Skocz do zawartości
delikates

Zmiana Procesora Na Ecs P6vap-a+

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam płyte jak w trmacie i na niej celerona 433 MHz. Na allegro znalazłem oferte

celerona tualatin 1300 za 90pln i mam pytanie czy ta płyta przyjmie go. Jeśli tak to jak do tego zabiegu podejść. Może ktoś to robił albo ma wiedze w tym temacie . Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcenie jak się da to się zrogi ale słyszałem ze pentiumy się mało do tego nadają. Na jakiej fsb może być ten P3 1,13 GHz - jeśli na 133 to nic z tego bo i moja płyta ma max 133 MHz. Jeśli na fsb 100 to może coś się da zrobić. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten proc jest na 133.

Nie masz mozliwosci ustawienia w biosie wiecej jak 133? Mialem niedawno podobnego ECS-a, tez na VIA, tylko troche nowszy. I tam mozna bylo dac na max cos okolo 150-155 - juz dokladnie nie pamietam. Czekaj, czekaj... mam jeszcze aukcje z tym ECS-em: http://www.allegro.pl/item123681696_plyta_...0_1460mhz_.html - 150 mozna dac na max. No i z tego co pamietam, to bylo tam od cholery zworek do ustawiania czestotliwosci i napiecia. Twoja nie ma podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta jest jednak inna , podobna do tamtej z allegro ale moja ma jeszcze wejscie ISA i 4 PCI a ta ma 5 PCI. Chipset tez podobny ale jedna literka inna i w sumie to są różne płyty. Max fsb u mnie to 133 mhz a gniazdo na procesor FCPGA czyli do copperminów. Do tualatinów było FCPGA2. Według strony producenta max dla tej płyty to 1,13 ghz. Takie na allegro widziałem w cenie ok100 pln , widziałem też modowanego tualatina 1,3 ghz za 170 pln . Czy warto dopłacać? . A zworek na płycie mam sporo ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iloscia ISA/PCI sie nie sugeruj - za to odpowiada south bridge a on nie ma tutaj znaczenia. Natomiast roznice miedzy north bridge-ami sa w przypadku tych chipsetow czysto kosmetyczne. Dlatego wydaje mi sie, ze plyty powinny miec brdzo podobne opcje.

Jak bedziesz mial proca na fsb 133, to ustaw zworki P10 w pozycji 2-3 - w BIOS-ie powinny sie wtedy pojawic dodatkowe opcje dla fsb - 140 i 150. Przynajmniej na mojej plycie tak bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz trochę już zaczynam się wachać. Dokładnie przeczytałem opis tej płyty na allegro i jeśli chipsety tamtej i mojej są takie same ( Twoja opinia a widze że się w tym oriętujesz) i wynikałoby ze i moja płyta obsłuży tualatiny. Tamten allegrowicz nic nie pisze czy procesor jest modowany , zprzejściówką czy po prostu założony. Jak sądzisz ? Mam cały czas na uwadze celerona tualatina 1,3 GHz za ok 100 pln. Warto zaryzykować ten temat ?Dzięki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz trochę już zaczynam się wachać. Dokładnie przeczytałem opis tej płyty na allegro i jeśli chipsety tamtej i mojej są takie same ( Twoja opinia a widze że się w tym oriętujesz) i wynikałoby ze i moja płyta obsłuży tualatiny. Tamten allegrowicz nic nie pisze czy procesor jest modowany , zprzejściówką czy po prostu założony. Jak sądzisz ? Mam cały czas na uwadze celerona tualatina 1,3 GHz za ok 100 pln. Warto zaryzykować ten temat ?Dzięki :wink:

Bez przejściówki to ani rusz...

 

Ja niedługo będę się pozbywał zapewne tego co w sigu (za jakiś tydzień może) to może byśmy się jakoś dogadali bo rosolini to poprostu ma chyba jedynego Celerona Tualatina 1.3Ghz który leci @133Mhz FSB...

 

Jakby co to PW

 

A właśnie przesiadam się ze względu na chęć poszerzenia horyzontów o konkurencyjną podstawkę - Socket A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - bez przejsciowki lub moda nie ruszy! Roznica miedzy tymi chipsetami jest wlasnie taka, ze tamten obsluguje tualatina a ten Twoj nie.

 

Intel Inside Qroń - widze, ze wybierasz sie do przeciwnego obozu. A jakiego proca chcesz kupic? Athlonika T-breda z odblokowanym mnoznikiem, czy moze bartona?

Bedziesz musial ksywke zmienic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - bez przejsciowki lub moda nie ruszy! Roznica miedzy tymi chipsetami jest wlasnie taka, ze tamten obsluguje tualatina a ten Twoj nie.

 

Intel Inside Qroń - widze, ze wybierasz sie do przeciwnego obozu. A jakiego proca chcesz kupic? Athlonika T-breda z odblokowanym mnoznikiem, czy moze bartona?

Bedziesz musial ksywke zmienic ;)

Poszedłem innym tropem... Sempron 2500+ ale to ze względu że chyba od nooba go kupiłem bo sprzedawał jako 2200+ ale pisał że zdjęcie oryginał, z opisu (numeru seryjnego) podanego w aukcji też wynika że to 2500+ ale sie jeszcze wszystko okaże. Do tego Abit NF7-S rev2 i 2x512MB TwinMOS PC2700 które przy ponad 400Mhz i tak mają timingi 2 2 2 5 :)...

 

A i do tego wejdzie nowy Radzio 9500, wiem wiem że to to samo co mam ale ten bedzie modowalny na 9700...

 

Ps: Na odejście od podstawki s370 szykuje swojego permanent moda na Tualatinie 1.2Ghz (nie tym co w sigu) z dodatkowo zdjętym IHS.

Jak skończę to zamieszczę zdjątka, mówię wam jak się uda to będzie mój mod flagowy :D ...

Edytowane przez Intel Inside Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i do tego wejdzie nowy Radzio 9500, wiem wiem że to to samo co mam ale ten bedzie modowalny na 9700...

Powiedz mi jak gierki chodza na takim radku pod tualatinem? Ja mam FX5700 i jest tragedia pod tym wzgledem. Wlasnie sie zastanawialem, czy nie zamienic na radka 9500pro?

 

btw. plyte bedziesz mial wypasiona na socket A :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak gierki chodza na takim radku pod tualatinem? Ja mam FX5700 i jest tragedia pod tym wzgledem. Wlasnie sie zastanawialem, czy nie zamienic na radka 9500pro?

 

btw. plyte bedziesz mial wypasiona na socket A :)

Tyle o ile Cielak nieźle przymula...

Generalnie w NFS MW 1024x768 i średnich detalach mam tak koło 25-30 FPSów ale zdaża się że spada do 20 albo jak bardziej harcoreowo to nawet do 15 (jak sporo dymu jest czy cuś)...

 

Na zmodowanym który wczoraj przyszedł mam odrobinkę więcej FPSów mimo iż taktowania wynoszą 380 / 640 Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak chodzi NFS U2, w MW to wogole grac sie nie da :(

A to ciekawe, bo wiesz u mnie NFS U2 działa gorzej niż MW, ale coś pewnie jest z tą wersją nie tak.

Może beta jakaś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, bo wiesz u mnie NFS U2 działa gorzej niż MW, ale coś pewnie jest z tą wersją nie tak.

Może beta jakaś...

Diabli wiedza - roznie to bywa z tymi orygilalami ;) MW chodzi jako tako tylko przy rozdzialce 640x480 i najnizszych detalach. Ale taka gra to masochizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...