Skocz do zawartości
stefanor

Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję karty dzw. do gosnikow Genius SP-HF1250X. Priorytetem jest dla mnie muzyka, sprzetowe EAX itp mnie nie interesuje. Niestety ogranicza mnie budżet - max 90 zł. Właściwie juz mialem brać SB live 24bit, ale przejrzalem ten temat i nie otrzymał on zbyt pochlebnych opinii. W związku z tym czy za tą kwote dostanę coś lepszego? Aktualnie siedzę na karcie C-Media CMI8738/C3DX (tak przynajmniej jest opisana w menedżerze urządzen ;))

Mam te głośniki i kupiłem do nich kartę M-Audio AUDIOPHILE 2496. Nowa kosztuje 400zł, ja kupiłem za 300zł wraz z prezentem od allegrowicza, który sprzedałem za 100zł, więc de facto karta kosztowała mnie 200zł (choć warta jest te 400zł). Kupiłem ją z zamiarem nagrywania ja komputerze, ale dźwięk jaki wydaje w połączeniu z głośnikami (te głośniki to niby małe monitorki studyjne) jest bez porównania z integrą ADI1988. Co mnie zaskoczyło... podgłaśniam głośniki pokrętłem na MAX (podczas gdy w windows nic nie gra) i jest totalna cisza, na integrze były szumy i trzaski. A samo

 

Karta nie ma EAX, CSRXXYYYZZW-3D, pozycjonowania multikanałowo-przestrzennego czy systemu SUPER-HIPER-WYPAS-3D, ale brzmi wspaniale. Jest to karta stereo z wyjściem cyfrowym i złączami MIDI (to do nagrywania). Ostatnio na alledrogo widziałem kartę TERRATEC na chipie VIA ENVY24HT (na tym jest też m-audio ap2496) poszła za ok 70zł!!! Oczywiście kupił ją ktoś kto wiedział na jakim chipie jest ta karta i jakie ma przetworniki. Poszukaj czegoś takiego i zostaw tajwańskie zabawki.

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Terratec poszedł nie za 70 a za 170 z przesyłką, ja go kupilem. Był to model DMX 6fire LT ale mam też DMX 6fire 24/96 która ma panel z wejsciami i wyjsciami montowawny w zatoce 5.25. Karty mimo swojego wieku grają jak dla mnie bardzo dobrze.

 

Terratec

Edytowane przez Bomarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->Bomarek

 

jak wypadają w konfrontacji z Twoją wypasioną pcmką? :>

 

zastanawiam się czy kupić Beresforda TC-7510 (który jest ponoć lepszy od Benchmarka DAC1 oO) czy może taką Prodigy HD2 - cena podobna, ale musiałbym zmienić kable, bo wiadomo że interkonekt to nie USB 5m...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, do niedawna myślałem że marka E-MU od zawsze była profesjonalną filią firmy Creative i że jednak Creative potrafi budować profesjonalny sprzęt - ale jest jednak nieco inaczej <_<

 

Karty Creativa służa do gier a nie do nagrywania. Można sie pokusić coś na nich nagrywać ale one maja sterowniki pisane pod zastosowanie multimedialne - gry/skype itp. Wiec latencja bedzie duża a możliwości zapanowania nad tym wszystkim nie wielke. Jakość przedzmacniacza mikrofonowego na takich kartach, nie nadaje się nawet do podłączenia mikrofonu do rozmów na skypie czy czatach. A co dopiero jezeli chodzi o nagrania...

W sprawie Emu sprawa wygląda troche inaczej. Niby plakietka Creativa to i ludzie głupoty pisza ze widocznie to samo co Cretive. Bzdury. Cretive wykupiło Emu w momencie, kiedy Emu zostało na lodzie bo główny motor(samplery) dzieki któremu firma dorobiła się marki i pieniędzy, przestawał się sprzedawać za sprawa komputerowych samplerów i modułów. Rynek był nasycony tymi sprzętami a nowego nie opłacało sie wypuszczać, bo górowały VST. W takiej samej sytuacji została postawiona firma AKAI, która znalazła nisze w samplerach do hip-hopu. Emu przeszła pod skrzydła Creativa i w sumie to nie dziwi po wielkim sukcesie kart z serii Sound Blaster do których procesory efektowe produkowała Emu.

Emu w ten sposób została zmuszona do zamieszczania nazwy Creative która niezbyt dobrze kojarzy się muzyką - a szkoda bo większość właśnie od Sound Blastera zaczynała zabawę z kraina komputerowego dzwięku,

Należy to podkreślić ze Emu produkuje sprzent zupełnie rózniący sie jakością od produktów Creativa. A owe problemy ? Myśle że występują one też w innych kartach, z tym że atrakcyjna cena pozwoliła na to by szersze grono kupiło karty EMU. Im wiecej użytkowników tym większy sprawdzian dla produktu. Zresztą należy pamiętać, że owe problemy wynikają czasami z tego powodu, ze wielu użytkowników zaczyna swoja przygode od tych kart , nie mając żadnej wiedzy/ przygotowania i stąd ich problemy - a później wpisy ze dana karta jest be i buuu

Temat tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Terratec poszedł nie za 70 a za 170 z przesyłką, ja go kupilem. Był to model DMX 6fire LT ale mam też DMX 6fire 24/96 która ma panel z wejsciami i wyjsciami montowawny w zatoce 5.25. Karty mimo swojego wieku grają jak dla mnie bardzo dobrze.

 

Terratec

Hej,

 

Tez mam w kompie tego terrateca z panelem (a miałem okazje kupić wersję zewnętrzną, teraz żałuje, że chciałem oszczędzić 20 euro), podłaczona jest pod całkiem niezłe stereo. Gra ładnie:) Teraz kupiłem do starszego kompa geniusy x1250 i chciałbym dać się im wykazać... Jak gra te wersja LT w porownaniu do DMX? Jakies zauważalne różnice, czy mozna kupować bez stresu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos czy da sie wgrac EEPROM od Audiotraka prodigy LT lub HiFI do Herculesa fortissimo 4? Bo wydaje mi sie ze te karty sie bardzo nie roznia od siebie pod wzgledem techicznym. Problemem w wypadku herculesa podobnie jak w przepadku terrateca jest fatalny support [a raczej jego brak].

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę wgrać od Prodigy 7.1 zwykłego z tego, co widzę.

Tutaj masz program i objaśnienia w .txt, powodzenia ;)

http://volny.cz/needsoft/eeprw.zip

 

Sam robiłem takiego moda na moim Aureonie Space 7.1, wszystko poszło bez problemu ;)

 

 

EDIT: Chociaż nie wiem co z tego będzie - one mają inny dac ;p

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie DAC z herculesa jest taki jak w LT/HiFI a nie jak w zwyklym prodigy.

 

Poczytalem troche i doszedlem do wniosku ze taka opcja w przypadku karty Herculesa nie bedzie mozliwa. Karty roznia sie jednak troche od sibie - chociazby "układem" wyjsc i wejsc - te w audiotrakach sa na oddzielnym złączu.

 

Natomiast twoj Aureon space jest jak na moje oko [poza wyjsciami cyfrowymi] zupelnie identyczny jak Audiotrak prodigy 7.1 wiec taki manewr tutaj mozna stosowac.

Widac po zdjeciach ze karty roznia sie glosnie ... kolorem :)

http://www.digit-life.com/articles2/terrat...on71/index.html

http://www.digit-life.com/articles2/audiot...gy71/index.html

 

Btw, orientujecie sie czy terrateca w wersji "Sky" [czyli z jednym wyjsciem mniej] rowniez da sie przerobic na audiotraka?

 

I jeszcze odnosnie tego herculesa... ta karta wyglada naprawde ciekawie, problem w tym ze producent wypuscil tylko jedna wersje sterownikow - na officjalnej stronie sa drivery w wersji v1.0 - i do tego jest ona dosc zbugowana i niestabilna.

 

Slyszalem ze Via wypuscila jakies uniwersalne sterowniki dla kart z ukladem Envy24HT, orientuje sie ktos jak one sie sprawdzaja?

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw, orientujecie sie czy terrateca w wersji "Sky" [czyli z jednym wyjsciem mniej] rowniez da sie przerobic na audiotraka?

Tak, widziałem już kogoś z tak zmodowaną kartą.

 

Co do stabilności sterowników, to audiotrak tez nie jest tutaj gigantem, mi np. na ASIO foobar się sypie - muszę słuchać na Kernel Streaming.

Jakbyś potrzebował sterów do Prodigy, to tylko z koreańskiej strony audiotraka - innych nie update'ują ;/

 

A na nowszych X2, podczas zrzucania gry (warcraft 3) na pasek resetuje mi się komp ;]

 

P.S. - dzisiaj wypróbuję te sterowniki od VIA.

 

 

EDIT: Nawet nie chcą mi się zainstlaować LOL!

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ciesze się, że tu trafiłem. Posty (większości) poparte logiką, wiedzą i praktyką.

Jestem posiadaczem Prodigy Hi-Fi, zmieniłem opampy na kości BB OPA2134PA. Jest nieźle ale mi ciągle mało... Myślę nad zmianą na Prodigy HD2 Gold lub EMU 0404. Ma to sens ?

 

 

Przy okazji do użytkownika ba-M-bo:

 

U mnie w szufladzie leży nieużywany (odkąd mam 7,1 Hi-Fi) Turtle Beach Montego II Quadzila na Vortexie II. Chyba najlepsza pod względem zastosowanych elementów karta oparta o procesor Aureala. Przetworniki 18 bitowe. Z powodzeniem korzystałem z niej pod Win XP. Doinstalować musiałem tylko jedną łatkę aby korzystać ze sprzętowego equalizera wbudowanego w tę kartę. Kupiłem jakiś czas temu na allegro. Sterowniki do niej posiadam. Mogę ci odpalić za jakieś 30 PLN + koszt przesyłki jak tak bardzo chcesz. Jeśli wolisz zrobić to w bezpieczny sposób ;) mogę wystawić ją na allegro i weźmiesz poprzez "kup teraz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie male pytanko:

czy aureon 5.1 i aureon 5.1 fun roznia sie tylko tym, ze do tej drugiej dorzucaja jakies gierki? icon_wink2.gif

Oraz śledziem z wyjściem Midi/Game port.

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kartę ESI Juli@. W związku z tym mam pytanie jakich ustawień używać, żeby wycisnąć z niej jak najwięcej. Warto bawić się w resampling? Sprzętowy, czy programowy? Używać ASIO 2.0, czy to raczej nic nie poprawi? Może są jeszcze jakieś inne sztuczki? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu bawić się resamplingiem na Esi@Juli, bo to nie Creative, który potrzebuje programowego resamplingu do 48 Khz, żeby zabrzmieć jak trzeba. ASIO też nic nie daje. Napisz lepiej jakie masz głośniki do tej karty.

 

PS.Znam pewną sztuczkę na poprawę dźwięku we wszytkich kartach muzycznych wyposarzonych w wyjścia RCA (chinch).

 

Kupcie ten przewód:

 

http://allegro.pl/item226435622_klotz_la_g...udio_100cm.html

 

Tylko 59zł,bo to jest samoróba ale komentarze mówią same za siebie. Dodam tylko że podpisuję się pod nimi wszystkimi kończynami.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu bawić się resamplingiem na Esi@Juli, bo to nie Creative, który potrzebuje programowego resamplingu do 48 Khz, żeby zabrzmieć jak trzeba. ASIO też nic nie daje. Napisz lepiej jakie masz głośniki do tej karty.

 

PS.Znam pewną sztuczkę na poprawę dźwięku we wszytkich kartach muzycznych wyposarzonych w wyjścia RCA (chinch).

 

Kupcie ten przewód:

 

http://allegro.pl/item226435622_klotz_la_g...udio_100cm.html

 

Tylko 59zł,bo to jest samoróba ale komentarze mówią same za siebie. Dodam tylko że podpisuję się pod nimi wszystkimi kończynami.

Kabelek jak kabelek ... po prostu dobry podwójnie ekranowany - ale kolega potrzebuje big jack - RCA ... ostatecznie już sam nie wiem - na jednych zdjęciach są wtyki podobne do dużych jack a na innych do RCA ... LOL Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten kabelek od dwóch tygodni i jestem naprawdę zadowolony. Poprawił się bas, a dźwięk stał się czystszy od poprzedniego kabla no-name Jest to typ RCA-RCA.

 

#Kyle ESI@ Juli@ w ogóle nie ma wyjścia jackowego, są tylko wyjścia i wejścia RCA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...