Skocz do zawartości
stefanor

Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie, co warto brać:

MSI Z87-G43 + Asus Xonar DGX

czy

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-g1-sniper-z87-618583/

czy

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-z87-killer-610512/

 

...czy dwa ostatnie płyty mają lepsza jakość dźwięku niż ten pierwszy zestaw czy lepiej wziąć tego Gigabyte?

Mam słuchawki Creative Fatality Gaming HS-800 i zależy mi na dźwiękówce ze wzmacniaczem aby grało bez problemu ponad 100 dB (na max słuchawki 110dB). Ponoć ten Xonar jest w stanie wycisnąć tylko 105 dB czy te dwa ostatnie płyty też mają taką jakość jak Asus Xonar czy lepszą?

 

Piszę, gdyż w MSI+Asus dojdzie (prawdopodobnie) do konfliktu z radiatorem w jakim może zostać zainstalowany na CPU. A GPU będzie zasłaniał drugie PCI-ex, więc zostanie tylko pierwszy slot PCI-ex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu wziął MSI Z87-G45. Masz same sloty PCIex (PCI to już przeżytek), slot msata, wszystkie gniazda sata kątowe... Osobną dźwiękówkę sobie na razie daruj i dozbieraj na przyszłość do lepszej. Ten Xonar nie zapewni Ci dużo lepszego dźwięku - różnica może być minimalna, a już na pewno nie odczujesz jej na tych słuchawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku tej karty Asus Xonar DX czy warto dołożyć do tej płyty?

Sorry, że wszystkiego nie napisałem. Ale zależy mi na głośności, gdyż mam ubytek słuchu na poziomie 90 dB (nawet 100 dB stanowi niewielki problem).

A słuchawka wyciąga max 110 dB, tyle będzie pod warunkiem karta dźwiękowa na to pozwala. Chyba, że się mylę. Bez przerwy mam wyregulowane na max głośności nawet w systemie czy też w sterowniku. Czasami zdarzają się filmiki z zbyt dużą głośnością, wtedy reguluję je w potencjomerze (słuchawka).

 

Obecnie posiadam Creativa SB Audigy 4 i na obecnym słuchawce gra średnio. Tyle, że ta karta raczej jest padnięta i gra już tak kiepsko a nawet nieco już ciszej niż wcześniej.

I dlatego potrzebuję opinii jakiej karty dźwiękowej powinien dorzucić do zestawu. Czy też kupić jakiś wzmacniacz słuchawkowy?

 

EDIT

To jest chyba to samo co DX

http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-xonar-d1-208423/

..tyle że jest na PCI.

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym prosić obeznanych forumowiczów o porównanie kart dźwiękowych:

 

1. Creative Sound Blaster X-Fi Gamer Fatality,

2. Asus Xonar XD/DX,

3. Crative Sound Blaster Z,

4. Creative Sound Blaster Audigy RX

 

2. , 3. i 4. są na łączu PCI-E.

Chciałbym wiedzieć, czy oferują one lepszą jakość dźwięku niż moja obecna karta.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-szą sobie odpuść, to niemal ta sama karta, co Twoja, czyli kastrat.

 

Co do pozostałych ja osobiście wziąłbym xonara (kodeki DTS/DD, bardzo dobra symulacja dźwięku przestrzennego w grach). Na pewno nie warto się pakować w karty na PCI, ponieważ coraz więcej mobo już takowego slotu nie posiada, a dźwiękówki nie zmienia się tak często, jak bazowej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie to zadałem, ponieważ będę chyba (prędzej, bo później na 100%) zmieniał płytę główną na taką ,która posiada tylko złącza PCI-E. Żeby być uczciwym jestem bardzo zadowolony z obecnej jakości dźwięku., ale nie wsadzę jej do następnych mobo, bo PCI to  już niestety przeżytek.

Sideband- co to jest DAC??

 

A co myślicice o Xonar Phoebus ( solo jest na Agito.pl za 420 złotych)

Najlepszą jakość dźwięku ,chyba już dla audiofila, to Xonar Essence STX ( rozumiem, że podpiąłbym moje obecne głośniki kablem mini jack- 2x RCA ??)

 

Przyszłościowo być może zakupię porządny zestaw stereo lub nawet 5.1, więc kartę dźwiękową chciałbym przyszłościową.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAC - Digital to Analog Converter - przetwornik od którego w bardzo dużym stopniu zależy jakość dźwięku słyszanego w głośnikach czy słuchawkach.

 

@tyranxp na Twoim miejscu kupiłbym wzmacniacz słuchawkowy który zapewni moc i jakość

 

EDIT

@down

Tak oczywiście masz racje. Przepraszam za przejęzyczenie

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa - nie Digital Audio Converter, tylko Digital to Analog Converter. To przetwornik, który zamienia sygnał cyfrowy (jaki generuje układ dźwiękowy na karcie) na analogowy do wyjść minijack/rca pod głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Panowie.

Odrobinę poczytałem i w chwili obecnej moim faworytem jest Xonar Phoebus, chyba ,że przekonacie mnie jednak do Xonar DX/XD.

Czy warto dopłacać Xonar Phoebus -> Xonar Essence STX ??

Głośniki póki co brałbym Modecoma MC-SHF56, chyba ,że mniej więcej w podobnej cenie polecilibyście coś lepszego.

Czy te głośniki wykorzystają Xonar Phoebus ??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ASRock Z87 Extreme 6 jest dobry kodek wbudowany 

powiedziałbym nawet że za dobry jak na te głośniki

o wiele lepiej wyjdziesz jak dorzucisz  200-300 zł na lepsze głośniki i podłączysz do do karty zintegrowanej

 

swoją drogą dalej panuje ta moda na podłączanie <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ianych głośników do 2 razy droższych kart eh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Polar

 

w takim razie jakie głośniki (na biurko) byś polecał do mojej obecnej karty X-Fi Gamer Fatality (ew. przyszłej Xonar DX/XD) ??

 

 

PS. Ja integry używam tylko do Skype. Do dźwiękówki na PCI mam podpięte głośniki.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie. Ja nie mam aż tyle miejsca na biurku. Co w takim razie byś polecił w rozmiarach MC- SHF56 lub mniejszego  (może być high-end :D)??

Wiem o tym, że można kupić kolumny wysokości 1 metra o super parametrach, ale ja potrzebuję niezłego stereo na biurko.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za porady.

Wzmacniacz + kolumny high-endowe jak najbardziej w dalszej przyszłości, jak będę miał więcej czasu.

Dźwiękówką ,którą kupię następnie będzie Asus Xonar DX/XD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja i moje dylematy :)

Dobrze myślę, że cena/jakość na pcie najlepiej wypada Xonar DX?

 

Dźwięków słucham z samoróbek 2.1 (bambusowe TangBandy 4" + mini sub Wavecor z membraną bierną 8").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie małe pytanko.

Aktualnie mam SB X-fi xtreme music (sb0460) i słuchawki Creative Aurvana Live.

Tak się zastanawiam nad wymianą tego na Asus ROG Xonar Phoebus solo + słuchawki Beyerdynamic DT 770 PRO.

Jak myślicie warto? słucham muzy (rock), czasem zagram w jakąś grę.

Dodatkowo chciałbym zapytać, którą wersję tych słuchawek wziąć 250Ohma 80 czy 32?

Dziękuję za wszelkie posty w tej mojej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...