótce, na pewno coś się wybierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beko imo to szmelc starszny rodzice kupili na promocji w jakimś elektro world czy coś takiego po 2 praniach poszła się kochac elektronika, i teraz trzeba czekać kupe czasu żeby ściagneli. Całe szczeście że byłem zmeczony po pracy (cięzki tydzień) i nie chciało mi sie wynosić na śmieci starej prali (Mastercooka też szmelc bęben sie w niej kiedyś urwał 8O) i jest teraz w czym prać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tydzien temu pralke BEKO.

Dlaczego zapytacie ??

1. Siostra z moja ex uzywaja Beko juz blisko 5 rok.

2. 5 lat gwarancji

3. Cena adekwatna do wyposazenia

 

A co do innych wymienianych producentów:

Whirlpool brudzil pranie !!\

Candy rdzewieje po 2 latach. Nie działa wirówka 8O

Bosch 3xwymieniony programator.

Indesita kupila teraz siostra na nowa chate - zobaczymy

Daewoo przy gotowaniu w 90* zmieniała kształty 8O

 

Kumpel ma LG chwali pod niebiosa !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w chacie whitpoola chybaz 8 alt i działa- powli zblizą sie jej zgon bo już zaczyną ją sotro rdza pod lakierem atakować. Jak coś wżnego jej skoroduje to sie kupi nowa. Nie wiem tylko o co raban wytrzyma 5-6 lat to starczy. w tym czsie i tak pojawią sie nowsze, bardziej energooszczędne i wodooszczedne modele to warto zmienic 8O

Jakoś nikt nie narzeka,zę komp mu po 6 latach wysiadl B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo 6-letni komp to złom - niezależnie od tego czy chodzi czy nie, a 6-letnia pralka moglaby robic to do czego zstała zrobiona równie skutecznie - tylko ze lepiej zrobic bubla i sprzedać 5 pralek na przestrzeni 30 lat ( i do tego trochę części zamiennych ) niż 1 pralke 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama miała Candy i starczyła na 8 lat chyba wyminiana pompka była 8O jak nie dłużej. Bosh [adł po 3 latach na poczatek łożyska zaczeła wyć po 2latach wymienione, potem pasek i pompe. A żywot zakończyła na tym że bęben sie zerwał :lol: . Niedawono kupiliśmy pralke Mastercook (niewiedziałem że je robią nawet :o ) Jedyną jej wadą jest to że pierze cholernie długo. Bawełne ponad 2h. Zobaczymy za ile padnie. Dziadkowie mają Whirpoola i wymieniali grzalke i pompe. Ale oni maja cholernie twardą wode. Pralka pracuje już ponad 12 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh moja matka kupiła jakąś pralke samsunga, niby wszystko ok ale wydawała bardzo głośne dźwięki, zwłaszcza w czasie wirowania (wtedy tłukła sie jakby sie miała rozlecieć). Początkowo myślałem że przesuwa się po śliskiej posadzce (jak to sie pisze?) i obija sie o ściane ale po unieruchomieniu nadal sie tłucze, tak jakby coś w środku było nieposkręcane i latało, albo bęben nie był idealnie w osi... dzisiaj był jakiś gość ją oglądnąć i w poniedziałek idzie do wymiany. Jest to model SAMSUNG WF-B125AV. Poprzednio mieliśmy jakiegoś aristona ładowanego od góry i było z nim bardzo dużo problemów, włacznie z zalaniem sąsiadki 8O W końcu padła tak że nie opłacało się jej naprawiać, więc sprawiliśmy sobie nówkę 8O

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka polecacie ? Ladowana z gory czy normal ?

A Ty mi spodnie niebieskie czy czarne ?

Wezcie sie opamietajcie. Przeciez to zalezy od indywidualnych potrzeb.

Jezeli nie masz miejsca to bierzesz ladowana z gory. Jezeli cos bedziesz stawial na pralce to normal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba trafil mi sie jakis wadliwy model ;/ przy 400 obrotach pralka tak rzuca, jak by miala gdzies zaraz odfrunąc. Wypoziomowałem ja niemal idealnie jak sie da, mimo to fruwa na 400 obrotach, a nawet sobie nie wyobrazam co by sie dzialo przy 1000 obrotach. W poniedzialek serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o pralki to polecam Ariston AQXXF 129H. Cicha, bezawaryjna, oszczędna, nowoczesna itd,itp. Świetna praleczka za 1600zł juz dostaniesz. Posiadam taka i jest genialna. Z kolei siostrze wybrałem tańszy model ARISTON AMXXF - 149. Więcej na http://www.ariston.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELECTROLUX EWT 1346 TIMELINE - w sumie to model z wyzszej polki. Ogolnie pierze i jak narazie bezawaryjnie, ale pare rzeczy wkurza: beznadziejne sterowanie (nielogiczne menu) i powinna prac jednak chyba duzo krocej (doslownie logika rozmyta). Halas moglby tez byc mniejszy - niektore Aristony sa jednak duzo cichsze 8O Na przyszlosc rada - kupywac cos z prostszym sterowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosch i Siemens to najlepsze pralki, w zasadzie te same części, ale producent inny.

Amica to najwieksze [ciach!]o jakie mozna mieć 8O No i Ardo oczywiście też.

Ładowane od góry są gorsze ze względu na stabilność, są mniejsze, a więc i mniej można włożyć i bardziej sie telepią przy większych obrotach.

Gorenje i LG ostatnio są tez dobre. Whirlpool tez są ogólnie słabe, Candy też lipa.

 

Mój ojciec siedzi w tym temacie od kilkunastu lat więc coś tam wiem:P

 

Na obroty nie patrzcie, bo więcej niz 800 sie raczej nie uzywa ze względu na to, że przy delikatnych tkaninach nie ma wirowanią (albo jest bardzo wolne), przy obrotach >1200 pranie jest suche ale dość pogniecione, a łożyska szybciej wysiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki - w domu mamy pralke Zerowatt, sciagnieta z Niemiec, od bez mala 20 lat. Chodzi jak zloto, nie przesla chyba zadnej powaznej awarii. Oczywiscie plastiki, ktore oryginalnie byly biale, nabraly "szlachetnego" zoltego koloru, ale mechanicznie pralce nic nie jest 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki - w domu mamy pralke Zerowatt, sciagnieta z Niemiec, od bez mala 20 lat. Chodzi jak zloto, nie przesla chyba zadnej powaznej awarii. Oczywiscie plastiki, ktore oryginalnie byly biale, nabraly "szlachetnego" zoltego koloru, ale mechanicznie pralce nic nie jest 8O

łoooł nie spodziewałem sie takiej opini o ZEROwacie od kogokolwiek 8O wlasnie pralka w, którą inwestowało sie jak w malucha - bo non stop cos sie w niej waliło była Zerowatt. Stała u mnie 8 Lat, najgorszy w tej pralce byl uchwyt od drzwiczek ktory łamał się co kazde otwarcie pralki (naprawa 100zł!!!) Gdy zaczeła lać pod siebie jak dziecko, mamuśka postanowiła pozbyć się jej na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac trafil mi sie jakis rodzynek (selekt, moznaby pwiedziec 8O ). Chociaz jak siegne pamiecia, to chyba raz bylo cos nie halo z bebnem lub silnikiem, ale to bylo jeszcze przed przeprowadzka, czyli co najmniej 13 lat temu - od tego czasu z pralka nie bylo zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...