Skocz do zawartości
stefanor

Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zamierzam zakładać nowego tematu, zapytam wprost. Co kupić? Może to: http://www.allegro.pl/item189330224_nowa_s...lep_jakosc.html

Zależy mi na lepszym dźwięku, bez trzasków. Żeby pograć, pooglądać filmy, muzyka, normalne użytkowanie ;).

Nie chce Ci się czytać całego tematu :-)

To bardzo dobra karta ale bez wspomagania gier. IMHO na dzisiaj w kategorii tanich i dobrych kart najlepszy wybór to używana Audigy 2 Value SB0400. Ostatnio na Allegro chodzi po 100-110zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owiany złą sławą sb live sb0220 ?? coś ci się pomerdało chyba... akurat u mnie był podłączony do ampa yamaha analogowo i cyfrowo i było na wypasie z dźwiękiem.

Właśnie nic mi się nie pomerdało. Stery z www Creashita nie działały, te z CD były liche, miałem trzaski itp. Później zabawa z KX, też bez efektu, trafiłem na Youp Paxy III, jakoś działała karta, ale bez rewelacji, dźwięk np w COD i Far Cry czasem zanikał. Jakie miałeś stery do tej karty? Przecież jakby nie było jest to jeden z największych bubli od Creative'a. Ogólnie Creative to przereklamowane ścierwo, zaczynając od tych kiepskich mp3 zen, kończąc na głośnikach. Taka marketingowa kiszka.

 

Nie chce Ci się czytać całego tematu :-)

To bardzo dobra karta ale bez wspomagania gier. IMHO na dzisiaj w kategorii tanich i dobrych kart najlepszy wybór to używana Audigy 2 Value SB0400. Ostatnio na Allegro chodzi po 100-110zł.

Tzn? Zależy mi na tym, żeby nie było trzasków, a te wszelkiego rodzaju eaxy i inne duperele są mi niepotrzebne, bo i tak tego bubla nie będę używać. Powiedzmy tak do 150 zł coś bym chciał, najchętniej nówkę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E? A jaka to opcja? Jak przewijam film jakiś to mam trzaski, takie tzzz z głośników. Z muzyką jest wporzo. Strasznie to denerwuje. Mowa ofkoz o zintegr Realteku ALC 850. Creashita SB 5.1 nie podpinałem pod tego kompa, miałem go na starym configu. Ale podłącze później z ciekawości i sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E? A jaka to opcja? Jak przewijam film jakiś to mam trzaski, takie tzzz z głośników. Z muzyką jest wporzo. Strasznie to denerwuje. Mowa ofkoz o zintegr Realteku ALC 850. Creashita SB 5.1 nie podpinałem pod tego kompa, miałem go na starym configu. Ale podłącze później z ciekawości i sprawdzę.

Standardowo ma ona wartość 32 ... teraz nie będę resetował kompa więc nazwy sobie nie przypomnę ale jeśli masz domyślne ustawienia BIOS lub jeśli nigdy w tej opcji nie grzebałeś to będzie coś innego. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że u ciebie sb0220 nie działa prawidłowo nie oznacza że jest to ścierwo ! jak wcześniej mówiłem u mnie nie było najmniejszego problemu z dźwiękiem :) i niemusiałem kombinować z jakimiś kx sterownikami bo nie było sensu zaśmiecać systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że u ciebie sb0220 nie działa prawidłowo nie oznacza że jest to ścierwo ! jak wcześniej mówiłem u mnie nie było najmniejszego problemu z dźwiękiem :) i niemusiałem kombinować z jakimiś kx sterownikami bo nie było sensu zaśmiecać systemu

5.1 digital nikomu chyba nie dzialal prawidlowo, to ze Tobie sie udalo swiadczy o tym ze masz niezlego farta :P

Tez musialem uzywac Youp Paxow bo oficjalne sterowniki nie dzialaly z ta karta...."Pierdzenie" w glosnikach i zaniki dzwieku to normalka na tej karcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialem sie spytac czy nowa karta dźwiękowa (do 100zł) dużo polepszyłaby jakość dźwięku? Obecnie karte mam Realtek AC'97 (standardowo montowana na mojej plycie glownej) a głośniki takie: http://www.nokaut.pl/glosniki-multimedialn...5-downhill.html. Za pare miechow planuje kupić głośniki 5.1, czy jezeli teraz kupie karte do takich glosnikow, to czy bede mogl tez podpiac te glosniki 2.1 ?

Najbardziej chcialbym wiedziec, czy bylaby duza roznica w dzwieku.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Arczimodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się zapytać czy kupno tej karty to będzie dobry wybór?? http://www.allegro.pl/item207734084_soundb...b0400_bmc_.html

Z wikipedii:

 

Sound Blaster Audigy 2 Value

 

The Sound Blaster Audigy 2 Value was a somewhat stripped down version of the Audigy 2 ZS, with an SNR of 106 dB, no IEEE-1394 FireWire connector, and no DTS-ES 6.1 playback. It is, however, fully hardware accelerated for DirectSound and EAX 4 and was sold as a cheaper companion for the more expensive ZS.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha czyli jest to lekko okrojona ZS:)

W chipsecie usunięto FireWire a wprowadzono bit-accurate playback. Ale ludzie nadal uważają, że karta z FireWire i złączem do joysticka jest lepsza :-)

 

A w ogóle jaką kartę dźwiękową polecacie do około 150zł?? Czy ta http://www.allegro.pl/item207062304_sound_...da_dzwieku.html bedzie lepsza od audigy 2 zs??

Poza oprogramowaniem praktycznie nie różni się od tej, którą pokazałeś wcześniej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego chcesz wykorzystywać tę kartę:

- do odtwarzania muzyki lepsze A4,

- do podłączenia panela Creative tylko A2 ZS

- do gier takie same,

- do kina domowego takie same,

- do nagrywania dźwięku lepsza A2 ZS,

- wyjście SPDIF lepsze A4.

Edytowane przez popej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gry na kompie nie gram wogóle, dzwięku nie nagrywam i wyjscia SPDIF tez nie uzywam. Najwazniejsze dla mnie jest odtwarzanie muzyki i dobry dzwięk w filmach bo karte podłaczam pod kino domowe.

A czy np ta karta http://www.allegro.pl/item208977811_creati...se_jakosc_.html będzie duzo gorsza do odtwarzanie muzy i oglądania filmów od A4 i A2ZS??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o subiektywne oceny. Obawiam się, że dostaniesz tyle różnych opinii ilu oceniających :-)

 

Moim zdaniem wszystkie karty które wymieniłeś są na takim poziomie jakości, że różnic w brzmieniu nie da się wychwycić słuchem. Szczególnie, jeżeli dobrze skonfigurujesz program do odtwarzania muzyki. Ewentualna przewaga A4 i A2 Value polega na tym, że ta konfiguracja jest mniej istotna, żeby uzyskać maksimum możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wam się wątki pomyliły, tutaj rozmawiamy o: "Kartach Muzycznch Oferujących Najwyższą Jakość Dźwięku". Pytania o karty creative (i to te z dolnej półki) jakoś mi tu nie pasują, nic nie wnoszą do tematu, a z posta robi się śmietnik. Takie pytania zadawaj na forum ogólnym.

 

Pytając o różnice między SB Live!5.1 a A4, to tak jakbyś zapytał co wybrać: wartburga czy trabanta, każdy z tych samochodów ma pewnie jakieś plusy, jeśli nie przeszkadza Ci plastikowa karoseria i dźwignia skrzyni biegów przy kierownicy, to wybierz trabanta - bo pali mniej od wartburga. Być może masz sentyment do dwusuwów, ja tego nie krytykuje (to porównanie to oczywiście taki żarcik). Po prostu nie jest to temat na takie pytania, bo firma Creative wg. wielu ludzi wypuszcza produkty, które skutecznie mijają się z pojęciem dobrej jakości, a po drugie nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na takie pytanie. Wszystko zależy od subiektywnego gustu słuchacza. Jeśli nie grasz w gry i szukasz dobrej jakości dźwięku, to może warto "posiedzieć" jeszcze na Live i dozbierać do jednej z opisywanych wcześniej w tym wątku kart: ESI, M-Audio, Audiotrak itp. :)

 

 

Ja mam pytanie o dobrą kartę na USB, kilka miesięcy temu planowałem kupić M-Audio Audiophile USB ale sprawa stanęła na testach Prodigy i Fortissimo PCI. Następnie pozbyłem się desktopa z całym wyposażeniem, kupiłem laptopa i ostatnio ... uszkodziłem sobie wyjście słuchawkowe z integry (rozwalając zarazem jacka z HD890). Więc wraca pytanie, jaką kartę na USB kupić? Chodzi wyłącznie o dźwięk stereo do odsłuchu na słuchawkach (Philps HP890, Senheiser CX300, Koss SparkPlug), planuję wydać max. 700zł. Nie potrzebuje żadnych dodatkowych I/O, bo nie zajmuje się obróbką dźwięku. Chodzi wyłącznie o dobrą jakość odtwarzania dźwięku w stereo. Muszę też kupić nowe słuchawki do użytku w domu (zamiast HP890), ale z tym idę do innego wątku :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może jaka jest różnica między E-MU 0202 USB a 0404 USB? Znalazłem kilka opinii na temat tej karty (0404) i wypada ona rewelacyjnie. Zastanawiam się tylko, czy warto dołożyć 400zł bo za ok. 350pln mogę mieć M-Audio Audiophile USB, która w testach na digi-life wypada niewiele gorzej. Jest też inny ciekawy model E-MU, właśnie ten 0202 ale nie znam konkretnych różnic między nim a 0404. Na digit-life nie ma testu tego modelu, więc nie mam się czym zasugerować. Gdyby różnica była tylko w interfejsach I/O a DSP, elektronika i wykonanie było na podobnym poziomie jak w 0404, to nie miałbym absolutnie żadnego problemu z wyborem karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnią się przetwornikami także:

 

0404:

Type: balanced, AC-coupled, 2-pole low-pass differential filter			D/A converter: AK4396			Level (auto detect):				- Professional: +12dBV max (balanced)	- Consumer: +6dBV max (unbalanced)			Frequency Response (20Hz - 20kHz): 0.06/-.035dB			Dynamic Range (1kHz, A-weighted): 117dB			Signal-to-Noise Ratio (A-weighted): 117dB			THD+N (1kHz at -1dBFS): -100dB (.001%)			Stereo Crosstalk (1kHz at -1dBFS): < -114.5dB

0202:

Type: unbalanced, AC-coupled, 2-pole low-pass differential filter			D/A converter: CS4392			Max Level: 6.7 dBV (unbalanced)			Frequency Response (20Hz - 20kHz): 0.00/-0.01dB			Dynamic Range (1kHz, A-weighted): 111dB			Signal-to-Noise Ratio (A-weighted): 112dB			THD+N (1kHz at -1dBFS): -98dB (.0013%)			Stereo Crosstalk (1kHz at -1dBFS): <-120dB

a zdaje się że AK to jednak inna klasa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetłumaczyłem na podstawie forum head-fi :

 

DAC w 0404 (AKM AK4396) ma większą dynamikę, a DAC w 0202 (Cirrus CS4392) ma bardziej płaską(zaleta) odpowiedź częstotliwościową.

 

Niektórzy wolą dźwięk AKM, a inni wolią dźwięk Cirrus.

 

0202 USB's CS4392 at 113 dB, 0404's AK4396 at 117 dB

 

Nie badż przewrażliwiony na wiekszą dynamikę w 0404 to nic tobie nie da, jeżeli i tak nie możesz tego wykorzystać , Chyba, że używasz urządzenia dla prób i pomiarów, dynamika w 0202 jest dużo większa niż kiedykolwiek znajdziesz na płycie CD !.

 

Następna sprawa to osiągi jitter: niektórzy twierdzą że w tym aspekcie lepsze osiągi ma 0202., Dlaczego to jest, nie mogę powiedzieć. Ale, jeżeli opublikowane liczby są dokładne, 0202 jest bardziej wykwalifikowanym produktem dla audiofili,ale w tej sprawie jeszcze popytaj innych dla pewnosci :)

 

0202 USB i 0404 USB mają inne sekcje słuchawkowe i DACs od różnych producentów, więc one będą miały nieco inny dźwięk . DAC Cirrus w 0202 nie jest najlepszy z linii produkcyjnej tej firmy, podczas gdy w 0404 USB jest najlepszym DAC-em firmy AKM. 0404 też ma wyższe - napiecie na wyjściu słuchawkowym (20 mV vs 16 mV w 0202).Różnica pomiędzy 16 a 20 mW jest praktycznie bez żadnego znaczenia .

 

0404 USB ma tę zaletę że możesz go użyć jako autonomiczny DAC i wzmacniacz słuchawkowy bez włączania komputera.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...