Skocz do zawartości
stefanor

Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam Was, że tak nagle wtrącę, ale... Kto Cię namówił do kupienia sluchawek LognetMedii?

 

Na pewnym forum. Ja jednak sądzę, że wybrałem dobrze. Słuchawek potrzebuję do gier, a nie kupuje się specjalnie do nich przystosowanych. Są lepsze od SteelSound 4H/5H, więc jakichś tam poziom reprezentują.

 

EDIT: W sieci także są podobne komentarze, a na większości forach w granicach 200 zł te słuchawki są polecane.

Edytowane przez Cry$t4L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Infrasonic S.DAC5 kosztuje aż 550 € - ale można się było tego spodziewać . Ciekawe czy u nas zmieści się do 2K.

 

Cena w niemczech jest psychiczna , w Japonij jest znacznie taniej :

 

 

http://shop.musiklabor.de/oxid.php/sid/32b...rasonic-S.DAC5/

 

http://translate.google.com/translate?u=ht...sl=ja&tl=en

 

http://finance.google.com/finance/converte...=JPY&to=PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kupić karte w rozsądnej cenie tylko do muzyki i oglądania filmów ??? TYLKO STEREO UŻYWAM,używałem i będe używał :) Amen :P

Myślałem nad Prodigy HD2 bo miałem wcześniej Prodigy 7.1 Hi-fi i byłem bardzo zadowolony ale pozbyłem się jej bo nie działała z vistą jak trzeba .....

Ma ktoś Prodigy HD 2 i viste ??

 

Czy jest to dobry wybór w tej cenie czy lepiej coś innego kupić ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG, byłem tak zaślepiony tymi "******łami", że nawet nie słuchałem bez resamplingu dla porównania, aż do dzisiaj i co się okazało?

24bit/44kHz - o wiele przyjemniejsze, cieplejsze brzmienie, lepsza separacja, bas mięsisty

przynajmniej w przypadku mojego systemu, resampling do 96kHz pogarszał sprawę, więc radzę testować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"taktowanie"?

 

U mnie na 96kHz jest wszystko wygładzone i nieprzyjemne, to jakby ktoś wyszlifował papierem ściernym płaskorzeźbę... niby są detale, ale sztuczne

a przy 44kHz wychodzą wszystkie niedoskonałości nagrań no i jest trochę ciszej (nie ta dynamika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne że mam na stałe w sterach

Jeśli masz w sterownikach na stałe np. 44,1K i sprawdzasz brzmienie pliku 44,1K bez resamplowania i z resamplowaniem do 96K (ciągle mając ustawione SPDIF na stałe 44,1K) to trochę bez sensu. :huh:

 

Chyba że chciałeś napisać - jak używam tylko 44,1K to mam stale SPDIF na 44,1K a jak resampluję zawsze do 96K to SPDIF ustawiam na stałe na 96K :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kupić karte w rozsądnej cenie tylko do muzyki i oglądania filmów ??? TYLKO STEREO UŻYWAM,używałem i będe używał :) Amen :P

Myślałem nad Prodigy HD2 bo miałem wcześniej Prodigy 7.1 Hi-fi i byłem bardzo zadowolony ale pozbyłem się jej bo nie działała z vistą jak trzeba .....

Ma ktoś Prodigy HD 2 i viste ??

 

Czy jest to dobry wybór w tej cenie czy lepiej coś innego kupić ??

 

Pozdrawiam

Po co Ci do stereo 7.1?

Mam hd2 i viste 64x...nie dzialaja sterowniki i Qsound...ale po co :D? skoro i tak wylaczam wszelkie badziewia, a ewentualnych korekt dokonuje na wzmaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz w sterownikach na stałe np. 44,1K i sprawdzasz brzmienie pliku 44,1K bez resamplowania i z resamplowaniem do 96K (ciągle mając ustawione SPDIF na stałe 44,1K) to trochę bez sensu. :huh:

 

Chyba że chciałeś napisać - jak używam tylko 44,1K to mam stale SPDIF na 44,1K a jak resampluję zawsze do 96K to SPDIF ustawiam na stałe na 96K :wink2:

Jak resamplowałem to miałem @96kHz w sterach i tylko taki sygnał akceptowało z foobara, teraz mam @44 i resampler ponad nie działa, si? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha

 

Mi dla odmiany na Audigy 1 (szrot), Realtek 658 (szrot) i na Realtek 883 (OK - dobry do transmisji cyfrowej) dało się ustawić resamplowanie do np. 96K a SPDIF np. na 48K ... i dźwięk było słychać.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle,

 

W zasadzie nie wiem po co kupiłem m-audio.. Myślałem, że mam uwalone SPDIF na płycie, ale po przesiadce na Vistę, problem zniknął. Nie mogę jednak porównać, bo sprzedałem śledzia ;D

 

PS

hamuj bajerę bo nam się chłopak obraził... [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu mają służyć te dopiski (shitigi, s...t, ok)? Bo chyba nie sa one odniesieniem do jakości dźwięku?

s... - są oznaką tandety ... np. Audigy 1 to max 48K (96K to pic na wodę) i oczywiście brak poprawnej pracy przy 44,1K (wielkie IMD ... trzeba resamplować do natywnego 48K)

Realtek 658 - max 48K i wielkie IMD przy 44,1K ... czyli konieczność resamplingu do 48K

 

OK - znaczy się że po cyfrze nie ma się do czego przyczepić

Realtek 883 nie ma problemów z 44,1K, a jak ktoś chce to może sobie resamplować (lub po prostu odtwarzać prawdziwe kawałki "HD") ... i wysyłać przez SPDIF nawet 192K przy 24 bit ... i oczywiście jest bitperfect czego nie można powiedzieć o Audigy 1 / Realtek 658

 

ps. uprzedzam że miałem Audigy 1 ... milutkie gładziutkie[rozmywa] (przy analogu po resamplingu do 48K) ... ale z bardzo ograniczonymi możliwościami ... nawet nie można sobie sprawdzić czy jest różnica między 44,1K a np. 96K bo ... karta przy 96K gra tak jak by próbkowała z dokładnością 32K (łączyłem przez SPDIF ... było niby 96K ... ale grało w tym trybie niepoprawnie i nie była to wina DAC)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, z dopiskiem jest dużo lepiej :P

 

Marcin - o co sie mam niby obrażac. O to, że Audigy 1 to ścierwo? Ale ja sam tak uważam :D

Mam ją bo jesli miałbym używać toru analogowego przy ALC883 to wolałbym se piosenki na W800 zgrywać i na słuchawkach odtwarzać :D

 

PS. Nareszcie normalnie się forum przegląda...

 

Czekam na wolny fundusz i wtedy przesiadam się na Prodigy HiFi 7.1, przynajmniej tej części w kompie sobie nie będę mógł zarzucić:D

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie. Powiem tak jeżeli NAPRAWDĘ będzie warto to mogę wysupłać dodatkowy grosz, proszę więc o jakieś propozycje :). Wtedy będzie mi łatwiej coś więcej powiedzieć. A może można sobie coś samemu złożyć na usb ? Ma to być karta stricte do słuchania muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci do stereo 7.1?

Mam hd2 i viste 64x...nie dzialaja sterowniki i Qsound...ale po co :D? skoro i tak wylaczam wszelkie badziewia, a ewentualnych korekt dokonuje na wzmaku.

Dlatego też napisałem żę chce karte do stereo ...a nie do 7.1 ... :) Czyli HD2 to jest najlepsze rozwiązanie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...