Skocz do zawartości
stefanor

Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mnie naszła pewna myśl. Otóż chciałbym sprzedać mojego Xonara D1, ponieważ przydało by się trochę kasy, tak więc czy karty pokroju Turtle Beach Santa Cruz,

Hercules Fortissimo III 7.1 oferują lepszy dźwięk od tego Xonara? Chodzi mi tylko o dźwięk stereo. Mój sprzęt to Microlab Solo 7C i Sennheiser HD555. I obecnie Windows XP. Dodam że szybko nie zmienię na Windowsa 7, o ile w ogóle to w ciągu najbliższych 5 lat zrobię.

Z góry dziękuję za odpowiedzi, powiedzcie jeszcze czy taki zakup miałby jakikolwiek sens :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam 0404 USB -> przy odtwarzaniu słabości portu USB nie uświadczysz (to tak nawiasem).

Jeśli lubisz studyjne granie powinno baardzo podejść :)

Mam pytanie odnośnie tej karty. Jest tam analogowe pokrętło "Main Output" regulujące natężenie na wyjściu "Main" ... i jest jeszcze pokrętło cyfrowe "Direct Monitor" ... czy jeśli wybiorę tryb S/PDIF przy Direct Monitor i E-MU 0404 USB będzie pracował jako "standalone DAC" to czy będę mógł regulować głośność tym cyfrowym pokrętłem na wyjściu "Main" czy jedynie nadal analogowym z "Main Output" ?

 

słaby ten dac - z usb tylko 48khz.....podpinając do kompa to cyfrowa regulacja potrzebna nie jest - jest przecież w kazdym programie karcie i systemie.....

W każdym programie itd. jeśli regulujesz głośność to obcinasz dynamikę. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrętłem od regulacji cyfrowej na pewno można regulować wejścia liniowe, a cyfrowe muszę sprawdzić, tyle że nie mam kabelka żadnego. Jak znajdę jakiś to napiszę. Chociaż powinno się dać bo przy pokrętle jest wybór źródła i S/PDIF jest jednym z wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrętłem od regulacji cyfrowej na pewno można regulować wejścia liniowe, a cyfrowe muszę sprawdzić, tyle że nie mam kabelka żadnego. Jak znajdę jakiś to napiszę. Chociaż powinno się dać bo przy pokrętle jest wybór źródła i S/PDIF jest jednym z wejść.

Gdyby działała regulacja głośności na monitorach tym cyfrowym potencjometrem przy podawaniu sygnału na SPDIF To byłoby super ... jeśli zawiedzie mnie jakość pokrętła analogowego (mam złe doświadczenia z analogami ... np. taki SM PRO AUDIO ADDA 192s zmienia barwę i traci balans przy regulacji potencjometrem analogowym ... bezwartościowy złom za który chcą obecnie ~850 PLN). Jeszcze jestem ciekaw jak ta regulacja jest realizowana (czy nie ogranicza dynamiki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam pytanko w temacie kart muzycznych, bo jestem trochę zielony..

Otóz zakupiłem zestaw Yamaha RX 797 oraz głośniki Yamahy NS777 i posiadam to wszystko podlaczone do komputera (HTPC)

Sprzet sluzy do ogladania filmow i sluchania muzyki.. glownie z mp3, wiem wiem.. policzek troche dla tego sprzetu, ale poki co niestety takie rozwiazanie pozostanie:-p

Odrazu zaznaczam ze nie jest zadnym audiofilem co pewnie wiadomo po tym ze chociazby pojawilo sie "mp3"w moim poscie:-p

 

Chodzi o to ze mamkarte muzyczna zintegrowana z plyta glowna i szczeze powiedziawszy dosc mocno szumi, sprawdzalem czy to nie wina kabla... i wydaje sie ze nie... kupilem nowy nie pierwszej jakosci ale po odlaczeniu od komputera szumu juz nie ma.. wiec wnioskuje ze towina karty albo jakiegos przebicia, denerwujace takie buczenie w tle,niezbyt glosne a jednak wkurza:-p

Chcialem zakupic jakas lepsza karte muzyczna, jednak nie posiadam w amplitunerze wejscia cyfrowego, wiec chyba powinienem zakupic karte z wyjsciami czincz? Co o tym myslicie? czy jackiem da sie tez dobrze przekazac dzwiek? czy lepiej postawic na kabel czincz-czincz ?

niezlaenie od opcji, chcialbym wydac cos w okolicach 200 PLN, czy jest jakas sensowna opcja za te pieniadze? czy warto doplacic do jakiejs konkretnej karty? Z tego co czytalem to karta Audiotrak Prodigy wychodzi całkiem nieźle, myslalem tez nad Xonarem.

Bardzo prosze o jakies konstruktywne rady:)

Aha..czy wogule jest szansa ze jakosc dzwieku sie zmieni jezeli leci on z mp3? ja szczeze watpie, jedyne na co licze toznikniecie szumów, jednak jezeli moge za pomoca karty znaczaco zwiekszy jakosc dzwieku nawet z mp3, rozwaze zakup droższej.

 

Z gory wielkie dzieki za pomoc

pozdrawiam serdecznie

 

PS.. potrzebuje karty dobrej tylko do STEREO, żadnych 17.1 czy cos takiego:-p

Edytowane przez michaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale nic nie rozumiem:)

co to pętle mas?

co powinienem uziemić?komputer? karte? amplituner?

co to sąpolaczenia symetryczne?

 

z gory dzieki za odpowiedz:)

pozdrawiam

 

michaczu pętle mas i uziemienie - nie masz połączeń symetrzycznych tylko zwykłe - nie ma się co dziwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie myslalem o tym juz dluzszy czas, czytalem nie wiem ile juz opinii i testow i w sumie dalej nie wiem nad czym sie zastanawiac ( ale nie spieszy mi sie, dlatego pisze tego posta powiedzmy ze na luzie... ). A wiec (i prosze, nie mowcie mi po co mi takie sluchawki do tej pory bo dostalem je ujmijmy to "niespodziewanie" )

 

akg k530 w posiadaniu, i teraz pytanie jakie combo da mi najoptymalniejsza jakosc w polaczeniu z tym modelem sluchawek, do muzyki oczywiscie. Tyle juz czytalem ze zostawie wam pelne pole manewru, biore pod uwage wszystkie sensowne opinie i propozycje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prośbę w wyborze karty muzycznej do mojego PC. Grałaby ona z Solo7C. Otóż szukam czegoś, co nie będzie gorsze jakościowo niż podłączony również do Microlabów CD - Denon DCD-695. Fajno byłoby zamknąć się w kwocie 200zł z przesyłką. Jeśli natomiast niewykonalne będzie w dźwiękówce w takiej cenie osiągnięcie jakości grania tego CD'ka to zostanę przy Realteku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gra ten Denon, ale parametrami pobije go większość przyzwoitych już kart.

Niestety większość ludzi nie akceptuje analitycznego grania dźwiękówek i odbierają zniekształcenia jakie muzyce dodają CDeki (i nie tylko) jako lepszą jakość, mimo że jest to po prostu oszukiwanie ich uszu przez producentów.

 

Teoretycznie ASUS XONAR powinien być sporo lepszy, ale nie wiem czy lubisz analityczne, zimne brzmienie (choć głośniki tu mocno podbarwią).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denon gra dość zmulonym dźwiękiem, choć na pewno mniej niż Realtek. Chciałbym od dźwiękówki czegoś lekkiego, z polotem, analityczności nie mówię nie, lubię, choć nie przesadną.

 

Zatem Xonar DS będzie najlepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie poza nią masz jeszcze Creative X-Fi Xtreme Music...

Jeśli używasz Windows XP możesz się zastanowić czy nie warto wydać ze 30zł z wysyłką na Turtle Beach Montego albo lepie TEGO.

Kartę miałem, nie jest najmłodsza, gra w Stereo bardzo przyzwoicie. Problemy są ze sterownikami - na XP będzie śmigać, na niczym nowszym już chyba nie.

Co do wytworów Creative'a i ASUSa to nie powiem jak grają, osobiście posiadałem w mojej krótkiej historii Turtle Beach Montego II, Terratec DMX1024, modowaną Audiotrak Prodigy HD2, obecnie E-MU 0404 USB i powiem tyle - to pogoń za króliczkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym się dowiedzieć którą kartę bardziej opłaca się kupić.

Creative X-fi Titanium (http://pl.store.creative.com/products/product.aspx?catid=1&pid=17927) czy lepieć kupić za mniej więcej taką samą cenę używaną Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series (fajna nazwa:P).

Zależy mi głównie na jakości dźwięku i kompatybilności z Windows 7.

Edytowane przez Seba321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod jaki sprzęt to będziesz podpinał?

Titanium ma interfejs PCIexpress, Platinium PCI.

Jakość dźwięku pewnie podobna, ze sterami nie słyszałem żeby były problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt będę dopiero kupował ale to chyba nie gra roli, bo płyta główna będzie miała wyjście PCI i PCIex. A co możecie mi powiedzieć na temat tego panelu, który jest dołączany do tej karty na PCI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, szukam karty dźwiękowej do htpc na pci. Jakoś do tych zintegrowanych nie jestem przekonany i wolę jednak coś lepszego. Problem w tym, że moja wiedza odnośnie kart dźwiękowych zakończyła się na SB 5.1 !Live. :razz: Taką właśnie posiadam i mi całkowicie wystarcza. Co w chwili obecnej jest dobre, nie bardzo się orientuję.

 

Wymagania odnośnie sprzętu. Nie może być gorsza od obecnej SB Live i bez kłopotów ze sterownikami pod xp i win7, do 200 zł. Nie chcę żadnych konsol do grzebania w ustawieniach. Ma być ZZZ, Zamontować, Zainstalować, Zapomnieć. :wink:

 

Testów jak na lekarstwo, ale znalazłem coś na benchu i dosyć ciekawie wypada Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer. Nada się to, czy szukać czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta M-AUDIO AUDIOPHILE+REASON+ABLETON TOP! (1060306061) - Aukcje internetowe Allegro

 

Najlepsza propozycja.

 

A ja się pochwalę nowym nabytkiem - Cantatis Overture 192. Trochę przypadkowo, bo już miałem zamówioną Onkyo SE-200PCI LTD, ale na szczęście dystrybutor miał problem ze sprowadzeniem i dostałem kasę z powrotem. Beresforda mogę wyrzucić przez okno :D Na karcie siedzą dwa DAC-e PCM1794 w trybie mono. Nie wiem, czy to dla Was jakaś rekomendacja, ale zaprzyjaźnieni użytkownicy tej karty z innego forum stawiają jej jakość na równi lub wyżej z takimi urządzeniami jak Altman Attraction DAC, Naim CD5x. Niemniej jednak, poszukiwania źródła na chwilę obecną zakończone :)

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę nowym nabytkiem - Cantatis Overture 192. Trochę przypadkowo, bo już miałem zamówioną Onkyo SE-200PCI LTD, ale na szczęście dystrybutor miał problem ze sprowadzeniem i dostałem kasę z powrotem. Beresforda mogę wyrzucić przez okno :D Na karcie siedzą dwa DAC-e PCM1794 w trybie mono. Nie wiem, czy to dla Was jakaś rekomendacja, ale zaprzyjaźnieni użytkownicy tej karty z innego forum stawiają jej jakość na równi lub wyżej z takimi urządzeniami jak Altman Attraction DAC, Naim CD5x. Niemniej jednak, poszukiwania źródła na chwilę obecną zakończone :)

 

Parametry ma kosmiczne :) Ale nie przenoszą Ci się jakieś śmieci po masie od komputera/nie tworzą pętle mas? Ja miałem np. KRK ERGO i oddałem, bo po ekranie elektrycznego SPDIF (coax'iala) przenoszony był cały syf od PC/tworzyła się pętla mas (wszystko ładnie uziemione). I pytanie dodatkowe - czy wzmacniacz masz z trój, czy z dwużyłowym kablem ?

 

ps. obecnie dac podłączony optykiem i ... zero brzdęków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę nowym nabytkiem - Cantatis Overture 192. Trochę przypadkowo, bo już miałem zamówioną Onkyo SE-200PCI LTD, ale na szczęście dystrybutor miał problem ze sprowadzeniem i dostałem kasę z powrotem. Beresforda mogę wyrzucić przez okno :D Na karcie siedzą dwa DAC-e PCM1794 w trybie mono. Nie wiem, czy to dla Was jakaś rekomendacja, ale zaprzyjaźnieni użytkownicy tej karty z innego forum stawiają jej jakość na równi lub wyżej z takimi urządzeniami jak Altman Attraction DAC, Naim CD5x. Niemniej jednak, poszukiwania źródła na chwilę obecną zakończone :)

 

Wow, ciekawa pozycja. Z tego co widzę to taki bardziej wypasiony Xonar ST. Ciekawe czy gra na tyle lepiej, aby doplacać drugie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry ma kosmiczne :) Ale nie przenoszą Ci się jakieś śmieci po masie od komputera/nie tworzą pętle mas? Ja miałem np. KRK ERGO i oddałem, bo po ekranie elektrycznego SPDIF (coax'iala) przenoszony był cały syf od PC/tworzyła się pętla mas (wszystko ładnie uziemione). I pytanie dodatkowe - czy wzmacniacz masz z trój, czy z dwużyłowym kablem ?

 

ps. obecnie dac podłączony optykiem i ... zero brzdęków ;)

 

Nic się nie przenosi. Mój Antec CP-850 ma bardzo niskie wahania (ripple) - Antec CP-850 850W Review - zerknij na wyniki z oscyloskopu i komentarz. Dodam, że wywaliłem z niego wentylator, w ogóle nie mam żadnego wentylatora w obudowie, grafę też wywaliłem. Acha, Antec zasila samą płytę przez gniazdo 24PIN, a Seasonic (też bez wentyla) zasila tzw. "zakłócające" komponenty, czyli w dużej mierze proca i napędy. Proc leci na 0,82V

W planach mam zasilacz liniowy lub ewentualnie karty Kuroutu shikou No-PCI, materiał ers i ostatecznie przesiadkę na 32nm

 

Wzmak mam z trójżyłowym kablem, ale najpierw do zasilacza AC/DC i dopiero 12V DC do wzmacniacza. Zbieram się do wymiany, ale jakoś nic mnie poza Virtue Sensation M901 nie przekonuje (w podobnym przedziale cenowym). Tranzystory to nie to...

 

Wow, ciekawa pozycja. Z tego co widzę to taki bardziej wypasiony Xonar ST. Ciekawe czy gra na tyle lepiej, aby doplacać drugie tyle.

 

 

Gość, od którego kupiłem Cantatis posiada też Onkyo SE-200PCI LTD (taki Xonar ST na wypasie). Jego zdaniem Cantatis to zupełnie inna liga. Ja osobiście nie słyszałem Asusa, ani Onkyo, ale z kilku źródeł mam podobne sygnały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, padł mi Sound Blaster Audigy pierwszej generacji, chwilowo jadę więc na integrze, ale jakość dźwięku woła o pomstę do nieba i nie wytrzymam tego na dłuższą metę... potrzebuję rady, co kupić za jakieś ludzkie pieniądze - może być używane. Za nieco ponad 100 zł można już kupić Creative SOUND BLASTER X-Fi Xtreme Music Gold - jest to chyba pełne X-Fi bez żadnych cięć. Mam nadzieję, że karty Creative od czasów Audigy nie straciły na jakości dźwięku. Kiedyś wszyscy polecali Audigy 2 ZS - ale chyba toto od X-Fi lepsze nie jest? Nie chcę znowu kupować zabytku bo z supportem kiepsko :P

 

PS: Za mniej niż 200 zł nic lepszego od X-Fi chyba nie kupię? A żeby karta była zauważalnie lepsza od takiego X-Fi, to trzeba by chyba dużo dopłacić...

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Szukam jakiejś karty dźwiękowej do słuchawek Creative Fatal1ty. Obecnie korzystam z VIA AC'97 Enhanced Audio Controller (integra?) Czy po zmianie karty odczuję dużą różnicę na plus, czy do tych słuchawek warto dokupić kartę?

Generalnie im mniej zapłacę tym lepiej, ale powiedzmy ze ze 250 zł mogę dać (jakaś dopłata możliwa, jeśli na prawdę byłoby warto).

Coś z tego:

Xtreme Gamer/Music-te nazwy to tylko chwyt marketingowy czy jest miedzy nimi różnica i są do oddzielnych zastosowań?

Asus Xonar-w tej cenie jakiś model godny uwagi? (D1 ?)

 

Używki nie chcę, więc wykluczam 2 zs gold, po prostu mam uprzedzenie i wolę nową z gwarancją

 

Czy może inny model?

 

Ostatnio znów aktywniej gram (CS 1.6)-karta nie tylko pod gry, ale żeby nie dawała ciała anie w muzyce/filmie czy grach :P System to Xp, ale przy zmianie komputera (być może niedługo - zobaczymy jak ceny będą wyglądać)

to pewnie inny system jak vista czy 7 (chyba że mnie nie przekonają :P)

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicolass, nie chcę się reklamować za bardzo ale leży mi w szafie Terratec SixPack 5.1, poczytaj na forum mp3store. Bardzo chwalona karta, w brzmieniu naturalniejsza niż SB. Nie wiem tylko jak ze współpracą z Vistą. Na win7 nie działa dlatego zmieniłem na Xonara. Co też btw polecam do 200zł ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne :)

 

Xonar DX na PCI. Zwykły i dobry ;-) Art, sprzedaje właśnie z opampami. Polecam skorzystać z oferty, bo za taką cenę to pozostają SB tylko, a nie wiem skąd nad nimi taki zachwyt coniektórych ;) Wolę xonara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety już sprzedane dziś wieczorem zakończę aukcje, poszedł komplecik Xonar DS + CAL gościu będzie zadowolony bo z Lme49860 Cal potrafią wyciskać łzy przy dobrej klasycznej :D imo z dostępnych opów u nas bez większych problemów najlepszy konfig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin_gps a jak ten overture ma się do apogee rosetta 200?

 

Apogee Electronics > Products > Rosetta Series

 

albo starszych modli apogee?tak się właśnie zastanawiałem nad wymianą karty na jakiś przetwornik ale nie wiem czy jest jakikolwiek sens bawić się w zwykłe hifi czy jechac w pełne pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia, jak sie ma do apogee - nie slyszalem, nie widzialem opinii. Jedno jest pewne, wewnetrzna karta nigdy nie doscignie zewnetrznego DAC-a za kilka tys $, a zeby zagrala naprawde fajnie, trzeba sie niezle napocic. Niemniej, za ta kase prezentuje bardzo wysoki poziom i wielu moze zakonczyc poszukiwania zrodla na tej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...