Skocz do zawartości
D.D.

Zalman 7000-cu + Core 2 Duo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Moze ktoś posiada taki zestaw: Zalman 7000-Cu + E6400 i mógłby sie wypowiedzieć na temat efektywnosci takiego chłodzenia w szczegolnosci na minimalnych obrotach.

Innymi słowy da rade na jakis sensownie niskich obrotach (bez krecenia proca)?

Czy da rade w ogóle jesli chciałbym podkrecic procesor (bez podnoszenia napiecia)?

Dzięki - pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Moze ktoś posiada taki zestaw: Zalman 7000-Cu + E6400 i mógłby sie wypowiedzieć na temat efektywnosci takiego chłodzenia w szczegolnosci na minimalnych obrotach.

Innymi słowy da rade na jakis sensownie niskich obrotach (bez krecenia proca)?

Czy da rade w ogóle jesli chciałbym podkrecic procesor (bez podnoszenia napiecia)?

Dzięki - pozdrawiam.

jest lepsze od boxa to napewno da rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie uswiadomic ze C2D to calkiem energooszczedne procesory, technologia zimniejsza niz np X2, bardziej przypomina slabo dovoltowana wenecje. Dlatego tez nie wymaga wyszukanego chlodzenia i nowego 500W zasilacza (o czym sporo ludzi zdaje sie nie wiedziec). Ewenement C2d polega wlasnie na swietnej wydajnosci, ale nie kosztem wielkiego poboru mocy (jakby wskazywala logika i to co do tej pory dzialo sie na rynku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie uswiadomic ze C2D to calkiem energooszczedne procesory, technologia zimniejsza niz np X2, bardziej przypomina slabo dovoltowana wenecje. Dlatego tez nie wymaga wyszukanego chlodzenia i nowego 500W zasilacza (o czym sporo ludzi zdaje sie nie wiedziec). Ewenement C2d polega wlasnie na swietnej wydajnosci, ale nie kosztem wielkiego poboru mocy (jakby wskazywala logika i to co do tej pory dzialo sie na rynku).

to że c2d sie mniej grzeje niż a64 uważam za brednie bo tak nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że c2d sie mniej grzeje niż a64 uważam za brednie bo tak nie jest

Dołączona grafika

 

Dla porownania niekrecony Venice 3000+ 1.4V ciagnie 67W.

 

Nie napisalem tez ze venice ciagna wyraznie mniej niz c2d. Ale fakt ze najsilniejsze c2d biora praktycznie tyle samo mocy co najslabsza wenecja chyba mowi sam za siebie...

A ze pokazuje komus inny odczyt temp z plyty to jest troche inna historia :mad: (zreszta jak w ogole mozna to porownywac)

Kolejna kwestia to fakt ze c2d ma stosunkowo slabe wyniki na Ninjy (w stosunku do swojej mocy) co zostalo juz wielokrotnie powiedziane, jest to wynikiem najprawdopodobniej konstrukcji coolera.

 

Nastepnym razem jak uznasz ze ktos bredzi postaraj sie chociaz o minimalny wysilek i probe weryfikacji.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obrazek

 

Dla porownania niekrecony Venice 3000+ 1.4V ciagnie 67W.

 

Nie napisalem tez ze venice ciagna wyraznie mniej niz c2d. Ale fakt ze najsilniejsze c2d biora praktycznie tyle samo mocy co najslabsza wenecja chyba mowi sam za siebie...

A ze pokazuje komus inny odczyt temp z plyty to jest troche inna historia :mad: (zreszta jak w ogole mozna to porownywac)

Kolejna kwestia to fakt ze c2d ma stosunkowo slabe wyniki na Ninjy (w stosunku do swojej mocy) co zostalo juz wielokrotnie powiedziane, jest to wynikiem najprawdopodobniej konstrukcji coolera.

 

Nastepnym razem jak uznasz ze ktos bredzi postaraj sie chociaz o minimalny wysilek i probe weryfikacji.

sorry ale mam ten procek i wiem co pisze

na moim sempronie @ 2.8 i napieciu 1.55v miałem max 45C w stresie

a teraz na tym procku @ 3.15 i pomniejszonym napieciu mam nawet do 65C w stresie z wiatrakiem na maxa

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijam 350MHz różnicy w taktowaniu, ale ile rdzeni ma Sempron i ile pamięci cache? Poza tym, porównywanie skrajnie różnych platform pod względem temperatury jest niezbyt sensowne (albo inaczej: bardzo trudne).

Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale mam ten procek i wiem co pisze

na moim sempronie @ 2.8 i napieciu 1.55v miałem max 45C w stresie

a teraz na tym procku @ 3.15 i pomniejszonym napieciu mam nawet do 65C w stresie z wiatrakiem na maxa

Tak jak myslalem, porownujesz temperatury z plyty i to ejszcze z roznych platform.

Trzeba min. dac z 200zl za taka zabawke:

 

Dołączona grafika

 

zeby w ogole rozmawiac o porownaniu temperatur na tych platformach.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myslalem, porownujesz temperatury z plyty i to ejszcze z roznych platform.

Trzeba min. dac z 200zl za taka zabawke:

 

 

zeby w ogole rozmawiac o porownaniu temperatur na tych platformach.

i teraz bedziesz chciał udowodnić na siłe że masz racje

ja mam porównanie i nie opieram sie o teorii tylko o praktyce

 

Pomijam 350MHz różnicy w taktowaniu, ale ile rdzeni ma Sempron i ile pamięci cache? Poza tym, porównywanie skrajnie różnych platform pod względem temperatury jest niezbyt sensowne (albo inaczej: bardzo trudne).

zgadzam sie, ale to aerial porównał a64 z c2d

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz bedziesz chciał udowodnić na siłe że masz racje

ja mam porównanie i nie opieram sie o teorii tylko o praktyce

Ale na jakiej praktyce? O czym ty mowisz? Na sile udowodnic? od poczatku jest sytuacja jest jasna, tylko musisz miec ostatnie slowo widze...

Porownujesz 2 platformy rozne jakies kosmiczne odczyty z biosa. Zmiana biosa na plycie potrafi dodac iles stopni. Na plytach glownych nie ma termometru ktory jest dokladnie skalibrowany, jest cos na ksztalt termometru co mozna ustawiac progamujac wersje biosa - to wielkosci orientacyjne. Juz nie mowiac jakie roznice wystepuja pomiedzy odczytami z plyt innych producentow, a tym bardziej platform.

Na jakiej praktyce sie opierasz? Oczyt z mobo NIC nie znaczy. Chyba ze porownuje sie na tym samym procu np 2 coolery, zeby uchwycic roznice miedzy nimi.

 

 

Wiele osob ktore maja c2d powietrdzi jaka jest prawda, to nie jest zadna teoria. A fakt ze procesor ma dana moc tez chyba nie jest "bez znaczenia". Takie sa fakty. Tymczasem trwa mit C2D, ze sie grzeja w magiczny sposob i pobieraja wielkie moce (mase topicow w zasilaczach o potworach potrzebnych pod c2d). Chcialem zaznaczyc ze to jest nie prawda.

 

Mi chodzi tylko o to zeby nie wprowadzac userow w blad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozna prownywac wogole porcek z 1 rdzeniowy do 2? mam x2 3800 i nie sposob go na ac utrzymac powyzej 2.9ghz nawet z niskim vcore a i to z wielkim trudem na ninji z porzadnym wentylem , wszystkie wyniki powyzej 2.9ghz to juz praktrycznie tylko wc - a c2d sporo wynikow na poziomie 3.2 ghz w gore

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 wydziela po oc spokojnie powyzej 100W, bez oc w okolicach 90W.

C2d masz w tabeli (65). Porownanie 2 rdzeniowego c2d do venica (1 rdzen) ma na celu uswiadomic jak wlasnie malo grzeje sie 2 rdzeniowy c2d. X2 to zupelnie inna bajka. Podobna do Pentium D zreszta ktory ciagnie jeszcze wiecej watow.

Przeciez nie wyssalem tych parametrow z palca.

Nawet w FC, jak ludzie bija rekordy u nas na forum, to byly zdziwieni bardzo slabym wydzielaniem ciepla przez c2d. Gdzie przekladajac agreagty z jakichs testow X2, musieli inaczej ustawiac je zeby dopasowac do c2d ktore grzalo sie znacznie slabiej.

Juz nie mowiac o swietnych wynikach OC wlasnie na coolerach powietrznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na pytanie: czemu akurat Zalman 7000-Cu?

Przecież to pieruństwo nie rozsiewa miłego dla ucha dźwięku...

Osobiście proponowałbym poszukac czegoś innego

Ech... pieniądze kolego.... a komputery to niestety nie jedyne moje hobby.

Mam tego Zalmana. Analizuje temat Core 2 Duo. Chciałbym przejsc z SocketA na S775 stopniowo i "mozliwie tanio" tzn zmieniając tylko procesor i płyte (E6400 + ASRock 775Dual-VSTA + przejsciówka ZM-CS1 = koniec inwestycji).

 

Swoja drogą przeglądając zdjecia wszystkich płyt głównych jakie brały udział w teście na PcLab'e wygląda na to ze Zalmana 7000 z powodu owej przejsciówki mozna zainstalowac tylko na tym Asrcok'u i moze jeszcze na Biostarze ale w tym przypadku musiałbym sie przymierzyc z tym "pieruństwem".

Ale poprawcie mnie jesli sie myle.

 

SileMan - IMO na minimalnych / srednich obrotach rozsiewa stosunkowo miły dzwięk dlatego m.in. pytałem czy podoła.

Edytowane przez D.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ja sie z toba zgadzam aerial .moj post odnosil sie do wypowiedzi kamila i jego proownaniu c2d do sempa

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Moze ktoś posiada taki zestaw: Zalman 7000-Cu + E6400 i mógłby sie wypowiedzieć na temat efektywnosci takiego chłodzenia w szczegolnosci na minimalnych obrotach.

Innymi słowy da rade na jakis sensownie niskich obrotach (bez krecenia proca)?

Czy da rade w ogóle jesli chciałbym podkrecic procesor (bez podnoszenia napiecia)?

Dzięki - pozdrawiam.

 

Mam dokladnie taki zestaw od kilku dni (+przejsciowka zm-cs1). Temperatury wg. coretemp (odczyt z diody w procesorze) to u mnie odpowiednik 53 i 45 C w idle dla kazdego z rdzeni. W ciezkim stresie (Othos, CPU stress) dochodza do 70C. Bez o/c, obroty minimalne (1350C). Z tego co wyczytalem w temacie o conroe sa to temp jak najbardziej normalne, osiagane na wentylatorach boxowych. Nizsze osiagane sa na scythe ninja + wiatraki w obudowach. Max. dla core wg. intela to 85C.

 

edit: Mam plyte conroe865pe. Co do ASRock 775Dual-VSTA to wg. tego co o niej czytalem na zagranicznych forach, plya nie nadaje sie do podkrecania tzn. nie uzyskasz nawet 300fsb (wlasciwie rzadko kto uzyskuje wiecej niz 270). Na mojej maks fsb to 300 (w biosie) i ok polowa uzytkownikow to osiaga. U mnie bez problemu robila 290, Windows zaladowal sie tez na 300, ale po chwili nastapil reset, prawdopodonie musialbym zwiekszyc napiecie vtt. Jednak juz przy 290Mhz procesor w Orthosie mial 73C (zalman caly czas na 1350), wiec go na razie odkrecilem i tak wsyztsko ladnie dziala. Moze kiedy kupie jakies wentylatory dodatkowe do obudowy (czego unikam ze wzgledu na halas)...

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie taki zestaw od kilku dni (+przejsciowka zm-cs1). Temperatury wg. coretemp (odczyt z diody w procesorze) to u mnie odpowiednik 53 i 45 C w idle dla kazdego z rdzeni. W ciezkim stresie (Othos, CPU stress) dochodza do 70C. Bez o/c, obroty minimalne (1350C). Z tego co wyczytalem w temacie o conroe sa to temp jak najbardziej normalne, osiagane na wentylatorach boxowych. Nizsze osiagane sa na scythe ninja + wiatraki w obudowach. Max. dla core wg. intela to 85C.

o.k. wielkie dzieki za info - jakby nie patrzec to ten zalman to solidny kawał miedzi i wciąz wydyjany (tak na zdrowy rozsądek) wentylator - po prostu potrzebowałem sie upewnić. Tak jak napisał KAMILcom: lepsze od boxowego wiec na pewno da rade. O/C to inna sprawa i oczywiscie inna płyta. Edytowane przez D.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o.k. wielkie dzieki za info - jakby nie patrzec to ten zalman to solidny kawał miedzi i wciąz wydyjany (tak na zdrowy rozsądek) wentylator - po prostu potrzebowałem sie upewnić. Tak jak napisał KAMILcom: lepsze od boxowego wiec na pewno da rade. O/C to inna sprawa i oczywiscie inna płyta.

Dzis wlaczylem w windows opcje "minimalne zarzadzanie energia". Temperatury w idle (kilka aplikacji windowsowych, nic bardzo wymagajacego) wynosza teraz odpowiednio 43 i 36C. Jak dla mnie dobry wynik, jak na 3 letani konstrukcje zalmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...