Skocz do zawartości
stefanor

Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

@Proofit

 

Mógłbyś napisać jak Prodigy spisuje się w CS i czy słuchawki podłączone bezpośrednio do wejścia słuchawkowego w karcie działają dobrze. Tam też trzeba coś połączyć w sterownikach żeby uaktywnić ampa słuchawkowego.

Tak zeby uaktywnic tego ampa trzeba wcisnac ikonke przedstawiajaca sluchawki i podlaczyc sluchawki do wyjscia zoltego (7/8).

A sluchawki i mikrofon w cs zachowuja sie wysmienicie :D

post-137249-1185568712_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zeby uaktywnic tego ampa trzeba wcisnac ikonke przedstawiajaca sluchawki i podlaczyc sluchawki do wyjscia zoltego (7/8).

A sluchawki i mikrofon w cs zachowuja sie wysmienicie :D

Potwierdzam, wzmacniacz sluchawkowy tej karty jest naprawde niezlej jakosci. W porownaniu do Audigy 2ZS to niebo a ziemia. Chociaz i tak porzadny zewnetrzny amp sluchawkowy bedzie lepszy... :rolleyes: Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu a w Polsce mamy oficjalnego dystrybutora karty firmy Audiotrak ''Prodigy HD'' :-)

 

http://www.kartydzwiekowe.com.pl/?akcja=produkt&id=291

 

Chyba se ją wezmę ? .

Jakbyś kupił to daj znać, bardzo jestem ciekaw jak gra.

I oby to była wersja Gold a nie Special.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jaką karte polecacie do głośników logitech Z-5500 ?

Myślałem o SB X-Fi Platinum Fatal1ty Champion. Może to strata kasy? Co myślicie? pozdrawiam :)

Jak masz kasę na taki zestaw i kręcą Cię gry, to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co jest z tym mikrofonem w prodigy? Dzwiek z mikrofonu slysze na glosnikach a np. teamspeaku ludzie mnie nie slysza :blink: Malo tego w teamspeak pokazuje ze nie ma podlaczonego mikrofonu :mur: Jak wlacze testowanie dzwieku w windowsie to po zakonczeniu testu pisze takie cos

post-137249-1185621751_thumb.jpg

Co z tym fantem zrobic? Help!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś je, że tak twierdzisz? Czy tylko się wymądrzasz? :D

Jesli uwazasz ze sie wymadrzam to pewnie nigdy w zyciu nie slyszales dobrze grajacego systemu.

Zwykla wiezyczka z media marktu - Yamaha Pianocraft za ~1600 zl zmiazdzy takie glosniki przeokrutnie...

 

A przeciez pianocrafta kupuja ludzie co sie nie znaja na sprzecie audio - bo za podobne pieniadze mozna kupic lepsze rzeczy, jesli w gre wchodza uzywane klocki to nawet znacznie lepsze.

 

Ale niestety, w dzisiejszych czasach 90% ludzi slucha muzyki na glosnikach komputerowych badz mini-wiezach "marki" philips... :mur:

 

A kolejna rzecza jest to, iz dla wielu mlodych ludzi dzisiaj wzorem doskonalosci dzwieku jest to co slysza na dyskotekach... stad taka popularnosc glosnikow koputerowych z tymi dudniacymi subwooferami - niestety wielu ludziom po prostu taki dzwiek sie podoba :unsure:

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w HiFi, bo ja mam tak jakby nie-HiFi, ale w panelusterowania/Dźwięk i urządzenia audio może "zmień" urządzenie do nagrywania dźwięku, jeżeli ta karta działa na różne tryby (QVE/normalny), jak moja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w HiFi, bo ja mam tak jakby nie-HiFi, ale w panelusterowania/Dźwięk i urządzenia audio może "zmień" urządzenie do nagrywania dźwięku, jeżeli ta karta działa na różne tryby (QVE/normalny), jak moja.

Probowalem tego i nic :mur: Najgorsze jest to ze mikrofon wykrywa ale windows nie moze zarejestrowac dzwieku :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha lol podłącz mikrofon do integry - problem z głowy ;]

lol chyba nie po to wydalem 350 zyli zeby miec problemy z mikrofonem :mur: A integry nie uzyje choc by to miala byc ostatnia dzwiekowka na tej ziemi B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Jak myslicie czy bedzie spora roznica pomiedzy moim starym wysluzonym szumblasterem 128 pci, a herculesem fortissimo IV?

 

Chodzi mi przede wszystkim o muzyke i troche filmy.

 

Jak by sie mial ten hercules do audigy albo x-fi ale nie jakiegos tam za 600zl.

 

Komp jest podpiety pod ampka onkyo tx-ds494 + kolumny b&w dm601 s3 (bi-wiring) i pare dodatkow typu subwoofer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

[/u]Jak myslicie czy bedzie spora roznica pomiedzy moim starym wysluzonym szumblasterem 128 pci, a herculesem fortissimo IV?

 

Chodzi mi przede wszystkim o muzyke i troche filmy.

 

Jak by sie mial ten hercules do audigy albo x-fi ale nie jakiegos tam za 600zl.

 

Komp jest podpiety pod ampka onkyo tx-ds494 + kolumny b&w dm601 s3 (bi-wiring) i pare dodatkow typu subwoofer

Każda karta zagra lepiej niż sb128, który jest chyba najgorszym śmieciem w historii. Chcesz kompa podpinać analogowo do tego amplitunera ?? Nie lepiej cyfrowo, wtedy nawet karty nie potrzebujesz bo starczy zintegrowana z wyjściem cyfrowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo da rade gdzies kupic jeszcze karte jakiegos aureala vortex 1 lub 2 zeby dzialalo pod xp??

Moj znajomy ma jakiegos Vortexa od Diamonda, nie pamietam jaki dokladnie model. U niego normalnie XP wykryl i sam zainstalowal karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję karty dzw. do gosnikow Genius SP-HF1250X. Priorytetem jest dla mnie muzyka, sprzetowe EAX itp mnie nie interesuje. Niestety ogranicza mnie budżet - max 90 zł. Właściwie juz mialem brać SB live 24bit, ale przejrzalem ten temat i nie otrzymał on zbyt pochlebnych opinii. W związku z tym czy za tą kwote dostanę coś lepszego? Aktualnie siedzę na karcie C-Media CMI8738/C3DX (tak przynajmniej jest opisana w menedżerze urządzen ;))

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nic lepszego nie dostaniesz w tym budzecie, chyba ze sobie zlutujesz PCM2702.

W tej cenie powinien kupić używanego, pełnego(nie SE) Audigy 1. To będzie lepsza karta. Edytowane przez freaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie powinien kupić używanego, pełnego(nie SE) Audigy 1. To będzie lepsza karta.

Audigy 1 to żadna rewelacja - może i przez subtelne rozmycie góry brzmi przyjemnie ale nie jest na prawdę dokładna ( połączenie analogowe, efekty chorus i reverb wyłączone [po instalacji są domyślnie aktywne] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję karty dzw. do gosnikow Genius SP-HF1250X. Priorytetem jest dla mnie muzyka, sprzetowe EAX itp mnie nie interesuje. Niestety ogranicza mnie budżet - max 90 zł. Właściwie juz mialem brać SB live 24bit...

Na twoim miejscu wykazałbym cierpliwość nawet kilka miesięcy i dołożyłbym do ''Prodigy HD'' zyskujesz na przyszłość kartę którą bez kompleksów połączysz z dobrym wzmacniaczem ! ,a kupując np bardzo przeciętną SB live 24bit...i tak ją później będziesz chciał wymienić na lepszą ,a wtedy sprzedaż ją używaną za grosze i dołożysz sporo do nowej więc w rezultacie i tak więcej zapłacisz niż za nową ''Prodigy HD'' lepiej jest myśleć przyszłościowo :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wykazałbym cierpliwość nawet kilka miesięcy i dołożyłbym do ''Prodigy HD'' zyskujesz na przyszłość kartę którą bez kompleksów połączysz z dobrym wzmacniaczem ! ,a kupując np bardzo przeciętną SB live 24bit...i tak ją później będziesz chciał wymienić na lepszą ,a wtedy sprzedaż ją używaną za grosze i dołożysz sporo do nowej więc w rezultacie i tak więcej zapłacisz niż za nową ''Prodigy HD'' lepiej jest myśleć przyszłościowo :wink: .

Musialbym czekac minimum pół roku (mam inne, ważniejsze wydatki) :( Zresztą wypowiedz Paolo utwierdzila mnie w przekonaniu, ze w tej cenie nic lepszego nie dostane... No coz, sb 24 juz zamowiony, a za pare(nascie) miesięcy zobaczymy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kupując np bardzo przeciętną SB live 24bit...i tak ją później będziesz chciał wymienić na lepszą ,a wtedy sprzedaż ją używaną za grosze

przecież teraz musi kupić używaną, a jak będzie sprzedawał to dostanie podobną kwotę, ten sprzęt już się właściwie nie starzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież teraz musi kupić używaną, a jak będzie sprzedawał to dostanie podobną kwotę, ten sprzęt już się właściwie nie starzeje

Dokladnie... :) To w przypadku nowszych rzeczy ubytek wartosci jest wiekszy. Zauwazcie po ile stoja na allegro Live!'y 5.1 - okolo 40 zł. A przeciez one dzisiaj maja wartosc tylko muzealna :P

 

Poza tym latwo powiedziec "poczekaj troche i doloz kasy" tylko ze ten audiotrak jest 7 razy drozszy :rolleyes:

Poza tym jaki jest sens wydania 350 zl na karte do glosnikow komputerowych za 150? Zaden :)

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...