Skocz do zawartości
stefanor

Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką kartę wielokanałową (5+1 chociażby) byście polecili do około 400zł

Karta miałaby być w zasadzie do wszystkiego ale przedewszystkim do słuchania muzyki

a miała by współgrać z ampem Yamaha 440 i kolumnami Koda Ka325(5+1). W co opłaca się zainwestować:

Jak masz wyjście typu SPDIF/OPTICAL na płycie głównej to wtedy nie potrzebujesz wielokanałowej karty muzycznej bo możesz połączyć wtedy bezpośrednio po SPDIF/OPTICAL z amplitunerem ,a w takim wypadku możesz wtedy kupić kartę o lepszej jakości czyli studyjną kartę stereofoniczną która zresztą też ma wyjscja SPDIF/OPTICAL .Wielokanałowa karta jest potrzebna tylko wtedy jak masz głośniki komputerowe albo amplituner bez dekodera dd/dts ale z analogowymi wejścjami 5.1 lub chceż podłączyć końcówki mocy .Dobrą kartę stereo podłączasz do amplitunera analogowo na wejścja typu chinch dlatego że tani amplituner ma o wiele gorsze przetworniki (dac) niż dobra karta muzyczna ,a dżwiek DD/DTS już możesz połaczyć optical/spdif bo specjalmej straty jakośći nie będzie!.Dobrą kartą stereo jest też karta E-mu 0404(dac ma na AK4396) czyli studyjny dział firmy creative ,co do creative to jedyna dobra karta nie studyjna tej firmy to wersja x-fi ELITE-PRO reszta wersji jest bardziej dla graczy . Dobrą karte jest sens kupić jak słuchasz WIĘKSZOŚĆ muzyki w APE/FLAC !.

A co do działania crystalizera w x-fi to:

 

Opcja o nazwie 24 bit Crystalizer ma w zamiarze konstruktorów umożliwić odtwarzanie plików o gorszej jakości z brzmieniem porównywalnym, a nawet lepszym niż w przypadku płyt CD. Dzięki tej funkcji pliki MP3 mają zyskać szczeg ółowość i dynamikę właściwą dla plików o rozdzielczości 24-bitowej. Zgodnie z informacjami producenta X-Fi 24-bit Crystalizer, sterowany przez procesor X-Fi Xtreme Fidelity konwertuje dźwięk do postaci 24-bitowej za pomocą szybkiego przetwornika częstotliwości próbkowania (SRC). Następnie dźwięk jest remasterowany i selektywnie ulepszany. Creative opisuje ten proces następująco: System bada, które części strumienia dźwięku zostały ograniczone i uszkodzone w procesie kompresji do formatu MP3 lub WMA. W plikach muzycznych następuje wzmocnienie niskich i wysokich częstotliwości oraz poprawa dynamiki dla czystego i bogatszego dźwięku . Tyle producent, a jak to wygląda w praktyce? W celu sprawdzenia tych zapewnień dokonałem nagrania, gdzie źródłem był plik MP3, a wynikiem dwa różne pliki: z zastosowaniem mechanizmu 24-bit Crystalizer i bez niego. Nagranie odbyło się w całości w domenie cyfrowej. Z odczuć słuchowych odnotować mogę dwa wrażenia: nagranie z 24-bit Crystalizerem jest po prostu głośniejsze oraz jest delikatnie konturowe. Wynik działania Crystalizera przypomina mi nieco działanie kompresora pasmowego, gdzie przedmiotem kompresji były skraje pasma. Jednak analiza spektrum nie wykazuje żadnych istotnych zmian w charakterze dźwięku. Brać studyjna dobrze wie, że nagranie głośniejsze jest przez większość słuchaczy odbierane jako lepsze jakościowo. Jeśli tak do tego podejść to zgoda 24 bit Crystalizer robi swoje.

 

 

TEST :E-mu 0404 W PDF

 

http://www.allegro.pl/item129855826_e_mu_p..._emu_0404_.html

 

http://www.emu.com/products/welcome.asp?category=505&

 

EDIT:

Wysokiej jakosci karty jest sens stosować z dobrym wzmacniaczem stereo + 2 głośniki,ewentualnie wysokiej klasy amplitunerem tak że nie wiem czy na tym amplitunerze Yamahy 440 odczujesz poprawę jakośći zresztą kto wie?.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzasadzie to już mi się trochę namieszało, obecnie płytę główną mam podłączoną

optykiem z ampem (yamaha 440 to zwykła tania budrzetówka kupiona okazyjnie za pół ceny),

ale mimo ustawień 5+1 wychodzą tylo 2 kanały, czy jest to wina płyty ?

(od tygodnia Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2), na abicie nf7 było wszystko ok 5+1.

 

A o kartę wielokanałową pytam się tylko dlatego że czasem zdaża mi się grać i mam trochę muzyki w DTS i SACD, a to niesposób słuchac w stereo, dodatkowo również dużo oglądam filmow na kompie jak i TV (skystar2).

 

Gdybym miał się decydować na kartę stero to chyba bym wybrał esi juli@.

 

Narazie muszę przedzwonić do serwisu czy tak powinno być z dzwiękiem z płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

revolution napewno gra bardzo ladnie

 

prodigy hifi nikt nie mial bo to nowa karta ale konstrukcja i jakosc uzytych elementow robi niesamowite wrazenie

+ mozna dojrzec op-ampy pod ekranem ktore pewnie mozna wymienic na lepsze!

 

osobiscie sprobowalbym prodigy

 

p.s. co do emu0404 byly glosy ze gra analitycznie ale _sucho_ bez emocji

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzasadzie to już mi się trochę namieszało, obecnie płytę główną mam podłączoną

optykiem z ampem (yamaha 440 to zwykła tania budrzetówka kupiona okazyjnie za pół ceny),

ale mimo ustawień 5+1 wychodzą tylo 2 kanały, czy jest to wina płyty ?

(od tygodnia Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2), na abicie nf7 było wszystko ok 5+1.

 

A o kartę wielokanałową pytam się tylko dlatego że czasem zdaża mi się grać i mam trochę muzyki w DTS i SACD, a to niesposób słuchac w stereo, dodatkowo również dużo oglądam filmow na kompie jak i TV (skystar2).

 

Gdybym miał się decydować na kartę stero to chyba bym wybrał esi juli@.

 

Narazie muszę przedzwonić do serwisu czy tak powinno być z dzwiękiem z płyty.

Byyyyyyło już miliony razy o tym że przez SP/dif będzie 5.1 tylko w formatach AC3(DD) i DTS ........... reszta PCM czyli STEREO !!!

 

ps. do takiego !@#$ jak ampli Yamaha 440 nie warto kupować nic lepszego niż A4 OEM - chyba że tak jak powiedziałem nie masz co z kasą robić :wink:

 

p.s. co do emu0404 byly glosy ze gra analitycznie ale _sucho_ bez emocji

Czyli tak jak grać powinno- jeśli płyta nagrana bez emocji to ma grać bez emocji ..... jak głośniki ( moim zdaniem THE BEST ) firmy B&W + chyba wzm. primare są "chirurgiczne" Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kyle, w negatywnym tego slowa znaczeniu :)

jak ktos tak lubi to oczywiscie jego sprawa ja lubie jak to Peter Daniel okresla "magic" to cos :) dla mnie muzykalnosc jest czyms wazniejszym niz hirurgiczna precyzja :) ale jak kto lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle doskonale wiem jak powinno być, ale wyrażnie napisałem że tak niejest (niestety dzwięk wychodzący z spdif mam tylko w 2 kanałach, nawet podczas testu kolumn, Dema Audio 3d w tym piep..... realteku, już niemówiąc o PowerDvD czy vlc player (do odtwarzania dts i sacd).

I własnie w tym cały problem że mam sporo płyt w DTSie a w stereo niema sposoby żeby to słuchać!!!

 

Dzięki Canti za radę i właśnie chyba tak zrobię, Prodigy może być całkiem niezłym wyborem.

Pierwotnie miałem zamiar zamówić w jakimś sklepie internetowym te dwie karty i sprawdzić,

która by mi lepiej pasowała do mojego ucha, ale ceny sklepowe jakoś odstraszają.

Edytowane przez ezop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle doskonale wiem jak powinno być, ale wyrażnie napisałem że tak niejest (niestety dzwięk wychodzący z spdif mam tylko w 2 kanałach, nawet podczas testu kolumn, Dema Audio 3d w tym piep..... realteku, już niemówiąc o PowerDvD czy vlc player (do odtwarzania dts i sacd).

I własnie w tym cały problem że mam sporo płyt w DTSie a w stereo niema sposoby żeby to słuchać!!!

 

Dzięki Canti za radę i właśnie chyba tak zrobię, Prodigy może być całkiem niezłym wyborem.

Pierwotnie miałem zamiar zamówić w jakimś sklepie internetowym te dwie karty i sprawdzić,

która by mi lepiej pasowała do mojego ucha, ale ceny sklepowe jakoś odstraszają.

Test kolumn w panelu jest zwykle w PCM ( realtek,Creative i inni ) i pomimo że w 6 kanałach to przez SP/DIF i tak słyszysz 2 ( bo taki jest standard SP/DIF ).

 

Co do filmów z DTS lub ac3 ( DD ) (np. DVD) to musisz ustawić bezpośrednie przekierowanie strumienia ( skompresowanego oryginalnie ) na wyjście SPDIF i będzie grało pod warunkiem że masz dekoder we. wzm. ( a Yamaha ma )

 

ps. jeśli masz płyty w DTS i chcesz multichannel na cyferce to też jest kwestia poprawnego ustawienia playera i sterów

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów ode mnie odnośnie przyklejonego topika o kartach muzycznych high fidelity należy się autorom starszych topików na ten temat ,po pierwsze należy się cieszyć że temat jest przyklejony bo będzie teraz wygodniej znaleźć interesujące nas informacje w jednym temacie zamiast w wielu porozrzucanych wątkach na odległych stronach.Ale nie w tym rzecz ,rzecz jest w tym że ktoś się mógł poczuć urażony tym że nie skonsultowałem się jako pomysłodawca przyklejenia topiku na temat kart muzycznych high fidelity z autorami poprzednich topików odnośnie nazwy i wybrania który topik ma byc przyklejony lub ewentualnie utworzenie nowego od poczatku ,otuż sprawa wyglada tak że miałem taki zamiar ale topik został po prostu przyklejony zanim sam go zgłosiłem i ustaliłem z wami szczegóły czyli zrobił to ktos za mnie ,no i dobrze nalezy sie cieszyć z tego co mamy.

 

A co do emu 0404 jest taka sprawa że ta karta nie ma wejścia słuchawkowego ,tak że jak ktoś lubi mieć podłączone słuchawki bezpośrednio do karty to może być problem .

 

Ta karta też jest dobra ESI MAYA 44 i pośiada wejście słuchawkowe

http://www.allegro.pl/item127429233_maya44...krofonowym.html

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa stanęła na tym, że do wyboru mam Esi Juli, którą mogę mieć za 300zł lub M-Audio Audiophile za 320zł. Tak jak pisałem wcześniej, chodzi o kartę do słuchania muzyki (na dobrych słuchawkach). Nie wiem którą z tych kart wybrać, a ktoś wykasował moją wczorajsza wypowiedź (albo ją po prostu wcięło :). Wiem że nie wnosi raczej nic do tematu kart HiQuality, ale gdzie mam o to spytać - w nowym wątku?). A może jednak to Prodigy 7.1 :D. Ciężka decyzja ...

 

P.S. @mpeg-4 Jak chcesz, to mogę wkleić linki do tamtych tematów w pierwszym poście tego przyklejonego topicu, bo to ja wnioskowałem o jego przyklejenie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe info odnośnie zastosowanych DAC W kartach audio.

E-mu 0404 ma najlepsze przetworniki DAC AKM 4396 Dynamic Range (1kHz, A-weighted): 116dB

ESI MAYA44 dynamika D/A 108 dB

ESI Juli@ –DAC AKM 4358- 112dB dynamic range

M-Audio Audiophile 2496 -DAC AKM AK4528VF -dynamic range: 104dB

 

X-Fi XtremeMusic- DAC CIRRUS LOGIC CS4382-

 

Prodigy 7.1 LT DAC- Wolfson WM8770 Dynamic Range (S/N) : 106 dB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mpeg-4 w przypadku sluchania muzyki to te dane co podales nie maja zadnego znaczenia i nie nalezy sie nimi sugerowac

 

stefanor

jak wezmiesz te m-audio zamiast juli@ za 300zl to cie zastrzele, jak mozesz miec taniej juli@ to od razu przekresl m-audio 2496

prodigy to ciekawy pomysl, ale mysle ze juli@ zagra lepiej (o ile nie przerobimy tego prodigy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prodigy hifi nikt nie mial bo to nowa karta ale konstrukcja i jakosc uzytych elementow robi niesamowite wrazenie

 

Jednak ta wersja prodigy z tego linka z pierwszej strony jest raczej wersja starszą niż najnowszą jak podaje sprzedawca z allegro bo na stronie audiotraka jest trochę inna wersja karty:

2334211[/snapback]

Sprawa stanęła na tym, że do wyboru mam Esi Juli, którą mogę mieć za 300zł lub M-Audio Audiophile za 320zł. Tak jak pisałem wcześniej, chodzi o kartę do słuchania muzyki (na dobrych słuchawkach). Nie wiem którą z tych kart

 

Esi Julia zdaje się nie ma "wejścia" słuchawkowego ,a M-Audio Audiophile ma ale tylko w wersji USB

Ale na brak wejśćja słuchawkowego jest rada trzeba po prostu kupić wzmacniacz słuchawkowy :

http://holdegron.fm.interia.pl/

Albo kup PRODIGY i sprawa załatwiona.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prodigy 7.1 HiFi jest najnowsza wersja kart z serii Prodigy

7.1 oraz 7.1 LT to wersje poprzednie

Sprzedawca z allegro napisał jakoś dziwnie cytat :quote Nowa wersja słynnej karty Prodigy 7.1 LT ,ale zapomniał dodać że nowa wersja nie ma na końcu "LT" . Nowej wersji Prodigy 7.1 HiFi nie ma jeszcze na stronie producenta.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jeszcze wypadałoby mieć cd do porównania ;> A sprzęt pewno średniej klasy, wzmacniacz używany kupisz za 500-1000 kolumny za drugie tyle, i już masz zestaw który możesz rozbudowywać do usmarkanej śmierci pozybywając się kolejno najsłabszego ogniwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co sądzicie o M-Audio Audiophile na USB? Widzę, że ta karta ma wyjście na słuchawki (czyli pewnie ma wzmacniacz słuchawkowy) LINK. Czy na pewno wersja PCI nie ma wzmacniacza słuchawkowego?

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja USB może być bardzo ciekawą propozycją,zwłaszcza że posiada troszkę lepsze przetworniki niż wersja PCI.

109db na wejściu analogowym i 107db na wyjściu analogowych.W wersji PCI było to odpowiednio 100db i 104db.Na wejściach i wyjściach cyfrowych też jest przewaga wersji USB.109db do 104db.Dodatową zaletą jest zewnętrzne zasilanie i wzmaciacz słuchawkowy,którego NAPEWNO nie posiada wersja PCI.

 

Polecam test tego urządzenia:

 

http://www.e-muzyk.pl/muzyk/servlet/Index?...amp;article=301

 

"Ale pod jednym względem konstrukcja Audiophile USB stanowić może wzorzec. Chodzi o brzmienie. Jest ze wszech miar godne miana Audiophile ;) Zarówno nagrywany, jak odtwarzany sygnał jest niezwykle klarowny, czysty, dynamiczny, a jednocześnie... miękki w brzmieniu. Oczywiście – to bardzo subiektywne określenie, jednak potwierdzone również subiektywnymi odczuciami zaprzyjaźnionego, znanych i Wam – drodzy Czytelnicy – realizatorowi pracującemu na ProTesjonalnych, studyjnych systemach zapisu ;)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wejściach i wyjściach cyfrowych też jest przewaga wersji USB.109db do 104db.

?????????? a co ma do tego parametru wy/we cyfrowe ? - chyba że se zmierzyli poziomy jakieś elektryczne ale to i tak bez sensu bo na dźwięk to nie ma wpływu Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Potrzebuje w miare dobrej dźwiekówki z wyjściem SPIDF i DD Live!

TerraTec Aureon 7.1 za ok 250zł będzie dobrym wyborem?

Czy coś możecie jeszcze polecić...

Zalezy mi, aby jakośc dźwieku była nie gorsza niż na soundstormie :)

To weź SB Audigy 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ralf11

te dane ktore podales nie maja znaczenia jesli myslisz o sluchaniu muzyki

jesli chodzi o to czy lepiej gra usb czy pci wersja, to juz tylko i wylacznie projekt oraz dobor elementow gra role, a z tym moze byc roznie biorac pod uwage masowy charakter produktu (choc zdarzaja sie wyjatki od reguly)

 

ludzie maja tendencje do koncentrowaniu sie na typie kostki albo samych liczbach i zapominaniu o calej reszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem a widzę, że powstał ciekawy wątek. Tylko że zawartość jakby nie nadąża za tytułem. Jeżeli już mamy "Najwyższą Jakość" z dużych liter, to chyba zabrakło wzmianki o kartach firmy Lynx. Sugeruje te linki:

http://www.lynxstudio.com/lynxtwo.html

http://www.digit-life.com/articles2/lynxtwo/index.html

http://www.kartydzwiekowe.com.pl/?akcja=produkt&id=43

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysl logicznie, najwyzsza jakosc nie oznacza najwieksza ilosc funkcji

te karty nie sa wcale najlepiej brzmiace, oferuja najwiecej mozliwosci przy najwyzszej jakosci, ale watpie aby ich mozliwosci odtwarzania muzyki byly wiele lepsze od takiej np. esi juli@ za 500zl czy dobrze dopieszczonego pcm2702 i zeby te zmiany w dzwieku ktore beda pewnie na granicy percepcji byly warte tych 3000zl zwlaszcza ze jest duza mozliwosc ze takie audiophile usb, lub juli@ lub tym bardziej pcm zagra ladniej

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...