Skocz do zawartości
stefanor

Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

To na pewno ja akurat do tego go nie potrzebuję jedynie pod słuchawki i pod głośniki aktywne. Fajnie że Asus wchodzi w tą branże może w końcu Pokaże dla Creative jak powinno traktować się klientów.

 

niedługo swoją chyba X-FI zamienię na jakąś Inną 5.1 bo miałem okazje podłączyć ją optykiem pod amplituner i dźwięk jest z tego masakryczny. Mocno przesterowany w każdym trybie,już lepszy jest jakościowo po optyku z odtwarzacza CD niż tej karty. kolejna sprawa to pod win 7 nie można włączyć na raz i korzystać Ze stereo mix i Mikrofonu :]

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, planuje zakup karty muzycznej (coś tańszego, do około 100zł) i potrzebuje pomocy. Aktualnie na oku mam SB Audigy 2 ZS (ewentualnie ver. GOLD jeśli się trafi), ale jeśli są jakieś inne propozycje w podobnej cenie to dobrze by było wiedzieć jakie. Do czego ta karta? Głośniki Logitech x-530 (5.1), winamp i czasami jakieś gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego masz windowsa?

Bo za 20zł mogę ci oddać SB live 5.1 SB0100. Jeno pod w7 nie masz co liczyć na stery..

Pod XP smiga pięknie

A kiedyś miałem X-530, do nich lepsza nie jest potrzebna:)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No więc zamieniłem Audiotraka prodigy HD2 na Auzentecha prelude....

Mój sprzęt to słuchawki CAL oraz kino domowe DIY, głośniki oparte o przetworniki vifa+perless + subwoofer M-audio :lol2: . Całość napędzana Denonem AVR 1908

Moje wrażenia.

-Słuchawki w Muzyce.

Bezprecedensowe 1:0 dla HD2.... karta deklasuje auzentecha.

Nie wiem jednak czym to jest spowodowane, bo gdy podłączam do prelude słuchawki na wyjście stereo grają kiepskawo! Dopiero pełną piersią grają gdy podłącze słuchawki pod front panel, oczywiście mi to na rękę bo analogowo mam podpięte STEREO.

Mimo wszystko w muzyce jest zauważalnie mniej dynamicznie, ciszej, jakoś tak płasko. Walczyłem oczywiście z całymi tymi bajerami w sterach by powyłączać wszystko...mimo to, jak już wspomniałem Auzen wypada gorzej od prodigy. Dla kogoś kto słucha tylko na słuchawkach zamiana taka to strzał w stopę, jednak oddzielny wzmacniacz słuchawkowy w HD2 robi swoje :wink: ,

-Słuchawki w grach.

1:0 dla Auzentecha.. :blink:

tak, tak, nie wiem czemu ale gry odkryłem na nowo, a X-fi 3d CMSS headphone spowodował u mnie opad szczeki, jak dźwięk może być przestrzenny na słuchawkach stereo!!!

Nie wspominam już o EAX etc.

-gry 5.1.... tu nie powiem nic o HD2:) bo do grania w 5.1 używałem integry:P

5.1 za to przez opticala z DTS connect urywa dooope^^ i nic więcej nie dodam...integra jest zdeklasowana miliard krotnie :lol:

-muza w stereo.

No cóż porównując same bebechy kart, patrząc na OPAMPY DAC, wygląda że to ta sama liga....

W HD2 miałem opy wymienione na LM4562, czyli taki który jest w standardzie w Prelude...i..

różnicę słyszę, Auzentech wypada tutaj trochę lepiej...pytanie tylko czy to nie psycho sugestia? ...czy sobie tego nie wmawiam? Brak testów realtime więc muszę być ostrożny w swojej ocenie. Dodatkowo między przejściem z HD2 na prelude przez 2-3 dni używałem integry. Stąd po zamontowaniu prelude całkowicie mnie wgniotło w ziemię:)

Trzeba przyznaź jednak że "mam wrażenie" że auzen w moich ulubionych FLAC wypada trochę lepiej, jest to jednak jak już wspomniałem na tyle subiektywna opinia, że bezpieczniej będzie stwierdzić BRAK zauważalnych różnic.

Co w moim wypadku jest akurat dobre, bo dźwiękowi na HD2 nie mogłem zarzucić NIC.

 

Sporym minusem Auzentecha są jednak stery...tragedia, tyle stuffu, jakieś BSOD, resety. Gry przestały działać...walczyłem 5h zanim to wszystko zaczęło śmigać, lecz tutaj może jest wina mojego systemu, wszak troszkę zaśmiecony już stery do audiotraka, realteka, teraz auzen....a czytałem że czasem czyszczenie rejestru nie pomaga.

No i dość wolno działa cały control panel (na 2500K@4,5ghz i 8gb ramu) przełączanie game mode vs entertainment mode jest nie potrzebnie tak udziwnione, wolałbym coś prostszego i szybszego.

 

Reasumując z zamiany jestem zadowolony w 100%.

Karta spęłniła moje oczekiwania tj:

-poziom w stereo co najmniej taki sam jak HD2

-gry w 5.1 z DTS

-akceptowalna jakość na słuchawkach

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, właśnie tych sterów używam i wszystko śmiga:)

Ale moje roztargnienie spowodowało że na kartę zwalałem problemy z grami wynikające z klonowania obrazu na TV i LCD:D i tak na 19" LCD probowałem odpalic kilka gier ktore mialem ustawione na FHD, efektem czego byl crash , (LOTR war of the north, oraz Driver san francisco)

Na szczęście kryzys zażegnany ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzę na cenę tej karty obecnie na allegro, najniższa oferta 849zł, a na stronie firmy SoundImport (od tej której kupiłeś kartę na allegro) cena 962zł... Kilka dni i cena 2x do góry :blink:

 

Kovol moja sugestia.

Gdy kupowałem w Soundimport na stronie było ~ SUGEROWANA CENA 950zł,a na allegro wystawili ją za 499zł :) dlatego też kupiłem na pniu, bo oferta co najmniej dziwna:)

Auzentech X-Fi Prelude 7.1 - Dolby, DTS, EAX HD (1963861384) - Aukcje internetowe Allegro

Gdy odbierałem osobiście widziałem że mieli kilka auzentechów:)

Moja rada, zadzwoń i zaproponuj zakup w cenie 499zł:) sądzę że się zgodzą:), ewentualnie niech aukcję wystawią;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Im więcej czytam, tym większy mętlik w głowie mam. Potrzebuję Waszej pomocy w doborze karty dźwiękowej. Na chwilę obecną lecę na integrze Realteka, ale w końcu chciałem poprawić sobie odczucia odsłuchowe :) Lista wymagań, jakie karta musi spełnić:

 

- złącze PCI

- zgodność z Win7 x64

- przeznaczona głównie do odtwarzania stereo (75% filmy, 20% muzyka, 5% gry)

- odtwarzanie po "analogu" - nie interesują mnie wyjścia cyfrowe (nie mam miejsca na ampli i duże kolumny)

- wzmacniacz słuchawkowy mile widziany :)

- ciepła barwa z dozą szczegółowości

- cena max. 300-400zł - im mniej, tym lepiej

- odsłuch głównie na słuchawkach, czasami na wieży

- podłączone słuchawki Philips SHP8900 oraz wieża Philips DCM7005 (gra lepiej, niż moje poprzednie głośniki Creative GigaWorks T40)

 

Najpierw sprawdziłem karty X-Fi Creativ'a, ponieważ miałem kilka lat temu SB Audigy 2 ZS Gold i sprawowała się całkiem nieźle - jednak wtedy byłem nastawiony głównie na gry, a całość była podpięta do zestawu 5.1. Jednak po kilkunastu minutach czytania wychodzi, że nie warto jej brać, jeżeli skupiamy się na muzyce i filmach + stereo, a nie na grach + zestaw 5.1. Następnie moje zainteresowanie wzbudził ASUS i jego Xonary. Tutaj też jest z czego wybierać, ale dużo osób pisze o problemach ze sterownikami. Potem na stronie Komputronika znalazłem Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE - niby ma to, co jest mi potrzebne, jednak cena dobiła do górnego limitu. Po drodze widziałem jeszcze inne propozycje. Trafiłem też na sekcję, gdzie zamiast typowych dźwiękówek ludzie wykorzystują DAC USB - może to jest wyjście (w tym wypadku musiałby posiadać wzmacniacz słuchawkowy oraz mieć możliwość przesłania dźwięku do wieży, jeżeli nie korzystam w danej chwili z słuchawek).

 

Nie sugerujcie się obecnie posiadanymi przeze mnie słuchawkami - planuję je wymienić w niedalekiej przyszłości na coś lepszego. Wieża zostanie, bo nic lepszego od niej nie jest mi potrzebne.

 

Będę bardzo wdzięczny za sugestie, a póki co nadal wracam do czytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci sprzedać mojego X-fi Xtreme Music - naprawdę zacna karta do stereo (w sterach polecam tryb "audio creation"). :wink:

 

Obecnie działam na Xonarze D2X i muszę przyznać, że sama karta gra rewelacyjnie, ale niestety stery nie dają zbyt dużych możliwości, jeżeli chodzi o konfigurację (choć da się je sensownie ustawić).

Żadnego Xonara Ci nie polecam, jeżeli masz tylko stereo (no chyba że Xonar ST, ale to sporo ponad Twój budżet), ponieważ są mocno nastawione na wyjście cyfrowe i enkodowanie DD Live/DTS Connect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się nad kartą dźwiękową do domowego stereo - kolumny Unitra Tonsil ZG-40C, wzmacniacz Technics SU-500(wejście analog). Do tej pory dźwięk podłączałem z Realteka ALC889A, system - Windows 7 x64. Zależy mi na jak najlepszej jakości. Główne przeznaczenie to muzyka metalowa, rockowa, trance(głównie FLAC)/filmy. Chciałbym wydać stosunkowo niewiele - 200zł, jednak jeżeli coś droższego jest zauważalnie lepsze to jestem w stanie to rozważyć. Nie zależy mi na eaxach, crystalizerach itd. Najlepiej pod pci-e. Dzięki z góry za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moze mi pomozecie.

Mam Xonara DX i mam taki problem ze jak jestem z kumplami na TeamSpeaku to w mikrofonie slychac tło gry. U innych normalnie jak maja sluchawki to oczywiscie nie slychac tła gry. Juz probowalem na 10 000 sposobow, kupilem sluchawki z mikrofonem bo dotychczas mialem tylko dzwiek na kolumnach i osobno mikrofon i myslalem ze z kolumn przebija, ale to jednak gdzies w karcie sie to miesza.

Zmienialem stery, podlanczalem sluchawki do karty i przez wzmacniacz, grzebalem w ustawieniach systemowych XP i zawsze slychac strzaly i inne rzeczy jak cos mowie co niezmiernie utrudnia innym gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Szukam czegoś zdecydowanie lepszego niż SB Xtreme Gamer, do 300zł. Do słuchania muzyki w trybie stereo, więc reszta pierdółek mnie nie interesuje. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

A ja mam pytanie z innej beczki, mam końcówkę mocy T.Amp TA-1050 a do tego kolumny Tonsil Zeus, obecna dźwiękówka SoundMax zintegrowana w płycie głównej komputera HP DC 7800 jest tragiczna, dźwięk jest niby dobry ale na prawym kanale słychać przydźwięki dużo większe niż na lewym kanale, na końcówce mocy to się szybko objawia przy dużych mocach.....

 

Szukam taniej karty muzycznej albo wewnętrznej albo zewnętrznej który da dobrze wzmocniony sygnał i BARDZO CZYSTY, dobrze by było gdyby były opcje regulacji np. basu i sopranu ale jak ich nie będzie to nic się nie stanie, dobrze by również jeśli już by była taka funkcja to żeby można było ją wyłączyć puszczając czysty nie modyfikowany dźwięk.

 

Moim kandydatem jest Creative X-FI usb (niecałe 200 złotych)

 

Albo

 

Prodigy Cube albo Asus Xonar (który ? zapewne najlepszy z tańszych to D1 na PCI ), albo na pci np. Prodigy HD 2 Advance DE ....

 

Ważne żeby cena nie przekroczyła 400 złotych ale im taniej tym lepiej, ma być dobrze, czysto :) NIE WYMAGAM DŹWIĘKU NIEWIADOMO JAK DOBREGO NA POZIOMIE AUDIOFILSKIM !

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pcmaniaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glasser, pcmaniaczek - Może Xonar DX? Obecnie brałbym już kartę na PCIex, PCI to bardzo stary interfejs który już zanika (nowe płyty główne z wyższej półki go nie mają). Jak weźmiecie kartę na nowszym interfejsie to przynajmniej starczy na kilka zmian sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak by wybierać między Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE a Audiotrak Prodigy CUBE które są w tej samej cenie to co lepiej wybrać ?

 

Która zapewni lepszy dźwięk ?

 

ps. Przydałby się wzmacniacz słuchawkowy bo mam dobre słuchawki Pioneer MJ-5 ale jeśli mam wybierać to wolę dobrze wzmocnione zwykłe wyjście liniowe i dobrej jakości dźwięk :)

Edytowane przez pcmaniaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prodigy HD2 na wstępie ma troszkę cieplejszy dźwięk, Prodigy CUBE po prostu zaskakuje ale niektórym może brakować "mięska" czy wypełnienia. Oba urządzenia można jeszcze samemu poprawić wymieniając "oamp'y".

 

Audiotrak Prodigy CUBE DAC vs. Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE - Audio z komputera - Forum.MP3store.pl

http://forum.mp3store.pl/topic/89202-audiotrak-prodigy-cube-dac-vs-audiotrak-prodigy-hd2-advance-de/

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pcmaniaczek - po co Ci do MJ-5 wzmacniacz słuchawkowy? One mają tak niską impedancję, że ja ich używałem do mp3, łażąc po mieście. :) Uważaj też w nich na pałąk wewnętrzny (ten z rowkami regulacyjnymi), miałem 2 pary tych słuchawek (kupione i po wymianie gwarancyjnej) i obie padły w ten sam sposób - pęknięcie ww. pałąka.

 

@glasser - też dobra opcja. Z wyżej wymienionych modeli, skoro DX odpada, to zastanowiłbym się nad CUBE'em lub tym E-Mu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Z tym E-MU się koncertowo wciach!liłem...

 

Jeśli kupiłem w internecie, można oddać sprzęt, jeśli otworzyłem pudło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Soft tej karty jest masakratycznie spieprzony, jak to u Creative. W tej chwili, karta jest nie do użytku, pojawiają się trzaski i przerwy. Jeśli chciaż raz pojawi się przerwa, trzeba zatrzymać utwór i puścić od nowa, inaczej co kilka sekund przerwa na 2s. Zmiana portów USB nic nie daje. Temat na forum -> 0204 USB Cracks and pops during recording and playback on both Win7 and Mac Snow leopard Sterów oczywiście brak, jedynie są te na CD.

Creative położył lachę na tych, co kupili tą kartę.

 

Powiedzcie proszę, jak zwrócić tą kartę i odzyskać pieniądze. W niedziele zamówiłem i dzisiaj przyszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...