Skocz do zawartości
stefanor

Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie posiadam Win 7 x64 i Audigy 2ZS Gold - mam następujący problem ,że czasami po odpaleniu Windy gdy włącze np TS lub Mumble słychać mnie jakbym gadał z zza światów albo niewyraznie. Pomaga wtedy reset kompa i już wszystko śmiga. Podejrzewam tą dzwiękówke ,że ma problem z Win7 dlatego jaką byście polecili karte tak do max 200 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy są wtedy gdy posiada się 4GB lub więcej ramu przy systemie x64. Gdybyś zainstalował x32 to miałbyś te ~0,5GB mniej dostępnej pamięci, ale dźwiękówka działałaby normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Na moje szczęście udało się oddać 0204 USB bez żadnych problemów. Oddali kasę i więcej nie tknę czegokolwiek od Creative/E-MU.

 

Szukam czegoś do 500zł. Podobno jeśli chodzi o cena/jakość w tym przedziale cenowym, wygrywa SMSL SD-1955+ (400zł). Nie ma zbytnio żadnych ciekawych opinii na temat tego chińskiego cuda techniki cyfrowej. Może ktoś posiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno stałem się posiadaczem słuchawek Astro A50 teraz przyszło czas na kartę dźwiękową. Jako, że jestem nieco zielony w temacie zawracam się z prośba o podanie jakiś propozycji.

 

Interesuje mnie głownie słuchanie muzyki, lecz z dobrodziejstw dźwięku 7.1 też chętnie skorzystam. (właściwie na tę chwile chcę kartę właśnie pod 7.1 z wszystkimi jego standardami) do muzyki złoże coś zupełnie innego

 

(mała zmiana)

 

Która z kart Audiotrak/Esi będzie dla mnie odpowiednia? czy może jeszcze coś innego np. Creative, Asus?

 

Może: AUDIOTRAK PRODIGY 7.1. HIFI ? albo Audiotrak PRODIGY 7.1e X-Fi

Edytowane przez KawaiiPantsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zakupiłem głośniki Microlab Solo7C i planuje na dniach zmienic integre na normalna karte muzyczna. Ktora polecacie?

Po wstepnym rozeznaniu zastanawiam sie nad dwoma

 

http://www.komputron...ar_DX-XD-A.html

 

http://www.komputron...S_Xonar_D1.html

 

a może coś innego w podobnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zrobic przesiadkę z Audigy 2 ZS Platinum na Xonara ST jak myślicie odczuje jakąś różnice w jakości na plus na słuchawkach Beyerdynamic DT770 jak i Sennheisner MX985, głośniki Logitech Z-680.

Przy okazji zapytam czy Audigy 2 ZS caly czas resampluje do 48kHz pomimo uzywania WASAPI w foobarze ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy się odczuje różnicę czy nie, to kwestia indywidualna. :) Na pewno masz większą szansę na to przy tych słuchawkach, z głośnikami może być gorzej. Jedyne, co Ci mogę doradzić, to byś wziął wersję STX a nie ST - gniazdo PCI odchodzi już do lamusa w wielu nowych mobo, więc lepiej wziąć kartę, która Ci spokojnie starczy na kilka zmian platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał Dammeron. Bierz STX.

 

Powinieneś usłyszeć różnicę na każdych słuchawkach, a już na pewno na DT770. O ile się orientuję w Xonarze Essence STX/ST jest ten sam wzmacniacz słuchawkowy co w moim Essence One. Jest przepaść pomiędzy wszystkim co do tej pory miałem okazję posłuchać. Essence STX/ST to chyba obecnie bezkonkurencyjna karta na rynku. Zwłaszcza, że ma bardzo przystępną cenę biorąc pod uwagę jakość.

 

Nie napalałbym się jednak na jakieś poważne zmiany w przypadku Logitechów Z-680. Owszem Xonary z serii Essence baaaaaaardzo poszerzają scenę, ale nie wiem czy coś takiego jak Logitech to doceni. Ja mam swoje Logitechy podpięte pod Xonara Phoebus, który jest troszke okrojoną, gamingową wersją Essence STX/ST i wielkich różnic nie zauważyłem. Są, tyle że niewarte wydawania kasy na kartę dźwiękową. 

 

Podsumowując, Xonar Essence STX/ST jest genialny, zachwalany itd i na pewno sprawdzi się do napędzenia DT770, czy jakichkolwiek innych słuchawek (u mnie nawet Koss KSC-75 przeżywają swoją drugą młodość). Głośniki Logitecha mogą jednak Twojego zakupu niedocenić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za porady, karte za niedługo łykam, co do wyboru ST a STX to musi to być ST z racji ze chcę podpiąć H6 i zestaw 5.1 (Logi Z-680), a tez słyszałem takie głosy ze ST gra nawet lepiej z racji braku mostka PCI-E na PCI czy tam w drugą stronę na którym mogą występować jakieś tam straty, i jakiegoś zegara taktującego, chociaż może to efekt placebo osób które to testowali, ciężko wyczuć na ile to prawda na ile nie Dołączona grafika

Jedyna szkoda ze ten Essence ST z H6 nie radzi sobie z PAP i nie wypuści formatów dźwięku HD z płyt BD po analogu Dołączona grafika ale nie można mieć wszystkiego do tego jest inna karta ze stajni Asusa jak wiadomo Xonar HDAV1.3

 
Tak sie jeszcze zastanawiam nad zmianą słuchawek z DT770 na HD650, bo mam możliwość zrobienia przesiadki, ale sam nie wiem czy jest sens, czy HD650 zaoferują precyzyjniejsze granie, lepsze mikro detale itd ? w sumie to zupełnie inna konstrukcja, otwarte vs zamknięte.
Preferuję granie chirurgiczne dokładne naturalne, z dobrą krystaliczną górą, po posłuchaniu mojego nowego nabytku Sennheisnerów MX985 jestem w szoku jak te małe pchełki fenomenalnie grają krystalicznie ultra precyzyjnie z piękną dokładną górą bez najmniejszego przesterowania, coraz rzadziej zakładam teraz Beyery które jedynie w basie wypadają lepiej, chociaż są i tak trochę przebasowane zbyt mocno. (sprawdzane tez z dziurką Onkyo TX-NR905 oparty na Burr-Brown PCM1796)
Asturas - widzę ze posiadasz obie pary słuchawek Dołączona grafika według Ciebie co lepiej zagra pod moje preferencje.

Co do Logów to raczej myślę tez docenią, pamiętam ze jak robiłem przesiadkę nawet  z Audigy 2 na 2ZS to była wyczuwalna poprawa na tych Logach, one nie grają wcale tak zle jak sie niektórym wydaje jak sie je dobrze ustawi głównie w kwestii bassu, który na dzień dobry jest zbyt mocny.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DT770 Pro mają trochę więcej basu niż HD650 - co jest dość oczywiste, bo jedne są zamknięte, a drugie otwarte. Chociaż wg mnie DT770 też nie powalają jego ilością. Widzę, że Ty masz inne zdanie. Może to kwestia Xonara. Z tego co kojarzę prawie wszystko od Onkyo ociepla dźwięk i raczej dodaje basu. Stąd mogą się brać nasze inne odczucia.

 

Ja zdecydowanie częściej gram na HD650. W zasadzie chyba nigdy nie grałem na DT770. Głównie jednak dlatego, że dla mnie HD650 są wygodniejsze oraz, ponieważ są otwarte to przyjemniej się w tym czasie rozmawia na Skypie lub TSie - nie ma tego wrażenia, że słyszysz głównie tylko siebie :)

 

Widziałem ludzi grających w HD650, głównie tak jak ja w Battlefielda 3. Nie wiem, czy w grach dadzą Ci lepsze detale. Teoretycznie HD650 są ogólnie lepszymi słuchawkami od DT770. Ja wolę HD650, ale niestety nie potrafię słowami określić dlaczego. Chyba najlepiej można by to określić w ten sposób, że DT770 grają po swojemu, są dość charakterystyczne, podczas gdy HD650 są zbalansowane. Grają zawsze dobrze, nie dodają nic od siebie. Nadawałyby się do wszystkiego, ale ponieważ są mało basowe to niekoniecznie lubie je np. do muzyki elektronicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej różnicy pomiędzy STX a ST, tak więc jeśli tylko masz wolne gniazdo PCIex (obojętnie jakie), to bierz tę pierwszą.

 

Co do logów, to niewiele więcej usłyszysz - Essence to karta do stereo i w tym jest najmocniejsza. Na dobrych słuchawkach da się to odczuć, na małych komputerowych pierdziawkach 5.1 (choćby i najlepszych) już nie. Podłączyłbyś kompa przez dobrego wzmaka do porządnych kolumn, to zobaczyłbyś dopiero różnicę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asturas - dzieki bardzo za opinie, DT770 troche mnie męczą na dłuższe seanse, z racji ze są zamknięte ma to zalete ze moge dać czadu a nikt z zewnatrz w nocy nic nie słyszy, ale to tez niezbyt zdrowe bo jest spore ciśnienie akustyczne do głowy Dołączona grafika no i w lato uszy nie oddychają i sie grzeją.

 

Dammeron - ale do STX nie podepniesz płytki H6 rozszerzającej kartę do konfiguracji 5.1, 7.1, tylko do ST jest taka możliwość także wybór jest dla mnie oczywisty, po co mam sie ograniczać tylko do stereo mając zestaw 5.1 (wiem można optykiem ale to nie to samo do końca)

Wiem ze lepiej byłoby brać na PCI-E bo to przyszłościowe rozwiązanie, ale z drugiej strony tak szybko PCI nie znikną z płyt, zawsze jest obecnie przynajmniej jedno na nowej płycie.

 

Co do wzmaka to mam zestaw kolumn Monitor Audio RX8 także mam pewne porównanie, i nadal twierdze ze Logi nie są takie złe po odpowiednich ustawieniach na nie duże pomieszczenie tym bardziej jak sie siedzi przed monitorem blisko nich.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem połączyć STX toslinkiem czy coaxem z tymi Logami? Masz wtedy wyjście na dźwięk 5.1 jednym kablem, a nie trzema i do tego obsłuży Ci to DD Live, a przy odtwarzaniu filmów przez np. PowerDVD to uzyskasz pełny DD czy DTS, ponieważ to program przejmuje wtedy od sterów kodowanie do tych standardów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki jest wtedy sens Essence ST/STX i nie korzystania z jego porządnego DAC'a Burr-Browna PCM1792, tylko tego w Logach Dołączona grafika pewnie jakiś nieciekawy Cirrus.

Optyk brzmi słabiej, porównywałem na Audigy 2 ZS i różnica jest na korzyść analogu względem optyka na którym są straty podczas konwertowania sygnału.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie tak piszą zarówno na Headfi.org i jeszcze gdzieś tam pisali w testach ze ST brzmi nieznacznie lepiej, brałbym STX'a jakby miał możliwość podpięcia H6, a tak to lipa, ciekawe dlaczego nie ma takiej możliwości tylko ST.

 

Z drugiej strony patrze teraz na nowe plyty główne np. od choćby na X79 od Asusa i jest troche lipa juz z tym starym PCI Dołączona grafika większość już go wcale nie posiada.

 

Dammeron - jesteś pewien ze soft karty pozwala na zdekodowanie formatów DD, DTS i przesłanie juz ich zdekodowanych w formie PCM po optyku ?

 

Xonar ST/STX ma tak:

Konwerter analogowo-cyfrowy Cirrus Logic CS5361

Konwerter cyfrowo-analogowy Burr-Brown PCM1792

 

I teraz pytankodla pewnosci  podpinając kolumny po optyku z którego karta będzie korzystać ? czy w ogóle z żadnego i dopiero głośniki muszą ze swojego skorzystać DAC'a, racja prawda ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przesłania DD czy DTS przez PCM, to moim zdaniem mijałoby się z celem. Najpierw karta musiałaby kodować do DD, potem zdekodować i zakodować ponownie do PCM - trochę bez sensu.

 

A co do korzystania z DAC logów czy karty - też moim zdaniem nie będzie różnicy, ponieważ to wciąż komputerowe pierdziawki. Ja mam xonara D2X i przesyłam coaxem sygnał do AVR 265, a z tego idzie na Paradigmy. Ty natomiast chcesz przesłać dźwięk z doskonałej karty na słabe głośniczki, co wiec Ci po dobrym DAC, skoro emiter dźwięku pozostawia trochę do życzenia?

 

Polar - jak już piszesz, że są różnicę, to trochę rozwiń, a nie dajesz krótki post pt. "mylisz się". :P Moim zdaniem ST i STX różni jedynie interfejs i brak możliwości przyłączenia H6. A jak ktoś "usłyszy" różnicę między jedną, a drugą, to ma chyba supersłuch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dammeron - moze pierdziawki nie wiem, grają nie najgorzej i są  detaliczne nie wcale jakoś mniej od moich podłogówek Monitor Audio RX8, może jestem głuchy i nie słyszę przepaści poważnie mówiąc, oczywiście to trochę inne granie, tutaj podbudowuje całość sub, bez niego to wiadomo jak to zagra, podłogówki grają równiej naturalniej ale Logi tez są niczego sobie na małych powierzchniach.
Sporo siedzę przy komputerze i dlatego czasem chciałbym tez posłuchać na tych Logach czy to film w 5.1 czy pograć, a muzę tez zdarzy się posłuchać.
 
Co do DD i DTS, to jesli miałbym podpinać po optyku to chyba zawsze na końcu taki sygnał musi byc przerabiany przez DAC w panelu Logitechów czyli jest to moim zdaniem gorsze rozwiązanie niz podpięcie analogami centralnie z karty, do tego dochodzi pyknięcie przetworników od dekodera Logów w głośnikach za każdym razem przełączając sie z DD, DTS na Stereo czy tez brak mozliwości regulacji głośności w komputerze.
Do tego optyk nie prześle dzwieku w 6 kanałach w formacie np. SACD o parametrach np.192kHz, 24bit ale znowu rodzi sie pytanie czy na Logach sie usłyszy różnice, powiem tak ja słyszę miedzy CD-Audio a SACD.
 
Czemu oni STX'a nie wyposażyli w możliwość podpięcia H6 to jest kretynizm wtedy byłby wilk syty i owca cała Dołączona grafika
 
btw.odpaliłem teraz w foobarze Diane Krall w SACD 6ch i po analogu gra na 6 kanałów, po optyku graja tylko fronty Dołączona grafika no ale wiadomo to są niestety ograniczenia optyka.
 
Wracając do różnic ST do STX
 

STX ma bardziej wygładzona górę(dla niektórych to +) i nie jest tak szczegółowy jak ST. Nie trzeba być żadnym audiofilem, by odczuć różnice.

ST posiada dedykowaną kość do regeneracji impulsu zegarowego, master clocka. Wpływ na dźwięk - zasadniczy, to od tego są słyszalne różnice w dźwięku. A na korzyść której karty, to kwestia do dyskusji. Są zwolennicy obu opcji. Osobiście wolę STXa. Dźwięk w ST jest sterylnie kliniczny na górze i generuje dość specyficzną przestrzeń, takie świdrujące w mózgu, aż do przesady, umiejscowienie pozornych źródeł dźwięku. Co z czasem może być dość męczące. Stąd ta mowa o większej ilości góry w ST, co akurat niektórzy tak odbierają właśnie.

ST is better as it have better clock circuit than STX so it would sound better

ST has some sort of 'anti-jitter' part on it which extreme audiophiles say makes it -technically- superior to STX

 
EDIT:
 
Jestem po przesiadce z Audigy 2 ZS Gold na Xonara ST, i powiem tak pupy nie urywa.
Spodziewałem sie chyba nie wiadomo czego, gra to nie jakoś dużo lepiej jak A2 ZS szczególnie na defaulcie w EQ, bass jest wtedy zbyt mocny i twardy, zarówno na Logitech Z-680 które grają jak wiadomo zbyt basowo same z siebie nawet na ustawieniu min. sub'a, jak i na słuchawkach DT770, moze to wynika ze jest lepiej kontrolowany bardziej zwarty, sam nie wiem.
Jednak musiałem go lekko uszczuplić żeby był mniej więcej na poziomie tego z A2 ZS czyli optymalny nie dokuczliwy, dominujący.

Co do reszty to brakuje mi krystaliczności takiej jaka była na starej karcie, owszem tu nic nie brakuje tak na dobrą sprawę ale jednak dźwięk jest troszke bardziej matowy bez krystaliczności na górze pasma jaka była na karcie Creative'a.
Cały czas mowa o domyślnym graniu bez ingerencji poprzez EQ, po podniesieniu odrobinę ostatniego zakresu 16kHz, obniżeniu pierwszych częstotliwości odpowiedzialnych za bass jest w sumie jak trzeba.
Tak to wygląda
Dołączona grafika
 

Tak sie zastanawiam czy takie w ogóle uzywanie tego EQ nie degraduje jakoś dzwieku i jego przesterowuje nie naturalnie, ale moze takie małe korekty nie są szkodliwe, dopasowują dźwięk do danego sprzętu/upodobań słuchacza.

Szczerze wolałbym aby karta posiadała suwak tylko od Trebli i Bassu jak to miała poprzednia karta, w A2 ZS nie musiałem dotykać trebli były na default idealne, bass tylko odchudzałem o oczko.

Możliwe ze ta karta jest tak zoptymalizowana czy tez sterowniki żeby uwypuklać bardziej bass na bardziej neutralnych głośnikach czy tez słuchawkach, zarówno Beyery DT770 i moje Logi Z-680 uchodzą za dość przebasowane.

 

Co na plus względem A2 ZS, to ze nie ma ciągłego resamplowania wszystkiego do 48KHz bez względu na wyjscie np. WASAPI czy ASIO tu mamy bit-perfekt (na A2 ZS musiałem sie posługiwać resamplerem PPHS w foobarze ustawionym na sztywne 48kHz, ponoć lepiej robił cały resampling niz układ w karcie)
Dodatkowo fajna rzecz ze można przełączać sie miedzy słuchawkami a głośnikami bez żadnego wpinania odpinania kabla od słuchawek, wpięty mam na stałe przedłużacz słuchawkowy na kablu Mogami 2534 żeby nie było ze jakiś szmelc degradujący jakość dźwięku Dołączona grafika
 
Wiem ze ta karta od strony budowy toru audio (DAC, kondensatory, sekcja zasilania i cala reszta) jest duzo lepiej zbudowana od Audigy 2 ZS ale jakoś to nie przykłada się aż tak na jakość na moje ucho.
 
Najgorsze ze są przycinki dźwięku podczas grania czegokolwiek z foobara na wyjściu WASAPI jak włącza sie jakikolwiek dźwięk systemowy.
Ponoć to wina sterów, i na starych nie było tego problemu.
 
EDIT:
Przycinki zniknęły prawdopodobnie po zainstalowaniu sterowników UNi Xonar Drivers 1.70

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców:

jak jest różnica dźwięku w grach, filmach i w mniejszym stopniu w muzyce między:

1. Creative SB X-Fi Gamer Fatality, a

2. Asus Xonar DX/XD PCI-E?

 

Prawdopodobnie będę musiał zmienić ( z wielkim żalem) kartę dźwiękową nr 1, bo nowa płyta nie będzie obsługiwać "zwykłego" PCI.

Póki co odsłuch na głośnikach Logitech Z  2.1, w przyszłości może coś lepszego.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica sprowadzi się ostatecznie do innej barwy dźwięku i/lub innego poziomu głośności, czyli pewnie grać będzie trochę inaczej. Wszystko kwestia barwy dźwięku.

Swoją drogą do napędzania Logitech Z  2.1 karta dźwiękowa na plycie to aż nadto.


Jeśli chodzi o to która lelpiej zagra to są to karty na zbliżonym poziomie, więc kwestia gustu co się bardziej "spodoba". Przyzwyczaić można się do obu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A co z trzaskami na Asus Xonar?? Nowe sterowniki sobie z tym radzą??

Czy na lepszych głośnikach również nie byłoby różnicy??

 

"Swoją drogą do napędzania Logitech Z  2.1 karta dźwiękowa na plycie to aż nadto."

Nawet taki laik jak ja zauważa różnicę przy zintegrowanej karcie dźwiękowej i SB X-Fi na tych głośnikach, więc nie do konca się zgodze z tym stwierdzeniem.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nigdy nie spotkałem się z jakimikolwiek trzaskami na xonarach. Musi się wypowiedzieć ktoś kto doświadczył takich problemów.

 

Pomiędzy tymi kartami to w większości komputerowych głosnikach usłyszysz jakąś różnice.

Ale to będzie różnica wynikająca z barwy dźwięku a nie tzw. jakości  (czyli szumy, i inne parametry).

Uwierz że xonar może mieć nawet dużo lepsze parametry techniczneć a x-fi i tak może lepiej pasować brzmieniowo np do twoich głośników.  Imo to calkiem możliwe.

Pamiętam że głośniki creative (brak średnich tonów) najlepiej zgrywały się z kartami creative (dudniąca uwypuklona średnica). :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 "Swoją drogą do napędzania Logitech Z  2.1 karta dźwiękowa na plycie to aż nadto."

Nawet taki laik jak ja zauważa różnicę przy zintegrowanej karcie dźwiękowej i SB X-Fi na tych głośnikach, więc nie do konca się zgodze z tym stwierdzeniem.

 

Tak jak pisze Polar, wszystko to kwestia upodobania. 

 

Mi osobiście szczena opada na mojej starej P5N32SLi Deluxe (Socket 775), gdzie jest zamontowany Realtek ALC850. Na obecnej P6X58 z Realtekiem ALC889 jest imho gorzej. Gorzej jest również na Realteku ALC892 czy SupremeFX dołączanych do serii RoG Asusa. Również gorzej jest na Audigy 2ZS czy wymienionym tu Xonarze.

 

Magia ? ;) Nie - jedynie gust w połączeniu z takim a nie innym ukształtowaniem słuchu. Powinieneś sam przesłuchać co Ci bardziej odpowiada.

 

P.S. Odsłuchy robione na Sennheiserach HD 280 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Odsłuchy robione na Sennheiserach HD 280 Pro. 

 

Słuchawki, to dużo trudniejsze obciążenie dla karty od jakiegoś wzmacniacza ... tym bardziej dziwię się, że integra wypada lepiej od np. Audigy ZS Dołączona grafika

Nawet taki laik jak ja zauważa różnicę przy zintegrowanej karcie dźwiękowej i SB X-Fi na tych głośnikach, więc nie do konca się zgodze z tym stwierdzeniem.

 

Przy karcie jako źródło dla wzmacniacza głośników za kilka stówek? Dwie sprawy:

1) W ślepym teście wymiękniesz, lub ...

2) faktycznie będzie słychać różnicę, bo Twoja integra jest kiepska/skopana

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...