Skocz do zawartości
stefanor

Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje jakiejś karty dźwiękowej w miarę dobrej za rozsądną sumę, z wyjściem najlepiej optyk i coaxial. Potrzebuje do podłączenia kompa z amplitunerem KD. Czy tylko sensowny wybór to Audigy 2zs ? 9 ale podkreślam wolałbym coś tańszego, :/ bo 130 zł wydać za coś, co i tak wzmak bedzie sam obrabiał, to troche za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z optykiem i coaxem jednocześnie na pokładzie to będzie ciężko... Jak byś wybrał jedno z tych złącz to poszukaj czegoś na CMI obsługującego bit perfect - w szukajce wpisz to znajdziesz odpowiedni wątek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś interesuje to zrobiłem na szybko tłumaczenie recenzji DAC-a Audiotrak Dr.dac2 ,piszę tutaj bo nie chcę pisać trzeciego z kolei postu po sobie w temacie o Dr.dac2 :wink: .

 

http://forum.purepc.pl/temat/Audio/63/Audi...Dr-dac2/254808/

 

Przy okazji przytoczę odpowiedź oryginalnego autora tej recenzji ''romanrexa'' na moje zgłoszenie na forum ixbt prośby o sprawdzenie poprawności tłumaczenia kogoś kto dobrze zna tam język Polski ,niestety ostatnio nie ma u nas na forum @popeja i nie mam się z kim konsultować a tylko on zna tutaj perfekt język Rosyjski i ma sporą wiedzę techniczną ,więc ostatnio tłumaczenia są takie jakie są :) :

 

 

romanrex

Sprawdzić dokładności tłumaczenia oczywiście nie mogę . Mogę tylko wyrazić podziękowanie za dążenie do przekazania informacji na język Polski .Bardzo przyjemnie jest zobaczyć, kiedy twój artykuł tłumaczą na różne języki, i jest nim zainteresowanie ..

:D

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie bezpośrednie porównanie z analogowym wyjściem Esi@Juli.

 

Głośniki Microlab SOLO 7c mają dwa analogowe wejścia, które przełącza się pilotem.

 

Pod pierwsze wejście będzie podłączona analogowo Esi@Juli a pod drugie Esi@Juli (wyjście cyfrowe S/PDIF)+Beresford 7510.

 

Już nie mogę się doczekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAC Beresford 7510

 

JEEESTTTT PIĘKNIEEEEEEEEEEEE.

 

Już w życiu nie kupię żadnej karty muzycznej. Esi@Juli została zmasakrowana.

 

Co za piękne przestrzenne brzmienie o ciepłej analogowej barwie. Mniam. Do tego naturalność niespotykana wcześniej na żadnej karcie muzycznej, które przejaskrawiały wiele rzeczy. Bas pięknie wybrzmiema i nie jest już tak nachalny jak wcześniej, co świadczy o bardzo dobrej jego kontroli. W pełni zgadzam się z wypowiedzią pewnej osoby, która twierdzi że Beresford wyciska ostatnie soki z budżetowych zestawów. Już zaczęły mi się marzyć lepsze głośniki. Może na gwiazdkę uda uzbierać się na coś lepszego niż Solo 7c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beresford ma dwa wyjścia analogowe Amp i Fixed. Przy pierwszym podłączeniu pracuje jak Pre-Amp i można regulować jego głośność. Przy drugim podłączeniu Fixed głośność Dac-a jest ustawiona na 100% i nie można jej zmienić. Mam ustawione na Fixed ale przełączę na Amp żeby sprawdzić co się dzieje.

 

EDIT: Bardzo fajnie gra jak zrobiłem tak jak napisałeś. Napisz na co mam zwrócić uwagę przy takim ustawieniu.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Bardzo fajnie gra jak zrobiłem tak jak napisałeś. Napisz na co mam zwrócić uwagę przy taki ustawieniu.

Przede wszystkim czy obie kolumny grają tą samą głośnością - na analogowych potencjometrach przy dużym tłumieniu to jest problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko, już byłem w 99.% przekonany do kupna X-Fi music/gamer, ale nagle wyczytuje że to dla graczy etc. Co polecicie za ok. 200zł (lepiej mniej) do muzyki? Będą w parze z Microlabami solo 7c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może asus xonar dx?

można wyrwać ze sklepu netowego za 216zł, dolicz kuriera z 20zł i i tak raczej nic tego nie przebije.

plusem jest też niezły dźwięk 3d w grach, ale do muzyki i filmów podobno tylko ich mocniejszy brat może je łyknąć, czyli dx2

wg mnie warta tej ceny

i myślę że nic porządnego do 200zł raczej nie znajdziesz, więc warto naprawde dać te parę zł więcej....

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

czy moze ktos z forumowiczow powiedziec cos o tej karcie?

http://www.audiotrak.net/products/optoplay/

 

konstrukcja audiotraka i interfejs usb wygladaja obiecujaco, a ze ja nie potrzebuje nic ponad stereo moglbym troche zaoszczedzic w porownaniu do nowszych modeli. jednak dobrze by bylo gdyby karta miala jakas obsluge eax'a a o tym na stronie nic nie ma. pytanietakze czy usb 1.1 na karcie nie bedzie problemem.

 

jak wypadata karta w porownaniu do audigy2 (ceny za obie sa mniej wiecej podobne)?

 

 

z gory dzieki za wszelkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś starszy interfejs na USB, nie wiem czy warte uwagi, ale ostatnio czytałem sporo dobrego na temat ASUS U1 - też na USB - cena koło 130zł

http://allegro.pl/item385470564_asus_xonar...mikrof_wwa.html

chyba nawet jakieś EAXy ma.

Sam się mało interesowałem dźwiękówkami na USB - brat sobie kupił jakiegoś starego Philipsa Aurilium do gierek i na tym się skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odzew.

 

do gier wystarcza mi to co mam zintegrowane na plycie. z lokalizacja przeciwnikow problemow nie ma, ale przy sluchaniu muzyki zwracam wieksza uwage na zaklucenia z innych elementow komputera i tu jest tragicznie. licze na to ze przy usb bedzie lepiej, a przy odrobinie wysilku moglbym zasiac karte jeszcze z odzielnego zasilacza.

 

tak w ogole to jak zwykle mam refleks. nie dalej jak dwa tygodnie temu odebralem przesylke z tej firmy... poszukam czegos konkretnego nt tej dzwiekowki, bo cena mnie lekko zdziwila. ostatnim razem kosztowala ~300 (i gdzieniegdzie wciaz tyle kosztuje jak widze). tak sie jeszcze upewnie - te opinie to na pewno nie na temat wersji P2 (na ta mnie nie stac)?

Edytowane przez migrena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba nie P2 a D2 :D

Ale o U1 też coś czytałem, raczej pozytywnego - w sumie nic innego ciekawego na USB nie widzę i tak w tej cenie :) Choć ten Audiotrak ładnie wygląda to po zabawie HD2 stwierdzam, że to jednak średnia firma - mogliby się lepiej postarać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odzew.

 

do gier wystarcza mi to co mam zintegrowane na plycie. z lokalizacja przeciwnikow problemow nie ma, ale przy sluchaniu muzyki zwracam wieksza uwage na zaklucenia z innych elementow komputera i tu jest tragicznie. licze na to ze przy usb bedzie lepiej, a przy odrobinie wysilku moglbym zasiac karte jeszcze z odzielnego zasilacza.

 

tak w ogole to jak zwykle mam refleks. nie dalej jak dwa tygodnie temu odebralem przesylke z tej firmy... poszukam czegos konkretnego nt tej dzwiekowki, bo cena mnie lekko zdziwila. ostatnim razem kosztowala ~300 (i gdzieniegdzie wciaz tyle kosztuje jak widze). tak sie jeszcze upewnie - te opinie to na pewno nie na temat wersji P2 (na ta mnie nie stac)?

tylko zeby skorzystanie z zasilacza nie skonczylo sie petla mas bo wtedy zamiast lepiej bedzie tragicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, oczywiscie chodzilo mi o D2. znalazlem jakis test syntetyczny u1 i porazajaco dobrych wynikow to ona nie ma. pospiechu nie ma wiec poczekam na jakas okazje na alledrogo albo az sie wieksza kwota uzbiera.

 

tylko zeby skorzystanie z zasilacza nie skonczylo sie petla mas bo wtedy zamiast lepiej bedzie tragicznie

az tak dokladnie sie nad tym jeszcze nie zastanawialem. ja jestem informatykiem, a nie elektronikiem wiec bede pewnie musial zasiegnac porady znajomego w tej kwestii. dzieki za przypomnienie.

 

ostatecznie moze uda mi sie namowic wspomnianego elektronika do zrobienia mi karty diy za krate browarow. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotka pilka, HD2 zakupilem, Vista 64 zainstalowalem odpalilem, Q sound nie dziala ( czytalem w tym temacie o tym ale to dosc stary post), czy od tamtej pory cos sie zmienilo? stery X2 v0.978 posiadam, czy da jakos pod vista qsound odpalic? (w sumie do zabawy nie chce mi sie xp zainstalowac) moze ktos krotko opisac czy to cos dziala/daje? Ja w sumie mam tylko regulacje volume i wybor jakosci dzwieku,

W sumie na wzmaku ustawiam wszystko ale jednak pobawic bym sie chial:)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z tego panelu pod XP działał tylko wybór częstotliwości próbkowania :) Sterowniki są dziadowskie, można by spróbować zmodować kartę, aby używać oryginalnych sterów od VIA - gdzieś w temacie o HD2 był post z linkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z tego panelu pod XP działał tylko wybór częstotliwości próbkowania :) Sterowniki są dziadowskie, można by spróbować zmodować kartę, aby używać oryginalnych sterów od VIA - gdzieś w temacie o HD2 był post z linkiem.

Ok to juz wiem ze nie ma co xp instalowac:)

Lece słuchac :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłam sobie ostatnio karte Juli@. Jestem zadowolona.

To karta dźwiękowa 24bit/192kHz ze zmiennymi wejściami i wyjściami, otrzymała wyróżnienie "Nasz Typ" w magazynie Estrada i Studio.

 

specyfikacja:

 

# liczba wejść analogowych: 2

# liczba wyjść analogowych: 2

# liczba wejść cyfrowych: 2

# liczba wyjść cyfrowych: 2

# przetwornik A/D: 24-bit/192kHz

# przetwornik D/A: 24-bit/192kHz

# dynamika A/D 112 dB

# dynamika D/A 114 dB

# poziom wejść: 4 dBu

# poziom wyjść: 4 dBu

# rodzaj wejść mono

# rodzaj wyjść mono

# Ilość wejść MIDI: 1

# Ilość wyjść MIDI: 1

# Ilość wyjśc gitarowych:

# Łączna liczba wejść: 4

# Łączna liczba wyjść: 4

# Minimalna latencja 1 ms

# wejsćie SPDIF

# wyjśćie SPFID

# wyjśćie TosLink

# funkcja Ful Duplex: TAK

# 32-bit Bus mastering

# Czestotliwości próbkowania: 192 / 96 / 48 / 44,1 / 32 kHz

 

 

Magistrale:

 

# PCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta powinna posiadać cyfrowe (koncentryczne) lub optyczne wejscie no i zwykłe analogowe coś co zagra dobrze z moją ampli w dolby digital bo obecnie mam anologowo podlączone do jakiegoś szajsu Mint a sprzęt dobry i się marnuje. Wiec jaką polecacie kartę? Kwota do wydania najlepiej jak najmiejsza. A może ktoś sprzedaje takie cudo z takimi wejściami?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się tańszy konkurent dla DAC-a Beresford ,ZERO DAC koszt z przesyłką to około 370 zł :D

 

http://www.audiostereo.pl/ZERO_DAC_znacie_...enia_43627.html

 

Ale moim zdaniem ciekawszy jest YULONG DAH1 MARK DAC

http://cgi.ebay.com.hk/ws/eBayISAPI.dll?Vi...1742.m153.l1262

 

Poniżej cennik innych ciekawych Chińskich DAC-ów :

http://search.ebay.pl/_W0QQdfspZ1QQsassZws...idZp1728Q2em124

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...