Skocz do zawartości
stefanor

Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam test kart dźwiękowych do ~50zł autorstwa mojego znajomego - Colneta, przy mojej bardzo drobnej współpracy ;)

 

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=31745

 

 

Mam nadzieję, że się przyda :)

Test w miarę rozsądny, ale nie do końca. Ponieważ byłem w posiadaniu wszystkich tych kart a nawet wielu ich rodzajów to napisze małe sprostowanie odnośnie dwóch kart.

 

Yamaha 724 jeśli jest to oryginalna karta produkcji firmy Yamaha a nie klon, to w porównaniu do takiego Geniusa (obie miałem) szum jest niesłyszalny i bas jest miększy. Można dodać spokojnie +1 pkt.

 

Vortex 1 jeśli jest to karta produkcji Turtle Beach to gra podobnie do TB Santa Cruz może minimalnie lepiej, brzmienie jest ostre trzeba mieć łagodne albo ciepłe słuchawki, wtedy jest super. Ale jest jedno ale. Vortex nie sprawia problemów w grach i słychać wszystkie dźwięki. Na Santa Cruz nie w różnych grach nie słyszałem wszystkich dźwięków, dlatego sprzedałem, ale karta była spoko, fajny świeży dźwięk.

 

Więc jak dla mnie wygrywa tu Turtle Beach Montego 1 Aureal Vortex 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna Yamaha to Yamaha 744... niestety jest inna niż wszystkie karty. Brzmi OK ale dodaje ogromnego pogłosu - do słuchania muzyki odpada.

 

Nie słyszałem oryginalnej Yamahy 724... i chyba nie usłyszę a bardzo bym chciał. Genius jest OK, mam jeszcze "no-name" na chipsecie YMF724 i brzmi gorzej, jeszcze większa dawka szumu niż w Geniusie.

 

Vortex 1 nie jest produkcji Turtle Beach, jak by była to by była podpisana a nie jest jest to też no-name który niestety charczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bym zapomniał, jakby ktoś szukał sterowników do Yamahy 724 to najlepsze i najnowsze sterowniki pochodzą z pewnej mistycznej dla niektórych osób :wink: aktualizacji Microsoftu i jest to paczka .cab, trzeba wypakować i ręcznie podmienić, wrzucam na stronę LINK.

A co do Vortex 1 to najlepsze i najbardziej stabilne sterowniki to stockowe stery z Windows XP. Co do Vortex 2 to nie wiem ale podobno sterowniki mają jakieś problemy czasami, między innymi dlatego V1 jest lepszy.

Pare lat temu męczyliśmy te tematy i od tego czasu nic się w tej materii nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bym zapomniał, jakby ktoś szukał sterowników do Yamahy 724 to najlepsze i najnowsze sterowniki pochodzą z pewnej mistycznej dla niektórych osób :wink: aktualizacji Microsoftu i jest to paczka .cab, trzeba wypakować i ręcznie podmienić, wrzucam na stronę LINK

mógłbyś podać dokładną lokalizację tego gdzie trzeba te pliki z paczki podmienić, bo nie mogę znaleźć samodzielnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menadżerze urządzeń trzeba wejść na karte i dać aktualizację sterownika / nie , nie tym razem / zainstaluj z listy ... (zawansowane) / nie wyszukuj wybiorę sterownik do zainstalowania / z dysku i trzeba podać ścieżke do plików i na liście się pokaże karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menadżerze urządzeń trzeba wejść na karte i dać aktualizację sterownika / nie , nie tym razem / zainstaluj z listy ... (zawansowane) / nie wyszukuj wybiorę sterownik do zainstalowania / z dysku i trzeba podać ścieżke do plików i na liście się pokaże karta

jesteś tego pewny, że się pokaże ;) ? Tak to ja instalowałem sterowniki do tej yamahy z 10 razy i za żadnym razem, przy żadnych sterownikach nie pojawiła mi się karta w okienku "model" po wybraniu tego pliku z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem od dłuższego czasu zbieram się z zakupem nowej karty dzwiękowej obecnie mam Audigy tą najstarszą. Chodzi mi głównie o oglądanie filmów z dzwiękiem w ac3 - kwota do 500 zł?? Jakieś propozycje??

 

Teraz drugie pytanie filmy te oglądam przeważnie na słuchawkach 5.1 Aero 5.1 i na tej mojej starej poczciwej audigy filmy w ac3 grają cicho - efekt jest przynajmniej ja coś słyszę chociaż kumple którzy siedzą w temacie mówią że to i tak [gluteus maximus] bo głośniki w słuchawkach będą za blisko siebie i efektu nie będzie - ale ja słyszę hehe - W związku z tym czy zmiana karty poprawi głośność na słuchawkach aero 5.1.

 

Czyli proszę o poradę w wyborze karty muzycznej do filmów ac3 na słuchawkach aero 5.1 i głośnikach 5.1 creativa.

 

Z góry dzięki

Goodman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie korzystam z audigy se, ale potrzebuję dźwiękówki z wejściami line in i od mikrofonu (w przypadku se gniazdo obu jest współdzielone i muszę żonglować kablami ;/ ).

Brać audigy 2 ?

http://allegro.pl/item356379704_super_audi..._oem_tanio.html

http://allegro.pl/item356684943_sound_blas...0_creative.html

 

Nie jestem wymagającym użytkownikiem, na jakość dźwięku aktualnej karty nie narzekam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku obu kart (znaczy twojego SE i tej A2) powinna być taka sama więc jeśli byłeś zadowolony to brać która tańsza :)

Edytowane przez Cviek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie dokładał... Toż to chyba z 50zł trzeba dołożyć... A różnica może i istnieje, ale raczej nie warta dokładania aż tyle. Jak już chcesz coś co zagra lepiej to może jakiś Vortex (tylko stereo) albo Santa Cruz (5.1) tudzież Terratec DMX 1024FIRE (chyba 4.0). Chociaż ja bym brał A2 (mimo, że miłością do Cerative'a nie pałam <_< )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Być może było coś na ten temat ale nie chce mi się przeszukiwać całego wątku. Chodzi o to że mam kartę E-MU 0404 bez wyjść na słuchawki i mikrofon i w związku z tym mam pytanie co zrobić żeby podłączyć do niej słuchawki i mikrofon. Czy będę musiał kupić przedzwzmacniacze, czy może wystarczy zwykła karta dźwiękowa na usb działająca niezależnie od tej w kompie? I czy na takiej karcie da się słuchać midi na przykład z cubase? Ma ktoś jakiś pomysł? Będę wdzięczny za jakieś sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam audiofilii - tych większych jak i mniejszych:)

 

Chciałem mój post umieścić w innym dziale ale wydaje mi się, że skoro ten temat brzmi: "Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku", więc będę miał pytanie.

 

Ale może na początek obecne zestawienie: karta Sound Blaster Audigy SE, głośniki 5.1 creative inspire T5900 a filmy wieczorami oglądam podobnie jak @Goodman na słuchawkach aero 5.1 i oprócz słuchawek coraz bardziej zastanawiam się nad zmianą sprzętu na coś ładniej grającego, chyba że nie warto zmieniać tego co mam obecnie.

 

Jako, że komputer służy mi za centrum multimedialne, więc zastanawiam się nad lepszą kartą 5.1 lub 7.1 i głośnikami do tej karty (słuchawki 5.1 wolałbym zostawić). W ostateczności nie wykluczam innych sugestii, ponieważ wiem że może to być dobre rozwiązanie, np. amplituner i dobre głośniki stereo ale niestety w dziedzinie amplitunerów, wzmacniaczy, itp. jestem kompletnym laikiem.

 

Kwota którą na wszystko mogę/chcę wydać to około 2tyś zł.

Przeznaczenie: muzyka 50% (głównie gotyk czyli orkiestra, chóry, kobiecy wokal, ciężka gitara i perkusja) a dalej filmy 30%, gry 20%.

Pokój ma 20m2.

 

Moje propozycje:

 

1. Prodigy7.1 HiFi - http://www.kartydzwiekowe.com.pl/?akcja=produkt&id=255

 

2. X-Fi Prelude 7.1 - http://www.kartydzwiekowe.com.pl/?akcja=produkt&id=323 - bardzo kusząca karta o której dyskusja toczy się tu: http://forum.purepc.pl/temat/Audio/63/Wszy...ude-7-1/252903/

 

3. Creative SB X-Fi Elite PRO - http://sklep.benchmark.pl/pelny_24072.html na plus panel i pilot.

 

Może ktoś ma inne propozycje?

 

I tak całkiem na marginesie głośniki...

Czy Logitech 5.1 Z-5500 http://sklep.benchmark.pl/pelny_14592.html lub Creative 7.1 S750 http://sklep.benchmark.pl/pelny_42538.html warte są swojej ceny?

Jakoś nie do końca jestem do nich przekonany, wydaje mi się, że będą grać głośno ale nie ładnie...

A może jakieś inne? Np. http://allegro.pl/item349036032_komplet_ki...s_c_sw_850.html ale co do tego trzeba dokupić?

 

Mam nadzieję, że doczytaliście do końca.

Dziękuje za pomoc i odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Marketing Creative i Logitecha wciąż działa. Jak chcesz wydać 2 tysiące to odwiedź dział o prawdziwym sprzęcie audio a nie komputerowych pierdziawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście ich marketing na mnie nie działa - xi-fi (oprócz elite pro która jest trochę inaczej wykonana) w teorii wygląda ładnie ale gra już nie tak wspaniale.

Dlatego od dwóch tygodni czytam fora audio, hi-fi aż po hi-end - wzmacniacze lampowe, jonizacje powietrza, przewody głośnikowe po kilka tyś za metr :rolleyes: Ucha gumowego nie mam ale na sprzęcie aż tak dobrze się nie znam.

Nestety skończyło się na tym, iż zamiast low stereo lepiej kupić high do komputera, który i tak służy mi cały czas i dlatego interesuje mnie najlepsza karta 7.1, a głośniki tylko na marginesie, ponieważ to nie jest temat od tego.

A jakbym nastawiał się na stereo to raczej jestem przekonany do karty Esi Juli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,poszukuję dobrej dźwiękówki do 150zł.Karta tylko do muzyki oraz filmów.Do komputera podpięta jest wieża (2x120W).

Czy w tej kwocie Creative X-Fi Xtreme Audio jest najlepszy?Czy może coś innego jeszcze jest wartego uwagi.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Mnie zaciekawił DAC Beresford TC-7510 MK6/3. Podobno zamiata wszystko wokół. Jestem ciekaw na poziomie jakiej karty muzycznej to gra i jakie drogie głośniki trzeba mieć żeby usłyszeć różnicę pomiędzy tym DAC-em a np.HD2 czy Esi@Juli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Beresforda i reszta sprzętu z podpisu... Obecnie HD2 nie mam (wyleciało w poszukiwaniu lepszej jakości za morze :razz: ) no ale brzmienie HD2 po drobnych modach (wymiana opa na AD8022 + zwory, część elekrolitów) znam doskonale :) Beresford jest od niej sporo lepszy... Jego wzmak słuchawkowy jest interesujący, poziom stosunkowo wysoki (sporo słabszy od Forum608 ale patrząc co w nim siedzi to i tak imponuje jakością).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam szybkie pytanko o E-Mu 0202 USB.

Kusi mnie zakup tego, bo po zaledwie 3 miesiącach użytkowania Creative X-Fi przestał mnie satysfakcjonować.

 

Mam do tego Microlab Solo 7C i Aurvana Live! Zamiennie, za Solo zestaw 2.1 do grania w gierki, bo Solo stają daaaaaaaaaaaaleko od kompa (są tylko do muzyki).

Niestety dużo gram i ciągle nie mogę znaleźć info jak sobie radzą sterowniki z grami. Nie musi być rewelacyjnie, byle działało.

 

I może ew. da sie do tego E-Mu podpiąć na raz 2 zestawy głośników, bo wg tego schematu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

E-Mu ma wyjście na słuchawki, wyjście na mały jack na głośniki i 2x jack. I zastanawia mnie czy da radę podpiąć jednocześnie na małym jacku zestaw 2.1, a na 2x jack odpowiednie kable do Solo 7C i włączać tylko te które mają grać.

 

Ale głównie interesuje mnie czy nie ma problemów z grami. A jeśli są, to czy moze Audiotrak HD2 jakoś się nadaje do grania w gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...