Skocz do zawartości
stefanor

Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

czym zastąpić asusa xonara dx2, którego miałem na pci na starej płycie? Po zmianie platformy (Haswell i7 4770k i asus deluxe mobo) mam tylko pcie a karta był świetna pod względem dźwięku. Z tego co widzę asus nie ma nic nowego w ofercie od pewnego czasu w zakresie wewnetrznych więc nie wiem co robic. Generalnie korzystam ze słuchawek (planuje przesiadkę z creative aurvana live, które są niesamowite w swej klasie cenowej na Dołączona grafikaSennheiser HD650) ale sprzęt będzie też podpiety do kina domowego. Asus Xonar Essence STX? Zastanawiam się też nad czyś zewnętrznym (nowy Asus Xonar Essence STU?).  Czy są jakieś przesłuchy o nowych wewnetrznych kartach asusa?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie karty godne polecenia do ok. 300zł? Dużo słucham muzyki czy to na słuchawkach czy to wzmacniacz i glosniki, ale dobrze by bylo jakby wspierala tez technologie dzwieku pod gry jak EAX. Interesuja mnie karty jedynie na PCI-E. Przegladalem oferty na allegro to wypatrzylem SoundBlaster X-Fi Extreme. Na internecie znalazlem jeszcze dosc dobre opinie o SoundBlaster Z - z plusów na pewno 2 oddzielne wyjscia dla sluchawek i glosnikow.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz vistę lub późniejszy system to EAX i tak nie odpalisz, a wszystko przez brak starego direct3Dsound w tych systemach. Efekty podobne do EAX zyskuje się wtedy za pomocą oprogramowania Creative Alchemy, ale ono wspiera tylko niektóre gry.

 

Ja bym na Twoim miejscu poszedł albo w Asus Xonar DX, może też uda Ci się znaleźć jeszcze np. Audiotrak Prodigy X-fi NRG.

 

Pit77 - jeśli już, to na PCI był Xonar D2/PM. :P Jak potrzebujesz karty do kina domowego, to Essence odpada - to karta wybitnie pod stereo. Bierz D2X - to samo, co Ty miałeś, tylko że na PCIex (potrzebuje dodatkowego zasilania z wtyczki FDD). Sam mam taką i jestem bardzo zadowolony. Jedyne, czego mi w niej brakuje, to pinów do przedniego panelu.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak większość czasu słucham muzyki z PC, gdzie z integry leci wszystko na Diore WS504 (tylko coś z nią nie do końca dobrze, bo czasami lubi odłączyć jeden z głośników i trzeba kombinować przez wciskanie przycisków od głośników/loud). Tak więc myślę że czy to w grach czy to w muzyce, czy to przy filmach i tak będzie o wiele, wiele lepiej.

 

Co do tego że Essence jest stereo, przecież możesz dokupić śledzia z wyjściami 7.1 co podłączasz pod kartę. Cena jakieś 150zł.

Tak doczytałem twój post i już wiem że o D2/PM pisałeś do kogoś innego, mimo wszystko Essence powinna być znacznie lepsza niż DX, chyba że się mylę?

 

Edit: Doczytałem i... te rozszerzenie dotyczy tylko Essence ST. Ale ja i tak działam tylko na stereo i słuchawkach :)

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za mały offtop.

Mam do przetestowania wieżę Panasonic i chcę podłączyć ją do komputera. 

Moje pytanie brzmi: czy jakość kabla mini jack -> 2xchinch ma znaczenia dla jakości ( utraty jakości) dźwięku w głośnikach??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy duża będzie różnica w dźwięku po przejściu ze zintegrowanej dźwiękówki na Audiotrak Prodigy HD2 przy głośnikach Geniusa 1250X (takich: http://www.buro.ru/partners/GENIUS/KATALOG/Speakers/Speaker/High.jpg/SP-HF1250X/SP-HF1250X%20Box.jpg )? Oczywiście chodzi o słuchanie muzyki.

Edytowane przez cezar1125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już niebawem dotrze do mnie 

http://www.saturn.pl/gliwice/karta-dzwiekowa-asus-xonar-d2x-xdt,id-275593

:) 

Cena wydawała mi się żartem, ale dostałem potwierdzenie zamówienia.

Myślałem nad X-fi forte, ale 230zł za d2x ma się nijak do 540zł za auzena x-fi forte (za tyle znalazłem najtaniej)

Zobaczymy jak wypadnie ta zmiana.
Szkoda tylko że X-fi prelude nie mogę podłączyć już do swojej płyty by zrobić jakieś lepsze testy.

I porównanie znowu będzie zakłócone okresem przejściowym na integrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN, nie wkurzaj mnie. Dołączona grafika Ja za swojego d2x płaciłem 4 stówy. Jeśli z kartą jest wszystko w porządku, to naprawdę niezła okazja. Do kompletu z kartą powinieneś też dostać darmowego battlefielda 3.

 

EDIT: chyba się zorientowali, że zrobili coś nie tak, ponieważ nie da się już zamówić u nich tej karty...

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da bo to byla ostatnia sztuka.

Nie jest to wersja z BF3
Dostałem tez info ze karta jest oryginalnie zapakowana i kompletna ot leżała na półce:)

 

Nie wiem tylko czemu ceneo oryginalnie nie wyłapywało tej "promocji" 

 

ps. nie miałem zamiaru cię wkurzać hehe, ot infomacja dla userów że czasem w "sklepie nie dla itiotów" też może być prawdziwa okazja:) oj będę musiał częściej ich ofertę przeglądać (do tej pory omijałem szerokim łukiem)

ps2. a najlepsze że karta na miejscu w sklepie kosztuje 397zł...przy zakupie online 170zł w kieszeni LOL

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do mojego wcześniejszego pytania mam inną koncepcję, doradźcie mi, czy to w ogóle ma sens.

Chodzi o zakup karty Audiotrak Prodigy HD2 i połączenie jej 2xRCA ze wzmacniaczem stereo NAD (odległość między PC a wzmakiem wyniesie ok 4-5 m - nie za dużo na połączenie analogowe?) w celu słuchania muzyki z kompa na porządnym sprzęcie. I tak przenoszę NADa i kolumny do pokoju w którym stoi komp, więc szukam rozwiązania aby to wykorzystać.

Ewentualnie proszę o propozycję innych rozwiązań. To zaproponowane nie jest bardzo drogie - koszt karty i interkonekta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te co podałeś to są kable dobrej jakości i wystarczą w zupełności.

http://allegro.pl/kabel-2xchinch-m-2xchinch-m-5m-okazja-i3481840382.html <- to jest kabel złej jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań. Otóż posiadam Logitechy Z5500, obecnie podłączone COAXialem ze zintegrowanego Realteka. 

Mam wrażenie, że bas nie jest "głęboki", wcześniej miałem Z5400 z zewnętrzną X-Fi 5.1 USB i grało to chyba lepiej... 

 

1. Czy jest różnica pomiędzy COAX a TOSlink?

2. Czy jeśli kupię dobrą dźwiękówkę i połączę przez COAX/TOSlink to będzie różnica w jakości? Czy może dekoduje dźwięk ta stacyjka od Logitechów i ona za wszystko odpowiada?

3. Czy Xonar DG wystarczy? Jeśli nie, to co polecacie?

4. Rozumiem, że po analogu nie będę miał "cyfrowego dźwięku" typu DD 5.1 i DTS w filmach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem ESI MAYA 44, FiiO E10, Xonar DG, DX i Audiotrak MAYA U5 na Creativach Aurvana Live (co prawda tylko przez chwilkę), każda grała inaczej, najlepiej scenę i samą barwę moim zdaniem przedstawiała MAYA 44 którą używam od jakiegoś czasu, z kart na USB bezkonkurencyjny dla MAJKI U5 było FiiO E10. 

(Przez chwilkę bo w sklepie mieli FiiO E10 i Majkę U5, Xonary pożyczyłem od kolegów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań. Otóż posiadam Logitechy Z5500, obecnie podłączone COAXialem ze zintegrowanego Realteka. 

Mam wrażenie, że bas nie jest "głęboki", wcześniej miałem Z5400 z zewnętrzną X-Fi 5.1 USB i grało to chyba lepiej... 

 

Dokładnie mam to samo odczucie w laptopie miałem dodatkową kartę X-Fi Notebook to w porównaniu do zintegrowanej karty Realteka jest znaczna różnica. W związku z tym zmuszony właściwie jestem do zakupu jakiejś karty na PCI. Obecnie wygląda to tak:

- Z tyłu komputera podpinam głośniki (Z5500)

- Z przodu obudowany słuchawki

Kupując kartę muzyczną będę musiał podpinać słuchawki też z tyłu jednak czy da się to zrobić, żeby jednak dało się to zrobić z przodu? Widziałem jakiś model karty Creative z przednim panelem ale to są same używki i wyglądają trochę na "zaniedbane". Jak Wy rozwiązujecie ten problem?

Edytowane przez nuras_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy polecacie Asusa Xonar Dg + wzmacniacz do słuchawek? Mam zamiar kupić karte dźwiękową do zestawu za dwa patyki w przyszłym miesiącu. Będą służyć do grania i słuchania muzy na słuchawkach Creative HS-800 Fatality Gaming.

 

http://allegro.pl/asus-xonar-dg-5-1-wzmacniacz-sluchawek-24h-i3703436625.html

 

Czy trzeba kupić specjalny wzmacniacz dźwięku do słuchawek? Czy polecacie inny?

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź Xonara DGX. DG jest na slot PCI, a na tej mobo masz 2 takie zaraz pod slotem na kartę graficzną - szkoda zasłaniać sobie wentylator od karty graficznej. Poza tym PCIe jest bardziej przyszłościowe - już teraz wiele płyt nie posiada zwykłych PCI.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się okaże w przyszłym miesiącu. Być może jeszcze spróbuję coś wycisnąć do zestawu za trzy patyki.

Czy biorąc możliwość kupienia jeszcze tej słuchawki, trzeba będzie wziąc inną kartę dźwiękową?

Bo z tego co widzę w parametrach Xonar DGX jest w stanie wycisnąć 107 dB. Wiecie mam nieco ubytku słuchu. Obecnie mam stary komp i karte dźwiękową Creative Sound Blaster Audigy 4. Jakość nie miałem z nim problemów w słuchaniu na tych obecnych słuchawkach (Creative HS-800 Fatality Gaming).

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...