Skocz do zawartości
tpalarczyk

Jakiej Firmy Masz Dysk? Ankieta

Jakiej firmy masz dysk, jaki uległ awarii.  

116 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy masz dysk?

    • ExcelStor
      0
    • Freecom
      0
    • Fujitsu
      0
    • Hitachi
      6
    • LaCie
      1
    • Maxtor
      15
    • Samsung
      22
    • Seagate
      48
    • SmartDisk
      0
    • Toshiba
      1
    • Western Digital
      23
    • Inny
      0
  2. 2. Jakiej firmy dysk uległ ci uszkodzeniu?

    • ExcelStor
      1
    • Freecom
      0
    • Fujitsu
      4
    • Hitachi
      3
    • LaCie
      0
    • Maxtor
      13
    • Samsung
      17
    • Seagate
      31
    • SmartDisk
      1
    • Toshiba
      0
    • Western Digital
      15
    • Inny
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie jeden Seagate padl od zasilacza. Teraz ma w PC1 mam seagate 40GB 5400rpm, a w PC2 Samsunga 80GB i obydwa sprawoja sie w miare dobrze. Tylko Seagate zaczyna juz troche piszczec ale to chyba ze starosci - 5 lat podczas ktorych byl dosc intensywnie uzytkowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ankieta jest bez sensu, bo brakuje opcji Żaden w pytaniu o to, jakiej firmy dysk uległ uszkodzeniu. Nie miałem z takim do czynienia i musiałem zaznaczyć opcję Inny.

Edytowane przez MBX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: ankieta do bani mam WD i seagate i nic mi nigdy nie padło - od 8 lat :] - niestety ankieta nie chce przyjać tego do wiadomości - bo muszę zaznaczyć co mi padło :rolleyes:

skostrułuj ją jeszcze raz bo wg mnie taka ankieta może się okazać przydatna - poza tym jeszcze wypadało by ją fajnie rozwinąć czy dysk był chłodzony czy nie - ale to pewnie nieosiągalne :/

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ankieta jest za bardzo ogólna. Co innego gdyby zrobić ankietę odnośnie 1 modelu dysku z pytaniem "czy Ci się zepsuł czy nie". Wówczas taka ankieta powiedziała by nam o % uszkodzonych dysków ze sprzedanych. Aha .... przydało by się jakieś ograniczenie czasowe np. ankieta dla posiadajacych dany model co najmniej 1 rok - z wiadomych powodów

 

Główny błąd istniejącej ankiety jest taki że nie mówi nam o danej serii a wiadomo że jedne są bardziej udane inne mniej - przez to w tej ankiecie wyniki się "znoszą" i staje się ona niemal bezużyteczna.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem nie IBM = Hitachi?

Bo ja wiem.. ;)

 

Generalnie pytam o IBM, bo padnięty dysk to 20GB (wtedy jeszcze był firmowany jako IBM). Fanem tej firmy nigdy nie byłem, więc nie śledzę ich życia na bierząco.

 

Jeśli zaś chodzi o sam dysk, to działał coraz głośniej i dziwniej, aż któregoś pięknego dnia "wyciągnął kopyta"...

 

BTW:

W padniętym WD fajne jest to, że czasami można go uratować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża liczba uszkodzonych Seagate-ów dowodzi nie tyle awaryjności dysków, co raczej ich popularności. Na tyle egzemplarzy muszą się sypać - szczególnie jak ktoś trafił na serię z gumą ochronną.

dokładnie jest tak że i w pierwszej części i w drugiej ankiedy seagate i WD wida prym

w drugiej części dodatkowo inne się wybija - pewnie dlatego że przy padniętych dyskach badany wciska inne jak nic mu nie padło

- wniosek ta ankieta jest bezużyteczna :] ale można poważnie pomyśleć nad skonstruowaniem nowej albo dojść do tego czy w ogóle da się nową zrobić taką żeby miała sens :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankieta chyba nigdy nie odda prawdziwego obrazu awaryjności dysków. Takie info musieliby udzielić importerzy/producenci.

 

Obecnie to wyraźnie widać jedno, na forum najwięcej ludzi ma seagate i analogicznie trafiały się kiepskie egzeplarze, które padły po pewnym czasie.

 

Żeby nie było OT.

Miałem przez 3 lata Maxtora fireball 3 40GB ale po 2 latach zaczął dziwnie falować obrotami podczas uruchamiania windy i po ok roku takiej pracy rozpoczęła się ostatnia faza choroby. Wówczas zgrałem dane i sprzedałem do komisu ;)

Obecnie mam WD i oprócz denerwującego dźwięku obracających się talerzy jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Chyba czas pomyśleć nad Seagate, bo ten WD też niedługo powie dość. :P

 

BTW:

Ostatnio zauważyłem, że jeden z moich 2 Seagate-ów pstyka. Mam nadzieję, że to wysłużona 40-tka, a nie nowsza 80-tka. Brat ma 80-tkę WD i ona też już dziwnie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę za innymi: ankieta jest tendencyjna :D

 

Ale do rzeczy: padły mi dwie 80-tki Seagate na serialu, obie podpięte do Asrocka k7s8xe+ (dysk na IDE chodził bez problemu) -obie po około miesiącu użytkowania, w dokładnie taki sam sposób, wydając przy tym niepokojące dźwięki. Miałem podejrzenie, że to nie wina wadliwej serii (no chyba że w Proline rzucali całą paczką dysków :D ), ale kontrolera na płycie. Więc razem z wymianą dysku na WD wymieniłem i płytę. Problem zniknął, dysk chodzi jak na razie dwa lata bez problemów. Trudno mi więc jednoznacznie stwierdzić że to była wina dysków. Może tak, może nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Segate 40GB i Segate 160GB sata II , NCQ.

 

Oba mam. 40 wymieniali mi 3x , a 160 badam , bo od pol roku siada mi na nim winda. Badam mobasa na dysku pod IDE , a potem na innym pod SATA.Na IDE lazi , na SATA nie... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Seagate baracuda IV 60 GB i Seagate 7200.10 250 Gb SATA II NCQ oba dyski sprawują się świetnie :D

Dysk 60 GB mam już 3,5 roku i nie mam z nim żadnych problemów :D

Polecam dyski Seagate!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...