Skocz do zawartości
stefanor

Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

Może lepiej HiFiMAN HM-101 jako karta i ponad 200zł możesz dołożyć do jeszcze lepszych słuchawek. Ten maluch naprawdę daje rade!

 

Dzięki za poradę ale niestety to rozwiązanie nie dla mnie, bo nie lubię karty muzycznej na zewnątrz,a do tego prócz słuchawek mam głośniki 5.1, których tym nie napędzę. Jakoś tak jestem starej daty i wolę mieć kartę muzyczną w środku peceta. Czytałem recenzję tego cacka, i jest duża szansa, że go też kupię ale do laptopa  :>

Edytowane przez narciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie małe pytanko.

Aktualnie mam SB X-fi xtreme music (sb0460) i słuchawki Creative Aurvana Live.

Tak się zastanawiam nad wymianą tego na Asus ROG Xonar Phoebus solo + słuchawki Beyerdynamic DT 770 PRO.

Jak myślicie warto? słucham muzy (rock), czasem zagram w jakąś grę.

Dodatkowo chciałbym zapytać, którą wersję tych słuchawek wziąć 250Ohma 80 czy 32?

Dziękuję za wszelkie posty w tej mojej sprawie.

Mam senki hd600 i na dniach bede mial phoebusa to dam ci znac jak to gra. I chyba dorzuce do tego solo6c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dostalem phoebusa .... WOW co za roznica msakara ,przesiadka ze zwyklej integry :) ile mocy!! 

tylko sie zastanawiam jaki tam kabel siedzi co leci z control boxa do karty, nie jest jakis cienki ale wydaje mi sie ze jak podlaczam bezposrednio do karty mam cos wiecej, aq kabel ma za krotki niestety zeby do karty podlaczyc bezposrednio

Edytowane przez suhmih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam;

Już od jakiegoś czasu jestem posiadaczem AIM SC808, karta super i 100x lepsza od SBLive, który miałem wcześniej.

Teraz przymierzam się do zmiany głośników i muszę coś dokupić do tego AIM SC808.

Pierwotnie planowałem Microlaby Solo 7c ale ludzie często proponują kupić wzmacniacz + porządne głośniki stereo.

Tak się zastanawiam czy zamiast tych Solo 7c nie kupić:

- wzmacniacz SMSL SA-50 o moc 2x50W

plus głośniki:

albo: Q Acoustics Q2010i moc do 75W

albo: Yamaha NS-333 moc 60W

Co myślicie o takim zestawie? Cena Solo 7c będzie zapewne niższa od zestawu wzm+głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem by znacząco poczuć różnicę między solo 7c musisz szukać lepszych propozycji. 

Szczególnie wzmacniacz przydałby się sensowny bo to co podałeś to podobny efekt będzie miało do tego co siedzi w solo...jedyna różnica że jest on na zewnątrz obudowy i nie zabiera litrażu/ a co za tym pojemność czynna obu kolumn jest taka sama.

Cene solo 7c znamy, jaki masz budżet?

Jakie przeznaczenie? Jaki rodzaj muzyki itd?

Bo trochę dziwnie zestawić solo 7c z takimi Q2010i które nie będą miały za grosz basu

Ja z twoich propozycji wybrałbym 7C biorąc pod uwagę $$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem by znacząco poczuć różnicę między solo 7c musisz szukać lepszych propozycji. 

Szczególnie wzmacniacz przydałby się sensowny bo to co podałeś to podobny efekt będzie miało do tego co siedzi w solo...jedyna różnica że jest on na zewnątrz obudowy i nie zabiera litrażu/ a co za tym pojemność czynna obu kolumn jest taka sama.

Cene solo 7c znamy, jaki masz budżet?

Jakie przeznaczenie? Jaki rodzaj muzyki itd?

Bo trochę dziwnie zestawić solo 7c z takimi Q2010i które nie będą miały za grosz basu

Ja z twoich propozycji wybrałbym 7C biorąc pod uwagę $$$

 

Dzięki za informacje. Budżet to tak (solo 7c ~600zł) około 600-800zł. Przeznaczenie muzyka głównie rock i ciężki rock + jedyna gra w jaką gram, to ten nieszczęsny WOT. Do filmów to mam 50" telewizor i kino domowe, więc filmów raczej nie będę męczył na tym nowym stereo.

To co zestawiłem powyżej to jakieś propozycje ludzi piszących w temacie solo 7c czy 9c. Nie moje osobiste.

Osobiście skłaniam się do solo ale myślałem, że może jakaś ciekawa alternatywa się znajdzie w tej cenie lub lekko większej.

Wiem, że aby mówić o przyzwoitym stereo to wydatek minimum 1500zł i więcej ale to szkoda kasy na głośniki do kompa za 1500 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo trochę dziwnie zestawić solo 7c z takimi Q2010i które nie będą miały za grosz basu

 

Akurat miałem Q2010i i są to świetne kolumny grające dużo lepiej niż trzeba za nie zapłacić. 

Najniższego basu mieć nie mogą ale jest sporo mid basu który jest bardzo szybki i całość sprawia wrażenie bardzo dobrego zbalansowania.

Czyli klaty ci nie zmasakruje ale jest bardzo muzykalnie i całkiem precyzyjnie.

 

Oczywiście najlepiej jakby wzmacniacz dobrze dociążał dół. U mnie wtedy grało to na ampli Onkyo 828.

 

Ogólnie bardzo dobry pomysł z ich zakupem. Za ten wzmacniacz nie ręcze już..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat miałem Q2010i i są to świetne kolumny grające dużo lepiej niż trzeba za nie zapłacić. 

Najniższego basu mieć nie mogą ale jest sporo mid basu który jest bardzo szybki i całość sprawia wrażenie bardzo dobrego zbalansowania.

Czyli klaty ci nie zmasakruje ale jest bardzo muzykalnie i całkiem precyzyjnie.

 

Oczywiście najlepiej jakby wzmacniacz dobrze dociążał dół. U mnie wtedy grało to na ampli Onkyo 828.

 

Ogólnie bardzo dobry pomysł z ich zakupem. Za ten wzmacniacz nie ręcze już..

Zgadzam się z Tobą bo miałem okazje je słyszeć

Teraz gdy narciarz zdradził więcej faktów skłaniałbym się ku Q2010 zapewnią pełną neutralność.

Przyznasz jednak ze zestawianie ich z Solo jest dość skrajnym porównaniem, bo solo 7c może imprezkę nakręcić :)

 

W każdym razie jeśli sprzęt narciarz ma do filmów, nie słucha hardstyle czy innej muzy gdzie bas miażdży żebra, to Q2010 to dobry wybór jako biurkowe monitorki do bliskiego odsłuchu .

Niestety nadal nie widzi mi się ten wzmacniacz...za 300zł szukałbym jakiejś używki, lub zacząłbym od niego i jeśli spełni oczekiwania to zostawił

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. Już myślałem, że napiszecie bierz solo 7c nie będzie zbędnych połączeń, wzmacniaczy po drodze itd.

W takim razie jak by wybór padł na Q Acoustics Q2010i, to jaki wzmacniacz do tego wziąć? Taki, żeby napędził te głośniki w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam konfigurację jak w sygnaturce i w nowej płycie głównej niestety nie będę posiadał PCI, mógłby ktoś coś polecić jako zamiennik Audiotrack Prodigy HD2 na PCIe?

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę ten wątek i napiszę, co kupiłem, jak działa i gra przez ostatni rok.

Karta muzyczna AIM SC808, wymieniłem fabryczne OPAMPy na zestaw 2xLME49720 + 1xLM4562

Kartę podłączyłem interkonektem Chord C-line 1m RCA ze wzmacniaczem na układzie TPA3116 (2.0 Stereo digital amplifier With bass and treble adjustment 50W+50W).

Ten wzmacniacz z powodu swojej konstrukcji wymaga dobrego i stabilnego zasilania, więc użyłem zwykły zasilacz komputerowy 230V/12V 5A, tym zasilaczem zasiliłem przetwornicę firmy Vicor VI-200 potem dedykowany filtr firmy Vicor i tak zasiliłem wzmacniacz na TPA3116.

Głośniki jakie kupiłem to Q Acoustics 2020i, a wzmacniacz spiąłem z głośnikami kablem QED RUBY ANNIVERSARY AUDIO SPEAKER CABLES 2x1.5m.

No i od roku, jak włączam muzę na kompie to doznaje szoku, bo żaden sprzęt przed taką konfiguracją nie grał tak czysto i pięknie. Od razu słychać, że to nie zwykłe stereo do kompa. Jedyny minus, to brak jakiegoś mega basu ale to mi nie przeszkadza, bo ten wzmacniacz na TPA3116 ma potencjometr, więc mam tam ustawiony bass na maxa, a czystość i jakość dźwięku rekompensuje brak dudnienia :D

Oczywiście zastanawiam się czy nie kupić do tego jeszcze Q-acoustics QA 2070i Subwoofera.

Wszystko może nie wyszło tanio i na pewno wyżej niż zakładany budżet ale warto było nie żałuję żadnej złotówki wydanej na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość silents

Panowie czy warto wrzucić xonara dgx do nowoczesnej płyty? mam takiego leżeć, odświeżam troche sprzęt i zastanawia mnie jak daleko poszły układy zintegrowane na dzisiejszych płytach, jeśli chodzi o jakość dźwięku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2018 o 21:55, Gość silents napisał:

Panowie czy warto wrzucić xonara dgx do nowoczesnej płyty? mam takiego leżeć, odświeżam troche sprzęt i zastanawia mnie jak daleko poszły układy zintegrowane na dzisiejszych płytach, jeśli chodzi o jakość dźwięku

Ja uważam, że nigdy integra nie dorówna porządnej karcie muzycznej.

Wszystko zależy jeszcze od tego, jakie masz głośniki i czy warto kupić osobą kartę jak np masz słabe głośniki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanie. Jaka jest najlepsza karta w 2019 roku? Kupiłem edifiery S350DB i chciałbym dołożyć do nich jakąś porządną zewnętrzną kartę dźwiękową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.head-fi.org/threads/comparing-dacs-objectively.771961/page-2

W tym wątku typek zrobił mniej więcej taki test tyle że dla kart dźwiękowych.

Porównał tą kartę dźwiękową

https://www.schiit-europe.com/index.php/schiit-fulla-2-dac-headphone-amp.html

z najdroższym sprzętem jaki miał (3000$)  i wynika z tego że nie różnią się niczym i nie warto przepłacać

Robił też testy abx i dalej nic. Wyraźne różnice słyszy dopiero przy porównaniach lampowców, a to dlatego że wprowadzają zniekształcenia. Każda lampa ma je unikatowe.

 

Edytowane przez Maksiu1000
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Badziewne głośniki kupiłeś. Subwoofer schodzi tylko do 40hz. W moich kolumnach stereo mam 35hz a zamierzam zbudować własny subwoofer z zejściem do 20hz. 

Posłuchaj na zamkniętych słuchawkach i porównaj z głośnikami. Gdy brakuje zejścia wtedy ledwo słychać najniższą nutkę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 5/23/2019 at 11:17 PM, Maksiu1000 said:

Poza tym Badziewne głośniki kupiłeś. Subwoofer schodzi tylko do 40hz.

Wcześniej miałem przez kilka lat logitechy Z523 i po przesiadce na obecne edifiery jak usłyszałem postacie w gothicu 2 to stwierdziłem, że nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Głos jest o niebo lepszy i czasem tylko wchodzę posłuchać postaci. W muzyce coś mi nie pasuje w porównaniu do logitechów. Ten bas jest inny. Nie potrafię tego opisać dokładnie bo się tak nie znam ;) Mieszkam w bloku z płyty i dźwięk się niesie więc i tak bassy skręcam aby sąsiedzi nie musieli słuchać dudnień.

 

Pomyślałem, że dokupię kartę dźwiękową i dzięki temu dźwięk będzie lepszy niż z integry a przy okazji wysteruje sobie bass aby trzymać go w ryzach.

Creative X7 wygląda ciekawie bo można do niego dodatkowo podłączyć konsole. Oprócz konsol to jeszcze tv fajnie by było podłączyć.

 

Co do toslinka to chyba tak mam teraz NU8002 podłączone do głośników. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...