Skocz do zawartości
stefanor

Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

To drugi DAC z cyfrową regulacją głośności jaki do tej pory widziałem (dla mnie podstawa) ... tylko że ten kosztuje 300$ a tamten kosztował ~700$ :wink: .

Z tańszych z cyfrową regulacją warty uwagi jest jeszcze MUSILAND SVDAC05 na topowym DAC CS4398 ,dynamika/sn 120dB i za około 268,43 zł B-)

 

http://cgi.ebay.pl/MUSILAND-SVDAC05-DIGITA...1QQcmdZViewItem

 

http://www.head-fi.org/forums/f7/musiland-...svdac05-318427/

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta powinna posiadać cyfrowe (koncentryczne) lub optyczne wejscie no i zwykłe analogowe coś co zagra dobrze z moją ampli w dolby digital bo obecnie mam anologowo podlączone do jakiegoś szajsu Mint a sprzęt dobry i się marnuje. Wiec jaką polecacie kartę? Kwota do wydania najlepiej jak najmiejsza. A może ktoś sprzedaje takie cudo z takimi wejściami?

 

Pozdrawiam

a co nie masz zintegrowanej na płycie?od roku praktycznie kazda ma wyjscie cyfrowe i potraf wysłac dolby digital a i czesto dts po cyfrze - poc o bawic sie w kartę?

krta potrzebna tylko gdy chcesz miec eax w grach albo wysłac analogowo....

 

Witam, planuje zakup karty muzycznej do 150zl.

Czy SB Audigy 2 ZS gold to dobry wybor? :>

po co i do czego?jak nie grasz albo nie tworzysz muzyki korzsytaj ze zintegrowanej (chyba ze masz trupa komputer)

jak zalezy c na stereo w wysokiej jakosci to cala masa poczawszy od emu 0202 przez o4040 na pci do uuuu panie :)

audigy 2 to juz zaden wybór - szkoda kasy

 

panowie tak sie podniecacie tymi dacami a pod jaki odsłuch je podłączacie i jakie macie pomieszczenia do odsłuchu?

 

ot szczegół ale wazniejszy niz te wasze daki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie tak sie podniecacie tymi dacami a (...) jakie macie pomieszczenia do odsłuchu?

Przy odsłuchu bliskiego pola wpływ akustyki pomieszczenia jest mniej krytyczny niż w polu dalekim/średnim. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się słucha na słuchawkach to pomieszczenie spełnia raczej walor estetyczny ;)

Słuchawki niszczą słuch, nie dają neutralnego dźwięku (fizycznie nie mogą dawać bo omijają małżowinę czyli nasz naturalny filtr) ... po prostu SYF :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki niszczą słuch, nie dają neutralnego dźwięku (fizycznie nie mogą dawać bo omijają małżowinę czyli nasz naturalny filtr) ... po prostu SYF :]

Czy ja wiem czy np. AKG K1000 omijają małżowinę ? :unsure:

Ale koniec offtopa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta powinna posiadać cyfrowe (koncentryczne) lub optyczne wyjscie no i zwykłe analogowe coś co zagra dobrze z moją ampli w dolby digital bo obecnie mam anologowo podlączone do jakiegoś szajsu Mint a sprzęt dobry i się marnuje. Wiec jaką polecacie kartę? Kwota do wydania najlepiej jak najmiejsza. A może ktoś sprzedaje takie cudo z takimi wejściami?

Edytowane przez grzeesiek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz czegoś z wyjściem cyfrowym do podłączenia amplitunera to poczytaj o bit-perfect - jest wątek na forum o tym. A sensowne po spdif karty to np. Zoltrix Nightingale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod pytanie

poszukuję dźwiękówki na PCI

 

wymagania:

- 24/192

- toslink i coaxial

- dobre sterowniki

Sama cyfra czy jeszcze dobry analog? Jeśli tylko cyfra to Realtek 883 / 889 potrafi pracować 192k 24 bit (kwestia zakupu płyty) - tego nie potrafi chyba żadna X-Fi / Audigy (max mają 24/96)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wreszcie kabel do podłączenia Beresforda (coax). Zainstalowałem śledzia (dedykowany do płyty) z wyjściami spdif. I cisza… Płyta nie wykrywa podpiętego kabla. Po analogu jest ok. Karta to integra Realtek 889A, mobo jak w sygnaturce.

Może macie jakieś rady.

Ewentualnie zastanawiam się czy kupić jakąś dźwiękówkę na usb (w ostateczności PCI). Tylko nie wiem czy będzie duża różnica na plus. Karta będzie wykorzystywana jedynie do stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta działała dobrze (i działa nadal po analogu). Po prostu nie widzi wpietego coax. Nawet w opcjach głosności - suwak dla spdif jest wygaszony (nie mozna go przesuwać).

 

Z tą dodatkową kartą potwierdzasz moje domysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś dokładnie tak jak w instrukcji??. Przewód do płyty głównej podpięty jak na obrazkach??. Może włożyłeś go odwrotnie??. Sterowniki do dźwięku zainstalowane z płyty dołączonej do zestawu??. W instrukcji widzę że trzeba w opcjach dźwięku ustawić wyjście dźwięku na SPDIF.

 

Ściągnij najnowsze stery do dźwięku i najnowszy bios z oficjalnej strony Gigabyte:

 

http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-g33m-ds2r.html

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może tu sie dowiem co mi polecicie za kartę do słuchania muzyki grania w takie gry jak Call of Duty i cała seria Nfs oraz Cmr. Więcej do czego będzie podłączona jest tu:http://forum.purepc.pl/temat/Co-kupic/59/Karta-Muzyczna-Do-250zl/270271/

Z góry dziękuje :) Bo nie wiem czy warto kupować kartę i jaką czy pozostać zintegrowanej karcie na Asus P5Q Deluxe.

Edytowane przez Damian20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Siema.

Słuchajcie szukam dobrej karty dżwiekowej. Obecnie mam Audigy 2 ZS ale chce zainwestować w coś lepszego, i tak w sumie mam dylemat czy dalej iść w creativy (i tu nie mam typu) czy np. w asusa Xonara d2 o którym czytałem wiele dobrego...

Mam głośniki Logitecha Z-5500 (5.1) i ogólnie karta w 97% miała by służyć do słuchania muzyki...

z góry dziekuje ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Z-5500 słuchasz w 97% muzyki??

 

Chyba mega, hiper techno, bo do innej muzy to się nie nadaje.

I on slucha, i Ty sluchasz i ja slucham, wazne ze mu sie podoba, i czerpie z tego radosc (szklanki skacza):) a ze nie slyszal lepszego...hmm zazdroszcze mu, bo potem czlowiek popada w obled...zamiast sluchac muzyki, slucha mp3ki i nawet nei wie co leci, tylko analizuje dzwieki i przeklamania, a przy flacu slucha jakiejs dziadowskiej kapeli (czegos czego nidy by nie dorwal) tylko dlatego ze to FLAC (ja tak mam:/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.zamiast sluchac muzyki, slucha mp3ki i nawet nei wie co leci, tylko analizuje dzwieki i przeklamania, a przy flacu slucha jakiejs dziadowskiej kapeli (czegos czego nidy by nie dorwal) tylko dlatego ze to FLAC (ja tak mam:/)

A już myślałem że tylko ja tak mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy flacu slucha jakiejs dziadowskiej kapeli (czegos czego nidy by nie dorwal) tylko dlatego ze to FLAC (ja tak mam:/)

Nie tylko stopień kompresji się liczy, ale przede wszystkim jakość samego nagrania. Słuchanie dupnie nagranej płyty jakiejś dziadowskiej kapeli w najlepszym nawet formacie audiofilskiej ekstazy ci nie zapewni. :lol: Edytowane przez freaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko stopień kompresji się liczy, ale przede wszystkim jakość samego nagrania. Słuchanie dupnie nagranej płyty jakiejś dziadowskiej kapeli w najlepszym nawet formacie audiofilskiej ekstazy ci nie zapewni. :lol:

Wiem, i cytujac RBEJ dobra 320kbps mp3 jest niekiedy nie do odroznienia od flacka...a flacki dziadowskie tez sie zdarzaja, ja jednak mialem na mysli nagranie porzadnej jakosci flacka. (THE CLASH-LONDON to tak btw:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, i cytujac RBEJ dobra 320kbps mp3 jest niekiedy nie do odroznienia od flacka

Kiedyś kilku złotouchym audiofilom zaproponowano odróżnienie mp3 256kbps od nagrania bez kompresji w ślepym teście. Oczywiście według nich miało to być dziecinnie proste, jednak zadaniu nie podołał żaden. Dobrze nagrane mp3 192kbps oferuje dźwięk trudny do odróżnienia w porównaniu z nagraniem źródłowym i to jest właśnie maksymalna kompresja z jaką ściągam muzykę. Edytowane przez freaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałbym kupić niedługo jakąś dobrą kartę dźwiękową w granicach 170 zł ( nie jestem w stanie dopłacać, np. do kary za 200 zł ) do słuchawek Lognetmedia Aero 5.1. Obecnie mam SB Audigy i chciałbym coś lepszego. Czy zmiana była by dużo korzystniejsza ? Karta będzie używana na systemie bądź Windows Server 2008.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...