Skocz do zawartości
Gość mariush190

Problemy Z Aurox 12 Live

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariush190

Witam!!

Sciagnełem sobie auroxa 12 live cd (DVD) i nie moge go uruchomic na sprzecie:

-Asrock Dual sata2

-A64 Venice 3000+ @2700mhz

-ABIT x600pro HDTV uGuru

-512MB DDR Geil @500mhz 2,5-3-3-5

 

Wszystko jest superstabilne na windzie, przechodzi szesciogodzinny SP2k4.

 

Jak juz sie wszystko załaduje i ma wyswietlic obraz, to poprostu jakby odłączył monitor. Nie ma obrazu, dioda na monicie miga co oznacza ze nie ma sygnału.

 

Jak sie wkur. to wpadłem do kuzyna i odpaliłem. Nie było zadnych problemow. On ma P4 2ghz, 384mb ram i radeona 9550. Wszystko normalnie działało. Dlaczego nie działa u mnie?

Podejzewałem, ze to wina sterowników, ale skoro na 9550 działa to dlaczego miałoby nie działac na x600??

 

Prosze was poradzcie. Potrzebuje linuxa bo bede mniec w szkole na "systemach operacyjnych" zajecia z linuxem, dlatego chce go tez mniec u siebie.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli instalujesz co kolwiek, a w szczególności system nowy to powinno się go instalować na odkręconym sprzęcie. Nie ma znaczenia czy to jest Win, Linux czy inny OS. Robi się to po to aby uniknąć m. in. takich przypadków lub innych błędów. Spróbuj ustawić wszystko na standardzie i instaluj jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

przeciez napisałem, ze to nie jest wina podkreconego sprzetu, bo jak puszcze na standardowych taktowaniach to jest dokładnie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najprawdopodobniej problem z x-ami, a raczej z ich konfiguracja, odpal auroxa bez trybu graficznego tylko do konsoli i uzupelnij zgodnie z parametrami Twojej grafy i monitora plik /etc/X11/xorg.conf . Troche o jego edycji poczytasz tutaj: http://www.gentoo.org/doc/pl/xorg-config.xml#doc_chap4 :wink:

Edytowane przez lukas8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...