Skocz do zawartości
pawelcioh

Gf7600: Galaxy Vs Gigabyte Vs Gainward

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Planuję zakup grafiki na PCI-E.

Zdecydowałem się na GF 7600 GS.

Karta będzie śmigać na kompie:

-procesor: Athlon 64 Orleans 3500

-płyta: DFI nForce4 Ultra II

-pamięć: 2x512 DDR2 dual (lub na początku 1x512 ddr2)

-dyski ATA

 

W podobnej cenie - do ok 450zł, znalazłem karty:

1.Gigabyte 7600GS 256MB DDR2 - bezgłośne chłodzenie silentpipe.

2.Gainward 7600GS Golden 256MB DDR3 450/1000 - ta karta wydaje mi się najsensowniejsza, tylko czy chłodzenie aktywne (gainward bliss) nie jest za głośne? /ewentualnie kiedyś bym je zmienił na silentpie/

3.Galaxy 7600GS 128MB DDR3 500/1400

 

- Za Gigabyte przemawia bezgłośne chłodzenie, minusem są pamięci DDR2,

- Ganward Golden Sample parametry ma fajne,ale czy ten wiatrak jest b.głośny?

- Galaxy - nie znam tej marki, obawiam o jakość obrazu, bo komp, to nie tylko gierki:) (miałem kiedyś przez chwilę karte daytona i miała w 2D beznadziejny,rozmyty obraz). Poza tym czy 128MB to nie za mało?

 

Nie zamierzam kręcić karty.

 

Proszę o pomoc w wyborze...

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten gainward tez ma raczej memki ddr2 :blink: - co to za taktowania to na 66gt wieksze ludzie wyciągają :lol2:

 

więc tylko galaxy - jak cie nie stać na 256 Mb to weź 128 strata wydajności będzie znacznie mniejsza niz przez gorsze pamieci :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie ma czegoś takiego jak "słaba jakość obrazu". Wszystkie karty dają dobry i ostry obraz w kazdej rozdzielczości. Galaxy jest jednym z najwiekszych producentów kart graficznych produkujacym grafiki dla fanów podkręcania/grzebania w kompie. Dlatego są wersje z Zalmanem, szybkimi pamięciami, bardzo podatne na podkręcanie. Bierz GALAXY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

galaxy sa to karty :

 

1) tanie - koszty obnizone zostaly dzieki rezygnacji z dokladania niepotrzebnych gier oraz zbednego softu.

2) wydajne - dzieki stosowaniu w niektorych modelach pamieci GDD3 - w przeciwienstwie do innych producentow oraz wyzszemu niz inne karty taktowaniu rdzenia

3) dobre jakosciowo - do wykonania nie mozna sie przyczepic...

 

Same plusy moim zadaniem :)

Posiadam pelna oferte nowych kart galaxy :) zainteresowanych zapraszam na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zebrać wszystkie posty doczycące kart graficznych... coś ala kompedium wiedzy :> zaczyna to być nudne. Mam na myśli tematy 'karta do xxx zł", który to już post, a i tak proponowany jest Galaxy+Zalman. Pozostaje opcja odpowiadania "poszukaj - Archiwum nie gryzie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zebrać wszystkie posty doczycące kart graficznych... coś ala kompedium wiedzy :> zaczyna to być nudne. Mam na myśli tematy 'karta do xxx zł", który to już post, a i tak proponowany jest Galaxy+Zalman. Pozostaje opcja odpowiadania "poszukaj - Archiwum nie gryzie".

No tak zgadzam sie z tym rozwiazaniem ale po pierwsze to nie wszycy jednak sa jednomyslni a po drugie co chwile wychodza nowe karty wiec ten podzial bylby dosc "plynny" :) ale pomysl ciekawy do rozwazenia ;) popieram go :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przeciez wszyscy sa zgodni bo kazdy poleca w zaeznosci od funduszy:7300gt galaxy zalman 128mb/256mb, 7600gs galaxy zalman, 7900gs galaxy zalman :)

 

No tak, Galaxy jest tu polecane przez wszystkich z uwagi na dobre O/C (toż to forum overlockerów:)...jeżeli pod względem jakości obrazu Galaxy nie odstaje od Gigabyte czy innych Asusów, to oczywiście zdecyduję się na galaxy:))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

wg mnie to jest zbyt mobilny rynek żeby coś takiego jak archiwum robić - ceny i atrakcyjność kart zmienia się z dnia na dzień chociaż uważam że tych topiców "Jaką kupić karte graficzną" powinno być góra dwa: jeden AGP drugi PCI-E

a co do galaxy 73gt ddr3 to ati wreszcie wymodziło mu konkurencje w postaci x1300XT szafirka ( OC edition bodajże ) miał robić na stocku 6K marków 05 ale nie widziałem jeszcze sensownych testów i kart na półkach :/

 

ale nawet jakby szafirek x1300xt kosztował koło 400 to i tak wziąłbym coś takiego i zrobił chłodzenie po swojemu i już :/ po zawodach ati znowu odpada :/

EofOT

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Od tygodnia mam Galaxy 7900GS.

Karta szybka, cicha i jestem z niej zadowolony...ale jedna rzecz mi nie pasuje...wyjście tv-out jest po prostu beznadziejne: na S-Video, w porównaniu z moją starą MSI GF4 i Gigabyte 7600GS (którą miałem przez chwilę) to porażka!! Obraz rozmyty i do tego duszki (odbicia). Wiem, ze do tvoutu najlesze są ATI czy inne matroksy, ale na poprzednich kartach nVidii obraz tv był niezły. Zastanawiam sie, czy to kwestia egzeplarza karty, a moze jednak marki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Od tygodnia mam Galaxy 7900GS.

Karta szybka, cicha i jestem z niej zadowolony...ale jedna rzecz mi nie pasuje...wyjście tv-out jest po prostu beznadziejne: na S-Video, w porównaniu z moją starą MSI GF4 i Gigabyte 7600GS (którą miałem przez chwilę) to porażka!! Obraz rozmyty i do tego duszki (odbicia). Wiem, ze do tvoutu najlesze są ATI czy inne matroksy, ale na poprzednich kartach nVidii obraz tv był niezły. Zastanawiam sie, czy to kwestia egzeplarza karty, a moze jednak marki...

Jesteś już drugą osobą która znajduje wady 7900GS. Co raz większe mam wątpliwości czy kupić 7900GS :?

 

Ale mam jeszcze tydzień na wybranie zestawu więc pomyśle i przeanalizuje jeszcze raz te karty graficzne a szczególnie musze się dowiedzieć jak innym działa 7900GS

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...